Şimdi Ara

Ati(amd) mi Nvidia mı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
42.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tugrul6733

quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thebancally

psu ve ekran kartı nı söylersen psunun yetip yetmedigi anlaşılır bi nebze

ekran kartı 9800gt psu 230 wattı yanılmıyorsam. peki iyi bir psu alırsam gücü yeten bilgisayarımı eskisi gibi kullanabilir miyim. yani bir de psu alıp satmaya değer mi? çünkü paya pahalı oluyorlar powerlar.

psu'n harbiden düşükmüş. al bi 500-600 watt 80+ psu. kurtarmazsa bile ilerde lazım olur, yeni sistem toplarken psu almazsın. psu uzun ömürlü bi alettir, iyi psu göz çıkarmaz.

teşekkürler. yeni sistem alırsam psu yanında kasalar var ondan alamyı düşnüüyorum casperdan memnun değşlim :S ama laptop da alabilirim yazın zaten eve 1 pc yetmiyor.peki diyelim ben şuaanki psu sorunlu sisteme 500 w lık bir power aldım sonra uymadı yine aynı sorun yaptı ilerde sistem topladım onda kullanmayı düşündüm peki 500 w ya da 600 w o sisteme de az gelirse? :D bir şey sormak istiyorum ya şu ifadeler donanımhaberdeki ifadeler gülücük falan bende gözükmüyor bir de mesela resim paylaşıyorlar üzerine tıklayamıyorum link gibi geliyor linki kopyalaıp yukarıda yapıştıracak oluyorum yine olmuyor. forum da mı sıkıntı var yoksa ben bir ayarla mı oynadım ?

çok uçuk bir sistem yapmıcaksan yeter 600 watt. casper gibi hazır bilgisayarcılar nitelikli dolandırıcılardır. bir daha bulaşmazsın umarım. notebook almanı da önermiyorum. üç sene iyi güzel kullanıyorsun sonra sürekli sorun, tamirler çok para. yükseltmek olanaksız. satmak zor notebook işini de sevmiyorum o yüzden. tabii taşınabilirliği hoş oluyor ama çok da taşınmıyo. taşındı mı da omuz çatlatıyolar. bundan sonra bir laptop alırsam ultrabook alırım muhtemelen.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ekran kartı 9800gt psu 230 wattı yanılmıyorsam. peki iyi bir psu alırsam gücü yeten bilgisayarımı eskisi gibi kullanabilir miyim. yani bir de psu alıp satmaya değer mi? çünkü paya pahalı oluyorlar powerlar.

psu'n harbiden düşükmüş. al bi 500-600 watt 80+ psu. kurtarmazsa bile ilerde lazım olur, yeni sistem toplarken psu almazsın. psu uzun ömürlü bi alettir, iyi psu göz çıkarmaz.

teşekkürler. yeni sistem alırsam psu yanında kasalar var ondan alamyı düşnüüyorum casperdan memnun değşlim :S ama laptop da alabilirim yazın zaten eve 1 pc yetmiyor.peki diyelim ben şuaanki psu sorunlu sisteme 500 w lık bir power aldım sonra uymadı yine aynı sorun yaptı ilerde sistem topladım onda kullanmayı düşündüm peki 500 w ya da 600 w o sisteme de az gelirse? :D bir şey sormak istiyorum ya şu ifadeler donanımhaberdeki ifadeler gülücük falan bende gözükmüyor bir de mesela resim paylaşıyorlar üzerine tıklayamıyorum link gibi geliyor linki kopyalaıp yukarıda yapıştıracak oluyorum yine olmuyor. forum da mı sıkıntı var yoksa ben bir ayarla mı oynadım ?

çok uçuk bir sistem yapmıcaksan yeter 600 watt. casper gibi hazır bilgisayarcılar nitelikli dolandırıcılardır. bir daha bulaşmazsın umarım. notebook almanı da önermiyorum. üç sene iyi güzel kullanıyorsun sonra sürekli sorun, tamirler çok para. yükseltmek olanaksız. satmak zor notebook işini de sevmiyorum o yüzden. tabii taşınabilirliği hoş oluyor ama çok da taşınmıyo. taşındı mı da omuz çatlatıyolar. bundan sonra bir laptop alırsam ultrabook alırım muhtemelen.

bilemiyoruym k.bakmayın ultrabook denilen şey ne? :D

• quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Enes Eyibil

fiyat /performans belirler karti kisaca bütçe meselesi ati de iyidir nvida da model model değişir casper taşeron firma uzak durun oyun pcsi der içine giriş seviye dandik ekran karti koyar sizde sanarsiniz marka dandik o yüzden bu firmalardann uzak durun buraya yazin size bütçenize göre pc toplanacaktir

quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

Btüçeni yaz kartı söyleyelim nvidiada amdde birbirine çok yakın kartlar ürettiler.Sen paranı yaz biz sana kartları yazalım.

arkadaşlar diğer sorularım hakkında da yardımcı olur musunuz?

