Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (851. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 849850851852853
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Orjinal hardiskle kullanınca yavaşlıyor ama ssd ile çok iyi çalışıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasayandeniz Y kullanıcısına yanıt
    Format atın duzelir

• yasayandeniz Y kullanıcısına yanıt
    Ben yeni ssd aldım.size tavsiyem 240 gb lık almanızdır.bende 120lik var gta5 ve Windows ile ssd doldu

• arkadaşlar bilgisayarım usb 2 formatlı bellekleri klavye mouse tarzı şeyleri tanımıyor ama usb3 destekli harddisk var onu tanıyor ne olmuş olabilir telefonu falan takınca sadece şarj ediyor ve bilgisayar başlarken usb aygıtı tanınamadı tarzı hata veriyor
  • Orijinal hdd kullandığım halde pc komple kapalıyken güç tuşuna basiyorum 3 4 sn sonra şifre sorma ekrani geliyor 10 snye de pc kendine geliyor.ama sonra sağ tık felan yapınca veya bol sekme açınca klasik donmalar başlıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ronald Weasley

quote:

Orijinalden alıntı: Chaveez

sebep nedir acaba?

Lol - CS go gibi oyunlarda ping çok inişli çıkışlı deli ediyor windows 10 geçtim gene çözemedim en son Wi-Fi kar değiştirecem herhalde

Bende de ping sorunu vardı. W10'un kendi yüklediği driverde sorun var. Onu tamamen kaldırdım. Windows updatenin onu otomatik kurmasını da engelledim. Atheros'un resmi sitesinden w10 için olan driveri indirdim. Şu anda düzeldi gibi.
  • beyler pc nin fanı sapıttı son günlerde ya duruyo yada full çalışıyo arada hafif çalışma şeklinde yok bu nedir böyle karşılaşan var mı genelde sürekli yüzde yüzde çalışıyor...
  • Selamün Aleyküm arkadaşlar. Bende sizin gibi bu cihazı kullanıyorum ve bilgisayarı alalı aşağı yukarı 9 ay oldu. Son 1 haftadır bir kaç sorunla karşı karşıyayım. Öncelikli sorunum klavyedeki 10-12 tane tuşun ara sıra çalışıp ara sıra çalışmaması. (Çalışmadıkları süre çalıştıkları süreden daha fazla) Diğer sorunum ise bilgisayarın bi anda kendini kapatması. Normal gündelik bi kullanımda da bu kapanma sorununu yaşıyorum . Tez hazırlamamız gerektiği içinde bilgisayarı servise gönderemiyorum. Ek bir klavye ile işimi halledebiliyorum ama bu bilgisayarın durumu açıkcası canımı cok sıkıyor. Servise göndermeden yapabileceğim herhangi birşey var mı ? En ufak bi fikriniz bile benim için değerlidir. Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • İçini bir kez açtım cihazımın. Mousepad fleks kablosu zarar gördü. El yordamıyla tamir ettim ama kopmak üzere. Fleks kablo yedek parçasını nerden temin edebilirim? Garantiye göndersem yaparlar mı? Garantiden çıktığını anlamazlar herhalde. Mousepad sorunlu derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Peralta

Selamün Aleyküm arkadaşlar. Bende sizin gibi bu cihazı kullanıyorum ve bilgisayarı alalı aşağı yukarı 9 ay oldu. Son 1 haftadır bir kaç sorunla karşı karşıyayım. Öncelikli sorunum klavyedeki 10-12 tane tuşun ara sıra çalışıp ara sıra çalışmaması. (Çalışmadıkları süre çalıştıkları süreden daha fazla) Diğer sorunum ise bilgisayarın bi anda kendini kapatması. Normal gündelik bi kullanımda da bu kapanma sorununu yaşıyorum . Tez hazırlamamız gerektiği içinde bilgisayarı servise gönderemiyorum. Ek bir klavye ile işimi halledebiliyorum ama bu bilgisayarın durumu açıkcası canımı cok sıkıyor. Servise göndermeden yapabileceğim herhangi birşey var mı ? En ufak bi fikriniz bile benim için değerlidir. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Cihaz kapanmadan önce işlemci sıcaklığını kontrol edin. 9 ay kullanım termal macun etkisini azatlmış olabilir. Cihazın işlemciden normalin üstünde bir güce sahip. Isındığı için kapanıyor olabilir. Bazen ısınsa bile siz hissedemezsiniz dışardan ama ısı ölçer devre sistemi kapattırıyor. Bir ona bakın. Ama şu var ki termal macunu değiştirmek hem zor hem de garantiyi bozan bir eylem. İşlemci ve ekran kartını soğutan boru garanti etiketlidir. Çıkarılırsa garanti dışı kalır. Bir bilgisayarın aniden kapanmasına neden olabilecek başka bir etken düşünemiyorum. Ya da arızalıdır. Her yolda garantiye başvurmanız gerekiyor gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

quote:

