Şimdi Ara

Ati(amd) mi Nvidia mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
42.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • valla kimseye yalan yanlış konuştun diyemeyiz hangi marka daha iyi konusunda. Ama amd daha iyidir genelde. Peki neden?. Cevabı basit size uzun zamanda vericeği performans açısından fiyatı nvidianın aynı performansı aynı vadede vericek ekran kartlarının fiyatlarına göre daha uzucdur. Nvidia zamanında güzel reklam yapmış ve hep ekran kartlarıyla uğraşmış olan baş firma gibi gözükmüştür. Zamanında daha çok kişi nvidiaya yönelmiş ve nvidia bu işte bilindik hale gelmiştir. Sonuç olarak nvidia da bunu bilerek hep fiyatları ''marka'' adı altında daha yüksek tutmuştur. ÖRNEKLER BURADA alın okuyun kimse de itiraz edemez valla açın bakın vatandan golddan fiyatlara internetten de araştırın performanslarını bu kartların

R9 280x=Gtx 770 bu çok net arkadaşlar. bu iki kart oyunlarda size aynı performansı verir. örnek olarak bunlardan başladım. 1-2 fpsden fazla farketmez bu kartlar ama detaylarını da yazdım. Uzun vadede bu fps farkı artacaktır.

R9 280x Asus Direct CU II fiyat 739 tl vatan
    Gtx 770 Asus Direct CU II fiyat 924 tl vatan Bu iki kart arasındaki farkları söylemem gerekirse R9 280x dx11.2dir Gtx 770 dx11.1dir. Directx modeli daha yüksek olan daha iyidir. Sonu. R9 280x. R9 280x 1070-90(özel mod) çekirdek hızına sahiptir Gtx 770 1058. Çekirdek hızı daha yüksek olan kart oyunlarda daha yüksek performans sunar.Sonuç,kazanan gene R9 280x. Bellek hızı açısından 7010 mhz ile Gtx 770,R9 280x 6400 Mhz açısından geri de bırakır,burada kazanan Gtx 770dir. R9 280x,3gb 384 bit veri yoluyla Gtx 770 2gb 256 bit ekran kartını gene geride bırakır. R9 280xin 3gb 384 bit taban belleğe sahip olması uzun vadede bu kartı daha üstün kılar. Neden mi? Grafik teknolojisi gelişmesiyle oyunlar da daha iyi grafiklere sahip olmakla beraber grafik kartlarından daha çok işlem isterler. İşlem miktarı da arttıkça bu işlemleri taşıyacak veri yolu (bit) ve verinin kaydedildiği nokta (bellek) de işlemin arttığı oranda artmalıdır. Bu noktada AMDnin modeli daha uzun ömürlüdür. Unutmayın nvidia bir reklam markasıdır iyi yönleri vardır ama son zamanlarda AMD onu geçmeyi başlamıştır. Fiyat Performansda ati hep daha iyidi şimdi amd atiyi satın aldı ve onu geliştirmekde durmadı. Kanıt olarak size AMDnin ve Nvidianın çıkan en son teknoloji kartlarını örnek veriyim. AMD R9 295x2 ve Nvidia Titan Z şu an iki markanın da en üstün kartlarıdır. Test videolarına bakın. AMDnin 295x2 si Titan Zyi performansta geçmiştir ve fiyat olarak nvidiaya göre bedavadan vermiştir kartını.(böyle dediğime bakmayın, aralarında 7 bin lira fark var ama R9x295 yi de 4 bin lira sonuç olarak şu an türkiyede alan varmıdır bilmem) SONUÇ OLARAK BU KADAR YAZDIM ARTIK HALA İNATLA NVİDİA EN İYİSİDİR DEMEYİN AYNI ZAMANDA YADA YAKIN ZAMANDA ÇIKAN ÇOĞU KART BİRBİRİNE NEREDEYSE EŞİT PERFORMANS SUNAR LAKİN AMD HEP DAHA UCUZDUR. Performansda da AMD geçmeye başladı R9 280x ve R9 290larda bunu görmeye başladık.

• +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes Taşcıoğlu

valla kimseye yalan yanlış konuştun diyemeyiz hangi marka daha iyi konusunda. Ama amd daha iyidir genelde. Peki neden?. Cevabı basit size uzun zamanda vericeği performans açısından fiyatı nvidianın aynı performansı aynı vadede vericek ekran kartlarının fiyatlarına göre daha uzucdur. Nvidia zamanında güzel reklam yapmış ve hep ekran kartlarıyla uğraşmış olan baş firma gibi gözükmüştür. Zamanında daha çok kişi nvidiaya yönelmiş ve nvidia bu işte bilindik hale gelmiştir. Sonuç olarak nvidia da bunu bilerek hep fiyatları ''marka'' adı altında daha yüksek tutmuştur. ÖRNEKLER BURADA alın okuyun kimse de itiraz edemez valla açın bakın vatandan golddan fiyatlara internetten de araştırın performanslarını bu kartların

R9 280x=Gtx 770 bu çok net arkadaşlar. bu iki kart oyunlarda size aynı performansı verir. örnek olarak bunlardan başladım. 1-2 fpsden fazla farketmez bu kartlar ama detaylarını da yazdım. Uzun vadede bu fps farkı artacaktır.

