Şimdi Ara

Asus x550jk-xo012d klavyenin içine çekirdek kaçtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar komik bir durum ama başlıkta belirttiğim gibi Asus'un x550jk-xo012d model notebook'una sahibim.
    Ancak dün çekirdek yerken çekirdeğin yarı kabuğu bayağı büyük yani böyle kırarsınız 2 taraflı çıkar onun 1 tarafı tuşun altından içeri gitti.
    İnternette araştırdım biraz klavye sanırım alttan korumalı yani içine düşen çöp-toz v.s beyaz bir alanda toplanıyor olabilir.

Neyse gelelim esas konuya ben çekirdeğin yarısını düşürdükten sonra geri çıkaramadım tabii tuşları falan kırarım diye korktum çıkaramadım.
    Bunun bilgisayara bir zararı olur mu? Veya klavye altını SÖKMEDEN nasıl temizlerim? Bunların cevabını yazabilecek biri varsa sevinirim :)
    Olmadı benimkisi 4 gblık model onu 8 yapmak istiyorum. ram takarken belki tamamen içini açar temizlerim :(

• Up. Yok mu bir yardım edecek?
  • kardeş ben kola döktüm bişey olmadı kaç kez yemek döktüm benmikine bişey olmadıysa seninkine hiç olmaz :D
  • Aga benim notebook 4 senelik geçen klavye temizliği yaptım hertürlü kıl tüy toz çıktı ama tuşların altında lastigimsi bi yüzey var kabuk sert ve o yüzeyi sen tuşa baktıkça zedeler sen çıkarmaya korkuyorsan bi pc ye git hangi tuşun altındaysa göster çıkarsınlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klavye tuşunu çıkart, kabuğu al. Tuş kırılmaz korkma. İnternetten nasıl tuş sökülür bakabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar herkese yorumu icin tesekkur ederim ancak soyle bir durum var o kabuk ilerledi hangi tusun altinda oldugunu bilemiyorum artik kendim bilgisayarciyim ama teknik servisten fazla anlamam yazilimciyim ama bu kabuk anakarta falan inmedigi surece sorun yok gibi bence..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.