Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX147D Notebook (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.262
Cevap
36
Favori
95.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4gb ramli olan almayı düşünüyorum bende. Çünkü 12 gb olan modeller aslında 4gb fakat satıcılar üzerine ram ekleyip öyle satıyorlar. O yüzden 4 gb ramli kutusu açılmamış alıp sonradan ram takmak daha iyi.

4g lı model şuan en ucuz nerede acaba?

Edit. Şu linkteki fiyatı uygun gibi.

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-x550vx-xx147d-4gb-ram-4gb-gtx-950m-ekran-karti-notebook-P115736631

2539 lira, 100 lira indirim çeki ile 2439 liraya gelir. Birde n11 banka kampanyasını bekleyip 100 150 TL puan alırsam 2300 e falan gelecek. Neyse n11 den artık banka kampanyası beklemeye başlayayım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 25 Haziran 2016; 23:58:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat_5320

4gb ramli olan almayı düşünüyorum bende. Çünkü 12 gb olan modeller aslında 4gb fakat satıcılar üzerine ram ekleyip öyle satıyorlar. O yüzden 4 gb ramli kutusu açılmamış alıp sonradan ram takmak daha iyi.

4g lı model şuan en ucuz nerede acaba?

Edit. Şu linkteki fiyatı uygun gibi.

http://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/asus-x550vx-xx147d-4gb-ram-4gb-gtx-950m-ekran-karti-notebook-P115736631

2539 lira, 100 lira indirim çeki ile 2439 liraya gelir. Birde n11 banka kampanyasını bekleyip 100 150 TL puan alırsam 2300 e falan gelecek. Neyse n11 den artık banka kampanyası beklemeye başlayayım. :)

verdiğiniz linkte ramler 1600mhz imiş yani öyle yazıyor 2133 olması gerekmiyor muydu ? (soru-cevap kısmında bahsedilmiş ama düzeltme olmamış)

Birde vatan bilgisayar 16gb modelini satıyor ve onun içerisinde 8+8 ram var. Bu adamlar özel üretim mi getirtiyor 8gb onboardı ? Nereyi ararsam arayayim hiç bir yerde 8gb onboardlı modelini bulamadım. 3.399 8+8 için biraz pahalı.

• Verdiğim linkteki bilgisayar 2133 mhz, 1600 değil. Satıcıya soru cevap kısmından sormuştum bu cevabı aldım ki zaten 1600 mhz ram olan modeli de yok. İlanda açıklamasına yanlış yazmışlar. İlan içeriğini de düzeltmişler zaten. Ben banka kampanyası bekliyorum, 1 Temmuz gibi bir banka kampanyası ile indirim çekini kombo yapıp bu satıcıdan alacam. Yada gittigidiyor da da 2569 liraya var

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-x550vx-xx147d-i7-6700hq-4gb-1tb-4gb-gtx950m-228411777
    World karta 150 lira puan veriyor 2419 liraya geliyor. Birde yüzde 5 lik Çek falan ayarlayabilirsem 2300 e falan gelir.

8+8 gb rami bu modelde ilk kez duyuyorum. Farklı bir model olmasın o
    Ekleme 16gb olan dediğiniz sanırım 146t modeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 26 Haziran 2016; 21:54:12 >

• 12 GB ramli modelinde de isterseniz kutuyu açtırmadan rami de yanında yollayın montaj yapmayın diyebiliyorsunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: frukan71

12 GB ramli modelinde de isterseniz kutuyu açtırmadan rami de yanında yollayın montaj yapmayın diyebiliyorsunuz :)

Evet doğru söylüyorsunuz aslında da rami de ayrı bir kampanya ile daha ucuza alacağım o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 26 Haziran 2016; 20:25:45 >
  • Gittim 146t modelini aldım
  • Merhabalar arkadaşlar bu başlık altındaki tüm yorumları okudum, öncelikle bizleri bilgilendiren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, sizlere sormak istediğim birkaç soru var. Bende bu pc yi almayı düşünüyordum ama gerek bazı bilgisayarlardaki ısınma sorunları gerek kapanma gerekse kilitlenme sorumlarından dolayı bu bilgisayardan vazgeçme aşamasındayım, onun yerine ebrarda bu konseptte satılan bilgisayarlar arasında en çok satan Dell 7559 model bilgisayarı araştırıyorum ve özellikleri çok hoşuma gitti özellikle çift fan olması ve 960 ekran kartı yanında ekran çözünürlüğü ve FHD ekran bir harika çünkü benim şuan kullandığım ve 5 sene önce aldığım Lenovo G560 marka laptopda bu başlıktaki pc ile aynı çözünürlüğe sahip, ben çok film izlediğim için ekran çözünürlüğü benim için önemli ayrıca ekran kartıda Asustan bir tık üstte, işte laptop bu ;http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7559-b70w81c-i7-6700hq-8gb-1tb-4gb-gtx960m-156-windows-10-pmu349903

