Şimdi Ara

ATI HD4770@1GHz video inceleme (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
0
Favori
58.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Hobar

yorumları okudum bir tane olumsuz yorum yok. nvidia'cıların da pek sesi çıkmıyor

düz hali 4830 dan %15-20 hızlı üstüne %30 luk oc potansiyeli var. gerçi 4830 da %30 lara kadar oc olabiliyor ama bu saatten sonlar kart alacakların kesinlikle 4770 alması yerinde olur. artık ATI sayesinde yüksek detayda oyun için yüksek maliyetli katlara ihtiyacımız yok. bu kart aynı zamanda 5000 serisinde orta seviyede tamamen gddr5e geçileceğinin de göstergesi.

yalnız 40 nmlik bir kart için ben daha az güç tüketimi beklerken 4830 la neredeyse aynı çıkmış. ama yine de fena sayılmaz daha iyisi yok sonuçta. 2 pinli yerine 4 pinli PWM fan da konulsa daha iyi olurmuş. diğer referens tasarımda olacaktır ama 140$ dan aşağı olacağını sanmıyorum onun.

ayrıca vmodu pek önermiyorum zamanında başka bir kartla oyunlarda çökme, mavi ekran vs. yaşamıştım. 880 mhz de oldukça iyi bir değer. tabi denemeden kesin birşey diyemem.

son olarak diyorum ki; bağlayın lan artık şu ATI bi yere

olurmu bee
    7600gt daha iyi 4770 den

• dx11 öncesi zorla kart değiştirticekler bana
  • Nvidia satsın bakalım GTX250-260 lari bilmem kaç yüz dolarlara,tabii satabilirse.
    HD4770 sıkıysa sat bakalım diyecek
  • bu 128bit hakkındaki olumsuz yorumlardan cidden çok bunalmıştım, bu tür yorumları görmeye dayanamaz olmuştum...
    az önce bu tarz yorum yapan herkesi yazdıklarıyla beraber tespit etmeye başladım tam. hıncımı almaya çalıştım biraz da.. ama sonra acıdım vazgeçtim. ama yemin ederim yazmaya başlamıştım o kadar sinirliydim!
    keşke insanlar düşünerek konuşabilse... cidden bu tarz insanlara bişey anlatmak bile çok zor.

kart zaten oc ile 4850'yi falan yalan etmiş.....

bu arada 4830-4850 kartların da oc değerlerini görmek isteyenler olmuş ancak kendi kanaatim hiçbir şekilde 4770 oc'yi geçemeyecekleri.
  • YÜK ALTINDA EN AZ GÜÇ TÜKETEN KART...
    MÜTHİŞ BİR DEĞER MÜTHİŞ BİR KART
  • quote:

Orjinalden alıntı: _999_

bu 128bit hakkındaki olumsuz yorumlardan cidden çok bunalmıştım, bu tür yorumları görmeye dayanamaz olmuştum...
    az önce bu tarz yorum yapan herkesi yazdıklarıyla beraber tespit etmeye başladım tam. hıncımı almaya çalıştım biraz da.. ama sonra acıdım vazgeçtim. ama yemin ederim yazmaya başlamıştım o kadar sinirliydim!
    keşke insanlar düşünerek konuşabilse... cidden bu tarz insanlara bişey anlatmak bile çok zor.

bu arada 4830-4850 kartların da oc değerlerini görmek isteyenler olmuş ancak kendi kanaatim hiçbir şekilde 4770 oc'yi geçemeyecekleri.

hiç sorma birde MB olayı var ki o forumda anlaşıldı sanırım yeteri kadar birde bizim burdaki arkadaşlar insanlar anlasa tam olacak ekran kartı aldım diyor ne aldın ne model diyorum 512 mb diyor pc topladım 4 gb rami var 4 çekirdekli 1 gb ekran kartlı diyor çıldırıyorum resmen anlatmaya çalışıyorum inanmıyor veya ben uraşmıyorum direk

• quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

Nvidia satsın bakalım GTX250-260 lari bilmem kaç yüz dolarlara,tabii satabilirse.
    HD4770 sıkıysa sat bakalım diyecek

4850 ve 4870 için aynı şey değilmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 3 Mayıs 2009; 1:21:58 >
  • Ne kartmış ama dedirtti be! Cidden ne o öyle ya HD4870 i oc li gecebiliyor,HD4850 yi rahat qeciyor.Teknoloji...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gamorrah

quote:

Orjinalden alıntı: _999_

bu 128bit hakkındaki olumsuz yorumlardan cidden çok bunalmıştım, bu tür yorumları görmeye dayanamaz olmuştum...

hiç sorma birde MB olayı var ki o forumda anlaşıldı sanırım yeteri kadar birde bizim burdaki arkadaşlar insanlar anlasa tam olacak ekran kartı aldım diyor ne aldın ne model diyorum 512 mb diyor pc topladım 4 gb rami var 4 çekirdekli 1 gb ekran kartlı diyor çıldırıyorum resmen anlatmaya çalışıyorum inanmıyor veya ben uraşmıyorum direk

bu tip adamlar kazıklanmayı hakediyor. ben uğraşmıyorum artık. bırak 1 gb 1050 alsınlar

• Madem bu kadar şiddetle öneriyor DH o zaman neden "donanımhaber tavsiye eder" amblemi yok ??

