Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX147D Notebook (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.263
Cevap
36
Favori
95.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben hdd cıkardım müdür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, 8gb ramli versiyonuna sahibim ram takmak istiyorum nerden ve nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler.

edit: bu olur muhttp://www.nanokatalog.com/Corsair-Value-Select-8GB-DDR4-2133Mhz-CL15-RAM,PR-99445.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keisaku -- 4 Haziran 2018; 17:22:22 >

• İyi bayramlar, 1.5 haftadır bilgisayarda oyun oynarken aniden kapanmalar oluyor. Önceden olmuyordu. Sıcaklıkları ölçmek için bu programı indirdim yukarıdaki değerler oyuna girmeden önce, aşağıdakiler oyun esnasında oyuna girdim ve 10 dk. civarı oynarken programa bakayım dedim CPU 93 derece, GPU 90 derece olmuş. Sıkıntı neden kaynaklı olabilir sizce? Mayıs ayında SSD takmıştım oyun SSD'ye kurulu.

• criminalet kullanıcısına yanıt
    Bu bilgisayarda sogutma sorunu var.Bende de ayni isinma oluyor.İsinmayi azaltmak icin cpu yu sinirladim %95 performans ile calisiyor yani 2.60ghz ustune cikmiyor.Termal macunu bitmis olabilir.İçinin temizlenmesi gerekiyor olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MstfGcl

Bu bilgisayarda sogutma sorunu var.Bende de ayni isinma oluyor.İsinmayi azaltmak icin cpu yu sinirladim %95 performans ile calisiyor yani 2.60ghz ustune cikmiyor.Termal macunu bitmis olabilir.İçinin temizlenmesi gerekiyor olabilir
    Hocam 2 yıllık bilgisayar şansın bu kadarı ki garantisi geçen ay bitmişti hatta bende zaten garanti bitti diye SSD aldım. Sizce SSD'den kaynaklı olabilir mi peki?
    Cok fazla bilgim yok.Ama ssd den olmaz.Bir de garantiniz kac yil?Benim kagitta 36 ay yaziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MstfGcl -- 16 Haziran 2018; 12:35:31 >
  • MstfGcl M kullanıcısına yanıt
    2 yil diye biliyorum ama... gittigidiyordan almistim teknorya magazasindan

Ben ebrar bilgisayardan almistim.Hocam bataryanizi kontrol eder misiniz?Ustunde hangi modelin ismi yaziyor bende x550a yaziyorda

bilgisayari tamirciye verdim yarin alicam yarin yazarim fan temizligi ve termal macum sıkılacak

Umarim sorun cozulur

• quote:

Orijinalden alıntı: criminalet

Hocam 2 yıllık bilgisayar şansın bu kadarı ki garantisi geçen ay bitmişti hatta bende zaten garanti bitti diye SSD aldım. Sizce SSD'den kaynaklı olabilir mi peki?

Alıntıları Göster
    SSD nin bu sorunla alakası olacağını hiç sanmam. Benim de yaklaşık 2 yıl oldu bilgisayarı alalı daha hiç temizlik yapmadım ama böyle bir sorun yaşamadım. Antalya taraflarında filan mı oturuyorsunuz aşırı ısınmadan kapanıyor gibi duruyor. Ben stres test yaparken işlemci sıcaklığını 98 derece filan gördüm ama kapanma olmadı, sağlam bir notebook soğutucusu da fayda sağlayabilir temizlik yaptıktan sonra

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    izmirde yasiyorum fakat ortamin sicak olmasindan degil cunku klima ile de ayni durum soz konusu oluyor. ssd ile ilgili internette bir kac konu gormustum bu yuzden ssd ile ilgili olabilecegini dusundum zaten dun
    1) ssd ve hdd nin yerlerini degistirip denedim
    2) hdd yi cikarip denedim
    3) hdd ye ssd yi klonlayip ssd yi cikarip denedim
    fakat ayni sorun devam etti.
    ben oyun oynayarak test ederken 10-15 dakika oynayarak sicaklik degerlerine baktim ve 93 dereceleri gordum.
    1 saatin uzerinde oynadigimda kapanmalar oluyordu, buyuk ihtimal bilgisayar 100 derecenin uzerine cikmistir diye dusunuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MstfGcl

Ben ebrar bilgisayardan almistim.Hocam bataryanizi kontrol eder misiniz?Ustunde hangi modelin ismi yaziyor bende x550a yaziyorda
    A41-X550A yazıyor
    Tamam hocam ayniymis.İsinma sorunu cozuldi mu?Kac liraya temizlettiniz?

gpu sicakligi baya indi 25 derece fark etti
    cpu ise 10 derece fark etti
    artik kapanma olmuyor
    40 tl tuttu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi criminalet -- 17 Haziran 2018; 17:45:17 >
  • merhabalar bu laptopta usb 3.o portlarında sıkıntı yaşayan var mı acaba . bende 3.0 portları önceden çalıştırdığı yazıcı mouse klavye gibi parçaları okumaz oldu usb 2.0 bellekleri de okumur ama 30 bellekleri okuyor. aynı problemi yaşayıp da çözebilen varsa çözüm yöntemini paylaşırsa sevinirim . bios en güncel verisonda biosu güncelleyemediğim için bu çözüm yolu dışında varsa bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • Yahu o kadar xbox kolu aldım oyun için ısınınca donmaya başlıyor yahu napacaz?

• quote:

Orijinalden alıntı: gowlet

Yahu o kadar xbox kolu aldım oyun için ısınınca donmaya başlıyor yahu napacaz?
    Hangi oyunda sorun yaşıyorsunuz hocam ben alalı 2 yıl oldu neredeyse çoğu ağır oyunu bitirdim ısınmadan dolayı donma sorunu hiç yaşamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Hocam bugün pes 19 demosunu açtım başlarda yap gibiydi 7-8 dk sonra donmaya başladı.

• Fan alıcam işe yarar mı?

• 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.