Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU] (203. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.266
Cevap
59
Favori
229.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    4.5G uyumlu sim kartini uygulamaya geçmeden almak aklına gelmiş ama ne zaman uygulamaya geçileceğini sormak aklına gelmemiş çok garip bir vaka bence. Kaç kişi giderde bilmediği veya bilgisi olmayan bir şeye böyle geçiş yapar hadi yaptı bu nedir ne zaman kullanacağız diye sormaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fkoc38

4.5G uyumlu sim kartini uygulamaya geçmeden almak aklına gelmiş ama ne zaman uygulamaya geçileceğini sormak aklına gelmemiş çok garip bir vaka bence. Kaç kişi giderde bilmediği veya bilgisi olmayan bir şeye böyle geçiş yapar hadi yaptı bu nedir ne zaman kullanacağız diye sormaz

4.5G uyumlu bir telefonu uygulamaya geçmeden almakla aynı mantık. Neden bu kadar üzerine düştün anlamadım. Cevap vermek istemeseydin vermezdin olur biterdi. Fazla uzatmaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    Telefonu aldığımızda o özellik gelince kullanmak üzere alırız ama sim kartı gidip değiştirmek gerektiğinden ne zman geleceği hakkında ya bilgi sahibiyizdir ya da bilgiyi operatör zaten bize vermiştir de gidip degistirmisizdir. Bunları bilmeyen birininde gidip kartini değiştireceğini dusunmedigimden dolayı cevap verme gereği duydum.

• quote:

Orijinalden alıntı: fkoc38

Telefonu aldığımızda o özellik gelince kullanmak üzere alırız ama sim kartı gidip değiştirmek gerektiğinden ne zman geleceği hakkında ya bilgi sahibiyizdir ya da bilgiyi operatör zaten bize vermiştir de gidip degistirmisizdir. Bunları bilmeyen birininde gidip kartini değiştireceğini dusunmedigimden dolayı cevap verme gereği duydum.

Tamam o zaman. Telefonu da o özellik gelinceye kadar yastık altı et, oldu mu kardeşim. Nasılsa şimdilik o özellik yok. Dolayısı ile kullanmana da gerek yok.
    Arkadaşlardan da özür diliyorum. Çok uzattım gereksiz yere. Nasılsa gelince kullaniriz. Hakkınızı helal edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h_k_yavuz -- 13 Şubat 2016; 22:41:02 >
    Ya arkadaşım şaka gibisin sim kart değiştirmek ile telefon almayi aynı kefeye koyuyorsun ya pes yani

• Yeter artık. Uzatma çocuklar gibi.

Tamam arkadaşım uzatmayalim ama sorduğun şeyin ne kadar saçma olduğunu anlatmak için bu kadar cümle israfında bulundum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fkoc38 -- 13 Şubat 2016; 22:54:17 >
  • Değiik seçenek sunmuş asus. Modeller ise sizin bütçenize göre değişir. Bütçenizi yazın biz yardımcı olalım. Ayrıca günlük neler kullandıklarınızı da yazın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ado102

Arkadaşlar ne olur birimiz yardım eder misiniz. Android sürümü 5.0 gösteriyor. 5.0.2 nasıl yapabilirim. Sistem güncelleme diyorum ama birşey bulmuyor.
     Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU]

Arkadasim senin kullandigin telefon asusun en ust modeli yani zenfone 2(4gb ram-intel islemcili)...ayni model bendede var....ze 551ml modeli....telefonuna enson guncellemeyi yuklemissin zaten...bizim telefonlar suan icin 5.0 yuklu

Zenfone 2 laser bizimkinden farkli bir model ....snapdragon islemci vs...laser modelinde android 5.0.2 yuklu

• quote:

Orijinalden alıntı: musti0891

quote:

Orijinalden alıntı: ado102

Arkadaşlar ne olur birimiz yardım eder misiniz. Android sürümü 5.0 gösteriyor. 5.0.2 nasıl yapabilirim. Sistem güncelleme diyorum ama birşey bulmuyor.
     Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU]

