Şimdi Ara

Asus Zenfone 5z [ANA KONU] Artık buradan devam (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.621
Cevap
29
Favori
99.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ya ben radyo dinlerken bir anda kendini kapatıyor. Yukarda ki bildirim çubuğunda mavi olarak açık gibi görünüyor. Ayarlara girip ya durmaya zorla ya da aç demem gerekiyor. Karşılaşan var mı bu durumla

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar,

Forumu pek takip edemedim.Ancak bir sorunum var yardimci olunursa sevinirim..

Ekranda kopyaladigi ya da kararttiginizda bazı zamanlarda yazılar ekrana yapisiyor. Mesela;
    Chrome'da bir wikipedia yazısı kararttınız veya kopyaladınız. Bu ekrana yapisiyor, Sonra instagram atiniz ya da home screen'e döndüğünüzde yazılar arka planda kalıyor. OLED ya da Plasma'larda olan burn in sorunu gibi..

Ancak çok seyrek oluyor ve restart ettiginizde geciyor. Sadece text'lerde olmasıni ve Android10'da olması bana doğru implemente edilememiş bir yazılım ozelligi sorunu gibi geldi.

Bunu araştıran var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destroyer38 D kullanıcısına yanıt
    Android sürümü güncellendikten sonra ben de aynı problemi yaşadım. Format attım sonrasında düzeldi

• arkadaşlar merhaba.yaklaşık 6 aydır zenfone 5z kullanıcısıyım.telefonu genel olarak beğeniyorum ama genelde yaşadığım önemli bir sıkıntı var.sizlerden de yaşayıp çözen varsa yardımcı olmasını bekliyorum.
    telefonu mobil veri bluetooth açık olarak kullanıyorum.hattım turkcell.ama bazen bildirimler geç geliyor telefona(örneğin gmaile mesaj geldiği bildirimi,outlook a emesaj geldiği bildirimi,letgodan gelen bilrimler).bazen de arama yaptığımda telefon arıyor ama karşıdakine arama gitmiyor.2. veya 3. aramamda aradığım kişinin telefonu çalmaya başlıyor.bu kronik bir problem mi.hakikaten beni telefondan soğutmaya başladı.
    Aynı sıkıntıları yaşayıp çözen arkadaş varsa yol haritası rica ediyorum. yoksa gözü karartıp iphone 7 plusa geçiş yapıcam :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle-1453

arkadaşlar merhaba.yaklaşık 6 aydır zenfone 5z kullanıcısıyım.telefonu genel olarak beğeniyorum ama genelde yaşadığım önemli bir sıkıntı var.sizlerden de yaşayıp çözen varsa yardımcı olmasını bekliyorum.
    telefonu mobil veri bluetooth açık olarak kullanıyorum.hattım turkcell.ama bazen bildirimler geç geliyor telefona(örneğin gmaile mesaj geldiği bildirimi,outlook a emesaj geldiği bildirimi,letgodan gelen bilrimler).bazen de arama yaptığımda telefon arıyor ama karşıdakine arama gitmiyor.2. veya 3. aramamda aradığım kişinin telefonu çalmaya başlıyor.bu kronik bir problem mi.hakikaten beni telefondan soğutmaya başladı.
    Aynı sıkıntıları yaşayıp çözen arkadaş varsa yol haritası rica ediyorum. yoksa gözü karartıp iphone 7 plusa geçiş yapıcam :)))
    Arama ile ilgili şöyle bir durum olabilir ki bu sorun Turkcell para tuzağı.
    Aradığınız kişi eğer Turkcell'i ise ve sekreter özelliği açıksa (ki bu özelliği sen açmadığın halde Turkcell açıyor) kişiyi aradığınızda telefon arıyor ama çalma ses tonu gelmiyor. Ses tonu gelsin diye beklediğin zaman sinyal sesinden sonra mesaj bırakabilirsiniz anonsunu duymadan (ki yasal olarak duymamız lazım) seni istemediğin halde sekretere bağlıyor ve sen karşı taraf telefonu açtı zannediyorsun alo diyorsun karşıdan ses gelmeyince kapatıyorsun.
    Fatura da kabarma söz konusu ise senden sekreter ücreti kesiliyor.
    Eğer sorun bahsettiğim şekilde ise telefonda bir sorun yok.

• maximilanos kullanıcısına yanıt
    eywallah hocam da sadece turkcell lilerde olmuyor.bir de yazdığım diğer sıkıntılar var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle-1453

eywallah hocam da sadece turkcell lilerde olmuyor.bir de yazdığım diğer sıkıntılar var..
    Bildirim geç gelmesi uygulamaların arka planda durdurulmasından kaynaklı olabilir. Kontrol ettin mi hiç?

• Bataryası hiç iyi dayanmıyor su gibi gidiyor garantiye göndersek batarya değişimi yaparlar mı kaç günde gelir

• Dijital Dengeyi devre dışı bırakmanızda fayda var gereksiz yere çok şarj tüketiyor.

• Bugün güncelleme geldi, notlarda batarya tüketimi ile ilgili geliştirme yaptıkları yazıyor. Son zamanlarda batarya çabuk bitiyordu, umarım düzelmiştir.

• Yeni Güncelleme Geldi:

ASUS ZenFone 5Z Android Q Yazılım Görüntüsü: WW-100.10.107.46 yalnızca WW / IN / RU SKU için
    * Özel Uyarı: ZenFone 5Z'nin Android Q Beta testine katıldıysanız. Başka bir FOTA bildirimi alamamanızı önlemek için lütfen ürün yazılımını bir kerede düşürmek için ilgili adımı izleyin.

İyileştirme Öğesi:
    1. kullanıcının PS4 uzak oyunları oynamak için PS4 tutamacını kullanamaması sorunu düzeltildi
    2. sabit güç tüketimi sorunu
    3.Müzik çalmak için Bluetooth kullanırken sessiz sorun giderildi

https://www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-5Z-ZS620KL/HelpDesk_Download/

• merhabalar, yeni sürüm güncellemeyi 3 gündür kullanıyorum, normal kullanıcıyım. oyun oynamam, gazete haberleri okurum ve bluetooth kulaklık kullanırım bazen müzik dinlerim ses gayet temiz. şarj süresi beni kullanımıma göre normal 2 gün gidiyor.
  • Son sürümde bir sıkıntı var mı?

• Son güncellemeden ziyadesiyle memnun kaldım artık 2 gün pil gidiyor. Ekran süresi iki katına yakın uzadı. Bir hard resetle efsane cihaz olacak.

• Son güncellemeyi az önce yükledim, bildirim panelini aşağı çektiğinizde ekran parlaklığı ayarlanan çubuğa özel iki ayar gelmiş çubuğu gizleme ve otomatik parlaklığı açıp kapama kısayolu gelmiş birde bildirim panelinden çift sim kullanan için hangi simi istiyorsa onu mobil veri için değiştirme kısayolu gelmiş. Hard format atacağım bakalım nasıl olacak şarj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A4E00120 -- 24 Şubat 2020; 11:20:30 >
  • Bende en kısa sürede son sürüme geçeceğim. Cihazı %100 şarj ediyorum. 17 dk bekleme ve sadece 1 dk ekran kullanımında şarj %96 ya iniyor. Son sürüme geçmekte fayda var.

• Şarj bende çok hızlı bitiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: HL_Rockk

Şarj bende çok hızlı bitiyor
    Son sürümdemisin bir önceki sürümde mi?

• Son sürüm

• quote:

Orijinalden alıntı: HL_Rockk

Son sürüm
    Yazılım güncelleme sonrası cihazı fabrika ayarlarına döndürdün mü?

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.