Edit: Videoyu izlediğim sayfada olmadığından yazdım. Forumdaki topic'de varmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konix -- 3 Mayıs 2009; 1:30:33 >
  • Saolun inceleme için. Keşke ısı değerlerini de verseydiniz, harbiden çok iyi kart ve 8800 9800 ü olanlar bile bunu alabilirler bakın görün :P Aticiler dağılın ulennnnn :P TR de 220-225TL civarında kdv dahil giriş yapmış bile kart.
  • vallahi denilecek bişi yok helal olsun ati inceleme için teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: disorderpunk

Saolun inceleme için. Keşke ısı değerlerini de verseydiniz, harbiden çok iyi kart ve 8800 9800 ü olanlar bile bunu alabilirler bakın görün :P Aticiler dağılın ulennnnn :P TR de 220-225TL civarında kdv dahil giriş yapmış bile kart.

Isı değerlerini video sonunda Mesut Abi söylemiş. V-modlu hali ile 85 dereceyi geçmemiş kart. v-modsuz ise 65 dereceyi geçmemiş
  • güzel kartmış gerçektende. testlerde çok başarılı.
    nizim hd4830 bile yalan olmuş yanında
  • 7600gt den sonra sisteme 4770 almak devrim niteliğinde olacaktır benim için
  • quote:

Orjinalden alıntı: GuitarMania

quote:

Orjinalden alıntı: disorderpunk

Saolun inceleme için. Keşke ısı değerlerini de verseydiniz, harbiden çok iyi kart ve 8800 9800 ü olanlar bile bunu alabilirler bakın görün :P Aticiler dağılın ulennnnn :P TR de 220-225TL civarında kdv dahil giriş yapmış bile kart.

Isı değerlerini video sonunda Mesut Abi söylemiş. V-modlu hali ile 85 dereceyi geçmemiş kart. v-modsuz ise 65 dereceyi geçmemiş

Teşekkür ederim sanırım kaçırmışım son kısmı testleri tekrardan incelemekten. Tekrar saolun Donanımhaber ekibi inceleme için.

• Bende HD4870 Var Vallah İşlemci Biraz Kısıyor(e6300 2.8ghz) Birde Power(Asus 450watt) Bende Ondan Başka Sorun Yok..HD4870 İyi Bir Soğutma İle Ondan Çok DAha Hızlı Olur Ama HD4770 Orta Seviye Olarak İyi Bir Kart Olmuş..Tebrik ederim Fakat Yanlış Bilgi Vermeyelim HD4870 Daha İyidir bazı Yorumlarda HD4770 Daha İyidenmş Dikkat Edelim Lütfen..
  • Çok açıklamalı bir incelem olmuş Elinize sağlık.Bu gün arkdaşa Ekran kartı bakıyorduk Netten Ben 4770 Önerdim 128 Bit diye almak istemedi ama ben ısrar ettim yok Gidip 9600Gt alıcak.Bu video'yu izletsem kesin fikri değişir.
  • Çok güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık. Voltaj regülatörleri soğutulursa sanırım o kart havayla 1025-1050 arası hızları görür. Oyunlardaki performansı da göz doldurucu. 4850 ile 4770 arasında kalanlar 4770'e yönelsin direk. Sapphire 4770 119 $.

http://www.teknofiyat.com/?search=hd+4770&altlimit=&ustlimit=

** Videoda kullanılan ne marka göremedim ama BBA sanırım. Özellikle Sapphire alırsanız Asus biosu flashlamayın karta Sapphireler farklı hex kodları kullanıyor (ek olarak ram timingleri farklıydı son 3 kartımda diğer bioslardan) voltaj arttırma işine girceksiniz voltage factory ile yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GobliN -- 3 Mayıs 2009; 2:31:14 >

• 2600 XT ekran kartımı değiştirmek istiyordum. 4830 u çok beğenmiştim fakat 4770 çıkacağını duyunca beklemeye karar verdim ve sonuçlar harika. 200 ytl ve tüm oyunlarda iyi performans. Bu kart piyasaya çıkınca hemen biter :) Bende bir tane kapmak istiyorum. Bu kart ek güç istiyormu. İnşallah istemiyordur.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.