Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
19.899
Cevap
260
Favori
610.112
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Asus >> Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      88 Mesaj
      25 Temmuz 2015 23:13:49
      ARKADAŞLAR BNDE BU CİHAZIN YA 8 GB YA DA 12 GB RAMLİ MODELINI ALICAĞIM 16-18 AY GARANTİLİ 2.EL 1800-2000 TL CIVARI ALAYIM MI NE DERSİNİZ ? ? ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      106 Mesaj
      26 Temmuz 2015 00:14:35

alma 2.el o fiyata2. elmi alınır ya sakın diyim alma
      |
      |
      hakan432 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      202 Mesaj
      26 Temmuz 2015 14:14:08
      Merhaba arkadaşlar. 21.07.2015 Tarihinde aldido.com dan aldığım bu bilgisayarı 3 günlük elde ettiğim tecrübeleri sizinle paylaşmayı vatani görevim olarak gördüm.

Alacaklara tavsiyem AMAN ASUS'un bu serisinden uzak durun. Ben ASUS'cu olmama rağmen bunu söylüyorum. Sebeplerini aşağıda teker teker paylaşacağım.

- Ekran Mat : Güç tasarrufu modunda , yani ekranının ışığı düşük durumdayken ekranın matlığından , aşırı derecede rahatsız oluyorsunuz.

- Wifi Ağ Bağdaştırcısı : Bilgisayarın ekranını kapatıp, geri açıp, çalışmaya başladığında, yani uyku moduna gecip geri çalıştırdığınızda, internete bağlanamıyorsunuz. Modeminizi görmüyor. Bu problemin 2 çözümü var. Ya pc'yi yeniden başlatacaksınız; ya da ağ bağdaştırıcılarından devre dışı bırakıp yeniden etkin hale getireceksiniz. Bu problem Ralink denen wifi kart zımbırtısından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Ben bu problemi bir önceki bozulan laptopumdaki wifi kartını çıkartıp, bu Ralink zımbırtısı ile değiştirerek çözmeyi düşünüyorum.Bu opsiyon sizde olmayabilir ve Garanti dışı kalabilir cihaz. Düşünsenize ne kadar sıkıcı bir durum? Değiştirdikten sonra deneyimlerimi paylaşırım.

-HDD : Bir HDD düşünün ki masaüstüne sağ tıkladığınızda yenile demek için 3 sn bekletiyor. O kadar belli ediyor kendini HDD. Chrome performanısından bahsetmek istemiyorum bile...

- DVD-ROM: Dvd-Rom kapağı çok sıkıntılı. Kapanmıyor. Herhalde 10 adet dvd peşpeşe yazdırmaya kalksanız, kapağı yalama yapar diye düşünüyorum.

- FreeDos : Evet arkadaşlar. Ben bu bilgisayarı alırken FreeDos'un anlamını boş bir HDD ile geldiğini sadece Windows DVD'si veya flash bellek ile Windows kurup yoluma devam edeceğimi düşünmüştüm. Ama öyle olmadı! Yok Biostan ayar çek. Yok UEFI denen bir zımbırtı varmış ona göre flash belleğini Rufus denen bir yazılımla ayarla o da olmadı ona uygun (Fat32'e uyacak) bir windows dvd kalıbı bul. Ya windows kurulumunda windows kurulucak bölüm kısmına geldiğimde Free-Dos'u silmek için ms-dos komutu kullandım arkadaşlar. Bu nasıl bir işkencedir. İnternetten belli başlı sitelerden bu durumu araştıra araştıra doktora tezi yazmayı düşündüm bir ara bu UEFI denen saçmalık yüzünden.

- Batarya : Batarya bana dolu geldi sanırım cihazı açıp elektriğe bağladıktan 10 dakika sonra batarya doldu. Sonra düzgün bir şekilde kullanmaya başladım.Windows %10 uyarısı verene kadar fişe takmıyorum. Dolunca Fişten çıkarıyorum. Performans konusuna gelecek olursak; 10 dk'da %10 gidiyor. Mesele ben bu mesajı yazarken, arka planda hiç bir uygula vs. ya da müzik dinlemezken 20 dk'da %20 azaldı. Hemde güç tasarufu modundayken. Batarya performansıda berbat bir cihaz.