Orijinalden alıntı: Jake Peralta

Selamün Aleyküm arkadaşlar. Bende sizin gibi bu cihazı kullanıyorum ve bilgisayarı alalı aşağı yukarı 9 ay oldu. Son 1 haftadır bir kaç sorunla karşı karşıyayım. Öncelikli sorunum klavyedeki 10-12 tane tuşun ara sıra çalışıp ara sıra çalışmaması. (Çalışmadıkları süre çalıştıkları süreden daha fazla) Diğer sorunum ise bilgisayarın bi anda kendini kapatması. Normal gündelik bi kullanımda da bu kapanma sorununu yaşıyorum . Tez hazırlamamız gerektiği içinde bilgisayarı servise gönderemiyorum. Ek bir klavye ile işimi halledebiliyorum ama bu bilgisayarın durumu açıkcası canımı cok sıkıyor. Servise göndermeden yapabileceğim herhangi birşey var mı ? En ufak bi fikriniz bile benim için değerlidir. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Cihaz kapanmadan önce işlemci sıcaklığını kontrol edin. 9 ay kullanım termal macun etkisini azatlmış olabilir. Cihazın işlemciden normalin üstünde bir güce sahip. Isındığı için kapanıyor olabilir. Bazen ısınsa bile siz hissedemezsiniz dışardan ama ısı ölçer devre sistemi kapattırıyor. Bir ona bakın. Ama şu var ki termal macunu değiştirmek hem zor hem de garantiyi bozan bir eylem. İşlemci ve ekran kartını soğutan boru garanti etiketlidir. Çıkarılırsa garanti dışı kalır. Bir bilgisayarın aniden kapanmasına neden olabilecek başka bir etken düşünemiyorum. Ya da arızalıdır. Her yolda garantiye başvurmanız gerekiyor gibi.

İşlemciyi hiç turbo boost'lu kullanmam. En yüksek işlemci hızını %80 yapar kullanırım. Çok fazla ısınmasın diye. Çok titiz davrandım bilgisayara. Ama sakınılan göze çöp batar misali oldu galiba. Dediklerine görede servise göndermekten başka çarem yok. Çok teşekkür ederim kardeşim ilgilendiğin için.

• Arkadaşlar harddiski değiştirirken ssd alıp takılınca ve ekstra ram takılınca garanti bozuluyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: *DeviantART

Arkadaşlar harddiski değiştirirken ssd alıp takılınca ve ekstra ram takılınca garanti bozuluyor mu ?

Bu soru bu konuda 1 milyar kez sorulmuştur herhal. Hala fikir ya da bilgi birliğine varamadık ama kuvvetle muhtemel bozmuyor kanka.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronnie James Dio

quote:

Arkadaşlar harddiski değiştirirken ssd alıp takılınca ve ekstra ram takılınca garanti bozuluyor mu ?

Bu soru bu konuda 1 milyar kez sorulmuştur herhal. Hala fikir ya da bilgi birliğine varamadık ama kuvvetle muhtemel bozmuyor kanka.

Evet eminim sorunun soruldugundan fakat mobil sürüm için konuşmak gerekirse 80 sayfa geride kalmıştır soru soruldu ise. Hali hazırda sormak istedim, bilgi için teşekkür ederim. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *DeviantART -- 9 Kasım 2015; 2:52:31 >
  • quote:

o muamma ama ben soyle garantıye gonderdım extra 4 gb ram eklemiştim garantiye gönderirken eklediğim rami söktümde gönderdim bide şöyle bi problem başınıza gelebilir tutki garantiden çıkmadı ama problem ssd de ise söküp yerine eski hdd takmaları mümkün bu durumda ssd niz çöpe gidebilir
  • Arkadaşlar pc ye linux kuran oldumu , birkaç dağıtım denedim hepsinde de kablosuz bağlantı sorunu vardı. sadece kablolu bağlanabiliyordum internete.
  • quote:

Orijinalden alıntı: natural world

Arkadaşlar pc ye linux kuran oldumu , birkaç dağıtım denedim hepsinde de kablosuz bağlantı sorunu vardı. sadece kablolu bağlanabiliyordum internete.

Hocam hangi dağıtımları denediniz?

• linux mint (mate ve cinnamon masaüstülerini) ve fedorayı denedim.
  • Ets 2 mp veya single oynayan var mı ? fhd ekranda ona göre torrentten indiricem veya steamdan alıcam

• Humble Bundle dan alin,Steam in kendisinde 39 tl

• 
Sayfa: önceki 849850851852853
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.