Şimdi Ara

ATI 4870 Kilitlenme Problemi! Yardım Lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 3 ay önce ATI Radeon 4870 aldım, aldığımada pişman oldum. Çünkü oynadığım 10 oyundan 9 unda kilitleniyor. Ha 4 dakika sonra ha 4 saat sonra farketmez. Bu arada sorun yaşamadığım tek oyun Crysis, babalar gibi oynadım, yiğidi öldür hakkını ver... Onun dışında Mount & Blade, Warcraft 3, Age of Conan'da çok takıldı. Hele Age of Conan'da kafayı sıyırttı diyebilirim.

Son sürücülerini yükledim, Cataylst'lide kullandım, onsuz da kullandım, format attim yeniden yaptım vs. nafile... Fazla ısınmıyor, 60 civarı derecede takılıyor oyunlarda. Ama bir süre sonra kare kare donuyor ekran, kasadan resetlemekten başka bir şey işe yaramıyor.

Sistemim şu:

Intel E8400
    2GB Ram
    600W OCZ (önce 480W idi, değiştirdim gene aynı problem)
    Gigabyte GA-G31M-S2L (anakart, kasada ayrıcada fan var)

• Bu sorun 3 aydrımı var yoksa yenimi başladı?
  • 3 aydır var, önceleri tabi sorunu görmek istemedim, "ulam 40 yılda bir oluyordur" dedim ama hep var.
  • Biosunu güncelle ekran kartının derim.Birde öyle dene hala düselmezse sistemde bi sorun vardır.
  • ekran kartınız Sapphire 4870 ise. Asagidaki P/N ve SKU numaralarina sahip kartlarda sorun oldugu kabul edilmis ve sorunu gideren BIOS yayinlanmis. Sorunlar kisaca mavi ekran, kilitlenme vs...

P/N:188-01E85-001SA
    SKU#11133-00

sorunu çözen bios linki (gerçekten işe yarıyor arızalı bir sapphire 4870 e yükledim düzeldi. bios update işlemi dos altından yapılıyor.resimli anlatımıda var linkte)

http://www.sapphiretech.com/ty/support/drivers.php
  • Evet, Sapphire benimkide. Şimdi ilk iş bu yöntemi deneyeceğim, sonucu buraya yazarım bir iki gün içinde. Yardımınız için teşekkür şimdiden.
  • yaw bu ATI kullananların sayısı artınca sorun yaşayanlarında sayısı arttı nvidia alın sürücü problemi yaşamayın derim
  • Evet, zor bela DOS'tan bios'u update ettim. İki gündür oyun oynuyorum, problem kalmadı gibi. Tekrar teşekkür ederim bu yöntemi
    tavsiye eden ozyoldas arkadaşıma. Hemen hergün birkaç defa takılırdı eskiden.

Yalnız bu kadar zaman internette araştırdım anca bir arkadaşın tavsiyesi ile bu foruma üye oldum ve burada bulabildim yanıtı. Zaten 3 ay önce bilgisayarı toplarken aynı arkadaşın "Ati alma abi" lafını dinleseydim bunlar olmayacaktı. Neyse bundan sonra bir daha Ati alırmıyım, nhayır!..
    İstediği kadar bedava Half Life 2 versin ne olacak, ömrümü yedi!.. Bu arada performansı güzel kartın, pek ısınmıyor; tabi birde
    düzgün çalışsaydı bu zamana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatm101 -- 9 Ocak 2009; 15:45:08 >
  • neyse geçmiş olsun problem giderilmiş
  • Aynı kart vardı bir makinede. Yine aynı problemler vardı. Ben de bios update yaptım. Şu an sorun yok :)
    Teşekkürler...
  • KARE KARE DONMA OLAYI GEÇEN HAFTA BENİM ZOTAC 9800GTX+ nın başına geldi direk garantiye yolladım.garanti kart arızalı diyip para iadesi yaptı.
    önerim hemen garantiye yollaman. %100 seninkide arızalı.
    quote:

Orjinalden alıntı: serhatm101

Yaklaşık 3 ay önce ATI Radeon 4870 aldım, aldığımada pişman oldum. Çünkü oynadığım 10 oyundan 9 unda kilitleniyor. Ha 4 dakika sonra ha 4 saat sonra farketmez. Bu arada sorun yaşamadığım tek oyun Crysis, babalar gibi oynadım, yiğidi öldür hakkını ver... Onun dışında Mount & Blade, Warcraft 3, Age of Conan'da çok takıldı. Hele Age of Conan'da kafayı sıyırttı diyebilirim.

Son sürücülerini yükledim, Cataylst'lide kullandım, onsuz da kullandım, format attim yeniden yaptım vs. nafile... Fazla ısınmıyor, 60 civarı derecede takılıyor oyunlarda. Ama bir süre sonra kare kare donuyor ekran, kasadan resetlemekten başka bir şey işe yaramıyor.

