Şimdi Ara

Asus N56DP Kullanıcı Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
5
Favori
8.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GORGEOUS

quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

ekran parlaklık ayarı çözümü yabancı bir forumdan aldım ayrıca win8 de regedit ayarları için klavyeden windows tuşu+r ye basıyoruz
    Go to Registry Editor (regedit.exe)
    Go to HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001

The AdapterDesc for 0001 key should be AMD Radeon HD 7660G + 7700M Dual Graphics and not just AMD Radeon HD 7700M Series!
    If not try the 0000 key.

Next, go find the KMD_EnableBrightnesslf2 & KMD_EnableBrightnessInterface2 key
    Set both to 0.

Reboot.

Arkadaşlar kusurabakmayın epeydir fırsatım olmadı. hüseyni arkadaşın bulduğu doğrudur fakat sadece KMD_EnableBrightnessInterface2 değerini "0" yapmanız yeterlidir. Tabiki de bilgisayarı yeniden başlatmayı unutmayın.

Ayrıca siz hangi amd sürücülerini kullanıyorsunuz? Windows derecelendirmeniz nasıl? Hem oyun hem masaüstü performansı için.

Ben Amd'nin sitesinden son verisyonu indirdim ve kurdum. Windows 8'i defalarca kurdum ve hemen peşinden amd sürücüsünü kurup WEI performans değerlendirmesi yaptım. Masaüstü performansım bazı kurulumlardan sona 6.8 ve bazı kurulumlardan sonra da 5.8 olarak çıkıyor ve 5.8'i ne denediysem 6.8'e yükseltemedim. WEI'nin ciddi bir ölçü olmadığını biliyorum fakat yine de Windows 8 neyden kıllanıyor da 5.8 veriyor anlamış değilim. Bu durum sizde nasıl?

Çözünürlüğü 1600x900 ayarlayıp değerlendirme yapınca 6.8 çıkıyor. Hatta daha sonra 1920x1080 ayarlayıp tekrardan değerlendirme yapıldığında yine hem oyun hem de masaüstü performansı 6.8 olarak çıkıyor. Kısacası çözünürlüğü düşürüp yükselterek istediğim değeri görebildim.

• quote:

Orijinalden alıntı: efekcr

Bana laptop nasıl geldiyse kurulumu yapıp öyle kullanmaya başladım ve puanım 4.5 çıkıyor. Ekran kartını aktif hale getirip derecelendirmeyi çalıştırmak gerekiyor..

Grafik özelliklerinden güç kısmından en üst seviyeyi seçerek deneyebilirsiniz. Artış olacaktır.
  • quote:

quote:

Bana laptop nasıl geldiyse kurulumu yapıp öyle kullanmaya başladım ve puanım 4.5 çıkıyor. Ekran kartını aktif hale getirip derecelendirmeyi çalıştırmak gerekiyor..

Grafik özelliklerinden güç kısmından en üst seviyeyi seçerek deneyebilirsiniz. Artış olacaktır.

Bunu yapmadan önce 4.4'tü. Üst seviye yapınca 4.5'e çıktı. HD 7730m'i aktif hale getirip değerlendirmeyi çalıştırmak gerek sanırım.
  • pc yi aldıktan sonra millet niye kayıp anladım pc sorunsuz performans iyi 1-2 ay olmuştur alalı bitek sonicmaster cızırdıyo diyodum kapağı tam sıkmamışım.bide kullanmasamda toochpad pek iyi değil.pes 13 crysis 3 e şöyle bi indirip kurdum sorunsuz gibi.arada asus update fln yapıyo hata alıyorum onun haricinde sıkıntım yok ısınma çok az çok program kurulu torennt fln açıkken bazen mozilla kasıyo , görenler sesini duyanlar film izleyenler hayran.bundan çok daha pahalıya arkadaş acer almıştı onu bi yarım saat kurcalayınca bunun yanında naylon gibi kalıyo resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: waynemre

pc yi aldıktan sonra millet niye kayıp anladım pc sorunsuz performans iyi 1-2 ay olmuştur alalı bitek sonicmaster cızırdıyo diyodum kapağı tam sıkmamışım.bide kullanmasamda toochpad pek iyi değil.pes 13 crysis 3 e şöyle bi indirip kurdum sorunsuz gibi.arada asus update fln yapıyo hata alıyorum onun haricinde sıkıntım yok ısınma çok az çok program kurulu torennt fln açıkken bazen mozilla kasıyo , görenler sesini duyanlar film izleyenler hayran.bundan çok daha pahalıya arkadaş acer almıştı onu bi yarım saat kurcalayınca bunun yanında naylon gibi kalıyo resmen

Bir de ssd takip rami 13gb yapinca tadindan yenmiyor. İstedigim sonucu alabilmek icin belki 20 defa format atmisimdir. Kullanici adini girdikte sonra metro arayuzunu gormem arasinda gecen sure, loading simgesinin yarim tur donmesi kadar kisa. İntel ssd 120gb ile 8.1 windows dereceledirmesi aliyorum. Ses super, isinma sorunu yok, ekran 1920x1080 ips tam olarak harika:) aklimdaki tek sikinti islemci idi ama sukurki simdiye dek i5 islemcili 8gb li hp laptop'imdan islemci acisindan hoc bir eksigini gormedim. İyiki de almisim. Bu fiyata bu performans ve kalite super...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benimde hiç sıkıntım yok . Sorunum var :) Şimdi eski filmleri ( 2005 yapımı falan )izlemeye kalktigimda ekranı tam yapınca görüntüler kare kare oluyor . Facede falan hd klip izledigimde görüntü gayet güzel . acaba yapmam gereken bir ayar mı var . gerçi öyle çok film izlemem ama merak ettim .