3 günlük kullanımda kafa patlattığım ve zamanımı hunharca harcadığım deneyimlerimi size aktarmak istedim. Aynı bilgisayar sahibi arkadaşlar görüşlerime katılmayabilirler. Ben sadece bu bilgisayarı almayı düşünenlere fikir vermek istedim.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpeedyOguz -- 26 Temmuz 2015; 14:27:29 >

• Binbaşı
      1643 Mesaj
      26 Temmuz 2015 14:24:30

Hocam wifi sıkıntısının çozümünü üstteki mesajlardan birinde vermiştim deneyin isterseniz.

|
      |
      SpeedyOguz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anime Listem
      Steins;Gate, Great Teacher Onizuka, Mirai Nikki, Shingeki no Kyojin
    • Teğmen
      106 Mesaj
      26 Temmuz 2015 14:28:38

1 ekran matlığı çok işime yarıyo diyebilirim.En sevmediğim şeylerden biridir arkadan ışık vurduğunda ekranın yansıma yapması hiç bir şey gözükmüyo ozaman bu sorun bu laptopta yok
      2 senin wifi de olan sorunu başka bir arkadaşta yaşamış galiba sorunun çözümünü yukarıda bir yerde mesaj olarak yazmıştı bilgisayar uyku moduna girdiğinde wifiyi kapatma gibi bi tik varmış galiba tam hatırlamıyorum o tiki kaldırınca sorun düzeliyormuş mesela bende böyle bir sorun yok.
      3 hdd sorunlu zaten bu laptopun her şeyi mükemmel demedi kimse hdd kötü yanlarından birisi bu doğru
      4dvd rom kaağındada öyle bir şey bende yok gayet kolay açılıp kapanıy senin laptopunda sorun olabilir servise gösterebilirsin istersen
      5 ben uefi format atmadım direk usb takıp başlangıçta bios açıp format attıp hiç bi zorluğu yok başka bir arkadaşın samsung laptopuna format attım onada aynı işlemleri yaptım sen kötülemek için fazla uğraşmışsın bence 1650 ye 8 gb modelini aldım aylardır çok güzel kullanıyorum tavsiye ederim

saygılarımla.
      |
      |

• Teğmen
      202 Mesaj
      26 Temmuz 2015 14:45:56

Hocam Teşekkür Ederim. Sanırım düzeldi.
      |
      |
      Vicdan Azabı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
      31 Mesaj
      26 Temmuz 2015 15:20:39
      beyler laptop dün video izlerken youtubeden aniden kapandı ve birdaha açılmıyor sarja sokuyorum sarj ışığı yanmıyor sizce ne olabilir ?
      |
      |

• Yarbay
      6838 Mesaj
      26 Temmuz 2015 15:58:54
      Arkadaşlar bilgisayara uefi olarak windows yükledim sanki biraz hantallaştı sorun neden olabilir sizce?
      |
      |

• Binbaşı
      1297 Mesaj
      26 Temmuz 2015 16:33:07
      Ekrandan sonra ses performansını da baya bir iyileştirdim :http://www.fxsound.com/dfx/ Baya iş görüyor buna benzer daha iyi program varsa önerin

• Binbaşı
      1643 Mesaj
      26 Temmuz 2015 16:33:47
      GTA V için şahane ayarlar buldum en ufak kasma yok 4 GB ram ve SSD siz. Kürekli reloaded sürüm için. Ama laptop alev alıyor. Soğutucu almak şart oldu. Biraz test edip burada paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vicdan Azabı -- 26 Temmuz 2015; 16:34:41 >
      |
      |

Anime Listem
      Steins;Gate, Great Teacher Onizuka, Mirai Nikki, Shingeki no Kyojin
    • Yarbay
      2058 Mesaj
      26 Temmuz 2015 17:40:31