Sistemim şu:

Intel E8400
    2GB Ram
    600W OCZ (önce 480W idi, değiştirdim gene aynı problem)
    Gigabyte GA-G31M-S2L (anakart, kasada ayrıcada fan var)

• quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

yaw bu ATI kullananların sayısı artınca sorun yaşayanlarında sayısı arttı nvidia alın sürücü problemi yaşamayın derim

Sorun arttıkça çözüm ve tecrübe de artar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatm101

Evet, zor bela DOS'tan bios'u update ettim. İki gündür oyun oynuyorum, problem kalmadı gibi. Tekrar teşekkür ederim bu yöntemi
    tavsiye eden ozyoldas arkadaşıma. Hemen hergün birkaç defa takılırdı eskiden.

Yalnız bu kadar zaman internette araştırdım anca bir arkadaşın tavsiyesi ile bu foruma üye oldum ve burada bulabildim yanıtı. Zaten 3 ay önce bilgisayarı toplarken aynı arkadaşın "Ati alma abi" lafını dinleseydim bunlar olmayacaktı. Neyse bundan sonra bir daha Ati alırmıyım, nhayır!..
    İstediği kadar bedava Half Life 2 versin ne olacak, ömrümü yedi!.. Bu arada performansı güzel kartın, pek ısınmıyor; tabi birde
    düzgün çalışsaydı bu zamana kadar.

ne diyim düzgün araştıramamışsın.ben aldıktan 3gün sonra sorunu yaşadım.4. gün çözümü buldum ama güvenemedim kendime garantiye yolladım.yapamadılar.6.günde evde kendim hallettim.paşalar gibi de oynuyorum.sapphire in bu ekran karıtnın sadece 1 serisinin biosu hatalı.o yüzden ati den vazgeçilir mi?daha ucuza daha çok performansı kim veriyosa onu tercih ediceksin

• kartı garantie gönder
  • Hocam dediğiniz sorunun aynısı bende vardı. Ama sizinki gibi her oyunda değil nadir yapıyordu. Ekran pixel pixel olup, bilgisayra hiçbrşekilde müdahale edilemiyordu tek çare reset yada kapatma oluyordu.Baya bi araştırdım sapphire mail attım falan filan. Biosundan olabileceğini söylediler belli bir seri nuamralı kartlarda hata varmış ve bu sorunu yapabiliyormuş Bu sorunu gidermek içinde Sapphire in sitesinde bios güncellemesi yayınlanmış. Tamam dedim sorunumu çözdüm ama bios güncellemek ayrı bir işmiş 10 yıllık bilgisaayr kullanıcısıyım ve hiç bios güncelleme falan yapmadım. Neyse araştırdım bios update dosyalrıyla başlangıç cd si oluşturdum ve yönergeleri izleyip biosumu güncelledim yaklaşık 2 ay önce ve sorunumdan eser kalmadı deyim yerindeyse cillop gibi oldu. Eğer biliyorsanız bios güncelleyin bilmiyorsanız kendinize güveniyorsanız bu işe kalkışın çünkü riskleri var. Yok ben yapamam diyorsanız yapabilecek birilerini bulun. Onuda yapamadıysanız tek çare garantiye göndermek 1 kaç ay beklemek ve kartın yenisine kavuşmak

• quote:

Orjinalden alıntı: Fallout

quote:

Orjinalden alıntı: BLADE66

yaw bu ATI kullananların sayısı artınca sorun yaşayanlarında sayısı arttı nvidia alın sürücü problemi yaşamayın derim

Sorun arttıkça çözüm ve tecrübe de artar...

hatasız kul olmaz
  • arkadaslar 2 hafatadır 4870 kulanıyorum aldıhım a pısmanmıyım aslında degılım cod 5 oynuyorum we bugune kadar gordugum en ıyı grafıklerı goruyorum tek sorunum gta 4 knıght ve bazı oyunlarda klıtleme restart atmadan kurtulamıyorum bana lutfen bıos nasıl yapılır cpok acık bı sekılde anlatabılırmısını8z
  • arkadaşlar bendede aynı sorun var bios hatalı çünkü P/N kodu ve SKU kodu tutuyor
    1)şimdi ben update etsem garanti gidecek
    2) ati bu sorunu madem kabullenmiş garantiye yollasam kendileri update ederlermi
    2) yoksa sorun zaten kabullenilmiş ben update etsem garanti devam eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIX_61 -- 1 Mayıs 2009; 15:41:31 >
  • arkadaşlar cevaplarınızı lütfen esirgemeyin forum kirliliği olmasın diye konu açmıyorum ne zaman bi konuya bişey yazsam hep aynısı oluyor.cevaplarsanız sevinirim lütfen arkadaşlar.
  • bios atacaksın düzelecek bu kadar basit

eğer çekiniyorsan bios atmaya garantiye gönder onlar atarlar tabi ne zaman geleceği belli olmaz 1-2 hafta sürer
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.