Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (785. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geforce sorunu bende de var genel bir sorun sanırım.Birde Win 10'u deneyen arkadaşlar yorum yapabilir mi geçmeye değer mi 8.1'den ? Industry Pro 8.1 kullanıyorum gayet stabil şu an hiçbir sorunum yok.
  • Windows 10 için driverlerı nasıl bulabiliriz? 8.1 in driverları uyumlu olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Windows 10 için driverlerı nasıl bulabiliriz? 8.1 in driverları uyumlu olur mu?

Hocam vallahi billahi bir tane driver kurmadım touchpad inden tutun bluetoothuna kadar hepsi Windows Update tarafından indirildi
  • Arkadaşlar Windows 10 için çok soru gelmiş şöyle genel bir şeyler yazayım soru sorarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki UEFI açık bir şekilde temiz kurulum yapılınca cihaz akıyor. Win 8.1'i hiç sevemedim, Win 7 kullandım hep. Win 7 sistem kaynakları bakımından olsun, sadeliği olsun mükemmel bir işletim sistemi. Taş gibi desek tam uyar. Ama Win 10 bambaşka bir dünya. O 10 ibaresinin hakkını sonuna kadar veriyor. Arayüzü olsun, driver uyumluluğu olsun (ki driver konusunda artık Microsoft ermiş), kullanım kolaylığı olsun, başlat menüsü olsun mükemmel bir noktada. Notification center zaten çok hoşuma gitti. Cihaz 8.1 için değil Windows 10 için yapılmış resmen. Cihazın kendi HDD'sini kullanmama rağmen Chrome akıyor. Edge muhteşem bir tarayıcı bu arada. Eklenti desteği gelince Chrome'u bırakıp Edge'i kullanırım.

Oyun performansını daha test edemedim GTA V Reloaded sürüm Win7'de çalışırken Win 10'da çalışmıyor. LoL oynadım bir sıkıntı olmadı.

Windows Defender'ı devre dışı bırakın ama iğrenç bir antivirüs sistemi sömürüyor. Defender açıkken sistemden tam performansı alamazsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vicdan Azabı

Arkadaşlar Windows 10 için çok soru gelmiş şöyle genel bir şeyler yazayım soru sorarsanız elimden geldiğince yardımcı olurum.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki UEFI açık bir şekilde temiz kurulum yapılınca cihaz akıyor. Win 8.1'i hiç sevemedim, Win 7 kullandım hep. Win 7 sistem kaynakları bakımından olsun, sadeliği olsun mükemmel bir işletim sistemi. Taş gibi desek tam uyar. Ama Win 10 bambaşka bir dünya. O 10 ibaresinin hakkını sonuna kadar veriyor. Arayüzü olsun, driver uyumluluğu olsun (ki driver konusunda artık Microsoft ermiş), kullanım kolaylığı olsun, başlat menüsü olsun mükemmel bir noktada. Notification center zaten çok hoşuma gitti. Cihaz 8.1 için değil Windows 10 için yapılmış resmen. Cihazın kendi HDD'sini kullanmama rağmen Chrome akıyor. Edge muhteşem bir tarayıcı bu arada. Eklenti desteği gelince Chrome'u bırakıp Edge'i kullanırım.

Oyun performansını daha test edemedim GTA V Reloaded sürüm Win7'de çalışırken Win 10'da çalışmıyor. LoL oynadım bir sıkıntı olmadı.

Windows Defender'ı devre dışı bırakın ama iğrenç bir antivirüs sistemi sömürüyor. Defender açıkken sistemden tam performansı alamazsınız.

hdd darbogaz ve ses olayi kalkmissa super frame dusmesiz rahat oyun keyfi diyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• whiteenergy1 W kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi Windows Defender açık olursa sömürüyor her şeyi ve Windows Update bir şeyler yüklerken yavaşlıyor. Ama bunlar gayet normal. Defender deaktif edilirse ve güncellemeler boş zamanlarda yüklenirse mükemmel bir işletim sistemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkutk84

geforce experience güncelleme geldi güncelledim simdi acılmıyor kaldırıp tekrar kurdum gene acılmıyor var mı başına gelen çözen?

bende güncelleme uyarısı geliyor tıklıyorum program açılıp kapanıyor. 1 hafta önce eski sürümde de aynısını yapmıştı kaldırıp yeni sürüm kurdum ama bir şey değişmedi.
  • Media Creation Tool ile Windows 8.1'den Windows 10 Pro'ya geçtim her şey harika fakat tek bir sorun var, düzenli olarak internet bağlantısı kopuyor, sürekli tekrar sağ alttan tıklayıp seçmek veya Wi-Fi'yi kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Driverları geriye aldım sildim tekrar yükledim güncelledim fakat düzelmedi. Yardımcı olabilecek var mı?
  • Bugün Windows 10 Pro kurdum bütün sürücüleri kendi kurdu. Sağtık problemi yok artık. Oyunlarda az da olsa FPS artışı var. Ayrıca bazı oyunlarda 5 dereceye kadar ısı farkı oluşuyor eksi olarak yani sıcaklıkta düşüş var ki en şaşırdığım nokta da bu. Hem intel hd graphics hemde nvidia gtx 850m DX12 olarak çalışıyor. Akıcılık artmış şuana kadar hdd yüzünden bir takılma yaşamadım. Oyunlardaki takılma problemini yaşamadım. Tüm yazlımlarını kurdum sorun çıkaran bir durum olmadı. Tek sorun Geforce Experiance ki masaüstü pc'mde de var aynı sorun. Güncelleme ile düzelecektir. Windows 8'den güzel olmuş. 1 ay içinde tamamen toparlanacağını düşünüyorum Windows 10'un. Kurma imaknı olanlar kurup denesin eğer sorun yaşarsanız Windows 8'e yada 7'ye geri dönme seçeneği var. Sistem olarak bilemem ama oyun olarak daha güzel bir gelecek bizleri bekliyor Windows 10 ile.

