Şimdi Ara

asus rog strix g531gt i5-9300h gtx1650 inceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
559
Cevap
12
Favori
35.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mesajdan cevap verdim ama buradan da görmek isteyen olur belki, sesin çok kuvvetle muhtemel fandan geldiğini düşünüyorum. sağ üst taraftan geliyor sizin ki de muhtemelen. bir süre sonra sesi azalıyor lakin devam ediyor ve kasa titriyor. yukarıda başka bir arkadaşla konuşmuştuk ama alacaklar bunu bilerek alsın.
  • BoluluBatuhan B kullanıcısına yanıt
    bolca oyun içinden fotoğraf atmıştım aslında. bf1 ve bf5 32x32 oynarken işlemci 90 ekran kartı 70C görüyor. normal kullanırken ortam sıcaklığına göre işlemci 40-55 arası geziyor. online oynarken AAA denilen oyunları ram ve işlemciden drop yiyoruz bir tık 16gb olan modelini almaya çalışsanız çok şık olur bence.

rdr2 oynarken de sıcaklık coşuyor ve medium civarı rahat oynayabiliyoruz ama oyunun optimizasyonu sıkıntı biraz ondan da olabilir.. 1080 ile bile ultrada çalıştırmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiimesdeath -- 15 Kasım 2019; 21:27:50 >
  • 600 euroya alınırmı bu laptop sizce ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hiimesdeath kullanıcısına yanıt
    Pil tasarrufu modundan kastınız ne? Ben de biraz uğraştım ama 2-3 saatin üstüne çıkamadım farlı bir şey mi yapıyorsunuz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Goktug1801 G kullanıcısına yanıt
    armoury crate üzerinden sessiz mod'a alıyor ve görev çubuğunda en sağda pil var, oradan pile tıklayıp pil tasarrufunu seçiyoruz.
    Aynı ayarları ben de yaptım fakat 2-3 saat arası alabiliyorum anca. Yalnız değilsiniz yani. Sizin işlemci sıcaklığı kaç derecelerde seyrediyor oyunlarda?
  • şuanki gündemimizle alakasız ama asus rog strix g531gt i5-9300h gtx1650 inceleme

bu arkadaşı yüklerseniz bilgisayarın altı 6 bölge onlara farklı renkler verebiliyorsunuz.
  • Sessize alınca tahmini pil süresini 6 saat üzerinde verdi ama henüz daha test etme şansım olmadı. Teşekkür ederim.

Performans olarak da daha 2 gün oldu alalı çok oyun oynayamadım ama CS:GO denemek için açmıştım 170fps civarlarındaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goktug1801 -- 18 Kasım 2019; 10:23:37 >
    Ben de windows moduna alarak 5 saat gibi bir tahmin gördüm ama o kadar dayanmıyor gibi geldi bana. Cs go da cpu sicakligina baktiniz mi? Bakmadiysaniz msi afterburner programi ile bakarsaniz ve sonucu yazarsaniz sevinirim.

önemli değil ne demek.
  • black friday zamanı lıstemde idi, cıddı cıddı almayı dusunuyordum ancak bahsedilen bu ısınma problemı kafamda cıddı suphe uyandırdı
  • jackhammer kullanıcısına yanıt
    Bence bu fiyat bandında alınabilecek en iyi laptop bu hocam. Bu laptopa rakip olarak lenovo legion y540 ı görüyorum. İkisi arasında tercih yapmak zorunda olsam bunu seçerdim yine. Lenovo legion y530 modelini kullanmış ve pişman olmuş biri olarak söylüyorum bunu. Asus'un Lenovo'dan daha güvenilir bir marka olduğunu düşünüyorum. Ha bir de msi lar var ama onlar da pahalı. Bu fiyat bandındaki modelleri ya tn panel ya da tek fanlı falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schadenfreude666

Bence bu fiyat bandında alınabilecek en iyi laptop bu hocam. Bu laptopa rakip olarak lenovo legion y540 ı görüyorum. İkisi arasında tercih yapmak zorunda olsam bunu seçerdim yine. Lenovo legion y530 modelini kullanmış ve pişman olmuş biri olarak söylüyorum bunu. Asus'un Lenovo'dan daha güvenilir bir marka olduğunu düşünüyorum. Ha bir de msi lar var ama onlar da pahalı. Bu fiyat bandındaki modelleri ya tn panel ya da tek fanlı falan.
    hcoam sız yanma probemını nasıl halledıceksınız pekı? dusunduruypr artık asus
    butun laptoplar isinir

Yanma derken sıcaklıktan bahsediyorsanız çözdüm o problemi. Güç ayarlarını en yüksek performanstan dengeliye aldım ve 90 dereceye çıkmıyor hiç. Fps düşüşü de gözlemlemedim. Bu konunun epey üzerinde durdum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki işlemcisi 90 derecelere çıkmayan laptop yok benim bildiğim kadarıyla. Lenovo y530 da bu şekildeydi. O 15-20 bin tl para verilen Alienware laptopların bile işlemcisi 100 dereceyi görüyor. Arkadaşın da dediği gibi ısınmayan laptop yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schadenfreude666 -- 22 Kasım 2019; 15:45:23 >
  • Ha illa 90 dereceleri görmek istemiyorum ben diyorsan undervolt yaparsın mis gibi kullanarsın.
  • schadenfreude666 kullanıcısına yanıt
    turbo da garip sekilde daha fazla isiniyor demi :d garip bulmustum ben de bunu ilk zamanlar.

Armory crate'den bahsetmiyorum hocam güç seçeneklerinden bahsediyorum. Şu kısım:

asus rog strix g531gt i5-9300h gtx1650 inceleme

En yüksek yerine daha iyi performansa indirerek bu şekilde çözdüm işlemcinin ısınmasını. Sizde en yüksek performansta mı daima?
  • schadenfreude666 kullanıcısına yanıt
    ben de öyle bir yer yok aslında var da arada çıkıp arada kayboluyor. bilgisayarımdan baktım high performance'taymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiimesdeath -- 22 Kasım 2019; 22:39:31 >
    Dengeli modda çıkıyor orası. Sağ tıklayıp güç seçeneklerinden alınıyor o moda. Sizin oyunlarda da yüksek performanstaysa ve buna rağmen 90'ın altındaysa sıcaklıklar benim cihazda bir anormallik var. Çözemedim bu işi :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.