Şimdi Ara

Asus Rog GL553-VD Oyunlarda Donmalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ASUS ROG GL553-VD bir notebook kullanıcısıyım.Güya oyun bilgisayarı diyerek aldım ancak ciddi kasma problemleri yaşıyorum.Oyuna başlıyorum 100-110 fps ile ara ara 3-4 sn lik periyotlar halinde donmalar oluyor FPS 4-5 e kadar düşüyor.Ayarları en yüksek veya en düşüğe indirmek çare olmuyor.Onu geçtim 2014 te çıkan bir oyunu bu pc ile yüksek ayarlarda oynayamayacaksam neden aldım? Internette bazı araştırmalar yaptım ancak o kadar bilgi kirliliği varki anlatamam.Steam a kodlar girmeler, nvidia denetim masası ayarları zaten herkes birbirinden kopyalayıp içerik diye sunmuş ama hep aynı şeyler.Bu arada hepsini denedim ancak hiçbir fark yok.Dün birde bilgisayarımı sıfırlayayım dedim belki şişmiştir ama malesef yine aynı sonuç var.Servise göndereceğim en sonunda göndermeden sizlere danışmak istedim.Bu arada orjinal oyunlar belirtmek isterim.Oyun oynarken gpu ve cpu bilgilerinin resmini e örnek video paylaşıyorum.Yardımlarını rica ediyor, şimdiden teşekkür ederiyorum.Asus Rog GL553-VD Oyunlarda Donmalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FT0167 -- 14 Ekim 2018; 18:29:11 >

• Arkaplanda çalışan sistemi yoran program mı var acaba? Özellikle hdd ye yük bindiren bir program olabilir. Bence bunları bir araştır derim önce.
  • hocam hdd ve ramden kaynaklıdır diye düşünüyorum ram boyutu ne kadar
    oyun esnasında hdd ve ram kullanım değerlerini ekran görüntüsü alıp atma sansınız varmı birde afterburner ile cpu ve gpu kullanım değerlerini paylaşırsanız ona göre birşeyler soyleyebiliriz
  • Eke koydugum resime baktıysanız eğer, orda ram ve hdd değerleri ve ne kadarının kullanımda oldugu ekranın sagında yazıyor.Arkada planda çalışan ve sistemi yoran bir programda yok
  • FT0167 F kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma resim çıkmadı benden kaynaklı bi sıkıntı

Hocam güç seçenekleri ne durumda güç tasarrufunda olabilir mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Estf ne kusuru :) Güç ile ilgili tüm ayarları maksimum performans olarak ayarlamıştım zaten galiba tek yol kalıyor servise yollamak :)
  • FT0167 F kullanıcısına yanıt
    benden bu kadar daha fazla çözüm çıkmıyo inşallah çözersin çok can sıkıcı bi durum
  • Çok teşekkür ederim eyv :)
  • Diğer arkadaşında dediği gibi sorun kesinlikle HDD ve RAM. Anlık donmalar bundan kaynaklıdır.

Keşke bir teste soksaydınız HDD'yi bir baksaydık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogaunl

Diğer arkadaşında dediği gibi sorun kesinlikle HDD ve RAM. Anlık donmalar bundan kaynaklıdır.

Keşke bir teste soksaydınız HDD'yi bir baksaydık.
    Nasıl bir sorundan mesela? birde nasıl test edebilirim hard diskimi 1 tb harddisk var %95 i boş :) 128 mb da ssd mevcut. Ram veya HDD değilde bana GPU gibi geliyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.