Şimdi Ara

Asus Zenfone 5z [ANA KONU] Artık buradan devam (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.621
Cevap
29
Favori
99.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sistem navigasyonu olarak Navigazyon Hareketlerini kullanıyordum.

Bozmuşlar. Geri ya da diğer hareketleri yapmak istediğimde ekrandaki görüntüde oynatma yapıyor. En kötüsü de ekran görüntüsü almak istediğimde görüntüyü oynatıyor ekran görüntüsü bozuk alınıyor.

• Son sürümde de ne yazık ki ekran görüntüsü alırken telefonun kendini yeniden başlatması sorunu düzeltilmemiş.

Batarya performansı Android 9 sürümündeki gibi değil. Yaklaşık 2 saate yakın ekran süresinde kayıp var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maximilanos

Son sürümde de ne yazık ki ekran görüntüsü alırken telefonun kendini yeniden başlatması sorunu düzeltilmemiş.

Batarya performansı Android 9 sürümündeki gibi değil. Yaklaşık 2 saate yakın ekran süresinde kayıp var.
    Senin yasadigin sorunlarin hicbiri bende yok.Android 10 a gectikten sonra hard reset attin mi ?

• maximilanos kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de bu söylediğiniz sorunların hiçbiri yok. Android 9'un pil tüketiminden şikayetçiydim. 2 kere hard reset atıp ince ayar yaptım çözülmedi. Android 10'da pil iki gün rahat gidiyor artık. Ekran görüntüsü alırken reset sorununu hiç yaşamadım. Hard resetten sonra aynı problem olacağını düşünmüyorum açıkçası.
  • Hayır

• quote:

Orijinalden alıntı: technoB

Senin yasadigin sorunlarin hicbiri bende yok.Android 10 a gectikten sonra hard reset attin mi ?

Alıntıları Göster
    Ekran görüntüsünü her aldığımda reset atma olmuyor. Bazen yapıyor. Şuana kadar yeni sürümde 1 kez yaptı başkada yapmadı. Telefonu her şarj sonrası yeniden başlattığım için bu sorun şuanda yok. Fakat telefonu uzun süre yeniden başlatmayınca üst üste ekran görüntüsü aldığımda oluşan bir sorun. Firma bu sorunun sanırım farkında değil. Çok sık ekran görüntüsü alanlarda oluşan gizli sorun bence.
    Batarya konusunda yaptığım ayarlarla oldukça iyileşme oldu. Telefonu alalı 1 yıl 3 ay oluyor. Bununda etkisi vardır biraz düşüş yaşanmasında ama bir önceki sürümden yeni sürüme geçince ciddi düzelme oldu.

Asus Zenfone 5z [ANA KONU] Artık buradan devam

• quote:

Orijinalden alıntı: Ofem

Hocam bende de bu söylediğiniz sorunların hiçbiri yok. Android 9'un pil tüketiminden şikayetçiydim. 2 kere hard reset atıp ince ayar yaptım çözülmedi. Android 10'da pil iki gün rahat gidiyor artık. Ekran görüntüsü alırken reset sorununu hiç yaşamadım. Hard resetten sonra aynı problem olacağını düşünmüyorum açıkçası.
    Yukarıda yazdım ekran görüntüsü alınca reset atma sorununun sürekli olmadığını cihazı uzun süre yeniden başlatmadığımda nadiren denk geldiğini ve üst üste ekran görüntüsü aldığımda olduğundan bahsettim.

Yeni sürüme geçince ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına dönderdim cihazı. Wipe data yapmadım. Yapmaya korkuyorum. Daha önceki bir sürümde yaptım. Telefon kurulum esnasında ayarlar menüsünün çökmesi sorunu yüzünden cihazı servise gönderdim. Yedek cihazım yok. Yine aynısı olabilir diye yapmıyorum. Ayrıca benim telefonda cihaz açılırken özel menüye girdiğimde telefon açılmadan hafıza kartından güncelleme dosyasını kullanarak cihazı güncelleme kısmı yok. Fabrikasyon kaldırmışlar. Bu yüzden ayarlar çökerse o seçenekle yeniden yazılım yükleme yapamıyorum. Sadece fabrika ayarlarını sıfırlama yapabiliyorum maalesef.