Arkadasim senin kullandigin telefon asusun en ust modeli yani zenfone 2(4gb ram-intel islemcili)...ayni model bendede var....ze 551ml modeli....telefonuna enson guncellemeyi yuklemissin zaten...bizim telefonlar suan icin 5.0 yuklu

Zenfone 2 laser bizimkinden farkli bir model ....snapdragon islemci vs...laser modelinde android 5.0.2 yuklu

Evet hocam ben de baktım dediğin gibi. Cevabın için çok teşekkür ederim.

• Konuyu biraz okudumda bu test model mevzusu nedir ya..asus beta ürünmü satmış piyasaya..üretim tarihine bakıpmı alınacak telefonda artık
    Bide bu 410 işlemcide ısınma ne durumda arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 14 Şubat 2016; 8:53:32 >
  • Asus Zenfone Cihazı "Test Model C" Olarak Görünenler Grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GullyFoyle -- 14 Şubat 2016; 12:38:20 >
  • Ben de 1-2 hafta içerisinde zf laser 5.5 olan modelini almayı düşünüyorum ancak bazı çekincelerim var sırayla yardımcı olursanız sevinirim;

1)Test model c olayına pek hakim değilim,sıkıntı yaratır mı? (Hepsiburada dan almayı düşünüyorum)
    2)İnternet ve müzik dinlemeyi yoğun yaparsam gene de 1 günü çıkarır mı? (3g hep açık olur tahmini)
    3)4G destekli-destekli değil olayı ne alemde?
    4)Fm radyosu var mı?İnternet üzerinden kota dayanmaz :)
    5)Pil,Kamera,yazılım olarak beni 2 yı götürür mü?
    6)İyi ses kaydı yapabiliyor mu? Derslerde yetişemediğim yerleri evde dinliyorum net olması önemli.
    7)Kronik sorun var mıdır? Memnun musunuz?
    8)OTG desteği var mı?
    9)Bunu alma derseniz Lenovo p70 almalı mıyım?

Benim yaptığım gibi numaralandırarak cevaplarsanız çok güzel olur.Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeryilmaz035 -- 14 Şubat 2016; 14:46:05 >

• omeryilmaz035 O kullanıcısına yanıt
    1)bende hakim değilim. 5"kullanıyorum o yüzden bilemiyorum.
    2)büyükihtimalle günü çıkarır. 5.5" olanın pili 3000mah.
    3)oparotörler bu telefonu kabul etmiyorlardı ama teknofone arkadaşımız iligileniyor. Sadece avea/türk telekom kaldı. Diğerlerinde sıkıntı yok.
    4)fm radyosu var.
    5)büyük ihtimalle götürür. Çok hor kullanmassanız götürür.
    6)onu denemedim
    7)ben çok memnunum hiçbir sorunum yok.
    8)kullanan arkadaşlar var p70i pek tavsiye eden yok.

• Arkadaşlar merhaba.

Gelecek ay telefon alacağım. 3 sene önce HTC One (m7) almıştım. Artık ömrümü dolduruyorum demeye başladı. (Gerçi ekranını falan değiştirtsem yine canavar gibi olur sanırım ama neyse) Almayı düşündüğüm telefonlardan biri Asus Zenfone 2 Laser 5.5". Kendisiyle alakalı birkaç soruyu benim için önem sırasına göre maddeler halinde yazsam, sorularımı cevaplayabilir misiniz?