Sizler bu laptop Hakkında neler düşünüyorsunuz ? Fiyatıda hemen hemen aynı Ayrıyeten bu pc ye SSD takma şansımızda varmış sanırım 1 TB HDD dışında, Asusta 1 TB HDD yi çıkarmamız gerekiyor SSD takmak için sanırım. Değerlendirmelerinizi bekliyorum beyler.

Bu Arada birde aynı 7559 un hem dokunmatik hemde 4K çözünürlük UHD 3840 * 2160 lık olanı var oda 400 TL farkla 3.762 TL sizce bu özellikler için 400 TL ye değer mi ?

http://www.incehesap.com/dell-inspiron-7559-utb70w81c-fiyati-30042/?gclid=CjwKEAjw-r27BRCzsNyzrMrM-j0SJACp2TiBlm86-3N5Epn7_UlPjuHf5DCP_lwTWhTjPvw5-k-ZNRoC03Lw_wcB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raptap -- 26 Haziran 2016; 21:33:17 >

• raptap kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi akşamlar ben size şahsi düşüncemi belirteyim. Cihaz donanım olatak iyi duruyor ancak dell ne kadar iyidir bilemedim önceden ısınma sorunları oluyordu şuan ne durumda bilgim yok. Yalnız 4k ve dokunmatik ekran bence gereksiz. 15.6 ekranda aman aman belli olacak bşr fark değil fhd bence yeterli ancak multimedya açısından tercih edenler ya da etmesi gerekenler için güzel. En azından seçenek olarak var. Biraz araştırın eğer kullanıcı yorumları iyiyse tercih edilebilir.

• Isınma sorunu hakkında ben de vazgeçsem mi diye düşündüm açıkçası. Yazılımsal bir sorundu galiba o. Microsoft dışında başka bir yerlerden Windows kuranlarda olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frukan71 -- 27 Haziran 2016; 2:52:51 >
  • Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Eğer ki ucuza bulursanız kingstone rami bize de link atın hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: frukan71

Eğer ki ucuza bulursanız kingstone rami bize de link atın hocam

Ram için bilgisayarla birlikte alanlar sanırım 130 lira fark verip 8gb daha eklettirmiş. N11 de baktım en ucuz 106 liramıydı neydi yalan olmasın tam hatırlayamadım. N11 100 TL üstüne 11 lira indirim veriyor. Play kart ilede 100 TL alışverişe 15 TL puan veriyor. Böylece ram 80 liraya falan geliyor. Tam detaylı da bakmadım açıkçası belki daha ucuza da temin edilebilir ama öncelikle bilgisayarı almalıyım ram işi kolay.
    Valla sıcak fırsatlar bölümünde çokca takıldığım için artık alacağım ürünler için kombo yapıp öyle alıyorum :)
    Yoksa gg de 4gb model 2569 lira 150 TL puan veriyor world karta 2419 liraya geliyor ama ben birde gg nin yüzde 5 lik indirimini bekliyorum. Yada n11 100 TL indirim var 1000 TL üstüne orada da 2539 lira falandi ama orada da banka kampanyası yok oradan da banka kampanyası bekliyorum. 100 TL veya 150 TL banka kampanyası gelirse 2290 falan gelecek. Bakalım iki indirimi yakaladığım an yapıştıracağım bilgisayarı Zaten acelem de yok :)
    Malum devir ekonomi devri, para kolay kazanılmıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 27 Haziran 2016; 3:28:48 >

• Murat_5320 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam kolay gelsin o vakit :)
  • frukan71 kullanıcısına yanıt
    Eyw. Hocam

İyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: wp-bykrm

Hocam iyi akşamlar ben size şahsi düşüncemi belirteyim. Cihaz donanım olatak iyi duruyor ancak dell ne kadar iyidir bilemedim önceden ısınma sorunları oluyordu şuan ne durumda bilgim yok. Yalnız 4k ve dokunmatik ekran bence gereksiz. 15.6 ekranda aman aman belli olacak bşr fark değil fhd bence yeterli ancak multimedya açısından tercih edenler ya da etmesi gerekenler için güzel. En azından seçenek olarak var. Biraz araştırın eğer kullanıcı yorumları iyiyse tercih edilebilir.

