Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (783. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 781782783784785
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ygtege10

quote:

Orijinalden alıntı: red01

quote:

Orijinalden alıntı: ygtege10

Ark survival evolved oynarken sistem belleği azaldı,programı kapatın diye uyarı geliyor.Ne yapmam lazım?

4 gb ram var makinada

Windows yiyor zaten oyun ise rami somuruyor.

Bence 4, gb daha ram takmaniz gerek ark oynamasanizda bu gerekli.

Taktım zaten 8 gb ram var şuan pc de ama ark bunun %80'nini sömürüyo oyundan kaynaklı heralde diğer oyunlarda bi sıkıntı yaşamadım.

Ozaman low memory secenegiyle ac Steam da oyunsa sag tikla baslatma seceneklerini goreceksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vicdan Azabı

Hocam bios a gireceksiniz. Advanced sekmesinde USB Configurationa girip XHCI Pre-Boot ayarını smart auto yapacaksınız.

Saolun hocam cok tesekkurler :)

• nispeten sıkıntısız kullandığım makine bugün wireless konusunda beni sinir etti. Normalde cep tele bağlanıyordum internet için. Bugün öğlene kadar gayet iyiydi. Öğlen bir ara kopukluk oldu sonrasında telefona ne yaptıysam bağlanamadım. Diğer bilgisayarımdan asus'un sitesinde ralink için sürücü indirdim (kart ralink olanlardan), sürücüyü bununla güncelledim, olmadı, aygıtı tamamen kaldırdı yeniden kurdum vs.bir türlü olmadı. Sonra kapattım eve geldim denedim sıkıntısız bağlandı. Bu böyledevam ederse ciddi şekilde wireless kartını değiştirmeyi düşüneceğim.

Hayırlısı bakalım.
  • ıspanak kullanıcısına yanıt
    Aynı konudan bir kaç gündür müzdaribim bende. En sonunda modemi odama çektim sorunsuz giriyorum. Yan odalara yani araya bir duvar girince bağlanmıyor bile :)
  • hocam bende tam olarak şöyle oldu bugün telefona bağlanıyor, 3-5 saniye sonra bağlantı kopuyor, öğleden sonra sürekli böyleydi, bir kaç sefer açtım kapattım, olmadı. Şimdi aklıma gelen acaba wireless kart ısındı ondan mı acaba diye.

Her ne sebep olursa olsun bu böyle devam ederse kartı ya kendim değiştireceğim yada serviste değiştirteceğim. Zaten ssd, ram takviyesi yaptım, şimdi inşallah çıkmamıştır ama wireless konusu çıkarsa herhalde o gazla ekranı falan da full hd yaparım tam olur astarı yüzünden pahalıya gelir.

Hayırlısı artık.
  • Ooo o wifi olayı kötüymüş . Ben bide yurtta kullanıcam o laptopu . Heralde bende hiç çekmez
  • beyler ben bu laptopu almak istiyordum ama bütçem yetmedi. konuma bir bakıp tavsiye verebilir misiniz?

http://forum.donanimhaber.com/m_108549618/f_//tm.htm#108549618

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rena34 -- 29 Temmuz 2015; 1:07:02 >
  • Windows 10'a geçmiş bulunmaktayım.
    Driverları falan hep kendisi kurdu. Tek eksik Touchpad driver güncelleyemedi, onu manuel olarak indirdim Asusun sitesinden.

Asus Welcome adında bir uygulama yükledi. Bi nevi Win10 yardımcısı gibi birşey. Sık karşılaşılan hatalar ve çözümlerini anlatmışlar.

İlk izlenim olarak gayet güzel buldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub -- 29 Temmuz 2015; 9:55:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanrap

evo 850 120 gb kullanıyorum 200 tlye 16 gb sd kart hediyesi ile aldım. 16gbyı da pcnin kart okuyucusuna taktım 120 gb ssd+16 gb hdd gibi kullanıyorum. neden evo aldım derseniz en kötüsü ile hemen hemen en iyilerden olan evo arasında 50 tl oynuyor. evonun üstelik 5 yıl da garantisi var. Yani firma hem ürüne hem kendine güveniyor 5 sene sonra da niye bozuldu dandik bu denmez zaten :) aradaki 50 tlye hem çok daha kaliteli bir ssd hem de +3 yıl garanti alıyosunuz. Performansı sorarsanız tadından yenmiyor:)

Hocam 200 e nereden aldınız?