Not: Telefonun çift sim kart olma özelliği benim için oldukça önemli. Bir adet iş hattı kullanmam gerekiyor ve işim sebebiyle çok fazla telefonda görüşmem gerekiyor. Aslında 5" versiyonu almak istiyorum ama anladığım kadarıyla 5.5" daha iyi bir batarya performansına sahip. Lenovo P70 almayı planlıyordum fakat onun Vodafone ile iyi çalışmadığını şebeke sebebiyle pilinin aşırı çabuk bittiği söyleniyor (aksi gibi kendi hattım da şirket hattı da Vodafone :D )

1) Telefonun pil ömrü nasıl? (Oyun oynayan biri değilim. Daha çok müzik, mail, arama, 9gag, sosyal ağlar kullanıyorum) 1 günü çıkarır mı? (HTC 4 ay öncesine kadar gayet güzel çıkartıyordu bir günü 2300 mah ile)

2) Kulaklığım fena değil. HTC One ile oldukça güzel ve tatmin edici bir performans alıyordum. Onun kadar iyi olmasını beklemiyorum ama müzik keyfi tatmin eder mi?

3) Kronik bir hatası var mı telefonun? Android güncellemeleriyle arası nasıl?

4) Deneyenin olduğunu pek sanmıyorum ama işim gereği bilmem gerekiyor. İş hattımı gizli numara olarak kullanmam gerekiyor. Aynı anda hatlardan birini normal öbürünü gizli numara olarak ayarlayıp kullanabiliyor muyum?

5) General Mobile telefonlarda, bir hat üzerinden konuşurken diğer hattın komple kapanması gibi bir sorun varmış. Yani 1 no'lu hatta konuşma yaparken 2 no'luya mesaj dahi gelmiyormuş. Benzer bir sorun var mı?

6) Telefonla fotoğraf çekmek gibi alışkanlıklarım pek yok. Kamerası gayet iyi diyorlar ama kamerasını neredeyse kullanmayacağım. Bu parayı verirken kamera dışında başka güzel yan fonksiyonlar sunuyor mu? (Mesela lenovo'da sallayınca ekranın kapanması falan gibi küçük şeyler var. Bunda da var mı kullanımı kolaylaştıran şeyler?)

7) Fiyatı yakın olan diğer telefonlara nazaran donanımı biraz daha düşük bir seviyede (mail, google chrome vs gibi programlarda) insanı rahatsız eden bir yavaşlama takılma oluyor mu?

Maddelerden bağımsız bir soru: Pil ömrü olarak 5" ve 5.5" arasında fark var mı? İkisinin de ekran ve bekleme süreleri yakınsa 5" olanı tercih edebilirim.

Özet: "Telefonu batarya süresi, müzik ve çift sim kart için mi alıyorsun?" sorusunun cevabı "çok büyük ölçüde evet." Bu durumda tavsiye eder misiniz? Yoksa maksimum bu fiyata önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

Upuzun yazımı sonuna kadar okuyan ve adam yerine koyup cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Değerli düşüncelerinizi bekliyorum.
    İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.

• Arkadaşlar cihaz mini sim kartmı kabul ediyor? Normal sim kartımı takamadım?

• kekum34 K kullanıcısına yanıt
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.OTG hakkında bir bilgin var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: lamert

Arkadaşlar merhaba.

Gelecek ay telefon alacağım. 3 sene önce HTC One (m7) almıştım. Artık ömrümü dolduruyorum demeye başladı. (Gerçi ekranını falan değiştirtsem yine canavar gibi olur sanırım ama neyse) Almayı düşündüğüm telefonlardan biri Asus Zenfone 2 Laser 5.5". Kendisiyle alakalı birkaç soruyu benim için önem sırasına göre maddeler halinde yazsam, sorularımı cevaplayabilir misiniz?

