Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX147D Notebook (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
36
Favori
95.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar bilgisayarım garantiden geldi termal macun temizlik vs. yapmışlar. Donma sorunum çözüldü. Ama cs go'da fps'yi 70lere düşürsem de bilgisayarım ısınmadan kaynaklı 3-4 rek attıktan sonra kapanıyor. Pubg oynarken de aynı şekilde Bunla karşılaşan var mı? Çözüm için ne yapılabilir?
  • asarman A kullanıcısına yanıt
    Aynı problem bende de var.
    Garantiye gönderirken ne diye gönderdiniz acaba
  • rami en fazla kaç gb'a upgrade edebiliyoruz? 8 gb olanını almıştım, 4+4 diye takılı galiba 8+8 şeklinde upgrade eden oldu mu?
  • Dünden beri ekranı fn+f7 ile kapatıp uzun süre geçince bilgisayar uyanmıyor touchpad, tuşlar filan hiçbirisi çalışmıyor mecburen bilgisayarı komple kapatıp açmak gerekiyor aynı sorunu yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt522

Aynı problem bende de var.
    Garantiye gönderirken ne diye gönderdiniz acaba

Hocam geç gördüm yolladınız mı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aekadaslar asus x551c notebook'um var. Adaptor alacagim. Asagidaki adaptorun ucu uygun mu?

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-x551ca-x551m-x551ma-sarj-aleti-19v-2-37a-45w-adaptor-5-5-2-5mm-321530938

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu anlamadım, bunca yıllık bilgisayar kullanıcısıyım, kafam hiç bu kadar karışmamıştı. Bilgisayar mı bok, yoksa işletim sisteminde mi sorun var anlamıyorum. Bilgisayar Windows 10 dışında işletim sistemi desteklemiyor; ama gel gör ki Windows 10'da kağnı gibi olmasına karşın, driver yüklenmemiş bir Windows 8'de canavar gibi. Windows 10'da HDD ve fan sesi insanı çileden çıkarıyor. Sadece webde gezinirken HDD ve fan sesi gelmesi normal şeyler değil. O zaman ister istemez diyorum ki sorun işletim sisteminde.

Gel gör ki Windows 10'u Microsoft'un sitesinden indirip kuruyorum ve temiz kurulum yapıyorum, yani crack falan olayları söz konusu değil. Ama yedek bilgisayarım olan 7 yıllık Dell'de akan Windows 10 bu makinada çakılıyor. O zaman da insan sorun makinede diye düşünüyor, ya da Windows 10 çok dangalak bir işletim sistemi. Ben ikinci şıkka daha yakınım. Windows 8 kurayım desem, onda da driver sorunu var. Driverpack ile falan kuruluyor ama ne kadar uygun driverlar bilmiyorum. Bu sürücü mevzuları da hassas mevzular, en ufak bir uyumsuzlukta çok fena çakılabiliyor alet. O yüzden o topa da girmek istemiyorum. Daha akşam format atıp Windows 8 kurdum, driver şeysinden dolayı tekrar Windows 10'a döndüm. Keşke sanal makine kullansaydım, akşamımı hiç ettim :/

Neyse efendim. Makine yazın durduk yere (oyun falan oynamamama rağmen) durduk yere 10-15 saniyeliğine kilitleniyor ve "dıırrrrr" diye çok rahatsız edici bir ses çıkarıyordu, sonra da düzeliyordu. Neyse, BIOS güncellemesi falan yaptık, hallettik derken bu sefer de ani kilitlenmeler peydah oldu, bunlar da hard reset atmadan düzelmiyordu. Ona bir çözüm bulamadık, hemen akabinde de bu sefer click of death sesine benzeyen "tık tık tık" sesleri gelmeye başladı harddiskten. Galiba HDD ölüyor dedik, HD Tune ile defalarca slow test yaptık, bir nane çıkmadı, HDD karadenizli ninelerden bile sağlıklı, beni gömer o derece. Health status de normal. Bilemedim.

HDD durduk yere çok cızırtı çıkarıyor. Ölmek üzere olmadığına göre muhtemelen dahili gelen HDD aşırı dandik, zira markası da HGST mi ne, öyle garip bir şey. Galiba bir büyük üreticinin alt firması da adını hatırlayamadım şimdi.

Valla sözün özü ben bu makinayı hiç sevmedim. Uğraşabilecek olsam satar, üstüne 1000 lira falan daha koyar düzgün bir şey alırdım ama uğraşamıyorum, üşeniyorum. Servise göndereyim desen o da ayrı terane. Servise dert mi anlatacaksın, hadi dert anlattın servis başından savar mı, savmazsa değişim olur mu, değişim olursa sorun yine devam eder mi. Midem bulandı bilgisayardan, görmek istemiyorum, o derece. Ekranı zaten ayrı bir fecaat. Kör oldum.

Neyse içimi boşalttım. Gidiyorum ben.

Not: 16 gb olan versiyonunu kullanıyorum. Sonradan bir donanım eklenmiş değil Kingston marka ram hariç. Memtest yapıp sorun yaşayan oldu mu? Yapayım mı, gerek var mı?

