Şimdi Ara

ASUS ROG SWIFT DENEYİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monitörü yeni satın aldım deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Artıları

-------------------------------

Muazzam kaliteli malzeme kalitesi olarak.

QUAD HD de 144 HZ verebilmesi muazzam olmuş.

Arayüzü çok iyi monitör arayüzleri çok iyi olmaz genelde.

Renklerin kalitesi ve tepki süresi muazzam.(Bundan önceki monitörümde 1 ms idi SWIFT 1 ms lakin input lag farkı yüzünden bariz SWIFT çok daha iyi.)

G-SYNC sayesinde vsync nin kırılmayı engellemek için fps de dalgalanma yaratmasından kurtulmuş oldum.

--------------------------------------------

Eksileri

----------------------------------

Display port bağlanabiliyor sadece.

--------------------------------------------------------

Bana maliyeti 3010 TL oldu.

GTA V ve Witcher 3 te birkaç ekran görüntüsü aldım , FULL HD den QUAD HD ye geçince farkı direk hissediyorsunuz.

Ekran Kartı:GTX 980

Grafik Ayarları:QUAD HD herşey sonda advanced ayarlar dahil 4.6 GB civarı vram kullanıyor oyunda.Ortalama 40 FPS aldım.(Bu ortalama FPS ormanlık araziler de hesaba katılarak alınmıştır , şehirde yüksek fps alabilirsiniz lakin ormanlık alanda fps niz çok daha düşücektir bazı inceleme siteleri bu hataya çok düşüyor."X kart GTA V yüksek ayarlarda oynatıyor" halbuki bir şehir dışına çıksa kart bayılıcak.)

ASUS ROG SWIFT DENEYİMİ ASUS ROG SWIFT DENEYİMİ ASUS ROG SWIFT DENEYİMİ

----------------------------------------

Grafik Ayarları:QUAD HD herşey en sonda.(Ortalama 45 FPS aldım vram kullanımı 2.4 GB civarlarında idi.).(Bu ortalama fps en zorlu koşullar hesaba katılarak alınmıştır.)

ASUS ROG SWIFT DENEYİMİ ASUS ROG SWIFT DENEYİMİ
     ASUS ROG SWIFT DENEYİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 18 Ağustos 2015; 18:29:17 >

• Hayırlı olsun.Grafikler çok iyi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wollowon -- 18 Ağustos 2015; 11:19:23 >
  • Oldumu bu simdi bak monitor alasim geldi :D
    Hayirli olsun yeniden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimki de yolda geliyor

Nereden aldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Benimki de yolda geliyor

Nereden aldın?

Hayırlı olsun.

İnce hesap, fiyat 50 TL kadar artmış 3060 TL olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 18 Ağustos 2015; 12:02:09 >
  • Maxıs kullanıcısına yanıt
    Eyvallah, seninki de hayırlı olsun.

Amazon.com dan aldım ben,uyguna geldi.TR garantisi yok,tek sıkıntısı o işte
  • 2.650 TL ye geçen yıl ben almıştım.O arada millet acer'ın monitörünü bekliyordu halada bekliyor .Hayırlı uğurlu olsun fps oyunlarında farkı bariz hissedersin ama ben diğer oyunlara nazaran en çok farkı war thunder ve dota'da fark ettim.
  • Hayırlı olsun, bu monitör ilk geldiğinde 2.400 Lira'ydı bizde.
  • Hayırlı olsun gule gule kullanin hocam param olsa vg248qe yi hemen bununla degisirim :)

• Maxıs kullanıcısına yanıt
    quad hd derken? benim bildiğim 4k ekrana söylenir bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GUCCİ_MAN

HD=720 P (1280x720) demek , QUAD HD yani 2560x1440 , 4 tane HD çözünürlüğü kapsıyabiliyor.

FULL HD=1080 P (1920x1080) demek , 4 K yani 3840x2160 , 4 tane FULL HD çözünürlüğü kapsıyabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 18 Ağustos 2015; 12:52:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxıs

quote:

Orijinalden alıntı: GUCCİ_MAN

HD=720 P (1280x720) demek=QUAD HD yani 2560x1440 , 4 tane HD çözünürlüğü kapsıyabiliyor.

FULL HD=1080 P (1920x1080) demek=4 K yani 3840x2160 , 4 tane FULL HD çözünürlüğü kapsıyabiliyor.

şimdi tamam. o zaman 4k nın kısaltılmışı UHD olmuş oluyor.yani 4096x2160

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GUCCİ_MAN -- 18 Ağustos 2015; 13:06:15 >
  • Fiyat ne güzelmiş topladıgım pc den pahalı.d

• Birisi de dememiş ekran kartı forumunda monitör incelemesinin işi ne diye
  • @Maxıs

Hayırlı olsun, oldukça pahalı ama bir o kadar da kaliteli ve özellikleri olan bir monitör almışsınız.

oyunlarla ilgili alınan ekran görüntüleri monitörün kalitesini yada özelliğini ortaya çıkarmaz bunun için mümkünse ve elinizde var ise kaliteli Foto makine yada kamerası güçlü bir telefon ile monitörle beraber resimleri çekip ekleseniz daha iyi olur.

şuan 2k olan çok daha ucuz ve özelliksiz bir monitör den alınacak SS ile sizinki arasında bir fark olmayacaktır.
    Monitör kalitesi panelin kullanıcıya verdiği görüntü ile ortaya çıkar..

@trktlh

Sizinde hayırlı olsun, büyük riske girerek paneli almışsınız. dua edin de ekran problemleri olmasın monitör de.
    Değişimi uğraş verecektir. geleninde öyle olmayacağını bilemezsiniz. problemden kasıt pixel sorunu yada ışık sızmaları vs.

Güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 18 Ağustos 2015; 16:48:05 >

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,30 gün boyunca amazon iade işleminde yardımcı oluyor.

• trktlh kullanıcısına yanıt
    Amazonda bu konuda sorun yaşamazsınız zaten de, uzun süre gelişini bekle ve gelince sorun olduğunu görüp geri iade ve değişim için yine bekle, uğraş can sıkıcı şeyler. inşallah sorunsuz olurda hiç uğraşmazsınız.

Kaça geldi toplamda? Şuan 2.550 civarına geliyor ortalama.
  • Hayirli olsun gule gule kullanin

• Saolun arkadaşlar.

-------------------------------------------

QUAD HD nin farkını göstermek amacıyla koydum resimleri monitörün kalitesini göstermek için değil.
  • Asus rog swift ile benq xl2730z karsilastirilsa ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.