Teşekkürler yorumun için, araştırmalarıma göre ısınma sorunu olmuyor çünkü 2 tane fan var pc de. Ben çok film izlediğin için acaba FHD ile 4K arasında aynı özellikte örneğin 1K bir videoyu izlerken fark olur diye düşünüyorum çok film izlediğin için ekranın çözümlüğü benim için önemli Ayrıyeten bu pc deki batarya çok gelişmiş yani yüksek performansta bile 4-5 saat verim alınan bir pc ama tabi bu 4K da ne kadar olur orası ayrı, halen araştırıyorum başka bilgisi olan arkadaşlarda yorum yazArlarsa sevinirim.

• raptap kullanıcısına yanıt
    4K da o süreleri batarya çıkarmaz. Yani eğer 4k gilm izliyorsanız yada izlemek istiyorsanız alın ama 4k ekran alıpta hd film yada fhd film açtıktan sonra hiç bir işe yaramaz biliyorsunuz. Keza bunun terside geçerli fhd ekranda 4k yıda ekran çözünürlüğü kadar yani fhd izlersiniz. Yani bu durumda şunu anlıyorum ben uzın zamandır detaylı bir araştırma içindesiniz bu durumda artık öneriler olsa bile artık size kalmış bir durum çünkü siz cihazın multimedya yönünü ağırlıklı kullanıyorsunuz. Diyebileceklerim bu kadar hocam, iyi akşamlar.

• http://m.teknosa.com/urunler/125033226/hp-pavilion-15-ab214nt-v4p30ea-i5-6200-silver-note Nasıl sizce oyun filan oynayabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ugurmum

http://m.teknosa.com/urunler/125033226/hp-pavilion-15-ab214nt-v4p30ea-i5-6200-silver-note Nasıl sizce oyun filan oynayabilirmiyim

Kesinlikle başka laptoplara yönelin hocam çok pişman olursunuz.

Kısaca nedenini açıklayacak olursam

1- hp ısınmasıyla ünlü bir marka
    2- işlemci u serisi yani performans odaklı değil
    3-940m ile pek bişey oynayamazsınız güncel oyunları oynamak istiyorsanız

O fiyata asusun X550JX hatta X550VX freedos 4 gb ramlı modelleri varken nasıl gidip te hala şu saçma sapan modelleri alınır mı diyorsunuz aklım ermiyor üstelik asus forumu burası hiç mi araştırmadınız konuları gezmediniz hocam?

Son olarak teknosadan almayı düşünüyorsanız uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi American Psycho -- 28 Haziran 2016; 0:14:04 >

• 2500 e kadar önerebileceğin bişey varmı

• quote:

2500 e kadar önerebileceğin bişey varmı

Asus X550VX 4 gb ram freedos şuan için değil belki ama bi kaç hafta içinde indirime girmesini bekleyip onu alabilirsin veya beklemeyip X550JX 4gb ram freedos alabilirsin . Ram leri kafaya takma zaten bilerek düşük ramli sokuyolar ki piyasaya ki insanlara fiyat olarak hitap etsin diye sonradan ram eklersin kendin.

• quote:

http://m.teknosa.com/urunler/125033226/hp-pavilion-15-ab214nt-v4p30ea-i5-6200-silver-note Nasıl sizce oyun filan oynayabilirmiyim

Aman hocam uzak dur hp den. Zamanında çok çektik biz.

O fiyata ASUS X550VX-XX147D al hocam . Gerek ram gerek işlemci gerek ekran kartı olsun her türlü hp bilgisayarı tokatlar asus.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-x550vx-xx147d-i7-6700hq-4gb-1tb-4gb-gtx950m-228411777
    world karta 150 tl puan veriyor, 2420 liraya gelir. Dediğim gibi sizin linkteki bilgisayardan çok iyi.
    Yada n11 de asus 2539 lira 100 tl indirim çeki veriyordu n11 orada da 2439 liraya gelir aynı bilgisayar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murat_5320 -- 28 Haziran 2016; 1:10:56 >

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.