R9 280x Asus Direct CU II fiyat 739 tl vatan
    Gtx 770 Asus Direct CU II fiyat 924 tl vatan Bu iki kart arasındaki farkları söylemem gerekirse R9 280x dx11.2dir Gtx 770 dx11.1dir. Directx modeli daha yüksek olan daha iyidir. Sonu. R9 280x. R9 280x 1070-90(özel mod) çekirdek hızına sahiptir Gtx 770 1058. Çekirdek hızı daha yüksek olan kart oyunlarda daha yüksek performans sunar.Sonuç,kazanan gene R9 280x. Bellek hızı açısından 7010 mhz ile Gtx 770,R9 280x 6400 Mhz açısından geri de bırakır,burada kazanan Gtx 770dir. R9 280x,3gb 384 bit veri yoluyla Gtx 770 2gb 256 bit ekran kartını gene geride bırakır. R9 280xin 3gb 384 bit taban belleğe sahip olması uzun vadede bu kartı daha üstün kılar. Neden mi? Grafik teknolojisi gelişmesiyle oyunlar da daha iyi grafiklere sahip olmakla beraber grafik kartlarından daha çok işlem isterler. İşlem miktarı da arttıkça bu işlemleri taşıyacak veri yolu (bit) ve verinin kaydedildiği nokta (bellek) de işlemin arttığı oranda artmalıdır. Bu noktada AMDnin modeli daha uzun ömürlüdür. Unutmayın nvidia bir reklam markasıdır iyi yönleri vardır ama son zamanlarda AMD onu geçmeyi başlamıştır. Fiyat Performansda ati hep daha iyidi şimdi amd atiyi satın aldı ve onu geliştirmekde durmadı. Kanıt olarak size AMDnin ve Nvidianın çıkan en son teknoloji kartlarını örnek veriyim. AMD R9 295x2 ve Nvidia Titan Z şu an iki markanın da en üstün kartlarıdır. Test videolarına bakın. AMDnin 295x2 si Titan Zyi performansta geçmiştir ve fiyat olarak nvidiaya göre bedavadan vermiştir kartını.(böyle dediğime bakmayın, aralarında 7 bin lira fark var ama R9x295 yi de 4 bin lira sonuç olarak şu an türkiyede alan varmıdır bilmem) SONUÇ OLARAK BU KADAR YAZDIM ARTIK HALA İNATLA NVİDİA EN İYİSİDİR DEMEYİN AYNI ZAMANDA YADA YAKIN ZAMANDA ÇIKAN ÇOĞU KART BİRBİRİNE NEREDEYSE EŞİT PERFORMANS SUNAR LAKİN AMD HEP DAHA UCUZDUR. Performansda da AMD geçmeye başladı R9 280x ve R9 290larda bunu görmeye başladık.

Bence KESİNLİKLE nVidia'nın /Yeni\ çıkan GTX980'i ezdi geçti.Kesinlikle nVidia daha iyi bir ekran kartı diyorum (Bunu geç gördüm 2014 oldu ama).Bu arada FPS denilen şey ne kadar yüksekse o kadar az kasıyor demektir yine bi geçtim üstünden...Her siteye baktım özelliklerinin doğruluğunu inceledim biçtim onayladım falan hepsi nvidia'yı gösteriyor.Neyse üşendim daha yazarım sonra

• GameR61 G kullanıcısına yanıt
    bu arada geç görmemisim prdn :D
  • Merhabalar,

bi konuda yardıma ihtiyacım var.

ekran kartı almak istiyorum ama kararsız kaldım. daha doğrusu nasıl bişi almalıyım işi çözemedim.

bilgisayar sistemim,

İ7-3770 3.40ghz 3,90ghz
    8,00 gb ddr3 1600mhz ram
    64 bit işletim sistemi.

oyun oynamak üzere bir ekran kartı almak istiyorum. en azından 2 yıl sorunsuz oyun oynayabileceğim.

pcde herhangi bir çizim vb birşey yapmıyorum.

hangi ekran kartını önerirsiniz. ha tabi en önemliside bütçe; 600,00-800,00 tl aralığında bir bütçe mevcut.

şimdiden teşekkürler...
  • DigitalWorld kullanıcısına yanıt
    Hayranlıkla almışlıyorum çok güzel bir açıklamaydı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.