İkisi de iyidir aynı zamanda ikisi de kötüdür.

Öncelikle kafanda bir kenara yaz.

1 - AMD ( Artık markası bu. Satın alındı AMD tarafından. ) ve NVidia ekran kartı değil GPU üretir. Anlaşmalı markalar da bu firmalardan GPU alır ve PCB şeması ile kart üretir. Bazı markalar bu PCB de değişiklikler yapar ve öyle üretir bunlara da özel tasarım deriz.

2 - Ekran kartının GB ı MB ı gücünü göstermez. Beni deli eden de budur. Gir vatanın sitesine 100 tane 1GB kart var. Biri 70 lira biri 700 lira. Cidden kimsenin aklına bu fark neden diye sormak gelmiyor mu? Şu an otobüste tabletten yazıyorum ve gene arkamda GB muhabbeti dönüyor deli oldum. Yani senin notebook un kasma sebebi AMD nin kötü olması değil... senin notebook ta alt seviye; görüntü verse yeter gibi bir amaçla üretilmiş bir kart kullanılması.

quote:

Devamını evden yazarım

Devamı.

Senin anlayacağın senin Notebook un kasma sebebi bilgisayarındaki AMD yani ATİ kartın anadol seviyesinde bir binek otomobil seviyesinde olması. Oysa AMD ( ATİ ) nin Bugatti Veyron Sınıfında kartları da var. Yani kartın gücünü MB ları değil kullanılan GPU sonrasında ise belleğin türü belirler.

3 - Ekran kartlarını araba gibi düşünürsen. GPU motor, bellek türü ( DDR5-4-3-2 ) aerodinamik, PCB şasi, soğutucu ise KM ibresi ve tasarım olur muhtemelen. Yani aynı motoru kullanan ve aerodinamiği aynı olan kartlar arasında çok fark yoktur. Geri kalan kısımlar sağlamlığı, ömrü ya da motora ekstra katkıyı sağlar. Mesela özel soğutucular OC için işlemciyi daha stabil ısılarda tutar. Ya da özel VRM tasarımları vb OC için ekstra stabilite sağlar.

Şimdi bunlardan sonra sorulara geçersek.

A- Ekran kartının gücünü ne belirler.

Cevap : Öncelikle şak diye MB olmadığı kesin. Peki ne dersek. Tabiki GPU nun mimari tasarımı ve içerdiği işlem birimi sayıları.

Misal HD5770

800 Adet Paralel işlemciye sahiptir. 40 doku ünitesi ve 64 şablon rop birimi ile 16 renk rop birimine sahiptir. Ayrıca 128bit DDR5 bellek kullanır

HD5870 ise 1600 paralel işlemciye. 80 doku ünitesine ve 128 Şablon Rop birimi ile 32 renk Rop birimine sahip. Bellek erişimi ise 256bit DDR5 kullanır.

Bu bellek bitleri ne anlama gelir diyorsan. Otobandaki şerit sayısıdır. Yani ne kadar şerit vasa aynı anda o kadar araç yani veri geçebilir. Buna da bellek bant genişliği diyoruz.

Ama HD6970 e bakalım.

1536 paralel işlemciye. 96 doku ünitesine. 128 Şablon Rop birimi ile 32 renk Rop birimine sahip. Ve gene 256bit bellek arabirimi var. Yani 5870 le aynı hatta paralel işlemci bakımından daha geride bir GPU. Ama sonuçlarda 6970 öne geçiyor.

Peki neden.?

Cevabı çok basit yukarıda hep sayılardan bahsettik te ondan. Bir de GPU mimarisi var. Mimari ne dersek. Paralel işlemcileri çalışan eleman diğer birimleri de işte mühendisi muhsebecisi vb gibi düşünüp bir bina inşaa ettiklerii düşünürsek. Mimari bu insanların ortalama zeka güç ve hızının tek başlıkta toplanmışı diyebiliriz.

