Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (849. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 847848849850851
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ronald Weasley

ONLİNE OYUN OYNAYACAKLAR BU BİLGİSAYARI SAKIN AMA SAKIN ALMASINLAR

İnsanları yanıtma , offline oyun oynamam..cs go , aoe mp , h1z1 pc kaynaklı sorun yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben x550jk cihazın için samsung 650 ssd ve hardisk kutusu aldım.hardisk yuvasına ssd yi takıp kutu ile notebookun hdd sini kullanmayı düşünüyorum.ssd yarın(cumartesi) elimde olacak bana takmada kurulum yapmada yardım edecek bi arkadaş lazım.yardım ederseniz çok minnettar kalırım.yardımınıza cidden ihtiyacım var.yardımlarınızı pm den bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben orjinal ve kendimce temiz kurulum yaptım w8.1 acaba sizde oylemı yaptınız ?
  • Arkadaşlar merhaba, mevcut sistemde HDD'yi söktüm yerine Sandisk Ultra II 240 GB'lık SSD ürün aldım ve aynı zamanda Kingston 4GB DDR3 1600MHz (1.35V)'lık ürünü de ekstradan aldım.

Bu iki parçayı da ekledim ve temiz Windows 10 kurdum. UEFI olayını beceremedim standart BIOS kullanıyorum.

Yalnız bu UEFI olayına rağmen makina resmen uçuyor abiler nazar değmesin, en ufak bir takılma sorunu yaşamıyorum direkt tak tak gidiyor, hiçbir şikayetim yok. HDD'yi DVD yerine falan takmayı düşünmüyorum açıkçası, o gürültüyü bi daha çekemem makinada zaten bi veri tutmuyorum hariciye kaydediyorum.

Cihaz bu performansla çalışmaya devam ederse sanıyorum bi 5 yıl falan kullanırım Allah kaza bela vermezse.

Fiyatları söyleyeyim; SSD'yi 300 liraya Bimeks'den aldım. Ram de kargo dahil 90 liraya Gittigidiyor'dan aldım. İkisinden de memnunum. Makinayı da Ocak ayında yine Gittigidiyor'dan 1750 lira liste fiyatlı 100 liralık puan hediyesiyle 1650 liraya almıştım. Böylece cihaz bana 2040 liraya gelmiş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tango-1 -- 31 Ekim 2015; 9:58:15 >

• Tango-1 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de x550jk var.4+4 ram var.Samsung 650 Basic ssd aldım.kendim takabilirsem bios ayarını nasıl yaparım bilmiyorum.bu konuda yardım etseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: taha-07

Hocam bende de x550jk var.4+4 ram var.Samsung 650 Basic ssd aldım.kendim takabilirsem bios ayarını nasıl yaparım bilmiyorum.bu konuda yardım etseniz

Merhaba, ya bişey diyim mi ben SSD'yi taktım, UEFI kuraym dedim ama beceremedim yalnız şöyle bişey var USB'yi taktım mesela, ki daha önceden de DVD takmıştım, herhangi bi bios ayarı yapmadan direkt tanıdı kuruluma geçti
    Hayirli olsun. Saniyorum ki dogru driverlari kurduysaniz uzun süre sıkıntı cikarmayacaktir. Uzerindeki HDD sıkıntılı ancak SSD takınca bambaska bir boyuta geciyor makine. Bu sadece x550jk icin degil tum cihazlar icin böyle. Size tavsiyem hazir sistem stabil calisirken Malwarebytes AntiMalware ve Bitdefender Total Security yazilimlarini kurmaniz birlikte. Bitdefender yerine Kaspersky da kullanabilirsiniz size kalmis. :) bu sekilde stabil 11.aya girdim ilk gunku
    performans hala. Wifi karti sikinti cikarabilir size bunu eger uzaktan baglaniyorsaniz TPLINK 7200ND (kliksa da 42tl idi) ile cozebilirsiniz. 3-4duvarin ardindan bile %90 lara varan cekim gucu sagliyor tavsiyemdir. Yok modem cok uzak degil diyorsaniz dogru driver yukluyse size sıkıntı cikarmayacaktir.(Ben de oyle en azindan) 5 sene goturur mu bilmem fakat 2 sene goturur gibi geliyor. Cok cok SSD yi degistirirsiniz bu SSD lerin omru cok uzun olmuyor. Garantisi bittikten sonra da zaten Allah kerim :)

