Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: SirusBro Daha Az
1 Kayıtlı Üye
19.899
Cevap
260
Favori
610.152
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Asus >> Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      261 Mesaj
      27 Temmuz 2015 11:46:38
      quote:

Orijinalden alıntı: vixi1

merhaba, uzun arastirmalar sonunda bu bilgisayarda karar kildim. ebrarda 1970 liraya 12 gbli almayi dusunuyorum.ilk sorum daha uyguna almam mumkun mu? ikinci ve onemli sorum ise urun freedos oldugu icin siz bu sorunu nasil hallettiniz? herhangi bi bilgisayarcidan w8 kurdursam sorun olur mu sizce?

indirimleri takip edin ben 4gb versiyonu gittigidiyordan 1600 e almıstım 8gb ramde yaklasık 200 lira yani 1800 civarı 12gb ramli versiyonu elde edebilirsiniz rami kendiniz ekleyin ben 4gb ekledim cok kolay takılıyor
      netten bakıp eufi win 8.1 kurabilirsiniz resimli anlatımlar mevcut uğrasamam/yapamam diyorsanız bilgisayarcıdan kurdurtun sorun olmaz, öğrenci iseniz netten örjinalini indirebilirsiniz ücretsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkutk84 -- 27 Temmuz 2015; 11:49:29 >
      |
      |

• Teğmen
      202 Mesaj
      27 Temmuz 2015 13:00:49

Tavsiye İçin Teşekkürler. Eve gidince deneyeceğim.
      |
      |
      qwerty_tr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      47 Mesaj
      27 Temmuz 2015 13:01:42
      evet ogrenyim flasha orjinsl indirip kurmak mumkunse o da makul. peki bu ssd isi ne tam olarak ona da ihtiyac var mi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      202 Mesaj
      27 Temmuz 2015 13:28:04

Tavsiyelerin için teşekkürler. Ürün gerçekten de harika değil. Düşünün bir pc alıyorsunuz. ona 1600-1800 para veriyorsunuz. Açma/Kapama tuşuna bastığınızdan itibaren problemleri oluyor. Benim yakındığım nokta buydu. Ben bir şeye para verip alıyorsam, bu kadar sorun baş göstermemesi gerektiğini düşünüyorum. Neyse; bu bahsettiğimiz konular çok göreceli. O yüzden az ve öz olmayı tercih ediyorum.

Bu arada Free-Dos konusuna gelecek olursak ; windows dvd'si taktım (7 ve 8.1) flash bellekle de bu yöntemi denedim windows kurulumuna geçerken hata verdi. O yüzden son çare olarak başka bir internet sitesinin videolu UEFI yöntemlerini deneyerek, durumu çözebildim. O konuda bir problem kalmadı. Ama kişisel görüşüm halen geçerli. Çok uğraştırdı ve çok zamanımı aldı.

Batarya konusunda da Benim batarya Power4Gear Saving Mod'da 10 dakika'da %10 yiyor. HW Monitor yazılımından Battery Wear (Batarya aşınma) yüzdesi %5-6. Daha yeni aldığım notebook için iyi bir yüzde değil. Daha önceki Packerd Bell notebook'umda 1 ayda bu seviyelere gelmişti.

Açıkçası sırf batarya için geri değişim isteyebilirim. Çok uzun süreli kullanımlarım olamıyor çalışmaktan. Bir iki gün daha kullandıktan sonra duruma göre hareket edeceğim.
      |
      |
      erenesto kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2989 Mesaj
      27 Temmuz 2015 14:17:38
      Arkadaşlar bu bilgisayarı almayı düşünüyorum.bu konunun yaklaşık 480 sayfasını okudum.çoğu kişi hdd şikayetçi.bu cihazı alırsam 8gb ramli modelini alabilirim.sdd almam mümkün değil.en az 1-2 sene orjinal hdd yi kullanmam lazım.Windows 7 ve orjinal hdd yi uzun süre kullanan arkadaşlar pc nin performansı nasıl? Bu hdd konusu kafamı çok meşgul ediyor lütfen yardım edin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Teğmen
      168 Mesaj
      27 Temmuz 2015 15:16:11
      Arkadaşlar yarın bende almayı düşünüyorum fakat bazı olumsuz yorumlardan dolayı caymak üzereyim. Bazıları iyi diyor, bazıları ise yerin dibine gömmüş bilgisayarı. Ne yapmam gerek tam şu an bilmiyorum

• Yarbay
      2058 Mesaj
      27 Temmuz 2015 15:39:06

Ben ocaktan beri kullanıyorum wear level %4.
      |
      |
      SpeedyOguz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      261 Mesaj
      27 Temmuz 2015 16:13:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Intouchable

Arkadaşlar yarın bende almayı düşünüyorum fakat bazı olumsuz yorumlardan dolayı caymak üzereyim. Bazıları iyi diyor, bazıları ise yerin dibine gömmüş bilgisayarı. Ne yapmam gerek tam şu an bilmiyorum

öyle yerin dibine gömülecek bir pc değil konuda çok troll oldu gömenler onlar eğer performans için alıyorsanız ürün tam bir f/p ürünü

• Teğmen
      168 Mesaj
      27 Temmuz 2015 16:30:31
      quote:

Orijinalden alıntı: erkutk84

quote:

Orijinalden alıntı: Intouchable

öyle yerin dibine gömülecek bir pc değil konuda çok troll oldu gömenler onlar eğer performans için alıyorsanız ürün tam bir f/p ürünü