• 7 saat ekran süresini uzun zamandır görememiştim. Genelde 5 küsür saat oluyordu.

• 7 saati tekrar görmek sevindirici

• Arkadaşlar nolmuş burda böyle kan gövdeyi götürüyor. Uzun zamandır girmedim sorun üstüne sorun :[

5z yi çıktığı ilk gün alanlardanım sanırım temmuz gibi 2.yılı dolacak. Güncellemeleri düzenli yapıyordum ancak Android 10'a geçmedim. Birkaç aydır bildirimi 2 saat erteleye erteleye bîhal oldum 🤦🏻‍♂️ meğersem iyi mi yapmışım anladığım kadarıyla. Ne bu ya ne kadar sorun çıkmış 10da. 9da kalmamı söylersiniz diye düşünüyorum kimse mi faydasını görmemiş arkadaş! telefonumdan çok memnunum şu an için. Batarya performansı da 5 saat ekran süresi veriyor. Accubattery uygulamasından da 2350 mAh görüyorum. Ama bu kadar fiyasko beklemiyordum 10u yazıklarrrrrr olsun. Ekran görüntüsü alırım sık sık berbat olmuş, navigasyonu gizlerim iptal olmuş, batarya kötülemişmiş. Neye iyi geldi anlamadım ki şu bildirimi ötelemekten sıkıldığım için güncellemeyi yapayım dedim ama görüyorum ki içler acısı. Tüm dostlara geçmiş olsun. Ayrıca herkese can sağlığı dilerim şu kötü günlerde.

Tek istediğim güncelleme bildirimini kapatabilmek lütfen yardım edin 😑😑😑 var mı bileniniz acaba? Plss

• Herhalde bir tek ben sorun yaşamıyorum.

Telefonu aldığım günden beri hep OTA yaptım, hic hard reset atmadım.ilk Android 10 sürümünde basi problemler oldu idare ettim, yeni sürüm ile stabiliteye tekrar kavuştum.

Bu konuda sürekli telefona mudehale etmrye çalışan bir kesim var, ben huzurla kullanıyorum. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmonot271

Arkadaşlar nolmuş burda böyle kan gövdeyi götürüyor. Uzun zamandır girmedim sorun üstüne sorun :[

5z yi çıktığı ilk gün alanlardanım sanırım temmuz gibi 2.yılı dolacak. Güncellemeleri düzenli yapıyordum ancak Android 10'a geçmedim. Birkaç aydır bildirimi 2 saat erteleye erteleye bîhal oldum 🤦🏻‍♂️ meğersem iyi mi yapmışım anladığım kadarıyla. Ne bu ya ne kadar sorun çıkmış 10da. 9da kalmamı söylersiniz diye düşünüyorum kimse mi faydasını görmemiş arkadaş! telefonumdan çok memnunum şu an için. Batarya performansı da 5 saat ekran süresi veriyor. Accubattery uygulamasından da 2350 mAh görüyorum. Ama bu kadar fiyasko beklemiyordum 10u yazıklarrrrrr olsun. Ekran görüntüsü alırım sık sık berbat olmuş, navigasyonu gizlerim iptal olmuş, batarya kötülemişmiş. Neye iyi geldi anlamadım ki şu bildirimi ötelemekten sıkıldığım için güncellemeyi yapayım dedim ama görüyorum ki içler acısı. Tüm dostlara geçmiş olsun. Ayrıca herkese can sağlığı dilerim şu kötü günlerde.

