Şimdi Ara

[ASUS ROG Swift PG278Q] Kişisel İnceleme/Deneyim - Sorun/Cevap (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.337
Cevap
13
Favori
53.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rezes

Monitör bu sabah geldi çok şükür

Gece vardiyadan çıkmanın verdiği yorgunluk ve topu topu 4 saatlik uyur uyanık halimle kucakladığım gibi kuruluma geçtim. Kurulum derken kuracak birşey yok zaten ayağı dahil herşeyi ile kurulu geliyor. Bana düşen sadece güç adaptörü ile displayportu takmak oldu.

Ölü piksel kontrolü temiz çıktı çok şükür. Siyah ekranda sağ alt köşede sadece ışık sızması görebildim lakin aşırı değil. Oyunda iken görmek imkansız zaten. Detayları ilerki saatlerde yazarım..

Hayırlı olsun hocam darısı. Bizim başımıza. Allah kaza bela vermesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Monitör bu sabah geldi çok şükür

Gece vardiyadan çıkmanın verdiği yorgunluk ve topu topu 4 saatlik uyur uyanık halimle kucakladığım gibi kuruluma geçtim. Kurulum derken kuracak birşey yok zaten ayağı dahil herşeyi ile kurulu geliyor. Bana düşen sadece güç adaptörü ile displayportu takmak oldu.

Ölü piksel kontrolü temiz çıktı çok şükür. Siyah ekranda sağ alt köşede sadece ışık sızması görebildim lakin aşırı değil. Oyunda iken görmek imkansız zaten. Detayları ilerki saatlerde yazarım..

nereden temın ettınız allah aşkına soyleyın

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Hocam yapmayın Allah aşkına geldiği gibi yazdık burada. Eksen bilgisayara bakın stok olabilir.
  • quote:

Hocam yapmayın Allah aşkına geldiği gibi yazdık burada. Eksen bilgisayara bakın stok olabilir.

Çok teşekkür ederim, bu arada hayırlı olsun aceleden yazmamışım
  • Çok teşekkürler arkadaşlar. Daha iyisi sizlerin olsun!
  • Acer 4K, 144 Hz, G-Sync, 28" monitörünü duyurdu yani birkaç yabancı kaynakta gördüm ve fiyat olarak 800$ deniliyor, peki bu gelişme fiyatta düşüşe sebep olur mu? Olsun lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melankomik -- 20 Eylül 2014; 23:43:57 >
  • 4k için biraz erken ama
    http://www.anandtech.com/show/8548/acer-releases-xbo-series-28inch-uhd4k-with-gsync-for-800

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İOT -- 21 Eylül 2014; 2:08:54 >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Eksen bilgisayarda var gorunuyor. Hemde süper gönderi ile gönderiyorlar.

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=103409
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melankomik

Acer 4K, 144 Hz, G-Sync, 28" monitörünü duyurdu yani birkaç yabancı kaynakta gördüm ve fiyat olarak 800$ deniliyor, peki bu gelişme fiyatta düşüşe sebep olur mu? Olsun lütfen.

İndirim mutlaka olacaktır ama hemen değil.
    PG278Q'nun şu anda bu fiyattan satılmasının tek nedeni, rakibi olmamasıydı ama artık var.
    Boşuna demiyoruz "Az sabır hacılar. Biraz bekleyin, fiyatlar düşecek" diye ama sakalımız yok...

• Benq buna rakip bir şey çıkarır mı acaba
  • Acer'in monitoru bence fiyat indirimi saglamayacaktir cunku 2k ve 4k cooook farkli seyler. 4K istiyorsan oncelikle onu kaldiracak kadar sistemin olmasi lazim. 2K yine bi nebze 2 way SLI ile falan idare edilebilir. Su an icin Battlefield4'de 4K cozunurlukte 100 FPS uzeri gormek icin 4 tane Titan Black gerekiyor. 4K nin yayginlasmasi icin en az 2 senesi var. Aceleye gerek yok. kisacasi ikisi farkli kitlelere hitap ettigi icin 2K monitorlere cok etkisi olacagini zannetmiyorum. Acer 2K monitor yapsaymis keske :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melankomik

Acer 4K, 144 Hz, G-Sync, 28" monitörünü duyurdu yani birkaç yabancı kaynakta gördüm ve fiyat olarak 800$ deniliyor, peki bu gelişme fiyatta düşüşe sebep olur mu? Olsun lütfen.

Aboovv 4k 144 hz mi Bu ara 5k monitörler de çıkıyor.Ortalık iyice şenleniyor.Tam bi geçiş sürecindeyiz.Aciliyeti ve maddi sıkıntısı olmayanlar alsın bu monitorleri ama standart kullanıcılar biraz daha beklesin derim ben.İlerde daha güzel cihazları daha ucuza alabileceğiz.