Tekrar hayırlı olsun. Bu arada UEFI olayina takmayin bir farki yok ben de standart bios kullaniyorum yine 6-7sn de açılıyor. Zaten masaustu anakartlarindaki gibi BIOS arayuzu degismiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpmirza

Hayirli olsun. Saniyorum ki dogru driverlari kurduysaniz uzun süre sıkıntı cikarmayacaktir. Uzerindeki HDD sıkıntılı ancak SSD takınca bambaska bir boyuta geciyor makine. Bu sadece x550jk icin degil tum cihazlar icin böyle. Size tavsiyem hazir sistem stabil calisirken Malwarebytes AntiMalware ve Bitdefender Total Security yazilimlarini kurmaniz birlikte. Bitdefender yerine Kaspersky da kullanabilirsiniz size kalmis. :) bu sekilde stabil 11.aya girdim ilk gunku
    performans hala. Wifi karti sikinti cikarabilir size bunu eger uzaktan baglaniyorsaniz TPLINK 7200ND (kliksa da 42tl idi) ile cozebilirsiniz. 3-4duvarin ardindan bile %90 lara varan cekim gucu sagliyor tavsiyemdir. Yok modem cok uzak degil diyorsaniz dogru driver yukluyse size sıkıntı cikarmayacaktir.(Ben de oyle en azindan) 5 sene goturur mu bilmem fakat 2 sene goturur gibi geliyor. Cok cok SSD yi degistirirsiniz bu SSD lerin omru cok uzun olmuyor. Garantisi bittikten sonra da zaten Allah kerim :)

Tekrar hayırlı olsun. Bu arada UEFI olayina takmayin bir farki yok ben de standart bios kullaniyorum yine 6-7sn de açılıyor. Zaten masaustu anakartlarindaki gibi BIOS arayuzu degismiyor.

Hocam değerli bilgilendirmeleriniz için çok çok teşekkür ediyorum :)

Eski emektar Lenovo G530-3000 vardı, hala duruyor kardeşim kullanıyor, 2008'den beri götürüyor inşallah bu makine de onun kadar sağlam çıkar :)

WiFi konusunda şu değerlendirmede bulunayım; TTNet'in Airties tek antenli tivibu modemi oldukça sorun çıkarıyordu, Superonline'a geçtik şu an evin herhangi bir yerinde güç kaybı yaşamadan kullanıyorum, bi problem yok şimdilik, repeater aklımda vardı yoksa :)

Yazılımsal öneriler aslında lazımdı biliyor musunuz çünkü şu an hani sıfır korumayla Allah'a emanet kullanıyordum, bu dediklerinizi uygulayacağım :)

Tekrardan çok teşekkür ederim

Rica ederim hocam tekrardan Allah güle güle kullanmak nasip etsin :) herhangi bir problemde seve seve yardımcı olurum elimden geldiğince. Iyi günler dilerim.

• arkadaşlar bende geçen sene ekim gibi almıştım.kendim 4gb ram ekledim ve harddiskinide değiştim..ayrıca çinden wifi kart getirtip kendim taktım.dolayısı ile garantisi bitirdik kendimiz..şimdide ekranda dikey çizgi oluştu..ilk açılışta çizgi belli oluyor 3-5 dakka sonra bazen benim temasımla bazende kendiliğinden geçiyor..ankarada bi yere sordum ekranını 240 tl dediler..yurtdışından bi yerden getirtebileceğim bi ades varmıdır..yada bu şekilde garantiye yollasam değiştirirlermi..(pek sanmıyorum ama)yardımcı olurmusunuz mümkünse..garantiyi kendi elimizle bozduk sanırsam
  • Samsung 650 ssd yi x550jk ya taktım.Windows 10 kurdun.bilgisayar açılıp tüm programları yuklemesi(sadece Driver kurulumu yaptım) 30 sn alıyor.orjinal hdd olsa 1 dakikadan önce açılamazdı

• quote:

Orijinalden alıntı: alpmirza

Rica ederim hocam tekrardan Allah güle güle kullanmak nasip etsin :) herhangi bir problemde seve seve yardımcı olurum elimden geldiğince. Iyi günler dilerim.