Tek istediğim güncelleme bildirimini kapatabilmek lütfen yardım edin 😑😑😑 var mı bileniniz acaba? Plss
    Güncelleme uyarısını 2 sa olarak ertele yapmak cidden can sıkıntısı. Ben 9 iken şöyle çözdüm uyarı üzerine basılı tut. Güncelleme programını bilgi olarak aç ve durmaya zorla de. (uyarı ekranına basılı tutunca sanırım sağda bir simge çıkıyordu ona basılıyordu uygulama bilgilerinin açılması için) Durmaya zorla işini en az 20 kez yap. Yani sürekli bas durdur bas durdur. Böylece günlerce o uyarı çıkmıyor. Birkaç gün rahat ediyorsun. Telefonu yeniden başlatınca ya da yeniden çıkarsa aynı işlemi tekrar 20 kez yap. Ok

• maximilanos kullanıcısına yanıt
    Eyvallah teşekkür ederim 😊 durmaya zorla dedikten sonra dediğin gibi oldu 2günde1e razıyım.

Güncelleme konusunda fikrin nedir? 9dayım hâlâ 10a hiç güncellemeyeyim mi? 10dan sonra gelen güncellemelerle iyileşme durumu söz konusu mu?

• Bu telefonun bataryasini değiştiren var mi ? Onnuo servis isimli bir firma bakıyormuş sanirsam, accubattery'de 2065mah aldığıma gore 2yila yakin bir sürede %30 degradasyon almışım.

Değiştirenlere soruyorum, nasıl memnun musunuz ?
    Firmadan hizmetten ve pil'den.

Teşekkür

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmonot271

Eyvallah teşekkür ederim 😊 durmaya zorla dedikten sonra dediğin gibi oldu 2günde1e razıyım.

Güncelleme konusunda fikrin nedir? 9dayım hâlâ 10a hiç güncellemeyeyim mi? 10dan sonra gelen güncellemelerle iyileşme durumu söz konusu mu?
    Rica ederim.

Değişik sıkıntılar var. Yalnız batarya performansı düzeldi. Paylaşımlarım oldu yukarda.
    9 dan memnunsan şimdilik geçmeyebilirsin.

• Haydi buyrun burdan yakın.

Saat pil gösterge barında az önce ghost screen gördüm.

LG G4 te yaşadığım sorun şimdi de Asus ekranımda mevcut.

LG G4 te bu sorunu mavi ışık programı ile çözmüştüm. Şimdi Asus ta deniyorum.

Off off

• Şu renkte belirttiğim yerde wifi saat pil sinyal gücü görülüyor. Başka renkte görülmüyor nedense?

• Şu renkte belirttiğim yerde wifi saat pil sinyal gücü görülüyor. Başka renkte görülmüyor nedense?

Bu fotoya galeride büyüterek baktığımda barda net görünüyor. Wifi kapalı olmasına rağmen wifi gözüküyor. Mavi ışık fitresi yaptım ama işe yaramayacak gibi

• WhatsApp yazı yazarken renk şans eseri seçildi ve yazıya tekrar bakarken fark ettim ve sinir oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Selamlar,

Forumu pek takip edemedim.Ancak bir sorunum var yardimci olunursa sevinirim..

Ekranda kopyaladigi ya da kararttiginizda bazı zamanlarda yazılar ekrana yapisiyor. Mesela;
    Chrome'da bir wikipedia yazısı kararttınız veya kopyaladınız. Bu ekrana yapisiyor, Sonra instagram atiniz ya da home screen'e döndüğünüzde yazılar arka planda kalıyor. OLED ya da Plasma'larda olan burn in sorunu gibi..

Ancak çok seyrek oluyor ve restart ettiginizde geciyor. Sadece text'lerde olmasıni ve Android10'da olması bana doğru implemente edilememiş bir yazılım ozelligi sorunu gibi geldi.

Bunu araştıran var mi ?
    Burada bahsetmiştim son versiyon güncellemeden sonra görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 1 Nisan 2020; 9:41:42 >
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.