Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX147D Notebook (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.262
Cevap
36
Favori
95.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Commiss4r

Arkadaşlar PC 1 haftadır elimde oyun performansı olarak beklediğimden çok iyi diyebilirim ama şöyle bir sıkıntım var uzun süreli oyun oynayınca malum havalar da sıcak pc kendi kendini kapatıyor. Siz de uzun süreli oyun oynuyorsanız ve sıcak bir ortamdaysanız kendi soğutma sistemi yetmiyor haberiniz olsun.

Hocam kapanması pek normal değil gibi ben grafik kastıran oyunlar oynadım 3 saat aralıksız maks ulaştığı sıcaklık 83 tü pc nin genel sıcaklığı yani bi kapanma etme olmadı kapanması için notebookun 100 derecelere ulaşması lazım ve 100 dereceler gerçekten çok ciddi rakamlar. Hw monitor indirip oyunlardayken sıcaklıkları kontrol etmenizi öneririm 100 dereceleri buluyorsa oyundayken bir sıkıntı var demektir. Mümkün olduğunca 100 derecelere ulaştırmamaya çalışın eski laptopumda (5 yıllık asus laptop ) oyun oynarken 90 ları görüyordum ama kapanmıyordu laptop. 4-5 ay böyle gitti şimdi ekran kartı arızalandı güç tasarruf modunda çalıştırıyorum sürekli kapanmasın diye pil ayarlarından yüksek performansa alınca laptop direkt kapanıyor 3-4 dakika içinde .güç tasarrufunda 300mhz de çalışıyor ekran kartının saat gücü yüksek performans modunda tam performans 800 küsür saat gücünde çalışıyordu ama artık çalıştıramıyorum tam güç çünkü direkt kapanıyor. Termal macun , fan temizliği vs. Notebook soğutucu herşeyi denedim ama cık muhtemelen yüksek sıcaklıklarda uzun aylar çalıştırıldığı için kartın lehimleri vs. Eridi bişey oldu kesin. O yüzden bu yeni laptopta baya temkinliyim oyun oynarken yarım saatte bir dereceye bakıyorum sıcaklığın şu ana kadar en fazla 83 gördüm. 80-85 yüksek grafik isteyen oyunlarda normal diye düşünüyorum bu havalarda ama 90 lara yaklaştı mı hele ki bir de laptop kapanıyorsa bi sorun var demektir. Oyun oynarken sıcaklıkları takip edin hocam 95-100 dereceleri buluyorsa ekran kartına zarar gelmeden servise vermenizi tavsiye ederim. Daha yeni alınmış bir notebookta havalar sıcak bile olsa en kral oyunu bile oynasan kapanması mümkün değil , bunu bizim X550VX modelleri için konuşuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi American Psycho -- 22 Haziran 2016; 23:07:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: asarman

Kullanan arkadaşlarda kilitlenme oldu mu hiç? Bugün yine başıma geldi. Bilgisayarda sadece internet exprorer, excell açıktı ve chrome'den agarz oynarken kilitlendi ve geri gelmedi. Güç tuşuna basarak kapatmak zorunda kaldım. Ne gibi bir sorun olabilir? Nasıl belirlerim sorunu? Açıldıktan sonra windows hatası vermedi? Cihaz vatanbilgisayardan alındı.

Vatandan alındıysa normaldir hocam :) artık sattıkları bütün asus ürünlerinin sıkıntılı olduğunu düşünmeye başladım . Laptopun chrome açıkken kapanması normal değil hw monitor indirip sıcaklıkları kontrol eder misiniz aynı şeyler açıkken kaç derece oluyor sıcaklıklar?

• American Psycho kullanıcısına yanıt
    Hocam suan sadece chrome ve steam acık nerdeyse boşta sayılır yani.
  • quote:

Hocam suan sadece chrome ve steam acık nerdeyse boşta sayılır yani.

Hocam yanlış mesajı okudunuz galiba upuzun olanı yazdım size cevap olarak

• Hocam sicaklik bu sekilde yani soguk, kilitlendigi dönemde ne oyun oynadim ufak islemlerdi. Zaten isten dolayi oyun oynayacak pek vaktim yok far cry 4 harici bi sey oynamadim. Cihazi alali 11 gün oldu vatan degisim kabul ediyormu?ASUS X550VX-XX147D Notebook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asarman -- 22 Haziran 2016; 23:39:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asarman

Hocam sicaklik bu sekilde yani soguk, kilitlendigi dönemde ne oyun oynadim ufak islemlerdi. Zaten isten dolayi oyun oynayacak pek vaktim yok far cry 4 harici bi sey oynamadim. Cihazi alali 11 gün oldu vatan degisim kabul ediyormu?ASUS X550VX-XX147D Notebook

Hocam sıcaklıklar normal duruyor , farcry 4 kaç saat oynadınız en fazla bu sırada takılma kitlenme oldu mu?