SRS Audio Sandbox
      |
      |
      SirusBro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      476 Mesaj
      26 Temmuz 2015 17:53:15
      arkadaşlar lütfen yardım edin. bilgisayarı alalı 3 gün oldu kurdum win 8.1 i her şey iyi güzel ama 3.günde internet gitti. sürekli wifi ile girerken internet bağlantısı kopuyordu (ağa bağlı olarak gözüküyor) internete giremiyordum 2-3 dakika sonra da düzeliyordu, bi ara evdeki modemi görmedi onu modem ayarlarından düzelttim ama hala internet kopup duruyor ve bağlanmada zorluk çekiyor gelen cd deki driverı kurdum yinede durum değişmedi. internetteki siteden 4 tane driver indirdim (qualcom,ralink,realtek,broadcom). aygıt yöneticisinden ralink'i kaldırdım diğerlerini kurdum. ama ne kurarsam kurayım ralink yazıyordu. cd'deki driverde yardım etmedi nasıl çözeceğim illaki internet kartımı değişecek ?
      |
      |

• Yüzbaşı
      265 Mesaj
      26 Temmuz 2015 18:25:25

• Binbaşı
      1297 Mesaj
      26 Temmuz 2015 19:07:07
      quote:

Orijinalden alıntı: Carfreak

SRS Audio Sandbox

DFX daha iyi hocam sizde karşılaştırın görün

|
      |

• Yüzbaşı
      955 Mesaj
      26 Temmuz 2015 21:39:45
      Geçtiğimiz hafta ufak bi servis macerası yaşadım anılarımı paylaşayım

Sıkıntı; Ekran kartı hiç bir şekilde çalışmıyor, hatta mavi ekran bile alıyordum.
      Pazartesi günü sabah 10 civarı Asus'un servisine gittim. Çamlıca diyor adres. Ulaşımı gayet kolay buldum.
      İçeride 2 çalışan bide ben vardım. Sıra bekleme derdi falan olmadı
      -Teslim ettim anlattım derdimi, masaüstünde detaylı bir şekilde anlattım ona bakarsanız sevinirim dedim, tamam dediler not düştüler.
      Eve döndüm, öğleden sonra 3-4 civarı bir telefon geldi; "Asus'tan arıyoruz, Mavi Ekran şikayetiniz var ama biz herhangi bir sıkıntıya rastlamadık, sorunu bir kez sizden dinleyebilir miyiz", birde direk teknik servis elemanlarına anlattım derdimi, muhabbet ettik biraz en son biz biraz daha uğraşalım dediler. Masaüstüne kaydettiğim notlar, system dump dosyaları yalan olmuş bu arada.
      Salı, çarşamba ses çıkmadı .
      Perşembe 4 civarı mesaj geldi, ürün onarımı bitmiştir diye.
      Cuma günü yine sabahtan atladım otobüse gittim. Yine 10 civarı ordaydım ve yine kimse yoktu. Servis fişini verdim, faturayı gösterdim, bilgisayarı getirdiler, içimden kötü senaryoları sayıyorum birşey bulamadık diyecekler diye. Anakart ve klavye değişti dediler, derin bi oh çektim içimden. Eve geldim test ettim herşey düzelmiş, bi oh daha çektim.
      Yolu sayarsak 5 gün içinde anakart+klavye değişimi yapıldı, soruna rastalamadıkları zaman boşver demek yerine aradılar(Daha önce yaşadım bunu hala içimde acısı).

Laptop 500 gb + 4 gb ram ile gelmişti.
      Aldığım gün harddiski 750 yapıp +4 gb daha ram takmıştım.
      Götürmeden önce orjinal harddiski taktım, rami çıkardım. Garantiyle ilgili hiç bir sıkıntı çıkmadı.

Gayet memnun kaldığımı söylemeliyim.

genel olarak durum böyle

son olarak, dvd yerine harddisk takmayı düşünüyorum ancak dvd yerine takılacak kızak, caddy neyse adı, onun 9.5 mu yoksa 12.7 mi olması gerekiyor. internette iki cevaba da rastladım, bilen tecrübesi olan birileri yardım ederse çok memnun olurum
      |
      |

• Yarbay
      5873 Mesaj
      26 Temmuz 2015 21:44:19
      Arkadaşlar fiyat iner mi? Şu an uçmuş fiyatlar bir iki ay sonra fiyatlar nolur? Gerçi Amerika vergileri artırdı, dolar daha da çıkacak ama umut fakirin ekmeği işte...

|
      |

"Beni kıskıvrak yakalayan şeyin, sana dokunması bile gerekmez ya da tam tersi; senin için masumiyet olan şey, benim için suç olabilir ya da tam tersi; sende hiçbir etki yaratmayan şey, benim mezarım olabilir." - Franz Kafka