Yani burada mimari gelişme her birimin gücünü artırıyor. Bunu nasıl yapıyor. Basitçe misal verirsek 69XX serisinde saat frekansı başı iki iş yapılır. 58XX serisinde ise bu tektir. Saat frekansı dediğimiz senin O MHz lerindir. Aslında bu bir nevi eski viking gemilerindeki davul gibidir. Davula her vurulduğunda aynı anda kürek çekilir. 1GHz = 1.000.000.000Hz dir. Yani 1Ghz demek işlemciye 1 saniyede 1 milyar defa çalış demektir. Yani bu ne kadar artar ise o kadar çabuk yapılır iş.

Burada OC ye girelim. Firmalar GPU ya da CPU. Bunları üretirken 1GHz lik GPU yapıcaz diye işe başlamaz. Amaç en yüksektir. Her şey son noktaya geldiğinde testler yaparlar. Tüm GPU ların rahatlıkla çıkabileceği hıza standar frekans derler olur biter. Ama bu en kötü en berbat durumlar düşünülerek verilmiş bir değerdir. Cep telefonlarındaki 50-60 gün bekleme süreleri imkansız olduğu gibi de bu en kötü senaryolar pek gerçek olmaz. Biz de firmanın uğraşmak istemeyip bıraktığı bu kapasiteyi kendimiz ölçeriz. Yani misalen 1GHz lik bi GPU nun hızını programlar ile 1,2-1,5 gibi değerlere çıkarıp test ederiz. Isılar normal ve herşe yolunda ise verdiğimiz paraya fazlasını almış oluruz. Misal ben 1.8GHz lik E2160 işlemcimi 3GHz küsür hızlarda kullandım. Ya da şu an normal hızı 3.2GHz olan AMD 955 işlemcimi 3.8GHz de kullanıyorum.

İşte burada soğutuculara giriyoruz. Düşün işçileri olağandan hızlı çalıştırıyorsun ve yaz sıcağında bayılıyor garipler. Peki bunları vantilatör ya da klima ile serinletsen? İşte doğutucu burada. Ve gene markalar da buada devreye giriyor. Genelde firmaların en iyi ortakları en iyi GPU ları özellikle seçer ( GPU ve CPU lar. Wafer denen tepsi biçiminde bir silikon tabakadan kesilerek üretilir. Ve bu tabakanın belli kısımları daha iyidir. ortalamada. ). Hatta özel modellerde elle test edip seçme yöntemi bile vardır. Yani büyük üreticiler sağlık kaydına en az hastalık işlenen bölgeden alır GPU sunu. Yani Yuvarlak Wafer ı dünya haritası gibi düşünürsek. İşte bana Türkiye den karadenizli işçi ver daha dayanılklı olurlar vb tarzında GPU seçer adamlar. Peki diğer bölgedekilerin hepsi mi çürük be. Yooo tabiki hayır. Sadece ortalama olarak en düşük hızları verenler genelde diğer yerlerden çıkar. Ama en kötü bölgeden bile en iyi işlemci çıkabilir ki işte burada da OC kabiliyeti diyoruz.

abi harika yazmışsın ya :D

• quote:

Bakalım gtx 590 ve 6990 güzel bi örnek.

İkiside top modeldir.Fiyatları pahalıdır.Farkları ise bazı oyunlarda 6990 önde bazı oyunlarda 590 önde.İki kartta güzel.590 sıcaklık konusunda avantajlı.

Yani kayda değer bir farkları yok denebilir, sıcaklık farkının çok düşük olduğunu varsayarsak, cevap için teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bilemiyoruym k.bakmayın ultrabook denilen şey ne? :D

intelin piyasaya sürdüğü ince notebook segmenti. çok hafif ve inceler, ekran boyutları da netbooklar kadar küçük değil(13-15 inç). ssd ve intel sandy bridge tabanlı işlemciler kullanılıyor. bu yüzden oldukça hızlılar. intel gpu'lardan başka gpu kullanmamaları oyun oynayacaklar için bir sorun. ama yine de en taşınabilir düzgün bilgisayarlar denebilir.
    asus zenbook bu segmentin en meşhur örneği şu anda.
    bir de çok pahalılar. bu da unutulmaması gereken bir detay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asterisk* -- 14 Şubat 2012; 2:08:13 >

