Şimdi Ara

ASUS SABERTOOTH P67 Kullananlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
8.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapma şunu, sabertooth yakışıklı kart iştah kabartıyor, yeni kart almış insana denirmi keşke alsaydın diye :))
    quote:

Orijinalden alıntı: c4n
    p8p67 proyu iade edip sabertooh almış birisi olarak sana diyebileceğim keşke saber alsaydın, hayırlı olsun
  • Coler Master Haf X + ThermalTake Frio cpu cooler aldım, sistemi 5ghz'de kullanmayı deniyorum zaman zaman, Asus'un kendi yazılımı sık sık Vcore 1.576V uyarısı veriyor. Bir hata var sanırım, önerin olabilir mi. Efi bios ayarları cpu çarpanı ve ram xmp modu dışında auto'da.
    quote:

Orijinalden alıntı: halepce
    imzamdaki beyanım doğrudur.
    zamansızlıktan fazla takılamıyorum foruma. ama daha yukarı çıkabileceğimi düşünüyorum bu anakartla. Şimdilik 5 ghz de tamamen stabil durumda sistem. kuzenler gelip saatlerce NFS Hotpursuit 2 oynuyor. herhangi bir sorun-sıkıntı çıkmadı şimdiye kadar. (Orthos vb test programlarını felan demeyin. ben kullanırken stabilse stabildir benim için. )
  • Teknobiyotikse hallederler, adamların servis hizmeti çok iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c4n -- 31 Mart 2011; 21:14:33 >
  • Beyler bir sorum olacak bende bu h.sonu veya haftaya satın alıcamda msi p67a gd80 ile sabertooth arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz ?
  • Ben sabertooth onerirdim. Msi hic acilmamisti, sabertoothda en azindan fanlar donuyordu......
  • quote:

Orijinalden alıntı: stevan

Beyler bir sorum olacak bende bu h.sonu veya haftaya satın alıcamda msi p67a gd80 ile sabertooth arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz ?

ikisi de güzel kart, malzeme kalitesi de iyi, msi 2 yıl; sabertooth 5 yıl garantili hem de servisi çizgi , bu yüzden sabertooth derim.
  • Msi markasına karşı antipatim oluştu zamanla, anakart ve ekran kartlarında karşılaştığım sorunlar nedeniyle. Amd 754, intel 775p anakart serisinde çok sorun yaşadım. Bir firma hiç mi gelişmez değişmez yeni yatırım yapmaz hatalarından ders çıkarmaz, elbette değişir, yatırım yapar hatalarından ders çıkartır, eminim MSI'da ciddi yatırımlar yapıp daha ciddi bir firma olmuştur daha başarılı anakartlar üretmiştir, forumlarda Msi ürünlerini öven makaleler görmek mümkün. Fakat ben soğudum, Asus / Gigabyte dışında başka bir kart almak benim için makul ve mantıklı değil. Sana önerim, deneyim ve distribütör teknik destek kriterlerine göre tercihini yapman. Ve tabi nereden aldığına çok dikkat et, ara toptancının fonksiyonu oldukça önemli bu konuda.
    quote:

Beyler bir sorum olacak bende bu h.sonu veya haftaya satın alıcamda msi p67a gd80 ile sabertooth arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz ?
  • quote:

Sabertooth güzeldir. 5 yıl garanti ve çizgi desteği büyük etkendir.

MSI konusunda ise hiç sıkıntınız olmasın, rahatlıkla alabilirsiniz. Büroda LGA775 in ilk anakartlarından var bir makinede MSI marka. İçindeki tozu toplasam çuval doldurur. Buna rağmen makine çatır çatır çalışıyor. En ufak sorun yok. Ekran kartları zaten çok kaliteli tartışmaya bile gerek yok. P67 serisi anakartları ise tam f/p ürünü.

Gigabyte benim en sevdiğim anakart üreticisidir. Anakartlarını çok beğenirim. UD4 modeli mesela çok beğendiğim bir model.

