Şimdi Ara

ASUS ROG Swift PG278Q 144Hz monitör inceleme videosu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
3.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnceleme çok başarılı inceleme konusu ürün çok tırt

• Bu monitörü 2 aydır kullanan biri olarak şu an piyasada oyun monitörü olarak bundan daha iyisi olmadığını açıkça ifade ederim.tn panel tipi sebebiyle siyahlar konusunda çok başarılı olmadığı doğrudur fakat diğer özellikleri ile(2k 1ms g-sync 144hz) bu eksisini tolere ediyor.Zaten adamlar bu oyun monitörü diye üstüne basa basa söylüyor dediğim gibi film izlemek ve resim işlemek için uygun değil.Hali hazırda benim gibi filmlernizi televizyon pc bağlantısı ile izliyorsanız ve standart single player oyuncusu değilde hardcore oyuncuysanız bu monitör ciddi anlamada işinizi görecektir.Battlefield kd oranım monitörden önce 1.4 iken şu an 2.3 lerde geziyor diyim siz anlayın.
    Tabi şu an fiyatı uçtu gitti biraz beklemekte fayda var.İyiki 2 ay evvel 2400 liraya alabilmişim.Dahada fazlasını zaten vermezdim yani o kadarda değil :)

• quote:

Orijinalden alıntı: scutaro

İleride IPS panel olup aynı özellikleri barındıran ekranlar çoğalacak, ilk adımı Acer attı bile ama Gsync'li ekranlar özellikle burada çok pahalı, alınacaksa yurtdışından getirtmek daha mantıklı, benim favorim bu 144 hz olan BenQ modeli Gysnc çok önemli değil bence.

http://www.amazon.com/BenQ-XL2720Z-27-inch-Performance-Monitor/dp/B00GWFNMJS/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1425190006&sr=8-3&keywords=ASUS+ROG+Swift+PG278Q

Bu arada TV'de oyun oynamayı düşünenler için söyleyeyim, TV'deki tepki süresi uygun değil denir hep 100 hz'lik TV'de oyunları denedim ghosting falan olmuyor, o paraya dediğiniz gibi 4K TV alınır daha iyi ama onu da yakın mesafeden kullanamazsın.

Gsync takmayanlar için, şuan TR'deki en F/P çözümler BenQ da görünüyor. Umarım diğer marka ve modellerde de fiyatlar güzel seviyelere gelir.

XL2720Z İncelemesi : 144Hz / 1Ms / 27''
    http://forum.donanimhaber.com/m_94244111/tm.htm

XL2411Z İncelemesi : 144Hz / 1Ms / 24''
    http://forum.donanimhaber.com/m_101358706/tm.htm

Bu paraya benim hem curved, hem ips panel , hem 32'' hem 2K hem de 120Hz olan monitör almam lazım, monitör güzel, High End ' de en iyi çözüm belki şuan ama aşırı pahalı.

• gereksiz pahalı bir monütör ne g-sync gibi yalan teknolojide cabası :S

• IPS monitör kullandıktan sonra bir daha TN panele dönüş yapmam. 1ms vs . yalan dolan işler. Bu monitördeki tek + G-Sync. TN olması 2K vs. gibi özellikleri öldürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

IPS monitör kullandıktan sonra bir daha TN panele dönüş yapmam. 1ms vs . yalan dolan işler. Bu monitördeki tek + G-Sync. TN olması 2K vs. gibi özellikleri öldürüyor.

IPS panelli g-sync monitörler yolda hocam onlar evladiyelik olucak sanırım.
  • bir an benim kullandım ekran başka herhalde diye düşünmeye başladım
    çok saydam bir yaklaşım değil boş bir inceleme olmuş size asus geç yollama sebebini şimdi anladım gereksiz yarım yamalak bir inceleme bence donanım habere yakışmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 2moon

bir an benim kullandım ekran başka herhalde diye düşünmeye başladım
    çok saydam bir yaklaşım değil boş bir inceleme olmuş size asus geç yollama sebebini şimdi anladım gereksiz yarım yamalak bir inceleme bence donanım habere yakışmıyor

+1

yabancı incelemelerden çok farklı anlatılmış, fazla eleştirilmiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodi--

quote:

IPS monitör kullandıktan sonra bir daha TN panele dönüş yapmam. 1ms vs . yalan dolan işler. Bu monitördeki tek + G-Sync. TN olması 2K vs. gibi özellikleri öldürüyor.