• quote:

arkadaşlar bir tane daha konu açtım orada da yardımcı olabilir misiniz bu başka bir şey ama. bir de ben gülücük ifadelerini göremiyorum bir de resim yüklüyorlar bizde tıklıyoruz resim açılıyor ya yüklenen resimleri göremiyorum. sorun ben de mi yoksa bütün forum böylemi teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/m_57850123/mpage_1/f_/key_//tm.htm#57850123

• son noktayı koymak istiyorum artık ati yani yeni ismiyle amd hız bakımından önde bunu kimse inkar edemez hemde epey önde ama yine kimse inkar edemezki nvidia kalite bakımından öndeyani örnekle açıklayayım resim koymak isterdim ama;

ati süper örnekleme 24x AA kullanırken bile hatalar meydana geliyor özellikle denenen oyun call of juarez bound in blood

nvidia ise kalite bakımından öncü görüntü kalitesinde yarışılmaz zaten her yeni teknoloji nvidia tarafından buluınur bakınız 3D Vision

ve şunu düşünmek lazım ati firması zaten artık amdye sırtını dayadı çok çalışmak gibi kaygısı war ama artık daha az

oysa nvidia tek başına gpu üretiyor ve iyi olmasa kim alacak kimse almazsa sırtını kime dayayacak

ve mantıken şuda önemli nasılki amd işlemcide battı çok yakında ekran kartında da batacak

zaten oyunlar açılırken dikkat edin intel ve nvidia reklamı çıkar amd veya ati çıkmaz bu yüzden fiyat pahalı ama kalite yüksek

ve ben bir amd 5570 tabi yalnış anlaşılmasın ben 2 firmayıda savunmuyorum isteğinize göre alın biri ceket diğeri pantolon cekete ihtiyacınız warken pantolon almayın

nasıl ayıracam diye düşünüyorsanız

eğer büyük bir monitöre sahipseniz cebinizde SLI yapmaya yetecek paranız warsa nvidia
    yok normal ekranım war normal bi oyuncuyum derseniz amd

• bu kadar kulaktan duyma bilgi olmaz amd batmaz nvida nin iki katı firma buldozer de fiyasko olabilir ama ekran kartında sağlam firma ben atı kartlarda sorun yaşamadım driver vs gibi ve gayet memnunum ürün ihtiyaca göre alinir şu an 5850 ve pheom 2 x4 955 kullanıyorum ve oyun oynayan insanım ps2 wii emu da gayet iyi kısaca vurun daha ölmedi acaba amd piyasadan çekilse sizin gibi insanlar ilk ağlayanlar mi olacaksiniz
  • Amd :D
  • quote:

quote:

quote:

fiyat /performans belirler karti kisaca bütçe meselesi ati de iyidir nvida da model model değişir casper taşeron firma uzak durun oyun pcsi der içine giriş seviye dandik ekran karti koyar sizde sanarsiniz marka dandik o yüzden bu firmalardann uzak durun buraya yazin size bütçenize göre pc toplanacaktir

quote:

Btüçeni yaz kartı söyleyelim nvidiada amdde birbirine çok yakın kartlar ürettiler.Sen paranı yaz biz sana kartları yazalım.

1 - AMD ( Artık markası bu. Satın alındı AMD tarafından. ) ve NVidia ekran kartı değil GPU üretir. Anlaşmalı markalar da bu firmalardan GPU alır ve PCB şeması ile kart üretir. Bazı markalar bu PCB de değişiklikler yapar ve öyle üretir bunlara da özel tasarım deriz.

2 - Ekran kartının GB ı MB ı gücünü göstermez. Beni deli eden de budur. Gir vatanın sitesine 100 tane 1GB kart var. Biri 70 lira biri 700 lira. Cidden kimsenin aklına bu fark neden diye sormak gelmiyor mu? Şu an otobüste tabletten yazıyorum ve gene arkamda GB muhabbeti dönüyor deli oldum. Yani senin notebook un kasma sebebi AMD nin kötü olması değil... senin notebook ta alt seviye; görüntü verse yeter gibi bir amaçla üretilmiş bir kart kullanılması.

quote:

Devamını evden yazarım

Devamı.

Senin anlayacağın senin Notebook un kasma sebebi bilgisayarındaki AMD yani ATİ kartın anadol seviyesinde bir binek otomobil seviyesinde olması. Oysa AMD ( ATİ ) nin Bugatti Veyron Sınıfında kartları da var. Yani kartın gücünü MB ları değil kullanılan GPU sonrasında ise belleğin türü belirler.