Not: Telefonun çift sim kart olma özelliği benim için oldukça önemli. Bir adet iş hattı kullanmam gerekiyor ve işim sebebiyle çok fazla telefonda görüşmem gerekiyor. Aslında 5" versiyonu almak istiyorum ama anladığım kadarıyla 5.5" daha iyi bir batarya performansına sahip. Lenovo P70 almayı planlıyordum fakat onun Vodafone ile iyi çalışmadığını şebeke sebebiyle pilinin aşırı çabuk bittiği söyleniyor (aksi gibi kendi hattım da şirket hattı da Vodafone :D )

1) Telefonun pil ömrü nasıl? (Oyun oynayan biri değilim. Daha çok müzik, mail, arama, 9gag, sosyal ağlar kullanıyorum) 1 günü çıkarır mı? (HTC 4 ay öncesine kadar gayet güzel çıkartıyordu bir günü 2300 mah ile)

2) Kulaklığım fena değil. HTC One ile oldukça güzel ve tatmin edici bir performans alıyordum. Onun kadar iyi olmasını beklemiyorum ama müzik keyfi tatmin eder mi?

3) Kronik bir hatası var mı telefonun? Android güncellemeleriyle arası nasıl?

4) Deneyenin olduğunu pek sanmıyorum ama işim gereği bilmem gerekiyor. İş hattımı gizli numara olarak kullanmam gerekiyor. Aynı anda hatlardan birini normal öbürünü gizli numara olarak ayarlayıp kullanabiliyor muyum?

5) General Mobile telefonlarda, bir hat üzerinden konuşurken diğer hattın komple kapanması gibi bir sorun varmış. Yani 1 no'lu hatta konuşma yaparken 2 no'luya mesaj dahi gelmiyormuş. Benzer bir sorun var mı?

6) Telefonla fotoğraf çekmek gibi alışkanlıklarım pek yok. Kamerası gayet iyi diyorlar ama kamerasını neredeyse kullanmayacağım. Bu parayı verirken kamera dışında başka güzel yan fonksiyonlar sunuyor mu? (Mesela lenovo'da sallayınca ekranın kapanması falan gibi küçük şeyler var. Bunda da var mı kullanımı kolaylaştıran şeyler?)

7) Fiyatı yakın olan diğer telefonlara nazaran donanımı biraz daha düşük bir seviyede (mail, google chrome vs gibi programlarda) insanı rahatsız eden bir yavaşlama takılma oluyor mu?

Maddelerden bağımsız bir soru: Pil ömrü olarak 5" ve 5.5" arasında fark var mı? İkisinin de ekran ve bekleme süreleri yakınsa 5" olanı tercih edebilirim.

Özet: "Telefonu batarya süresi, müzik ve çift sim kart için mi alıyorsun?" sorusunun cevabı "çok büyük ölçüde evet." Bu durumda tavsiye eder misiniz? Yoksa maksimum bu fiyata önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

Upuzun yazımı sonuna kadar okuyan ve adam yerine koyup cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Değerli düşüncelerinizi bekliyorum.
    İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.

1) 5.5 inçlik modeli var bende çok fazla telefonla konuşmasam da interneti aktif olarak kullanıyorum 6-7 saat arası ekran süresi veriyor.

2) Hoparlör sesi az ama kaliteli, kulaklık ses çıkışı ise çok çok iyi.

3) Bildiğim kronik bir sorunu yok.

4) Bu konuda bir bilgim yok.

5) Bunu da hiç bilmiyorum.

6) Kamerası tatmim edecek kadar iyi. Çeşitli çekim modları ve manuel mod ile harika işler çıkartılabiliyor. Kullanım kolaylığı açısından çift tıkla ekran açma/kapama var. Eldiven ile kullanım modu var. Tek el kullanım modu var.

7) Asus'un mükemmel arayüzü sayesinde en ufak bi kasma yaşamadım bu güne kadar. 1 defa telefon kitlenmişti o kadar o da her telefonda olabilen bir şey.

kendi tavsiyeme gelirsem. donanım konusunda şüpheleriniz varsa ze550kl değil de ze551kl modelini alın. 3 gb ram ve bir üst model işlemcisi var. : )

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mini sim değil micro sim takılıyor bu cihaza

• omeryilmaz035 O kullanıcısına yanıt
    Otg hakkında bit bilgim yok. Zaten cevabı yazarken değiştirmişşiniz ondan otg yi yazamadım.

• 
Sayfa: önceki 201202203204205
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.