Şimdi Ara

asus usb charger plus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
13.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    asus usb charger plus hiç bir şekilde çalışmıyor, yani notebook kapalı iken çalışması lazım ama yok. sürücüleri tekrar kurdum olmadı. internette de araştırdım ama çözüm bulamadım. notebook modelim k55vm

• bende aynı sorunu yaşıyorum çözemedim gitti
  • Bilgisayarın güç seçenekleri ayarlarına girin.
    Bu bölümde pil de ve prizdeyken menülerinden her biri için enerji tasarrufu için usb kapat seçeneklerini iptal edin.
    Probleminiz düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknolojik yardım -- 13 Nisan 2014; 17:50:51 >
  • teknolojik yardım kullanıcısına yanıt
    hocam malesef olmadı, beklemeye alıyorum şarjı kesiyor hemen
  • M3phisto kullanıcısına yanıt
    Bios ayarlarına bir bakın ozaman aynı sorun bende de vardı, üstte bahsettiğim yöntem ile çözmüştüm.
  • teknolojik yardım kullanıcısına yanıt
    hocam bios ayarlarında usb charger ile ilgili bir ayar bulamadım, iki tane ayar var, biri usb legacy setting diğerini hatırlamıyorum, şu an ofisteyim, akşam eve gidince yazarım. Acaba benim laptopumda bu özellik yok mu diyeceğim ama destek sayfasında usb charger plus programı da var, anlamadım.http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=K55VM&p=3&s=386&os=30&hashedid=oEV4AqhtsyxoQXaF
  • M3phisto kullanıcısına yanıt
    Sürücü listesinde varsa özellikte vardır. Ben bu konuyu bi araştırıyım, farklı bir çözüm bulursam size geri dönüş yaparım.
  • laptop kapalı iken usb şarj olayını çözebilen oldumu
  • Asus un "USB CHARGER PLUS" ve "AI CHARGER" diye iki tane usb den hızlı şarj programı var.

Kısaca Sorular
    1- İkisinin farkı nedir?
    2- Bende burda çözüm arayanlar gibi yükledim ama daha hızlı şarj ettiğini görmedim. Neden?
    3- Nette bu programların ayarlar menüsü olduğu ile ilgili yazılar ve resimler var ama bende çıkmadı. Sizde durum ne?
    4- Laptop kapalı iken şarj etme özelliği var ama bende çalışmadı. Sorunu yaşayanlar Bios tan ayarı değiştir diyor ama baktım ve hangi ayar olduğunu bulamadım. Hangi ayar değiştirilecek?
  • merhaba,
    bende de ASUS N 550J laptop var.

önceden sorunsuz çalışıyordu, win 8.1 ve aradaki talihsiz formatlardan sonra tüm dirverları yeniden yükledim.
    Ancak asus'un sitesindeki tüm driverlar Windows 8 için var.

bu konuya devam etmek adına;

şu anda charger+ programım çalışıyor görünüyor, hem de %99 da.
    ancak ölçtüğümde yanındaki diğer usb porttan farkı olmadığını görüyorum.

normal bir port +200 mA civarında veriyor, bu por ise üstelik bir de dalgalı davranıyor.
    bu mesaja başladığımda +214mA di sonra 63 oldu, şimdi -50 civarı..hah durun şimdi +311 oldu :)))

fikri ya da çözümü olan lütfen yazsın...
    herkese kolay gelsin.
  • % lik olarak görünen ayar noktosı nedir?

Leptop kendi bataryası için mi? Telefon bataryası sınırı için mi yapılan birşey?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chips

Asus un "USB CHARGER PLUS" ve "AI CHARGER" diye iki tane usb den hızlı şarj programı var.

Kısaca Sorular
    1- İkisinin farkı nedir?
    2- Bende burda çözüm arayanlar gibi yükledim ama daha hızlı şarj ettiğini görmedim. Neden?
    3- Nette bu programların ayarlar menüsü olduğu ile ilgili yazılar ve resimler var ama bende çıkmadı. Sizde durum ne?
    4- Laptop kapalı iken şarj etme özelliği var ama bende çalışmadı. Sorunu yaşayanlar Bios tan ayarı değiştir diyor ama baktım ve hangi ayar olduğunu bulamadım. Hangi ayar değiştirilecek?

Hocam baya sure gecmis sorularinizin cevabini bulabildiniz mi? Bende merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulamadım ve hızlı şarja dair bişley göremeyince ikisini de sildim :)
  • biri aydınlatsın nasıl kullanıyoruz bunu ? bende çozemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğimce cevap vermeye çalışacağım.
    1) Usb charger sadece destekli usb portlarında olur. Bu nedenle ülkemize gelen modelin usb portu desteklemiyorsa driver fark etmez.
    2) O yüzdelik çubuk laptop bataryasının yüzde kaçı dolu ise çalışmaya devam edeceğini gösteriyor yani %99 yaparsan şarj %98'e düştüğü an usb charger kapanır.
    3)ai ile plusun farkı bazı modellerde biri bazılarında diğerleri kullanıyor. Fakat bildiğim kadarı ile ai daha eski bir çözüm bu nedenle yenilerde plus var.
    4)Daha hızlı şarj konusu hem laptopun donanımı hemde yazılımı desteklediğinde ve cihazda desteklendiğinde oluyor.

Kısaca o yüzde çubuğunu %40'ın altına indirmeyin. Şarj etmeden önce (daha doğrusu hızlı şarj olacağını düşünmeden önce) porta bir bakın eğer yanında şimşek işareti yoksa usb charger plus desteklemiyordur.
  • Konuyu tekrar canlandıralım yardımlarınızı bekliyorum arkdaşlar Elimde ASUS ROG GL502VS-FY323T Laptop var Asus un kendi yazılımı olan Usb Charger Plus Windows 10 v1709 Sürümünde çalışıyor ama daha sonar güncellemeler geldi şimdi çalışmıyor sorun bu ve tüm usb portlarında çalışıyordu direk takınca usb iPhone 7 yi usb charger plus enable diyordu bildirim veriyordu şimdi yok hızlı da şarj etmiyor Iphone 7 %1 den %100 e 1 saatte yapıyordu ( yani program gerçekdne işe yarıyordu.
  • Arkadaşlar bende uzun süre uğraştım ve sonunda çözdüm. Öncesinde "Initialize ATKACPI device returns false" hatasını alıyordum. Yabancı forumlarda da araştırdım ve şu adımı uygulayınca sorunum çözüldü.http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Apps_for_Win10/ATKPackage/ATKPackage_Win10_64_VER100050.zip linkinden asus driver kurulunca sorunum çözüldü. Şu an USB Charger Plus çalışıyor. ASUS DRIVER LINK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emresln -- 22 Ekim 2019; 16:57:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.