Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (858. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah allah nası oluyo kopmalar bi ara bendede sinyal az diye kendisi kopartıyodu ama 1-2 günde geçti
  • black1211 B kullanıcısına yanıt
    Sorun kronik hocam ara ara yaşıyorum bu olayı en sonunda yollayicam servise ama bios guncelleyip driver yükler yollarlar kartı degistirmezler ondan gerek yok. Durum bu😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarparian

Bezdirdi bu pc beni.Herseyi iyi hos canavar ama bu wifi olayi biktirdi bu son Windows 10 güncellemesinden sonra yine başladı wifi kopmalari eski driver yükleme, driver güncelleme, sorun giderme alayini denedim olmadı benim gibi sorun yaşayan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Bilgisayarım sağ tık-->özellikler-->gelişmiş sistem ayarları-->donanım-->aygıt yükleme ayarları-->Hayırı işaretleyin.
    Bilgisayarım sağ tık-->özellikler-->aygıt yöneticisi-->ağ bağdaştırıcıları girip wifi aygıtını sürücü yazılımıyla beraber tamamen silin.
    Bu işlemleri yaptıktan sonra sorunsuz kullandığınız eski driveri yükleyin. Bunları yapmayınca w10 otomatik olarak son driveri yüklüyor. Ayrıca otomatik güncelleştirmeleri de kapatın. O da son driveri yükleyebilir. Onu kapatmak için ise windows tuşu + R bas-->gpedit.msc yazıp enterla-->Bilgisayar yapılandırması kısmındaki yönetim şablonlarını aç-->windows bileşenlerini aç-->windows update aç-->otomatik güncelleştirmeleri yapılandır açıp devre dışı olarak ayarla.

• Merhabalar, bu laptopu internet üzerinden veya elden alabileceği herhangi bir yer biliyor musunuz? Şuan internette satân hiç bir yer yok sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Norolim

Arkadaşlar öncelikle merhaba,Laptop'ı bu sene mart ayında aldım.Şimdiye kadar bir sorun çıkmamıştı ancak android studio kullanmaya çalışırken boş projeyi 10 dakikada açtığı için upgrade vaktinin geldiğini düşündüm,7200rpm hdd boyutu 200 gb bile olsa kafidir ve 4 gb ram almak istiyorum.220-200 arası bir bütçem var uygun ram ve hdd önerilerine açığım şimdiden teşekkür ederim.

128 gb ssd 139 tl, 4 gb ram ise 90tl civarında. 7200 rpm olayına bulaşmayın derim direk ssd iyi bir seçim olur.
  • kalafatoglu kullanıcısına yanıt
    Hdd takmasan işini görür ama ayar yapmsn lazım.

Cyrstl disk ve google ssd %100 sorunu yazarsan 100 lerce çözüm var.

• Cihazı 2. el olarak almayı düşünüyorum ancak burda gördüğüm sorunlar beni biraz soğuttu diyebilirim. Aynı fiyata daha iyi bir model bulunabilir mi?
  • Sarparian kullanıcısına yanıt
    arkadaşım wifi kartının markası nedir?
  • Jet1X kullanıcısına yanıt
    Broadcom hocam

• Sarparian kullanıcısına yanıt
    Broadcom'un çözümü var diye biliyorum, fakat benimki ralink koskoca forumda bir kişi ralink'in çözümünu bulamadı.
    O çözümleride denedim hocam.vazgeçtim artık,kablolu bağlanıp masaüstü gibi kullanıyorum laptopu.Cözümüm bu oldu.

• öncelikle bilgilendirme için tşekkür ederım ,

Dediğiniz şekilde bir araştırma yaptım ancak tam olarak bir çözüm yolu bulamadım harddisk konusu nasıl hızlandırırım bulamadım :/ Konu hakkında tavsiye edebileceğiniz kaynak vs. var mıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalafatoglu

öncelikle bilgilendirme için tşekkür ederım ,

Dediğiniz şekilde bir araştırma yaptım ancak tam olarak bir çözüm yolu bulamadım harddisk konusu nasıl hızlandırırım bulamadım :/ Konu hakkında tavsiye edebileceğiniz kaynak vs. var mıdır ?

Ram disk diye bir program var onu indirmelisin öncelikle

• Cihaz icin onereceginiz 4gb ram linki gonderebilir misiniz?
    Hangisinin uyumlu oldugu hakkinda bi fikrim yok yanlis almayayim

• Öncelikle merhaba. Ben 1 yıldır asus x550jk kullanıyorum şimdiden belirteyim almak isteyen arkadaşlar varsa istediğini sorabilirler yanıtlayabilirim. Gelelim benim sizlerden öğrenmek istediğim şeye. Öncelikle bilgisayarımda ölü piksel diyemediğim ama sıkıntılı iki adet piksel var beyaz ve açık renklerin olduğu arkaplanlarda iki adet ekranın farklı yerlerinde beyaz noktalar var bunları garantiye versek değişim oluyor mu ? ona göre ssd takıcam eğer garantiye veriliyosa takmadan önce göndericem bildiğim kadarıyla ram ve ssd takmak garanti dışı bırakıyo ?? bilgilendirirseniz sevinirim....
    Bilgisayarlardan pek anlamadığım için net olarak yazamayacağım konuyu takip ettiğim kadarıyla wifi sorunu çözmek için 2 yol var (eski driver kurma hariç). Bi tanesi yeni bir kart. Diğeri ise usb ye takılan bi alet. İsmini bilmiyorum ama işe yarıyormuş. Konuyu açan arkadaşa söylemiştim o zamanlar ama ilk mesaja eklemedi.

• Bu aletin wifi kartını sağlam başka bir wifi kart ile değiştirebiliyor muyuz ?
  • FieSTaA kullanıcısına yanıt
    Merhaba piyasada bulabilirseniz değiştirebilirsiniz. TP-LINK'in "TP-LINK WN-725N" kablosuz cihazını öneririm. Geçen hafta aldım, ciddi bir fark var. Kapladığı alan ise gerçekten küçük. Bu ürünü almanızı öneririm.
  • TP-LINK WN-725N
  • turkishwizard04 kullanıcısına yanıt
    Bende geçtiğimiz hafta TP-LINK WN-725N modelli cihazı alıp taktım gerçekten büyük bir fark var. Normalde 2 diş çeken normal wifi şimdi full çekiyor. Bağlantı veya indirmelerde ki performansı çok iyi.
  • 
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.