3 - Ekran kartlarını araba gibi düşünürsen. GPU motor, bellek türü ( DDR5-4-3-2 ) aerodinamik, PCB şasi, soğutucu ise KM ibresi ve tasarım olur muhtemelen. Yani aynı motoru kullanan ve aerodinamiği aynı olan kartlar arasında çok fark yoktur. Geri kalan kısımlar sağlamlığı, ömrü ya da motora ekstra katkıyı sağlar. Mesela özel soğutucular OC için işlemciyi daha stabil ısılarda tutar. Ya da özel VRM tasarımları vb OC için ekstra stabilite sağlar.

Cevap : Öncelikle şak diye MB olmadığı kesin. Peki ne dersek. Tabiki GPU nun mimari tasarımı ve içerdiği işlem birimi sayıları.

Misal HD5770

800 Adet Paralel işlemciye sahiptir. 40 doku ünitesi ve 64 şablon rop birimi ile 16 renk rop birimine sahiptir. Ayrıca 128bit DDR5 bellek kullanır

HD5870 ise 1600 paralel işlemciye. 80 doku ünitesine ve 128 Şablon Rop birimi ile 32 renk Rop birimine sahip. Bellek erişimi ise 256bit DDR5 kullanır.

Bu bellek bitleri ne anlama gelir diyorsan. Otobandaki şerit sayısıdır. Yani ne kadar şerit vasa aynı anda o kadar araç yani veri geçebilir. Buna da bellek bant genişliği diyoruz.

Ama HD6970 e bakalım.

1536 paralel işlemciye. 96 doku ünitesine. 128 Şablon Rop birimi ile 32 renk Rop birimine sahip. Ve gene 256bit bellek arabirimi var. Yani 5870 le aynı hatta paralel işlemci bakımından daha geride bir GPU. Ama sonuçlarda 6970 öne geçiyor.

Peki neden.?

Cevabı çok basit yukarıda hep sayılardan bahsettik te ondan. Bir de GPU mimarisi var. Mimari ne dersek. Paralel işlemcileri çalışan eleman diğer birimleri de işte mühendisi muhsebecisi vb gibi düşünüp bir bina inşaa ettiklerii düşünürsek. Mimari bu insanların ortalama zeka güç ve hızının tek başlıkta toplanmışı diyebiliriz.

Yani burada mimari gelişme her birimin gücünü artırıyor. Bunu nasıl yapıyor. Basitçe misal verirsek 69XX serisinde saat frekansı başı iki iş yapılır. 58XX serisinde ise bu tektir. Saat frekansı dediğimiz senin O MHz lerindir. Aslında bu bir nevi eski viking gemilerindeki davul gibidir. Davula her vurulduğunda aynı anda kürek çekilir. 1GHz = 1.000.000.000Hz dir. Yani 1Ghz demek işlemciye 1 saniyede 1 milyar defa çalış demektir. Yani bu ne kadar artar ise o kadar çabuk yapılır iş.

Burada OC ye girelim. Firmalar GPU ya da CPU. Bunları üretirken 1GHz lik GPU yapıcaz diye işe başlamaz. Amaç en yüksektir. Her şey son noktaya geldiğinde testler yaparlar. Tüm GPU ların rahatlıkla çıkabileceği hıza standar frekans derler olur biter. Ama bu en kötü en berbat durumlar düşünülerek verilmiş bir değerdir. Cep telefonlarındaki 50-60 gün bekleme süreleri imkansız olduğu gibi de bu en kötü senaryolar pek gerçek olmaz. Biz de firmanın uğraşmak istemeyip bıraktığı bu kapasiteyi kendimiz ölçeriz. Yani misalen 1GHz lik bi GPU nun hızını programlar ile 1,2-1,5 gibi değerlere çıkarıp test ederiz. Isılar normal ve herşe yolunda ise verdiğimiz paraya fazlasını almış oluruz. Misal ben 1.8GHz lik E2160 işlemcimi 3GHz küsür hızlarda kullandım. Ya da şu an normal hızı 3.2GHz olan AMD 955 işlemcimi 3.8GHz de kullanıyorum.

