Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.834
Cevap
245
Favori
667.890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1638
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 176
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 53 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 150
  • Favoriye Eklediklerim 244
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • timucinkalorifer (791 mesaj) 1ht1baron (528 mesaj) sendemail (454 mesaj) waleur5 (370 mesaj) Crazy Goat (316 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3154 mesaj) Mobil (6962 mesaj) Tablet (521 mesaj) (4 mesaj) Mini (638 mesaj) Uygulama (159 mesaj) (7 mesaj) (6 mesaj)
  • @
84 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Asus >> Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu
Giriş
    874 Mesaj

Bunları nasıl test edebilirim peki hocam ? Memtest ve hd tune ile test ettim bir sorun bulunmadı. Ekstra yapmam gereken bir şey var mı ?
    |
    |
    gordon_shumway kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    70 Mesaj
    Bilgisayarları açtığınızda bir dahakine parçaları değiştirin mesela sizin harddiski kardeşinizin pc ye takın sorunlu parçayı bulmaya çalışın aklıma gelen bir tek bu. Termal throttling yok hdd de sorun yok ram arızası yok anakart arızası yok. Bir parçanızda arıza olmalı muhakkak. Eğer iki bilgisayar da birebir aynı parçalarla toplanmışsa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    874 Mesaj

Hmm, bunu denememiştim. Önce bi diğer yöntem ile hdd yi komple silip temiz win10 kurulumu yapıcam bakalım son kez ondan sonra onu deneyeyim aklıma gelmemişti bunu yapmak becerebilirim umarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    70 Mesaj

Ram ve harddisk için alt kapağı açmanız yeterli. Deneme süresi boyunca da kapatmanıza gerek yok her seferinde aç kapat ile uğraşmazsınız.

|
    |
    Sansa Magna kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    33 Mesaj
    İyi akşamlar.Laptopun hibernate özelliği gitti ben bir tane windows updateinden sonra olduğunu düşünüyorum.(Yani kapağı açtığımızda hemen laptop açılıyor ve ne açıksa açık kalıyor ya ondan bahsediyorum)Instant on u tekrardan yükledim,power4gear hybrid i tekrardan yükledim,windowsun kendi pil ayarlarından yapmaya çalıştım hiç bir şekilde düzelmedi.bu durumu yaşayan var mı?

edit:Buraya yazdıktan sonra bir daha araştırdım karşıma bir video geldi adam orda biosu update ediyordu ve problemi düzeliyordu.Biosu update ettim ve problem gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kisyari -- 26 Mayıs 2020; 23:54:20 >
    |
    |
  • Teğmen
    236 Mesaj

Siz bence en önden soğutma sorununu ele alın ve baştan mükemmel şekilde paylaştığım rehberi uygulayın (konu içinde aratırsınız "ısı düşürme rehberi" diye). Benim değerler boşta 40 derecenin altında oluyor genelde. Fanı tamamen kapattığım zaman da chrome açık 56 derece şuanda. Yani benim tahminime göre sizin fan çalışıyor ama randımanlı soğutmuyor. Bizim işlemci, klasör açtığınızda bile aniden birkaç derece yükseldiği için 40 dereceyi aştığında otomatik çalışmakta.

Dediğim gibi, rehberi baştan sona mükemmel şekilde uygulayın. Hatta detaya inin ve fanı söküp yıkayın sonra da (tıraş makinesi yağı ile) yağlayın ortadaki dönen mili. Fanı hallettikten sonra fan ile heatsink'i birleştiren siyah bandı çöpe atıp (ya çift taraflı bantla ya da siyah bantları birbiri üstüne yığarak) yepyeni şekilde, hiç hava da almayacak şekilde yapıştırın. Bu şekilde soğutmadan tam verin alırsınız. Termal macunu da kaliteli kullanın mutlaka ve yeteri kadar sürün ne fazla ne az. Yığmaya da gerek yok macunu; birer ikişer nokta bırakın heatsink üzerine vidalandığında macunu her tarafa yayıyor zaten.