Evet, baya araştırdıktan sonra öyle gözüküyor. Ama şu wireless olayı aklıma takılıyor ve dvd romun kötü olduğu söyleniyor

• Onbaşı
      31 Mesaj
      27 Temmuz 2015 17:23:07
      |
      |
      Dontbecelııs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      345 Mesaj
      27 Temmuz 2015 20:03:19
      Aldım bende 2 tane kardeşime ve bana 1905 TL ye geldi 8 GB

|
      |

• Binbaşı
      1090 Mesaj
      27 Temmuz 2015 20:58:59
      Arkadaşlar ralink wifi den sorunu olan yok mu ? Yan odada ki modeme bağlanmıyor dns vs hatası veriyor neti açınca. Kafasına göre net geliyor gidiyor ünlem işareti alıyor vs. İlk 2 gün canavar gibi aynı yerden internete rahat bir şekilde girdim 10gb fazla bağlantı sorunu olmadan download yaptım ama 3. günü bağlanmamaya ve bağlanıncada kafasına göre net gelip gitmeler başladı.

Bu sorunu yaşayıpta çözebilen var mı ?
      İstanbulda oturuyorum gerekirse servise alıp gidicem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür.
      Sizi yere yıkan darbe; sert olandan çok, geldiğini görmediğiniz darbedir !
      Düşmanlarınızı bağışlayın ama isimlerini asla unutmayın.
      Biri sizi bir defa aldatırsa suç onundur, ikinci defa aldanırsanız bilin ki suç sizindir.
    • Yarbay
      20626 Mesaj
      27 Temmuz 2015 21:49:06

Önceki sadece 5sayfayı gözden geçirin cevapları bulursunuz evet bu kablosuz karttan sıkıntı çeken sadeec siz değilsiniz
      |
      |
      ERKUTCN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı
    • Onbaşı
      18 Mesaj
      27 Temmuz 2015 22:33:24
      Ark survival evolved oynarken sistem belleği azaldı,programı kapatın diye uyarı geliyor.Ne yapmam lazım?

• Teğmen
      168 Mesaj
      27 Temmuz 2015 22:53:02
      quote:

Orijinalden alıntı: ERKUTCN

Arkadaşlar ralink wifi den sorunu olan yok mu ? Yan odada ki modeme bağlanmıyor dns vs hatası veriyor neti açınca. Kafasına göre net geliyor gidiyor ünlem işareti alıyor vs. İlk 2 gün canavar gibi aynı yerden internete rahat bir şekilde girdim 10gb fazla bağlantı sorunu olmadan download yaptım ama 3. günü bağlanmamaya ve bağlanıncada kafasına göre net gelip gitmeler başladı.

http://kodbara.com/asus-x550jk-wifi-optimizasyonu/

Bu konudaki şeyleri yaparak durumu buraya yazar mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intouchable -- 27 Temmuz 2015; 22:54:29 >

• Teğmen
      219 Mesaj
      27 Temmuz 2015 23:08:54
      quote:

Orijinalden alıntı: ERKUTCN

merhaba,

benim wifi kart ralink ve hiç kopma yaşamadım aldığımdan beri. yazlıktayım 3. kattan en alt kattaki modem sinyalini aldı. belki denemek istersin diye kullandığım driverı upload ettim daha önce de paylaşmıştım.

http://we.tl/TTKN7GysKM

• Yarbay
      2484 Mesaj
      27 Temmuz 2015 23:20:52

3.5 inctir muhtemelen o. Size 2.5 inclik disk lazım.

|
      |
      taha-07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1643 Mesaj
      27 Temmuz 2015 23:28:38
      Dandik wifi kartının azizliğine ben de uğradım şu an. Wifi kartı bağlı değil olarak gözüküyor. Donanımsal bir zarar var sanırım. Hiçbir şekilde kullanamıyorum kartı. Allah'ım sen sabır ver.

edit: Ulan korktum kesin donanımsal zarar var diye ama driverı repair edince düzeldi sorun. Acayip rahatladım şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vicdan Azabı -- 27 Temmuz 2015; 23:34:11 >
      |
      |

Anime Listem
      Steins;Gate, Great Teacher Onizuka, Mirai Nikki, Shingeki no Kyojin
    • Yarbay
      2989 Mesaj
      27 Temmuz 2015 23:29:53

Usta ben bu cihazdan almak istiyorum.ama hdd ile ilgili şikayetlerden dolayı içime sinmedi bı cihaz.(konuda yaklaşık 500 sayfa okudum)bu cihazın hdd si iş görür mi? Ses önemli değil.office-internrt-oyun-film için yeterli midir? Bu cihazı ekran kartı için alıyorum gta 5 cod aw gibi iyi oyunları oynamak istiyorum lutfrn yardım edin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Black_Wolf14 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1090 Mesaj
      27 Temmuz 2015 23:47:28

Site acilmiyor. Sanki daha once oraya girmistim orada anlatilanlar benim kartta yok maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      Intouchable kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür.
      Sizi yere yıkan darbe; sert olandan çok, geldiğini görmediğiniz darbedir !
      Düşmanlarınızı bağışlayın ama isimlerini asla unutmayın.
      Biri sizi bir defa aldatırsa suç onundur, ikinci defa aldanırsanız bilin ki suç sizindir.
    Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.