İşte burada soğutuculara giriyoruz. Düşün işçileri olağandan hızlı çalıştırıyorsun ve yaz sıcağında bayılıyor garipler. Peki bunları vantilatör ya da klima ile serinletsen? İşte doğutucu burada. Ve gene markalar da buada devreye giriyor. Genelde firmaların en iyi ortakları en iyi GPU ları özellikle seçer ( GPU ve CPU lar. Wafer denen tepsi biçiminde bir silikon tabakadan kesilerek üretilir. Ve bu tabakanın belli kısımları daha iyidir. ortalamada. ). Hatta özel modellerde elle test edip seçme yöntemi bile vardır. Yani büyük üreticiler sağlık kaydına en az hastalık işlenen bölgeden alır GPU sunu. Yani Yuvarlak Wafer ı dünya haritası gibi düşünürsek. İşte bana Türkiye den karadenizli işçi ver daha dayanılklı olurlar vb tarzında GPU seçer adamlar. Peki diğer bölgedekilerin hepsi mi çürük be. Yooo tabiki hayır. Sadece ortalama olarak en düşük hızları verenler genelde diğer yerlerden çıkar. Ama en kötü bölgeden bile en iyi işlemci çıkabilir ki işte burada da OC kabiliyeti diyoruz.

Bu adama saygı duyun. Üşenmeyip tane tane ve basit şekilde anlattığı için.
    Ekran kartlarıyla ilgili hiçbirşey bilmeyenler için bu mesaja link verin direk.
    Burada yazanları da anlamıyorlarsa hiç anlamasınlar zaten. Hangisinin fanı daha afilli geliyosa onu alıp geçsinler.
    Keşke bütün karacahiller okuyabilse şu anlatımı. Böyle anlatımlara çok ihtiyacımız var.

• her ikiside iyidir.
  • Ati
  • Şuna ATİ demeyin artık Amd atiyi satın aldı ve artık onun adı Amd Radeon

Şimdi gelelim hangisi daha iyi sorusuna ben 5 yıldır nvidia kullanıyodum şimdi Hd serisi crossfire olarak kullanıyorum gayet memnunum

Bence marka değil , model karşılaştırılması yapılmalıdır.

Ama Amd Radeon kartlarını öneririm Gayet memnunum.Pek fazla paranız yoksa Msi Hd 6850 Cyclone alabilirisiniz .Msi piyasadaki en iyi 6850 yi yapmış.Vatan Computer

dan %25 indirimle bulursanız alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaLCoN^ -- 7 Kasım 2012; 15:26:36 >
  • arkadaşlar elimde 1gb saphire 4890 nev edition 256 bit ve 1 gb saphire amd 6850 ekran kartları var crossfirede hata veriyor ne yapayım ikisinide satıp 2 gb 600 tl civarında amd veya nivida bir kartmı alayım 1gb+ 1gb crosfirede 2 gb edermi ankaraya gidecem kartlaRIM KAÇLİRA EDER ACİL CEVAP CROSS FİRE BAĞLI HALDE ŞUANDA ÇALIŞMIYOR HERAL NASIL ANLARIM
  • valla ben iki kartıda kullanan birisi olarak gtx 690 ve hd7990 devil ı kullanan biri olarak(deneme amaçlı tabiki) ikiside iyi karttlar fakat nvidia gtx690 iki adım önde az yakması daha iyi performans sağlaması yoksa iki kartta iyi

• en basitinden nvidia nın yazılım desteğinin daha iyi olduğunu çok rahat söyleyebiliyoruz değilmi ?
  • Nvidia
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

bu konular AMD ile Nvidia dışında başka bir mühendisin yeni bir gpu üretmesi için bir sebeb değilde ne ? Neden bu X adamlı insan "yeter ulan kendime Y markalı başka bir gpu yapıcam 2 sininde tozunu dumana kattırıcam" demiyor ?

Hocam o X adamlı insan :) GPU üretmek istese hemen AMD der ne yapıyon sen koçum sonra bunu gören Nvidia burda bizim sözümüz geçer der eline o X adamının 3-5krş verir geri yollar. Ayrıca baya bi paran olması lazım böyle bi işe girmen için :) Hatta sülalen zengin olucak :) Hemde bu işten anlaman lazım gönlünü vermek lazım o yüzden yok bu X KİŞİSİ :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Devamını evden yazarım

Devamı.

Misal HD5770

Ama HD6970 e bakalım.

Peki neden.?

hocam anladığım kadarıyla bu konuda fazlasıyla bilgi sahibisiniz bu ekran kartı nasıldır İNŞALLAH ALLAH nasip ederse pc toplamayı dusunuorum da ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-hd7970-dc2-3gd5-hd7970-directcu-ii-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=59359

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.