• sub kullanıcısına yanıt
    W10da nvidia Driver ında hata varmış.siz w10 da oyun oynayabiliyor musunuz? Windows 10 performansı nasıl,önerir misiniz? Ben nasip olursa hafta sonu netten x550jk sipariş edip Windows 10 kurmak istiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Henüz oyun denemedim. Şuan ssd ile uğraşıyorum hallettikten sonra oyun deneyip yazarım
    Pil daha çabuk gidiyor ama intel güncelleme yayınlacak diye bi haber vardı.
    Biraz daha geç açılıyor gibi geldi, ama Microsoft hesabına geçmiş onla hafiften alakası olabilir

Bunların dışında bi yavaşlık farketmedim.
  • Ben de Windows 10'a geçeceğim bir iki güne öncesinde geçenlerden deneyimleri ve yorumlarını paylaşmasını bekliyorum.

Şöyle bir durum varmış ekşi'de okudum:

" windows 10'a geçtikten sonra, cd rom'a taktığım hardi diskimin laptopumda görünmediği sistem. aygıt yöneticisi, disk yönetimi gibi her yere bakmama rağmen koskoca 500 gb buhar olup uçtu sanki. yardımcı olup beni de bu sıkıntılardan uçuracak arkadaşlar yeşillendirebilir. laptop 120gb'lık ssd ile ayakta!

#53599107 29.07.2015 15:56 kara kartal
    "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 29 Temmuz 2015; 16:23:52 >
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    Harddisk + SSD var şuan herhangi bir sıkıntı yok bende. Kişiye özel bi sıkıntı olmuş o yorumdaki

Nvidia bildirim yolladı Windows 10 için hazırım güncelleme var diye, hala ssd ile uğraşmaktan deneyemedim ama en azından Nvidia tarafında hareketlilik var haberiniz olsun
    HDD yi cdrom bölmesinde kullanıyorsunuz değil mi? Eğer sıkıntı yoksa ben de geçmeyi düşünüyorum DX12 muhabbetinden ötürü. Herkes birkaç hafta bekleyin ilk etaptaki sıkıntılar driver sorunları atlatılsın diyor. Haklılarda, mevcut programlarda sıkıntı çıkabilir, mesela TP-LİNK 7200nd kullanıyorum Windows 10 da sorun olur mu olmaz mı sanırım en iyisi biraz daha beklemek. Donanım ve yazılım firmaların Windows 10 için henüz hazır olduğunu düşünmüyorum şahsen.
  • Industry pro olanlar güncelleyebildi mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carfreak

Industry pro olanlar güncelleyebildi mi acaba?

hala bekliyoruz güncellemenin gelmesini. onaya gönderdik bakalım. gelirse güzel olacak :)
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    Cd bölmesinde SSD var ama aynı kapıya çıkıyor sonuçta :D
    DX12'nin acelesi yok, yanlış biliyorsam düzeltin ama piyasada zaten DX12 destekleyen oyun yok

Mevcut programlarda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, az önce Photoshop cs6 yı denedim sıkıntısız açıldı, Steam, Dropbox, Visual Studio sorunsuz çalışıyor. En kötü ihtimal uyumluluk modu var.

Ama şunu da söylemek lazım, meraklısı değilseniz, önce bozup sonra tamir etmekten keyif almıyorsanız, hele hele bilgisayarınızı yoğun bir şekilde kullanıyorsanız acele etmenize hiç gerek yok.

mini güncelleme: En son çıkan Nvidia driverlar ile Besiege oynamayı denedim, sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub -- 29 Temmuz 2015; 20:36:26 >
    Evet haklısın yeni oyunlar için geçerli olacak diye biliyorum, yanlış biliyor da olabilirim ama ben de emin değilim Hocam hepsi biryana ben o wireless adaptörü ile bağlanıyorum internete ve sıkıntı çıkarsa( acelem yok elbette ama uğraşmakta istemiyorum olası sıkıntıda geri dönüş epey zahmetli olacaktır) beni mahveder. Neyse hayırlısı ya sen X550JK kullanıcısısın iyi diyorsan iyidir yüklensin bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sub

Windows 10'a geçmiş bulunmaktayım.
    Driverları falan hep kendisi kurdu. Tek eksik Touchpad driver güncelleyemedi, onu manuel olarak indirdim Asusun sitesinden.

Asus Welcome adında bir uygulama yükledi. Bi nevi Win10 yardımcısı gibi birşey. Sık karşılaşılan hatalar ve çözümlerini anlatmışlar.

İlk izlenim olarak gayet güzel buldum.

orjinal hdd performansi nasil ses falan kesildimi? darbogaz vs varmi

• @whiteenergy1 Orjinal HDD'yi hiç kullanmadım, eski laptoptan kalan harddisk takılı. O yüzden bi yorum yapamıyorum

@alpmirza Ayarlarda Windows 8.1'e geri dön diye bir seçenek var, 1 ay içerisinde geri dönebiliyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 781782783784785
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.