Hocam CS:GO düşük ayarlarda oynarken anakart 90 dereceyi gördü ben sistem boştayken olan dereceleri de atmak istedim size durum anormal diyorsunuz yani.
  • quote:

Hocam CS:GO düşük ayarlarda oynarken anakart 90 dereceyi gördü ben sistem boştayken olan dereceleri de atmak istedim size durum anormal diyorsunuz yani.

Düşük ayarlarda 90 pek normal değil , ekran kartının sınırlarını zorlasanız kapanır muhtemelen. Grafikleri full e alıp bi ölçebilir misiniz? Cs go da. Ayrıca o oyunda sıcaklıkların 90 lara vardığını baska kişilerden de duymuştum saçma ama oyunun optimizasyonuyla ilgili bir problem olabilir. Günümüz iyi grafikli sayılabilecek oyunlarında da bi sıcaklıklara bakmanızı öneririm örnek gta 5 , far cry primal , titanfall gibi gibi.

Düzeltme : hocam üstteki mesajınızda ekran kartı sıcaklıklarının ss sini aldınız galiba ama görünmüyor. O yüzden yanlış mesaja cevap yazdınız sandım sistem boştaki sıcaklıkları da bi görebilirsem çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi American Psycho -- 23 Haziran 2016; 0:03:52 >

Hocam HW Monitor Sıcaklıkları da böyle ama olduğum bölge gerçekten çok sıcak odada klima da yok.
    ASUS X550VX-XX147D Notebook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordJJesus -- 23 Haziran 2016; 0:21:15 >
    Hocam bu da boştaki hali. Anlamadım ben de bu kadar ısınması normal değil bence de Adana'dayım klima yok odada ondan bu kadar sıcaktır diye düşünüyorum ama bilemedim yani yarın teknik servisi arayıp durumu soracağım zaten. Boşta 55 derecelerde olması normal mi sizce.
  • quote:

Hocam HW Monitor Sıcaklıkları da böyle ama olduğum bölge gerçekten çok sıcak odada klima da yok.

Hocam Adana da felan mı oturuyorsunuz :D şaka bi yana boşta 50 küsür dereceler hiç normal değil. Ben istanbuldayım pc boştayken 35-36 derecelerde geziniyor.tabi yazlık bölgelerdeyseniz birşey diyemem.antalya marmaris gibi yazlık yerdeyseniz normal olabilir ama istanbuldaysanız pek te normal değil bu sıcaklıklar.

• quote:

Hocam bu da boştaki hali. Anlamadım ben de bu kadar ısınması normal değil bence de Adana'dayım klima yok odada ondan bu kadar sıcaktır diye düşünüyorum ama bilemedim yani yarın teknik servisi arayıp durumu soracağım zaten. Boşta 55 derecelerde olması normal mi sizce.

Ahahahha bilmişim gerçekten hocam adana da 50 dereceyi gördü diye çıldıran güneş e
    ateş açan insanlar duyuyorum haberlerden. Hayatımda 50 derece bi sıcaklık görmedim insanları çıkdırtacak bir sıcaklıksa laptop nasıl dayansın :D siz adana diyince ben normal diyorum açıkçası sıcaklıklar.en azından laptopun zarar görmemesi için bütçeniz musait olduğunda kaliteli bir notebook soğutucusuna yönelin hocam zalman nc veya ns serisi olabilir yorumlara göre alın bi tanesini . Oyunları maks 1 saat oynayın sonra laptopu kapatın bi 10 dakika. Sıcaklıklar geçene kadar böyle kullanının yoksa yazın sonuna kalmaz laptop elinizde kalır. Forumda ilkel notebook soğutma diye bişey görmüştüm geçen ama konuyu açan kişi vidyoyu kaldırmış neyseki ben izlemiştim. Kaliteli büyük pervaneli bir notebook soğutucu alıp altına mavi buz kalıpları var hani eczanede veya büyük marketlerde satılan içine su doldurup dolaba koyuyorsunuz donuyor bi yeriniz ağrıdıgında felan tutmak için kullanıyorsunuz:D anlatabilmişimdir umarım. İşte onlardan 2 adet soğutucunun altına koyacaksınız soğutucu o buz kalıplarından çıkan soğuğu üfleyecek makinenize ordaki sıcaklıkları anca bu yöntem keser çünkü en kral soğutucuyu da alsanız sıcak hava üflicek laptopunuza anca adaptörle çalışan baya iyi birşey almanız lazım o modeller de türkiye de yok zaten. Ama dediğim yöntem için bu konuda bilgili birilerinden bilgi isteyin bence çünkü bizim notebookların orta kısmı delikli yani açık o buz kalıplarından çıkan soğuk fanın etkisiyle buharlaşıp damlacık oluşturabilir o damlacıkları da notebookun o açık kısmına üflerse notebook soğutucu laptopu kısa devre yaptırabilir veya oksitlenebilir. Dediğim yöntem için birine danışın hocam kesinlikle .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi American Psycho -- 23 Haziran 2016; 0:52:28 >