• Yaklaşık 2 yildir kullaniyorum.HDD den gelen cizirti bendede var ama 7200rpm olmasindan kaynakli olabilir.Windows 10 ile uyumlu ama hiç stabil değil bence.Takilmalar oluyor arada yavaş açiliyor falan.Ben kapanamadan dolayi garabtiye gondermistim.Klavyeyi degistirip gonderdiler sorun yok diye.Sarji azalinca tak kapayniyor.Uyari vermeden.Windows 7 ye gecmenin eşiğindeyim.Isınamadim bir turlu win10 a

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MstfGcl M kullanıcısına yanıt
    hiç boşuna geçme dostum. windows 10 dışında driver desteği yok belirttiğim gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mühendis Yarısı

hiç boşuna geçme dostum. windows 10 dışında driver desteği yok belirttiğim gibi.

Ben 8.1 ile kullanıyorum 1 yıldır siz hangi driver ı kuramadınız? Wifi ve TouchPad çalışmıyor normalde kendi driverları ile ama uzun uğraşlar sonucunda onları da çözdüm sorunsuz kullanıyorum şimdi isteyen olursa atarım Wifi ve TouchPad driverlarını. Windows 10 a göre daha iyi çalışıyor ama yine de aşırı bir fark beklemeyin SSD almadan. Benim son zamanlardaki tek sorunum bilgisayar ekranını kapatıp(fn+uygun f tuşu ile) uzun süre geçince bir daha kendine gelmiyor, bilgisayar çalışıyor ama ekran geri açılmıyor tuşlar TouchPad vs hiçbir şeye tepki vermiyor. Aynı beklemeyi ekran açıkken yaptığım zaman hiçbir sorun yok

• windows 8.1 indiriyorum şuan win10da duramam artık.Driverları yedekliyorum umarım sorun çıkmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Ben 8.1 ile kullanıyorum 1 yıldır siz hangi driver ı kuramadınız? Wifi ve TouchPad çalışmıyor normalde kendi driverları ile ama uzun uğraşlar sonucunda onları da çözdüm sorunsuz kullanıyorum şimdi isteyen olursa atarım Wifi ve TouchPad driverlarını. Windows 10 a göre daha iyi çalışıyor ama yine de aşırı bir fark beklemeyin SSD almadan. Benim son zamanlardaki tek sorunum bilgisayar ekranını kapatıp(fn+uygun f tuşu ile) uzun süre geçince bir daha kendine gelmiyor, bilgisayar çalışıyor ama ekran geri açılmıyor tuşlar TouchPad vs hiçbir şeye tepki vermiyor. Aynı beklemeyi ekran açıkken yaptığım zaman hiçbir sorun yok

Hocam driver pack ile mi kurdunuz? Driver pack birkaç driver bulup yüklüyor ama onlar da outdated driverlar maalesef. Güncel driverlar mevcut mu sizde? Ayrıca dün geforce'un güncel driverini kurmaya çalıştım desteklemedi. Hele ekran kartının driverinin güncel olmaması hiç içime sinmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mühendis Yarısı -- 14 Mart 2018; 22:46:37 >

• Şuanda win8.1 kurdum.Driver sorunu yaşamadım.Nvidia ekran kartı driverı yükleniyor şuanda
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Grkwnxs

quote:

Hocam driver pack ile mi kurdunuz? Driver pack birkaç driver bulup yüklüyor ama onlar da outdated driverlar maalesef. Güncel driverlar mevcut mu sizde? Ayrıca dün geforce'un güncel driverini kurmaya çalıştım desteklemedi. Hele ekran kartının driverinin güncel olmaması hiç içime sinmiyor.

Hayır desteklenmeyenler wifi ve touchpad zaten diğerleri sorun çıkartmıyor nvidia 8.1 e destek veriyor 950m için. Touchpad için Asus un w8.1 cihazlar için yayınladığı driver ı kurdum başka laptoplar için olsada çalışıyor tüm fonksiyonları. Wifi içinde aıda64 den wifi çipinin tam marka modelini araştırıp buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grkwnxs -- 14 Mart 2018; 23:48:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MstfGcl

Şuanda win8.1 kurdum.Driver sorunu yaşamadım.Nvidia ekran kartı driverı yükleniyor şuanda

Wifi ve touchpad in tüm fonksiyonları çalışıyor mu iki parmakla web de gezinme 3 parmakla ana ekrana dönme gibi
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    hocam linkleri paylaşırsanız çok makbule geçer ya.
  • quote:

Tamam akşama atarım

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    2 parmakla webde gezebiliyordum.3 parmağı denemedim.Ama nedense bilgisayar donuyordu.Win10 a geri dönmek zorunda kaldım.Böyle saçma iş mi olur ya.Böyle bir bilgisayar nasıl donabilir anlamış değilim.Touchpad e gelince windows 10dan 8.1 e dönerken Driver Magician ile yedek aldım.Win8.1 de kurdum öyle hallettim.
  • quote:

https://www.dosyaupload.com/9wmK
  • quote:

Orijinalden alıntı: MstfGcl

2 parmakla webde gezebiliyordum.3 parmağı denemedim.Ama nedense bilgisayar donuyordu.Win10 a geri dönmek zorunda kaldım.Böyle saçma iş mi olur ya.Böyle bir bilgisayar nasıl donabilir anlamış değilim.Touchpad e gelince windows 10dan 8.1 e dönerken Driver Magician ile yedek aldım.Win8.1 de kurdum öyle hallettim.

İlginçmiş bende donma sorunu filan olmuyor w8.1 de.
  • 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.