• hala çıkmadı mı bu yahu.

fiyatı netleşti mi ?
  • Arkadaşlar Asus un ROG serisi bu lütfen düz serilerle karıştırmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoloji dunyasinda beklemenin sonu yoktur.

Bekle diyenlerin dinlenmemesi bu yuzden. Sakalla biyikla ilgili bir durum degil. Cunku her zaman daha iyisi cikacaktir ve fiyatlar her daim ucuzlayacaktir.

Bir urune ne kadar para vermeyi goze aliyorsunuz konu bu. Sadece Fiyat/performans urunleri kovalamak kaynagin cok limitli oldugunu gosterir ki herkesin kaynagi limitli olmayabilir bu hayatta. Herkesi kendiniz gibi dusunmeyin o yuzden. Fazla empati goz cikarir.

Bu arada yine eksik bilgi ile gaza gelinme olmus, "acer 4k 144hz omg omg" diye bir durum yok. Degil Acer, Obama gelse 4k 144hz Gsync'i dp'den aktaramaz, bandwidth yetmez. Ha olayin ozu su. Acer 4K da 60Hz calisiyor, Full HD'de (192x1080) 144Hz'ye kadar cikabiliyor.

Sadece iki uc degere bakip monitorlerde kiyaslanmaz. Acer'in panelinin ghostingini, total lag'ini filan bilmeden konusmak super abes, anca tahmin olur.

Sahsi tahminim ve bekledigim PG278Q'nun daha bu ACER'in cikmamis monitorunden bile daha iyi sonuclar verecegi yonunde, cozunurlugu zaten simdiden daha iyi PG'nin, 60Hz ile oyun oynamak isteyen varsa zahmet etmesin zaten monitore $800 vermeye, $200'lik bir monitor alsin hayatinda hicbir degisiklik olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLawMan -- 22 Eylül 2014; 11:21:46 >

• TheLawMan kullanıcısına yanıt
    Yazarken haberder ederek veya alıntı yaparak yazarsan iyi olur.

* * *

Beklemek var, beklemek var. Misal olarak ekran kartı alacaksın. Biri dese ki, 6 ay sonra yeni seri çıkacak, 6 ay daha bekle dese, burdaki bekle sözü, dediğin gibi beklemesi lüsumsuz bir durumdur. Çünkü adamın ona ihtiyacı vardır ama elinde zaten işini göreni varsa ve bir süre bekleyipte daha ucuza alma imkânı varsa, o zaman beklemek anlam kazanır. Lâkin, "ben beklemek istemiyorum" dersen, üçüne beşine bakmazsın ve alırsın zaten. Bu da o ürüne erkenden sahip olmanın bedeli olur. Bunun da maddi imkânla direk bir alakası yoktur. Maddi durumu yetersiz olan, o ürünü bekleyip fiyatı düştüğünde de alamaz zaten pahalı diye.

Sakalımız yeterince uzun ve epeyce dinleyenimiz var. Sadece şu bölümdeki monitör konusu bile yeterlidir buna delil olarak. Ben tavsiyemi yaparım, isteyen uyar, istemeyen uymaz. Konumun başlığında bile tavsiye yazar zaten.

Ek olarak, bazı kişiler sadece kendi kullandığı ürünü göğe çıkartıp, diğerlerini yerin dibine sokabiliyor ki bu davranış ne âdil, ne de objektiftir.

• Bende benq ve philipsi bekliyorum benq piyasayı asusa kaptırmak istemiyebilir bakalım hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Yazarken haberder ederek veya alıntı yaparak yazarsan iyi olur.

* * *

Beklemek var, beklemek var. Misal olarak ekran kartı alacaksın. Biri dese ki, 6 ay sonra yeni seri çıkacak, 6 ay daha bekle dese, burdaki bekle sözü, dediğin gibi beklemesi lüsumsuz bir durumdur. Çünkü adamın ona ihtiyacı vardır ama elinde zaten işini göreni varsa ve bir süre bekleyipte daha ucuza alma imkânı varsa, o zaman beklemek anlam kazanır. Lâkin, "ben beklemek istemiyorum" dersen, üçüne beşine bakmazsın ve alırsın zaten. Bu da o ürüne erkenden sahip olmanın bedeli olur. Bunun da maddi imkânla direk bir alakası yoktur. Maddi durumu yetersiz olan, o ürünü bekleyip fiyatı düştüğünde de alamaz zaten pahalı diye.

Sakalımız yeterince uzun ve epeyce dinleyenimiz var. Sadece şu bölümdeki monitör konusu bile yeterlidir buna delil olarak. Ben tavsiyemi yaparım, isteyen uyar, istemeyen uymaz. Konumun başlığında bile tavsiye yazar zaten.

Ek olarak, bazı kişiler sadece kendi kullandığı ürünü göğe çıkartıp, diğerlerini yerin dibine sokabiliyor ki bu davranış ne âdil, ne de objektiftir.