Hocam 3 kez kapandı şimdiye kadar ben de artık zorlamıyorum pc yi zaten daha fazla gerçekten burası garip bir memleket :D 13 Temmuza kadar idare edeceğim İstanbuldayım normalde ben de oraya gidince de bakacağım sıcaklıkları nasıl diye. İstanbulda olsam dahi bir tane 200-300 Tl lik soğutucu almayı planlıyorum zaten ilginiz için teşekkür ederim :)
  • quote:

Hocam 3 kez kapandı şimdiye kadar ben de artık zorlamıyorum pc yi zaten daha fazla gerçekten burası garip bir memleket :D 13 Temmuza kadar idare edeceğim İstanbuldayım normalde ben de oraya gidince de bakacağım sıcaklıkları nasıl diye. İstanbulda olsam dahi bir tane 200-300 Tl lik soğutucu almayı planlıyorum zaten ilginiz için teşekkür ederim :)

rica ederim hocam . İstanbula geçtiğinizde beni konuya alıntılayın tekrar bakarız birlikte sıcaklıklara garantilik bir durum var mı yok mu diye size yazdığım mesajı editledim bundan öncekini bi tekrar okuyun isterseniz bi soğutma yöntemi söyledim ama adanada kalıcı olmadığınıza göre hiç risk alıp denemenize gerek yok , buraya dönene kadar laptopu fazla zorlamayın yeter 1 saat oyun oynayınca biraz kapatın laptopu en azından. Saygılar

• Hocam ben kocaelideyim benim lapyopda asus ama model daha eski 7 8 ay önce içini temizledim termal macunu yeniledim falan boşta sıcaklık 45 derece iken şuan 55 derece oluyor. Biraz yük bindimi 75 80 dereceye çıkıyor. Ama kapanmalık bir duruma gelmedi daha ki adana hepten yanıyordur. Cihazı çok etkiler dikkat edin. Kapanacak kadar ısınma iyi değil zamanla zarar verir.

• wp-bykrm kullanıcısına yanıt
    Yok hocam zaten bundan sonra uzun süreli oyun oynamam İstanbul'a geçene kadar. Daha yeni yine CS:GO oynarken 93 dereceyi gördüm oyunu kapattım direk muhtemelen ban yedim ama olsun yapacak bir şey yok. Şimdiye kadar 3 kere kapandı bir daha o seviyelere getirmem zaten cihazı.
    Mesajı tekrar okudum yöntem mantıklı ve güzel aslında ama dediğin gibi altta açıklık var ve baya bir risk demek bu. İstanbul'a geçince tekrardan haberdar ederim seni zaten. Tekrardan teşekkürler.
  • wp-bykrm kullanıcısına yanıt
    +1 kapanacak kadar aıcaklıklara uzun süre mağruz kalırsa en yukarıda bahsettiğim mesajdaki gibi olur laptopunuz. O laptop şuan gazi oldu güç tasarruf modunda takılıyor ekran kartı 300 mhz çalışıyor yani güç tasarruf gücü normal performansı 800 mhz kartın normal performans çalıştırınca pc 3 dakika içinde 100 derecelere ulaşıp kapanıyor. 300 mhz deyken istersem 3 gün giç kapatmıyayım laptopu birşey olmuyor kısacası ekran kartı arızalandı mıhtemelen lehimleri felan Zarar gördü. Çünkü termal macun , temizlik , notebook soğutucu va. Denedim hiç biri çözemedi bu kapanma sorununu . Bunu laptopu 4-5 ay overclock yaparak mağruz bıraktığım 90 derece sıcaklıklara bağlıyorum gazi oldu resmen laptop zaten 5 yıllıktı

• quote:

Mesajı tekrar okudum yöntem mantıklı ve güzel aslında ama dediğin gibi altta açıklık var ve baya bir risk demek bu. İstanbul'a geçince tekrardan haberdar ederim seni zaten. Tekrardan teşekkürler.

Rica ederim hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu

• Bende alıcaktım bu bilgisayardan şimdi bu bilgisayar çok ısınıp oyun oynarken sürekli kitleniyor mu ?? [Nfs2015, GTA5, AC.Syndic.]

Alan arkadaşlar cevap verirse sevinirim. Bir de kasasının tamamı alüminyum mu yoksa alt kısmı ekranı vs. plastik sadece klavye bölümü mü alüminyum, bunu da söylerseniz çok makbule geçer
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.