✫★İzlediğim En İyi 100 Film★✫
    • Teğmen
      239 Mesaj
      27 Temmuz 2015 00:23:20

DVD kapağını usb 2.0 tarafından değilde ekran tarafından ittirirseniz çok rahat kapanmakta
      |
      |

• Teğmen
      219 Mesaj
      27 Temmuz 2015 01:32:24

- Ekran Mat : Güç tasarrufu modu sadece parlaklığın kısık olmasıyla tasarruf eden bir mod değil. sen yine parlaklığı bir miktar açabilirsin. mat ekran kullanıma göre değişir. bence yansıma yapmaması çok iyi. güneş ışığında çok işe yarıyor. ayrıca konuda belirtilen parlaklık kontrast gibi ayarları yapmanı tavsiye ederim. bunun yanında benim ekranın default hali mavi ve koyu tonlardaydı. renkleri doğru vermiyordu. örneğin turkuaz rengi neredeyse lacivert olarak gösteriyordu. bu durumu da asus splendid utilty ile çözdüm. şu an ekranım gayet kullanışlı.

- Wifi Ağ Bağdaştırcısı : bu üründe birkaç farklı wifi kartı kullanmış. benimki ralink ve bu güne kadar ne kopma yaşadım ne de uyku modundan döndüğünde bir sorun oldu. servis değiştiriyor diye biliyorum. ara sor.

-HDD : evet ürünün HDD kötü. ben almadan önce de ses var deniyordu aldım normal HDD'in okuma sesi geliyor. bazı sorunlar çok abartılıyor. senin belirttiğin sağ tıklama sorunu da bende 1 kere bile olmadı. böyle sorunu olan arkadaşlar için çözüm mevcuttu bir araştır istersen.

- DVD-ROM: Dvd-Rom kapağı sıkıntısız. monitöre doğru olan köşesinden bastıracaksın.

- FreeDos : Bu belirttiğin durumun bilgisayarla bir alakası yok. sen ister UEFI kurarsın istersen normal kurulum yaparsın. UEFI kurmak istiyorsan Bios üzerinden 1-2 ayar yapman lazım ki bu her bios için olağan birşey.

- Batarya : Benim batarya Power4Gear Saving Mod'da yani tasarruf modunda 3 saat, 3 saat 15dk civarı götürüyor.

Demem odur ki ya sendeki cihaz çok sıkıntılı, değişim istemen çözüm olabilir. Bataryayı neden gösterebilirsin. Ya da senin kullanımında farkında olmadan bir hata veya bilgi eksikliği var. Bu yazdığımı yanlış anlama sakın. Bence değişim iste.

Bu bilgisayara sahip olduğu için körü körüne savunucusu değilim yanlış anlaşılmasın. Ürün harika bir ürün falan değil. Benim kullanımım, oyun anlamında fifa ve fm, 15 yıldan fazla bir alışkanlık bu bende. onun haricinde yeni ilgimi çeken oyunları da denerim ama çok nadir. internet, iş için office programları, müzik ve film. Film açısından sıkıntılı. ben beğenmiyorum. O nedenle monitöre bağlayıp izliyorum. Diğer kullanım için de gayet yeterli ve ben 1760 tl ye 8gb ram ile aldım. Bu fiyata bu performansı verebilecek bir ürün yok neredeyse 1 senedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erenesto -- 27 Temmuz 2015; 1:45:34 >
      |
      |
      Bahsedilenler: SpeedyOguz

• Çavuş
      47 Mesaj
      27 Temmuz 2015 03:03:39
      merhaba, uzun arastirmalar sonunda bu bilgisayarda karar kildim. ebrarda 1970 liraya 12 gbli almayi dusunuyorum.ilk sorum daha uyguna almam mumkun mu? ikinci ve onemli sorum ise urun freedos oldugu icin siz bu sorunu nasil hallettiniz? herhangi bi bilgisayarcidan w8 kurdursam sorun olur mu sizce?

• Yarbay
      2989 Mesaj
      27 Temmuz 2015 10:20:10
      Arkadaşlar ben 1 yıl önce eski masaüstü pc me hard disk almıştım.performansı baya iyi onu x550jk aldığımda x550jk ya takabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
haberler
SEO
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.