Bu uygulamayı yapın. Sorununuz ısınma kaynaklı değilse ancak bu şekilde anlayabiliriz çünkü. Bu arada heatsink'i temizledikten sonra fotoğraflarını çekip atarsanız derin çizikleri var mı ona da bakalım.
    |
    |

• Teğmen
    186 Mesaj

Gercekten sogutmanın onemi tartisilmaz. Hepsini yapamiyorsaniz bile arkadasimin rehberinden en az bir kac maddeyi yapmaya calisin. Cok yararli.

|
    |
    mmyyyymmm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    874 Mesaj

Hocam çok teşekkür ederim. Ben bunları en kısa zamanda deneyip editleyeceğim. Tekrardan çok sağolun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mmyyyymmm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    772 Mesaj

Ssd ciricual bx500 240 GB gayet iyidir iş görür tavsiye ederim,hdd de wd blue 1 TB 5400 rpm oda iş görür bunları takabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    349 Mesaj
    Arkadaslar 2 ay önce çok sesten dolayı yeni fan aldım taktım şimdi yine aynı sesi yapio rahatsz edici nasıl çözebilirim kökten sorunu

|
    |
  • Yarbay
    4721 Mesaj
    Ram slotu 1 mi 2 mi bu leptoplarda.

• Çavuş
    70 Mesaj

1 onboard ram var (gömülü) bir de boş slot var bizim ram takviyesi yapabileceğimiz.

|
    |
    kmlhyt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4721 Mesaj

Tesekkur ederim

|
    |
  • Binbaşı
    1194 Mesaj
    Benim PC 8gb RAM e sahip, buna maksimum kaç GB RAM takabiliriz? Bide desteklediği model nedir

• Teğmen
    186 Mesaj

Sonradan takilmis 4gb rami söküp 8gb ram takarak 12gb yapabilirsiniz maksimum.
    Kingston ValueRam 8GB 1600MHz DDR3 Notebook Ram (KVR16LS11/8) destekledigi model ve kodu.

|
    |
    Mustaka89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    129 Mesaj
    Takip

|
    |
  • Yüzbaşı
    772 Mesaj
    Arkadaşlar malum günümüzde bilgisayar fiyatlarının iyice uçtuğu bu dönemde bu emektara gözünüz gibi bakmaya özen gösterin lütfen:) iyileştirme yapacaklar için tavsiyelerim;

Hdd ;

https://www.vatanbilgisayar.com/wd-2-5-1tb-sata-3-0-5400rpm-128mb-cache-guvenlik-harddisk.html

Ssd;

https://www.vatanbilgisayar.com/crucial-240gb-bx500-serisi-sata-6-0gb-s-3d-nand-ssd-okuma-540mb-yazma-500mb-.html

Ram;

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-kingston-8-gb-1600mhz-ddr3-sodimm-kvr16ls11-8-bellek-fiyati,3284947.html

En önemli parça soğutucu içinse;xigmatek tituli d1612 modelini tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ugurhasgul1903 -- 30 Mayıs 2020; 20:9:52 >
    |
    |

• Binbaşı
    1931 Mesaj
    kaç yıl oldu makinemden soğutmasından çok memnunum. gerçekten iyi bir karar verip almışım. ssd ram takviyesiyle gerçekten memnun etti. şimdi ikinci el satsam aldığım fiyattan daha yükseğe satıyom. oda ayrı bişi.
  • Yarbay
    3375 Mesaj

ikinci elde daha değerli satılıyor olabilir ama dolar karşılığına bakınca gene zararına satıyoruz, ülkeye giren elektronik ürünler genelde dolar kuru
    bu bilgisayar zamanında 1600-1800 tl lere satılıyordu ki o zamanlar dolar o zamanlar yeni yeni 3 tl bandına geliyordu yani 600 dolar gibi bir fiyata alırken

şimdi piyasa 2500 bandında ama dolar olmuş 6.8 yani 367 dolara satmış oluyoruz ki bu cihazın muadilleri şu anda 7-8 binden aşağı değil yani satınca yenisini almak bir hayli zor o yüzden iyi bakıp kullanabildiğimiz kadar kullanmamız gerekli
    |
    |
    D3DEKORKUT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1194 Mesaj
    Bu bilgisayarda Mac OS kullanabilen var mı?

|
    |
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.