Şimdi Ara

Atatürk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
1.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senaryosunu Türk yapımcı Fuad Kavur’un yazdığı “Atatürk” filminin çekimlerine nisanda Macaristan’da başlanıyor. İddialı projede, Atatürk’ü İngiliz oyuncu Jack Fox, Latife Hanım’ı ise “Game of Thrones”ta da rol alan Charlie Chaplin’in torunu Oona Chaplin oynayacak. Ekipteki tek Türk oyuncu ise Esin Harvey.

Çekimler 12 hafta sürecek ve bir haftası da İstanbul’da yapılacak. ve film ingiliz yapımı olduğundan doğal olarak dili ingilizce olacak.

ülkemizin kurucusu ulu önderimizi oynayacak oyuncu;

Atatürk

• Maşalalh adamlar bizim tarihimizi bizden daha iyi biliyor sağlam birşey çıkacak büyük ihtimalle,film sonrası büyük tartışmalar olacak şimdiden söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkheramos

Maşalalh adamlar bizim tarihimizi bizden daha iyi biliyor sağlam birşey çıkacak büyük ihtimalle,film sonrası büyük tartışmalar olacak şimdiden söylüyorum.

Kesinlikle adamlar tarihi bizden iyi bilmelerine karşı böyle ulu bir önderi beyazperdeye sokmaları bile gurur verici, inş tatminkar üst düzey bir yapım olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GOGOMEZ

quote:

Orijinalden alıntı: Arkheramos

Maşalalh adamlar bizim tarihimizi bizden daha iyi biliyor sağlam birşey çıkacak büyük ihtimalle,film sonrası büyük tartışmalar olacak şimdiden söylüyorum.

Kesinlikle adamlar tarihi bizden iyi bilmelerine karşı böyle ulu bir önderi beyazperdeye sokmaları bile gurur verici, inş tatminkar üst düzey bir yapım olur..

Güzel olur ama büyük ihtimalle cinsellikle ilgili sahneler olacak ve bu büyük tartışmalara neden olacak.Chaplinin torunu game of thronesta bu tarz bir bölüm çekmişti ona dayanarak söylüyorum.
  • Sesini çok duyurtacak bir yapım. Bakalım nasıl olacak.
  • Biz yapamadık elin adamı yaptı ne diyim helal olsun.
  • Filmin nasıl bir senaryoya sahip olacağını, gelecek tepkilerin nereden nasıl ne şekilde hangi yönde olacağını çok merak ediyorum.
  • Bir beklentim yok açkçası.
  • Oona Chaplin biraz tehlike.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychedelic_Grunge

Biz yapamadık elin adamı yaptı ne diyim helal olsun.

http://www.imdb.com/title/tt1319727/

http://www.imdb.com/title/tt1589424/

http://www.imdb.com/title/tt1586001/

bizde yaptık ama görürsünüz onlarin yaptığı daha cok ses getirecek.
    nedenmi ? cunki onlar hep daha iyisini bilir-yapar zihniyeti cok bu ulkede

• Bekleyelim görelim. Nasıl yansıtacakları Atatürk'ü çok merak ediyorum. Senaryoya ilişkin bilgisi olan varmı?
  • oha, harika haber

-o elemana 1-2 makyajla aynı Ulu Önder Atatürk'e çok benzetirler, benden söylemesi 4 gözle bekliyorum valla
  • aboovvv

film bizdekiler gibi olmayacak ve çıktığında da baya geyiği döner .

muhteşem yüzyılın abd versiyonu dizi çıkacaktı birde. o noldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 7 Ekim 2013; 7:35:15 >
  • film hakkında imdb listeleme yok yada ben raslamadım.
  • Heh şöyle yabancılar yapsın da izlenecek bir Atatürk filmi olsun.
  • Adolf Hitler'i de italyan asıllı Bruno Ganz oynamıştı bir alman filminde.