Allah razı olsun hocam hepimize inşallah :) Çok teşekkür ediyorum tekrardan, görüşmek üzere iyi akşamlar
  • bu bilgisayarı alan harddiskini çöpe atacak demekki o anlaşılıyo. bilgisayar bi kasmalar falan delirtti beni bu kadar olabilir yani. asus hakkındaki düşüncem değişti yani okadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazov

bu bilgisayarı alan harddiskini çöpe atacak demekki o anlaşılıyo. bilgisayar bi kasmalar falan delirtti beni bu kadar olabilir yani. asus hakkındaki düşüncem değişti yani okadar

Aynen öyle hocam. Biz harddiski değiştirip ssd taktık. Bilgisayarın tüm donma vs sorunları ortadan kalktı. Şuan kusursuz.
  • lazov L kullanıcısına yanıt
    Dowload yaparken evet fakat bosta ve oyun oynuyor iken %100 sorunu yapmiyor.

Yani dowload yok iken film oyun vs gayet iyi

• Cihazımı satıyorum. Üst model almak için satıyorum. Fiyat uygundur. Ekranda iki adet ölü piksel var. Garantiye gönderdim en az 5 adet olursa değişim tamir olur dediler. Zaten belli olmuyor ama garantisi varsa değiştirilsin istemiştim. Faturasını ve garanti bakım kağıtlarını da göndereceğim. İlerde sıkıntı yaşarsanız garantiye gösterebilirsiniz. Bu şekilde sorunsuz kullanılıyor zaten. Dikkatli bakmayınca göremezsiniz. Yanında 8 gb ram de hediye. 12 GB toplam ram var cihazda. Kargo dahil. Sanalpazar satışıdır. Şehir içi Erzurumda elden teslim edilebilir. Onun dışında güvenli satış vardır. Beğenmezseniz iade alırım. Link aşağıdadır.

http://www.sanalpazar.com/Asus-X550jk-Gtx850m-11-Ay-Garantili-Tertemiz__isp55022479

• quote:

Orijinalden alıntı: lazov

bu bilgisayarı alan harddiskini çöpe atacak demekki o anlaşılıyo. bilgisayar bi kasmalar falan delirtti beni bu kadar olabilir yani. asus hakkındaki düşüncem değişti yani okadar

en kaliteli hard disk bile takılır. Sistem hızlı ama ne yazık ki mekanik disklerin hızı buna yetişemediği için takılma oluıyor. Tek çözüm SSD almaktır.
  • wkend kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarı ilk aldığınız hale getirmeniz gerekiyor diye biliyorum garantiye göndermeden önce. Rami çıkartıp hard disk ile wifi kartını da ilk olduğu hale getirip bir şansını deneyebilirsiniz. Garanti süreci zaman alacaktır tabii. Garantiye daha önce gönderen varsa daha net bilgi verebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Bilgisayarı ilk aldığınız hale getirmeniz gerekiyor diye biliyorum garantiye göndermeden önce. Rami çıkartıp hard disk ile wifi kartını da ilk olduğu hale getirip bir şansını deneyebilirsiniz. Garanti süreci zaman alacaktır tabii. Garantiye daha önce gönderen varsa daha net bilgi verebilir.

hocam pc nin harddiskini wifi kartını satmıştım..eski hale dönüştürmem çok zor..en iyisi 155 tl ye bi ekran buldum onu almak ve taktırtmak.
  • wkend kullanıcısına yanıt
    Anladım, keşke satmasaydınız onları. Ekran alırken de dikkat etmek gerek ölü piksel olayına. Umarım sıkıntı yaşamazsınız.
  • 
Sayfa: önceki 847848849850851
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.