• bende 1-2 seneye geçerim ssd ye açmışken bide temizlerim içini şimdilik 2 de joystik alıp yazın ps niyetine oynarım
  • Oyun için işlemcide yer alan HD 7640g ve HD 7730m ekran kartını birleştirebiliyor muyuz? A10 modelinde var bu.
  • quote:

Oyun için işlemcide yer alan HD 7640g ve HD 7730m ekran kartını birleştirebiliyor muyuz? A10 modelinde var bu.

Her leptopta crossfire özelliği yok bu il kullnıldığında sıkıntı çıkardığı için genelde kullanılmamaya başlandı.Dahili kart harici kartın gücünü engelliyordu.
  • bendede n56dp var a10 işlemci oyunlarda full hd de kasma oluyo the run ,most wanted, call off vb oyunlarda full hd çok kasıyo bişi mi yapmam gerekiyor yoksa açmaması normal mi?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

quote:

Oyun için işlemcide yer alan HD 7640g ve HD 7730m ekran kartını birleştirebiliyor muyuz? A10 modelinde var bu.

Her leptopta crossfire özelliği yok bu il kullnıldığında sıkıntı çıkardığı için genelde kullanılmamaya başlandı.Dahili kart harici kartın gücünü engelliyordu.

cf desteği var bizim laptopta ama yazılım desteği henüz olmadığından pek bi artısı yok açıkçası ama çoğu oyunda 3-4 fps lik artık söz konusu
    keza sli ve cf hiç de sağlıklı işler değil beraberinde bir sürü sorun getiriyor o yüzden özellikle online oyunlarda cf kapatmanızı şiddetle öneririm

• Merhaba arkadaşlar. Sizde Chrome'da sayfa kaydırmada takılmalar yaşıyor musunuz? Chrome'u kullanmaz oldum. IE10 ile internete giriyorum. Bu durumlar ilgili olarak firefox ve yandex'den de memnun değilim.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar. Sizde Chrome'da sayfa kaydırmada takılmalar yaşıyor musunuz? Chrome'u kullanmaz oldum. IE10 ile internete giriyorum. Bu durumlar ilgili olarak firefox ve yandex'den de memnun değilim.

Flash a bağlı olarak sorunlar bende de mevcut bazen takılıyor vs
  • quote:

Orijinalden alıntı: krocker09

quote:

Merhaba arkadaşlar. Sizde Chrome'da sayfa kaydırmada takılmalar yaşıyor musunuz? Chrome'u kullanmaz oldum. IE10 ile internete giriyorum. Bu durumlar ilgili olarak firefox ve yandex'den de memnun değilim.

Flash a bağlı olarak sorunlar bende de mevcut bazen takılıyor vs

Flash'i kapattigimda da cok tatmin oldugumu soyleyemeyecegim.

• selam arkadaşlar bende a8 işlemcili olan modele sahibim 1tb lık harddiski aparat ile dvd bölümüne takılı olarak kullanıyorum asıl harddisk bölümünde ise kingston 90gb ssd kullanıyorum günlük normal kullanım ayrıca 18 heels of steel txtreme2 sonic&sega all star scanıa truck driver oyunları oyunuyorum herhangi bi kasma ısınma sorunu yaşamadım açılış kapanış hızı oldukça iyi android yüklü telefonumdan daha hızlı açılıyor herkese iyi günler dilerim hayırlı olsun külübümüz
  • beyler asus sahipleri toplu trafik kazası felanmı geçirdi kimseden ses yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayra10 -- 4 Haziran 2013; 22:51:19 >
  • Herkes mutlu demek ki
  • yeni sürücülerle ekran parlaklık ayarını değiştirebiliyor musunu?
  • Arkadaşlar;

En son çıkan AMD Catalyst™ 13.6 beta ekran kartı sürücüsünü sisteme kurduktan sonra HDMI görüntü aktarımında sorunlar yaşıyorum. Monitörüm 24'. Bağlantıyı yaptıktan sonra sorun yok gibi görünüyor. CCC'den gerekli scalingi de yapıyorum görüntü ekrana tam oturuyor. Ancak bir oyuna girdiğim zaman (örn: Crysis 3) ekrandaki renkler ve boyut birbirine giriyor. Her türlü çözünürlük ayarlarında aynı şey oluyor. Daha çok çizgi çizgi pembemsi ve gri renkler.. CCC ayarlarından GPU ölçeklemeyi seçip uygula dediğimde de bu kez masaüstü de aynı şekle bürünüyor. Laptopın kendisinde bu sorunlar yok. HDMI kablo ile monitöre bağlandığında oluyor. Ayarlarda maksimum raporlanan yenileme hızı 75hz olarak görünüyor. Acaba onunla bağlantılı bir problem olabilir mi? 60hz olarak da değiştiremiyorum..

Bu sorunu çözmemde yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
     Asus N56DP Kullanıcı Kulübü

Asus N56DP Kullanıcı Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekcr -- 3 Temmuz 2013; 22:12:57 >

• Konuyu hatırlatalım :) ben çok memnunum laptopımdan ssd kullananlar ssdnow v300 almayı düşünüyorum bende direk ssdyi 1tb yerine mi bağlamak gerekiyor? 1tb ı da baglayabilecegim ekstra bir socket varmı
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.