Aydınlatmanın da gelişmesi lazım. Yıl oldu 2015, hala gerçek siyah yok.

@cybernoid

TN panellerin kalitesi yeterli. Tabii, 2,5K'nın farkını anlamak için görüntüye yaklaşınca, TN yüzünden kenarların kararması, olumsuz bir durum. Ama "öldürüyor" demek abartılı olur; oyun oynarken dikkat çekmez.
    980 SLI'lı bir sistemle, 2,5K - 144 Hz deneyimi hiç fena olmazdı. VA'i bilemem, ama IPS'lerin daha zamanı var.

Ki içbükey ekranlarla, TN'deki kararma problemi azaltılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 16 Mart 2015; 8:50:12 >

• 200 lira bile vermem o monitöre hatta hiç bir asus monitöre. 1 kere düştüm o hataya panel özürlü bi firma. Film izleyim demiştim siyahlari çamur gibi kap kara renkleri 3ton koyu gösteriyo r.
    Hala aynı yapıyorlar mühendislerini bulsam bezbol sopasıyla dagitirdim kafasini gözün neye bakıyo senin diyerek.
  • o sorunun asus ile alakası yok tamamen tn panelle alakalı bir durum...

quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

o dediğin için oled monitör lazım ama daha nedense hiç bir firma tenezzül bile etmiyor oled monitör çıkarmaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

quote:

Orijinalden alıntı: dodi--

quote:

@cybernoid

TN panellerin kalitesi yeterli. Tabii, 2,5K'nın farkını anlamak için görüntüye yaklaşınca, TN yüzünden kenarların kararması, olumsuz bir durum. Ama "öldürüyor" demek abartılı olur; oyun oynarken dikkat çekmez.
    980 SLI'lı bir sistemle, 2,5K - 144 Hz deneyimi hiç fena olmazdı. VA'i bilemem, ama IPS'lerin daha zamanı var.

Ki içbükey ekranlarla, TN'deki kararma problemi azaltılabilir.

Oyunlarda gerçek siyah aramam ama filmlerde gerçekten keyif almayı etkileyen bir faktör.

• Siyah kalitesi panel ile alakalı, IPS panel TN panelden daha iyi siyah kalitesi sunar, VA - MVA ve PVA paneller her ikisinden bu konuda daha iyidir, aydınlatmanın LED veya LCD olması etken değildlr. TN paneller de artık eskisi gibi değil oyunlarda renk doğruluğu açısından fark mutlaka olur ama hissedilmez, TV'lerde yandan bakıldığında IPS veya MVA panel olması daha geniş görüş açısı sağlar, oyunlar direk karşıdan bakılarak oynandığı için o da sorun değil, film izleyeceksem TV'yi tercih ederim her zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 16 Mart 2015; 14:15:28 >
  • Tam bir fiyat performans ürünü aranan oyuncu monitörü headshot diyorsun headshot atıyor ,kesin hatları Asi bakışları ile başına geçince "Pro Gamerım lea ben "hissi veriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 27" 144 Hz TN panelde siyah kalitesine çok takılınmamalı bence.
    Film vb. ihtiyaçlar için yanına güzel bir IPS alırsınız olur biter veya plazmanıza yönelirsiniz.
  • İnceleme mükemmel Master Mesut bey.

• Monitör, tüm artı ve eksileriyle birlikte değerlendirildiğinde görünüyor ki, fiyatını hiç mi hiç hak etmeyen bir ürün.

• abi insaf, sayfa şöyle gözüküyor :)
    ASUS ROG Swift PG278Q 144Hz monitör inceleme videosu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2899tl
    yamyamlara bak sennn
    ben bu paraya yeni bilgisayar alirim.....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.