Şimdi Ara

asus sabertooth x79 anakart ram sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar asus sabertooth x79 anakartta 8 adat ram slotu blunmakta ama ben anakarta 24 (6*4) gb ram takmama rağmen bunların sadece 16 gb tını görmekte sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Bu arada ramler 24lik gb kit değil hepsi tek alınmış durumda sorun bu yüzden olabilirmi ramler kingston hyper KHX1600C9D3/4G yardımınız için teşekkürler...

• yardım edebilecek kimse yokmu ?:S
  • 4 kanal ram destegi olan anakarta 6 tane takarsaniz olacagi o...
    2 tane daha alabiliyorsaniz alinda 32gb yaparsiniz artik..
  • TRustNo_one

Anakartınızın ram destek listesine bakarsanız
    elinizdeki ramlerin 4 tane aynı anda takılıp çalışacağını görebilirsiniz..Maalesef 6 ve 8 slot desteği vermiyor anakart bu ramlere.
    Ha 8li desteği de vermiyor.Exeter 2 tane daha alın 32gb olsun demiş ama o biraz kısmet işi.
    Listede yk, ama çalışır mı?Çalışabilir..
  • artik ne ilginc anakartlar cikiyor. hocam 4 kanal kullanabiliyormussunuz 32 de taksaniz calisma garantisi yok. eger tanidiginizda ramlerinizden varsa takip deneyin.. yoksa da 4 kanala destegi varmis. 8 slotu kabul etmedigi yaziyor bellek listelerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

TRustNo_one

Anakartınızın ram destek listesine bakarsanız
    elinizdeki ramlerin 4 tane aynı anda takılıp çalışacağını görebilirsiniz..Maalesef 6 ve 8 slot desteği vermiyor anakart bu ramlere.
    Ha 8li desteği de vermiyor.Exeter 2 tane daha alın 32gb olsun demiş ama o biraz kısmet işi.
    Listede yk, ama çalışır mı?Çalışabilir..

aslında sorun ilk 4 lüde sanırım ilk 4lü ram slotu tamamen dolu dier 4 lününde 2 si dolu ama 2 tane olan kısımdaki ramleri çıkarınca 8 gb a düşüyor ram
  • ilk dort slotu doldurun. diger 2 taneyi cikarin gene 16 gorecek mi? buna bir bakin. birde kitapcigindan anakartin ramlerin kanallarini iyi ogrenin.
  • ramleri A1 B1 C1 D1 slotlarına takıp deneyin.

6 rami de A1/B1/B2/C1/D1/D2 slotlarında deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 13 Aralık 2011; 16:30:31 >
  • ram sıraları bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRustNo_one -- 13 Aralık 2011; 16:32:47 >
  • şöyle

• quote:

şöyle

tmm hocam teşekkürler en kısa zamanda deniyeceğim işlemci fanı büyük olduunda dolayı ramlari değiştirmek biraz sıkıntılı o yüzden hemen deneyemiyorum yardımınız için teşekkürler

• rica ederim..
    bu resimdeki kombinasyonda (6lı kombinasyon) ramleriniz çalışmazsa farklı kombinasyonlar ile de deneyebilirsiniz..
    ama çalışır çalışmaz bilemem..
    en kötü 4x4 kullanacaksınız.
    iyi forumlar
  • quote:

rica ederim..
    bu resimdeki kombinasyonda (6lı kombinasyon) ramleriniz çalışmazsa farklı kombinasyonlar ile de deneyebilirsiniz..
    ama çalışır çalışmaz bilemem..
    en kötü 4x4 kullanacaksınız.
    iyi forumlar

dediğim gibi işlemci soğutucusu aşırı büyük iç taraflardaki 2 ram slotuda kapatıyor 2 li olarak baya bi sıkıntılı olacak ama deniyecem tekrar teşekkürler.
  • kullanma klavuzundaki kombinasyonları denedim fakat olmadı b1 ve b2 . slotlarında bi problem var sanırım anakartın vatana geri götürdük anakartı değiştircekler sanırım yada bi şekilde halledecekler yardımlarınız için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRustNo_one

kullanma klavuzundaki kombinasyonları denedim fakat olmadı b1 ve b2 . slotlarında bi problem var sanırım anakartın vatana geri götürdük anakartı değiştircekler sanırım yada bi şekilde halledecekler yardımlarınız için teşekkürler

Bire bir aynı anakart ile değişim yapacaklarsa yeni anakart geldiğinde deneyip bilgi verirseniz iyi olur.
    İyi forumlar

Not : Bu arada İMZANIZ kurallara uygun görünmedi bana,onu bir kontrol edin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuthaksoy -- 14 Aralık 2011; 14:12:00 >
  • Konu biraz hort olucak ama bendede benzer sorun var. Bende asus rampage iv formula anakart vat buna Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1866C9R) 8 GB Dual Channel Kit (2x4 GB) DDR3-1866MHz CL9 bu ramları taktım ama 4 gb 1333mhz gözüküyor. slotta sorun varmı diye butun slotları 4gb ile açmayı denedim çalıştı. ikisini takınca 4 gb görüyor. Acaba tam görmesi için bütün slotları doldulmammı lazım 16gb ? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.