Brad Pitt nazi düşmanı zorba bir yahudiyi oynamıştı..

Sıkıntı yapılacak şeyler değil bunlar .Jack Fox 'u Atatürk rolünde istemeyen gerikafalılar çıkacaktır ama sırf adam ingiliz olduğu için.Sonrada Türkiye neden 3. dünya ülkesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

quote:

Orijinalden alıntı: Psychedelic_Grunge

Biz yapamadık elin adamı yaptı ne diyim helal olsun.

http://www.imdb.com/title/tt1319727/

http://www.imdb.com/title/tt1589424/

http://www.imdb.com/title/tt1586001/

bizde yaptık ama görürsünüz onlarin yaptığı daha cok ses getirecek.
    nedenmi ? cunki onlar hep daha iyisini bilir-yapar zihniyeti cok bu ulkede

Veda filmi çok iyiydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Atatürk filmi çekimlere hazır

İngiliz yapım şirketi Carnaby International, ‘Atatürk’ filmini çekim aşamasına getirdi

Geçmiş yıllarda olası bir Atatürk filmi için Antonio Banderas, Michael Douglas ve Anthony Quinn’in adı geçmiş olsa da üretilen projeler hayata geçirilemedi. Ömer Kavur’un amcasının oğlu olan Fuad Kavur, bütün dünyada gösterime girecek olan bir Atatürk filmini çekim aşamasına getirdi. 1963’ten bu yana İngiltere’de yaşayan Kavur, ‘Atatürk’ adını verdiği filmin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. Fuad Kavur aynı zamanda Jonathan Sanger ve Ed Albert ile birlikte ‘Atatürk’ün ortak yapımcısı.

‘ATATÜRK GERÇEK BİR DEV’

İngiliz Carnaby International’ın yapımcılığını üstlendiği ‘Atatürk’ün ilk tanıtımı önümüzdeki günlerde bu yıl 67’ncisi düzenlenecek olan Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirilecek. ‘Atatürk’ün sinopsisi “Atatürk, 20’nci yüzyıldaki gerçek devlerden biridir. Atatürk, aşk demekti. 1920’li yıllarda Türkiye Cumhuriyeti’ni laik bir devlet haline getirmiştir. I. Dünya Savaşı’nın ve Kurtuluş Savaşı’nın hemen sonrasının anlatıldığı bir aşk, ihanet ve intikam hikâyesidir” şeklinde oluşturuldu.

KADRODA TÜRK YOK

Hikâyesi 1919’dan sonra başlayacak olan ‘Atatürk’te Atatürk’ü 29 yaşındaki İngiliz Jack Fox canlandıracak. ‘Atatürk’, daha çok televizyon dizilerinden oluşan bir kariyere sahip olan Fox’un ikinci filmi olacak. Atatürk’ün Ocak 1923 - 5 Ağustos 1925 tarihleri arasında evli kaldığı Latife Hanım’a Charlie Chaplin’in torunu Oona Chaplin hayat verecek. Julian Rhind Tutt’un İsmet İnönü’yü oynayacağı ‘Atatürk’ün senaryosunda Atatürk’ün kendisiyle 1919’da röportaj yaptığı Chicago Daily News Gazetesi’nin muhabiri Louis E. Browne ile kısa süreli aşk yaşaması da yer alıyor. Browne’yi ise Sarah Gadon canlandıracak.

MACARİSTAN’DA ÇEKİLECEK

Son Osmanlı halifesi II. Abdülmecid’i Terence Stamp canlandırırken son padişah Vahideddin ise Richard Griffths olacak. Büyük bir kısmı Macaristan’da çekilecek olan ‘Atatürk’ün İstanbul çekimleri Savarona Yatı’nda gerçekleştirilecek.

• hadi bakalım işler ciddileşiyor
  • Adamın ikinci sinema filmi olacakmış, bakalım birde performansı nasıl olacak filmde.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.