Şimdi Ara

ASUS z270 yongalı anakartlarında Coffee Lake CPU desteği verebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • henüz sistem toplamamış olanlar ve yeni nesile geçmeyi düşünüp ellerinde ASUS Z270 anakartı olanlar biraz daha beklesinler.

ASUS Confirms Z270 Platform Could be Compatible with Intel Coffee Lake CPUs
    https://www.techpowerup.com/237957/asus-confirms-z270-platform-could-be-compatible-with-intel-coffee-lake-cpus

• hadı buyur buradan yak :D
  • Milletle dalga geçiyorlar artık

Millet z370 anakartları aldı şimdi mi açıklıyorlar?
  • Hani soket resimleri paylaşılmıştı ve benzemiyordu? Nasıl olacak bu iş?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus ta az değil. Hem diyor ki; "bu sadece Intel'e bağlıydı", hem de "kendi Z270 anakartlarımıza uyumluluk getirebiliriz" diyor. Hadi verdin diyelim neden sadece Z270 anakartlara destek veriyorsun? H110, B150, B250, H170, H270 ve Z170 anakartlarına da destek ver o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 19 Ekim 2017; 12:52:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu olay ASUS ile sınırlı kalmayabilir o zaman.
  • Dalga geçiyorlar.
    Asrock tan hamle bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johan Elmander -- 19 Ekim 2017; 12:56:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben acıkcası eski chipsetlere destek verilebilceğini sanmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jam Gaming

ben acıkcası eski chipsetlere destek verilebilceğini sanmiyorum

Belli olmaz. Her firma kendi kazancına oynuyor. Baksanız ya Asus böyle bir şey söylüyor ama sadece Z270 desteği verebiliriz diyor. Az çakal değil. Maksat Z270 stoklarını eritmek.

• Daha geçende donanımsal farklılık olduğu açıklanmadımı? Hiçbirşey anlamadım bu işten.Ya o haberde yanlışlık yada bu haberde.
  • Intel izin vermeden bir şey yapamayız ancak olsa uyumlu olur, herhangi bir sorun yok diyor. Bir takım arkadaşlar sabah 9 akşam 12 kendini yırtıyordu "Soket yapısı değişmiş o sayede TDP'ler düştü, o yüzden Z370 şart" diye
  • Üç kağıtçı firmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

Daha geçende donanımsal farklılık olduğu açıklanmadımı? Hiçbirşey anlamadım bu işten.Ya o haberde yanlışlık yada bu haberde.

Aynen öyle. Hatta birçok kişi anakart üreticilerine mail atıp sormuştu da. Kendileri de uyumlu olmayacak. Çünkü değişiklik var dediler. Şimdi de kıvırıyorlar. Kimin ne dediği belli değil. Herkes kendi cebine oynuyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.