Bir sure zaten aylarca olacak gibi gozukuyor diyorum bende, Swift cikali 1 ay oldu hala daha iyi bir monitor cikmadi hatta cikacak monitorlerin arasinda bile daha iyi olani gozukmuyor. Daha dusuk monitorler cikacak ve cikiyor tabiki ama swift almayi dusunen adama "sen biraz daha bekle, at olmasada essege ucuza binebilirsin" ya da "at simdi pahali ama essekler cikinca atin fiyati ucuzlar, bekleyin" demek, bu kesimdeki insanlara pekte hitap etmiyor.

Baska bir konuda cok mantikli olacak oneri, bu konuda anlamsiz kaliyor bundan bahsediyorum ben. Yoksa acele etmemek konusunda soylediklerine katiliyorum ama ne yeri bu konu, nede hitap ettigi kesim bu monitoru almayi dusunenler.

Bugun deseler ki swift'ten daha iyi monitor yapiyoruz, cikmasi kac ay surecek benim tek konum var o da bu.

Bu "kendi kullandigi urunu goge cikaranlar" lafini uzerime alinmali miyim alinmamali miyim bilemedim keza ben monitoru almadan oncede dunyanin en iyi gaming monitoru diyordum, simdide diyorum, yarin daha iyisi cikar ona derim en iyi diye, umurumda olmaz markasinin modelinin ne oldugu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheLawMan -- 22 Eylül 2014; 14:12:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VEGETTO

quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

2013 yılında bir sene boyunca 27'' Apple Monitör kullanmış biri olarak şunu söyleyeyim, 27'' oyun için gerçekten çok büyük. Oyunun tamamına bir bakışta göremiyorsunuz, kafanızı köşelere çevirmek zorunda kalıyorsunuz. Tabi monitörü birazcık uzaklaştırırsanız bu sorunu çözersiniz ama o zamanda 27'' monitör almanın anlamı kalmıyor. Bu nedenle 27'' i satıp 24'' Asus VG248QE aldım, bu ekran boyutu kesinlikle ideal.

hocam bu kişiden kişiye değişir.27'' inde avantajları var.alttaki fotoğrafta bunu açıkca görebilirsiniz..

[ASUS ROG Swift PG278Q] Kişisel İnceleme/Deneyim - Sorun/Cevap

Kimi buyuk sever, kimi kucuk bu baska bir konu :)

Ama esas olan birsey varsa o gorselin sadece yalan oldugu. Ozellikle rekabet iceren multiplayer oyunlarda haksiz kazanc saglanmamasi icin tum cozunurluklerde 3D render edilen ve gorulebilen alanlarin boyutu ayni tutulur. Yani siz 1024x768 de oynasaniz 3840 × 2160 de oynasaniz ayni alani gorursunuz, sadece goruntudeki netlik ve 2D UI da farklilik olur, kimi oyunlarda UI da cozunurluk ile birlikte scale olur, kimilerinde olmayabilir ama gozuken alan kesinlikle degismez. Zaten oyle olsa monitoru buyuk olan kucuk olani oynatmaz bile.

O yuzden bu tarz resimlere kanmamak lazim, Asus'ta olsa satis olsun diye bu tarz "nitelikli dolandiricilik" lari yapar, adamlara 1 tane ornek yeterlidir, ustune gitsen onu gosterir siyrilir isin icinden, oyuna gelmeyin.

• TheLawMan kullanıcısına yanıt
    "At almayın, eşşek alın" demedim yâhu. Bir süre daha elinizdeki ile idare edin demiştim ama neyse.

* * *

Yakında çıkacak modeller şimdilik bunlar görünüyor. Başka varsa ben bilmiyorum. 27" 1440P olarak PG278Q tek görünüyor şu anda ama 24" olarak AOC G2460PG ve BenQ XL2420G, diğerlerine göre daha makul geldi bana. Acer XB280HK 4K olduğu için, şu an ki PC'lere göre çözünürlüğü her ne kadar uçuk gelse de, 2160P monitörde 1440P çözünürlükte oyun oynamakta bir tercih olabilir. Performanslarını ise ancak testleri çıkınca görürüz. Şimdiden nasıl olacakları konusunda ne söylesek doğru olmayabilir ama şu var: Bunlar, oyun monitörleri olarak üretilecekleri için, performansları kesinlikle kötü olmayacaktır.

Sene başında da FreeSync destekliler duyurulacak sanırım ama onların çıkması daha sürer. Yani şu an monitör alacaklar, bunları bekleyemez tabii ki.

Acer XB280HK
    Resolution: 3840x2160 (4K)
    Screen Size: 28 inches
    Availability: Shipping Q2, available worldwide Q3

Acer XB270H
    Resolution: 1920x1080
    Screen Size: 27 inches

AOC G2460PG
    Screen Size: 24 inches

BenQ XL2420G
    Screen Size: 24 inches
    Availability: Q3

Philips 272G5DYEB
    Screen Size: 27 inches

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 22 Eylül 2014; 16:51:27 >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.