Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.109
Cevap
79
Favori
438.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonda IPTV veya youtube dan izlediğim videoyu HDMI bağlantıdan televizyona aktarmak istiyorum. Piyasada pek çok ürün mevcut. önerebileceğiniz bir ürün var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakizmr

arkadaşlar, 1-2 güne alım yapıcam, şimdilik casper'ı kenara bıraktım. aynı fiyat bandında honor play ve zenfone 5 arasında kalıyorum. honor play işlemcisine epey iyi diyorlar, ayrıca lenovo p2'den geçiş yapacağım için batarya konusu da önem kazanıyor. sizlerin düşüncesi nedir?? honor play tercihi daha mı doğru olur??

Alıntıları Göster
    indirimlerden nasibimizi aldık. kupon vs. 2400 tl'ye aldım zenfone 5'. aslında son ana kadar tereddütteydim, honor play fiyatı da 2300'e düşmüş durumda şu an. lenovo p2'yi 18 ay kullanıp hiçbir sorun yaşamadığıma göre batarya olayı dışında asus hayli hayli işimi görür. gerçi bir ay daha bekleyip, paraya kıyıp Asus Zenfone 5 Max Pro M2'yi bekleseydim

https://hwp.com.tr/asus-zenfone-5-max-pro-m2-goruldu-105834

• Telefon son güncellemeden sonra iyice kafayı yedi. Durum çubuğunda bazen kendi kendine çentiğin sol tarafindeki simgeler gidiyor. Batarya daha hızlı gidiyor. Kilit ekranı slaytı özelliği gitti. Uygulama kapandı hataları almaya başladım oysa önceleri hiç böyle bir hata almazdım. Geçen acil bir durumda kamerayı kullanmam gerekti ama kamera başka uygulama tarafından kullanılıyor hatası aldım. Hem telefonun kendi uygulaması hem de Google kamera uyg ile açmayı denedim olmadı. Belleği temizle vs yaptım yine işe yaramadı. En sonunda telefonu kapatıp açınca düzeldi

Bu tür hatalar çoğaldı nedense. Asusun acilen düzgün bir güncelleme getirmesi lazım. Gül gibi telefonumdan zevk almaz oldum 10 gündür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    format atmanızı tavsiye ederim, geçen ki güncellemeden sonra temiz format attım, şuan hiç bir sıkıntı yaşamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByEVOL

format atmanızı tavsiye ederim, geçen ki güncellemeden sonra temiz format attım, şuan hiç bir sıkıntı yaşamıyorum
    Format derken fabrika ayarlarına sıfırlama degilmi?

• Hayır, aşağıdaki linkte anlatılan diğer seçenek, hard formatta denir, en temiz en sorunsuz format atma yöntemi

Zenfone 5 Format
  • Son gelen güncellemede fix bar.. yazıyordu. Ondan önceki 2-3 güncellemeyi de yüklememiştim. Bugün bildirim geldi Fix bar.. güncellemesini önerdi. Öncekileri gösterirdi normalde. Önceki güncellemeleri benden habersiz indirmiş ve yüklemiş olma ihtimali var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 23 Kasım 2018; 20:19:6 >
  • Merhabalar. Ben de aranıza katılmak üzereyim, siparişi verdim hb den 2500 tl ye. Sormak istediğimse şu: Alır almaz yapmam gereken işlemler, kontroller, güncellemeler nelerdir? Her türlü yorum ve öneri makbule geçer. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByEVOL

Peki dosyalarım kaybolmaz mı

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt
    Kaybolur tabi, yedeklerinizi alıp işlem yapın kesinlikle, telefon ilk aldığınız gibi olacaktır (hafıza kartında resimler vs varsa onlar gitmez ama telefon hafızasında ki herşey gider)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByEVOL -- 24 Kasım 2018; 0:38:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sinandro S kullanıcısına yanıt
    Tüm güncellemeleri yapın günceller bitince hard format atın, sonra kullanıma başlayın sorunsuz başlamış olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByEVOL -- 24 Kasım 2018; 0:39:16 >
  • ByEVOL kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam anladım

• phorever kullanıcısına yanıt
    Yok hocam yüklemez.Yüklerken soruyor zaten size.Direkt en son geleni haber vermiştir o ki son güncelleme zaten o sonu 73 ile biten yanlış hatırlamıyorsam.

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    Bende durum bu hocam. Daha önceki güncellemeleri yüklemek istersem sıkıntı çıkmaz inşallah :)

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları ••

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 24 Kasım 2018; 18:11:12 >
    FOTA ile yükleyemezsiniz ama internetten sürümü indirip atabilirsiniz telefona.Telefon otomatikman en son güncellemeyi yükleyecektir eğer telefondaki sistem güncelleyici üzerinden yaparsanız.Daha öncekileri telefon üzerinden yapamazsınız yani.Ama son güncelleme benim telefonda bir sorun çıkartmadı yüklemekte bir sorun olmaz diye düşünüyorum.Ama siz bilirsiniz tabi ki.

• Sonklavyebükücü kullanıcısına yanıt
    Önceki güncellemeler pil performansını düşürüyor denmişti o yüzden yüklememiştim. Fix bar. güncellemesinden de pek memnun olan yok. O yüzden şu an memnun olduğum için yüklemiyorum. Sağlam bir güncelleme gelse de isterse 5 gb olsun düşünmeden indiririm

Edit: tüm güncellemeleri yükleyip 6 küsür saat ekran süresi alabilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phorever -- 24 Kasım 2018; 19:14:59 >
    Ben alabiliyorum hocam.Bence bir düşüş yok.Eskiden de benzer süreler alıyordum zaten.Gelen güncellemede bazı sorunlar olduğu Zentalk Forumda da yazılmış.Ama ben bir sorun göremedim açıkçası kendi adıma.Bildirim çubuğu kasıyor gibi açılıyordu eskiden herhalde inu düzelttiler ama ben yine bir farklılık göremedim.Yani kasıyor gibi gelmiyordu bana zaten , bir farklılık yok açıkçası bence hızlı çalışıyor arayüz.

Ayrıca bildirimi düşen güncellemeyi yüklemeden diğerlerini yukleyemiyorsunuz.Niye anlamadım ama son sürümden iki önceki sürümde iseniz ve sondan bir öncekinin bildirimi düştüyse telefona direkt son sürüm gelmiş olsa bile telefon bir öncekini yüklüyor önce sonra tekrar güncellemeyi sorgulartıp sonuncuyu yüklüyorsunuz.

• Buraları ile defa bu kadar sessiz gördüm

• telefonum bugün ulaştı. güncellemeleri kurdum. 2 sıkıntım var. yardımcı olursanız sevinirim.
    1. yüz tanıma/parmak izi ekranı keyfi çalışıyor. çoğu zaman desen için yukarı kaydır çıkıyor.
    2. herhangi bir resme zoom yaptıktan sonra bir miktar geri sarıyor zoom'u.
  • 
Sayfa: önceki 274275276277278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.