Kısa notum: Beğendim. Kurmanızı tavsiye ederim

• psychopaht kullanıcısına yanıt
    Tavsiyem temiz kurulum yapmanız yükseltemede sorunlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Tavsiyem temiz kurulum yapmanız yükseltemede sorunlar var.

Yurtta kalıyorum bundan önce 8.1de de böyle yapıyordu ama bu kadar sık değildi şu an resmen internete bağlanamıyorum, acaba Eduroam veya modemle mi alakalı diye de kıllanmıyor değilim. Ne yazık ki modeme müdahele gibi bi şansım yok.

• ya geforce experience kurdum program acılmadı birde bugüm pc 4 kere kendini kapattı bununla alakalı olabilir mi ısınma falan değil normal masa üstündeyken kapattı kendini sıcaklık düşüktü baya
    edit: bugün sistem geri yükleme yaptım ilk kapatmasını geri yükleme esnasında yaptı onunla ilgili olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkutk84 -- 31 Temmuz 2015; 0:27:12 >
  • arkadaslar win 10 u iso olarak kurucam ama su an bulundugum yerde net yok kurdugumda bi sıkıntı yaşar mıyım genel olarak?(örnegin oyunlarda kasma yavaslama vs)
  • ARKADAŞLAR GEFORCE EXPERİENCE SORUNU YAŞAYANLARA ÇÖZÜM GUNCELLEDİGSENİX DENETİM MASASINDAN KALDIRIP 1 ÖNCEKİ SÜRÜMÜ YÜKLEYİN YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM 48 Lİ BİŞEYDI DAHA SONRA MASAÜSTÜNE ÇIKAN KISAYOLDAN DOSYA KONUMUNU AÇ DİYEREK LAUNCH'TAN DEĞİLDİ GFEXPERİENCE DEN GİRİN HER SEFERİNDE BURDAN GİRİN TA Kİ YENİ Bİ GÜNCELLEME GELENE KADAR 😊

• Arkadaşlar Geforce experience sorunu yaşayanlar ilk önce denetim masasından kaldırsın(program ekle/kaldır ) daha sonra bir önceki sürümü yükleyin netten .48 li bir sürumdu galiba daha sonra masaüstü ne çıkan kısayol dan dosya konumunu aç diyoruz ve launch tan değil GFEXPERİENCE giriyoruz Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

ben de giremiyorum. biraz önce güncelleştirme bildirimi geldi tıkladım yine girmedi.

son gelen ekran kartı driverini ben kendi sitesinden indirip kurdum experince´ye giremediğim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregn1

Arkadaşlar Geforce experience sorunu yaşayanlar ilk önce denetim masasından kaldırsın(program ekle/kaldır ) daha sonra bir önceki sürümü yükleyin netten .48 li bir sürumdu galiba daha sonra masaüstü ne çıkan kısayol dan dosya konumunu aç diyoruz ve launch tan değil GFEXPERİENCE giriyoruz Teşekkürler

Eski sürümü sadece 1 kere kullanabiliyorum ben, bilgisayarı veya uygulamayı komple kapatıp açtığımda otomatik güncelleme yapıyor güncel sürüme geçiyor. Acaba eski sürümü güncellemeden kullanabiliyor musunuz siz ?
  • GeForce Experience AÇILMAMA PROBLEMİNİN ÇÖZÜMÜ :

C:\Nvidia\DisplayDriver\3.53(sürüm şeyi işte)\Win8_WinVista_Win7_64\International\GFExperience

girin

LaunchGFExperience 'den açın.

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu
  • arkadaşlar ram konusunda sıkıntıda kaldım low versiyon alıncak deniyor iki site buldum birisi 130 kusur lira diğeri 90kusur aynımı bunlar 90liralık olanı alsam laptopta çalışırmı?

https://www.indirimkenti.com/Products-URUN2565533-kingston-4gb-1600mhz-cl-11-lv-kvr16ls11-4notebook-ram.html

http://www.ebrarbilgisayar.com/kingston-notebook-4gb-1600-mhz-ddr3-cl11-low-vers-pmu345882

• Yahu kağıt üzerinde mükemmel bir pc ama teorikde aynı performansı alamadım. Win7 yüklüydü düne kadar. Windows 8.1 ve 10 da geç açılıyor. Hoşgeldiniz demeden önce siyah bi ekrandan yaklaşık 10-15 saniye falan bekletiyor. Şaka gibi. Win7 de hoşgeldiniz kısmında aynı şekil bekletiyor. Ve chrome da çok sekme açınca arada 2-3 saniyelik bir donma oluyor. Kullanan arkadaşlar siz bu sorunları yaşamıyor musunuz ? Bi çözüm öneririniz var mı? Extra bir ayarı varda ben mi kaçırıyorum ?
  • 
Sayfa: önceki 783784785786787
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.