Tamamen kişisel tercihinize bağlı olarak, bu üç üreticinin anakartlarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. (Ha sorun çıkmaz mı? Çıkabilir, Ama bu her marka ve model için geçerli bir durum)
  • Bence bosver p67 yi bekle en iyisi z68 i yada buldozerleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oem84 -- 1 Nisan 2011; 15:09:26 >
  • çok teşekkür ederim beyler yardımlarınız için
    @oem84 yaza kadar öldür beni beklemem beklemişim zaten okadar
  • quote:

@oem84 yaza kadar öldür beni beklemem beklemişim zaten okadar

bende dayanamadım geçen hafta MSI GD65 aldım bozuk çıktı gönderdim sabertooth aldım oda çalışmadı onuda gönderdim. yanında işlemciden de olabilir diye 2500k yıda gönderdim, kös kös bekliyom. 900 TL para verdim, afedersin mal gibi kaldım öle...
  • @oem84 arada öyle olur oda senin şansın kısmet
  • Powerı da gönderseydin keşke.
    quote:

Orijinalden alıntı: oem84
    bende dayanamadım geçen hafta MSI GD65 aldım bozuk çıktı gönderdim sabertooth aldım oda çalışmadı onuda gönderdim. yanında işlemciden de olabilir diye 2500k yıda gönderdim, kös kös bekliyom. 900 TL para verdim, afedersin mal gibi kaldım öle...
  • Arkadaşlar; kullandığım sabertooth anakartın bios üzerinden çarpanını değiştirip, cpu voltaj ayarlarını otomatik bırakarak sistemi ThermalTake Frio cpu soğutucu ile 5ghz'de kullanıyorum, fakat voltaj otomatik verildiğ için sık sık "Warning Vocore 1.576" uyarısı alıyorum.

Stabil bir o.c. performansı için voltaj değerini manuel olarak vermek mantıklı geliyor bu konuda ne önerirsiniz?

İyi çalışmalar herkese.
    Kasa : ColerMaster Haf-X Cpu : intell i5 2500K, Cpu Cooler : TT Frio
  • Elbette manuel voltaj verilmeli. Autı verirsen ohoooo anakart bol keseden dağıtır voltajı. Ben def. voltaj ile 4 ghz stabil çalıştırıyorum, auto yapınca 1.30 lara felan çıkar herhalde.
  • :) 1.6'lara çıkarttığı da olabiliyor, 5ghz için ne kadar vermeliyim voltajı bir önerin varmı müşavir?
  • ilginctir mesut cevikin incelemesinde bole bir hata yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mynisan

:) 1.6'lara çıkarttığı da olabiliyor, 5ghz için ne kadar vermeliyim voltajı bir önerin varmı müşavir?

Forumda 1.5 v ile 5 ghz stabilite sağlayan arkadaşlar var ama İNTEL bu işlemci için 1.40 ın üstünü tavsiye etmiyor diye okudum bir kaç incelemede. Ama geçen bir konuda arkadaşlardan biri İNTEL in dökümanlarından ss eklemişti ve max. voltaj için 1.52 yazıyordu. Ama 5 ghz kasmayın derim. 1.30 - 1.35v ile 4.5 ghz de stabil kalır bu işlemciler ve 4.5 ghz< de gayet yeterli bir hız. Daha düne kadar 4 ghz ı görenler takla atıyordu şimdi nolduda birden 5-6 ghz hevesi sardı milleti.
  • Şöyle cevaplayayım; K serisi işlemcileri aldıktan hemen sonra 150 - 200 tl verip cpu cooler alınır ve çıkılabilecek en üst düzey nedir araştırılır, bakılır donanım haber forumları video incelemesinde özellikle sabertooth kartın çok rahat 5ghz'e çıkabildiği görülür ve o zaman bende 5ghz'de kullanmalıyım denir ve başlanır denemeler yapmaya, budur :) Voltajı manual verip deneyeceğim bakalım 4.5ghz 1.35 v stabil olacakmı.

Sistem Vcore Warning ile ötüp duruyor, işlemcinin canına okunmadan yapayım şunu hemen.
    quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİRDaha düne kadar 4 ghz ı görenler takla atıyordu şimdi nolduda birden 5-6 ghz hevesi sardı milleti.
  • Intel i2500kcpu v.1.35v @ 4.5Ghz ile test ettim, sistem açılışında sorun olmamakla birlikte, program açılışlarında kitlenmeler oldu, bu durumad 1.35v / 4.5Ghz Yüzde 50 uyum diyebilirim, aşı tutmadı, bir de 1.3 v / 4.52hz'yi deneyelim MÜŞAVİR. Olmadı 1.5v ile 5ghz'e geri dönerim :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.