Şimdi Ara

Asus N56DP Kullanıcı Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
5
Favori
8.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Asus N56DP Kullanıcı Kulübü

A10 veya A8 işlemcili modellere sahip olanlar şimdiden mesaj yazarlarsa liste oluşturayım
    incelemeler,oyun performansı,fotoğraflar vs paylaşabilirsiniz
    Yakın zamanda editlenecek...

Processor
    AMD® APU A10-4600M /A8-4500M / Processor

OS
    Windows 8
    Windows 7

Chipset
    AMD A70M Chipset
    Memory
    DDR3 1600 MHz SDRAM, 2 x SO-DIMM socket for expansion up to 16 GB SDRAM

Display
    15.6" /Full HD (1920x1080)/Wide View Angle LED Backlight

Graphic
    AMD Radeon® HD 7730M (Chelsea Pro)

Storage
    2.5" SATA
    1TB 5400RPM
    750GB 5400/7200RPM
    500GB 5400/7200RPM

Optical Drive
    Super-Multi DVD

Card Reader
    3 -in-1 card reader ( SD/ MS/ MS Pro/ MMC)
    Camera
    HD Web Camera
    Networking
    Integrated 802.11 b/g/n
    Built-in Bluetooth™ V4.0 (Optional)
    10/100/1000 Base T
    Interface
    1 x Microphone-in jack
    1 x Headphone-out jack (SPDIF)
    1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor
    4 x USB 3.0 port(s)
    1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
    1 x HDMI

Audio
    Built-in Speakers And Microphone
    Bang & Olufsen ICEpower®
    Built-in Azalia compliant audio chip
    Asus N series external sub-woofer support

Battery
    6Cells 5200 mAh 56 Whrs
    Power Adapter
    Output :
    19 V DC, 4.74 A, 90 W
    Input :
    100 -240 V AC, 50/60 Hz universal
    Dimensions
    38.0 x 25.5 x 2.72 ~3.24 cm (WxDxH)

Weight
    2.7 kg (with 6 cell battery)

Security
    Kensington lock

BIOS Booting User Password Protection
    HDD User Password Protection and Security
    Pre-OS Authentication by programmable key code
    Manufacturer Warranty
    2-year limited International hardware warranty. *different by country
    On-line problem resolution through web interface (BIOS, Driver update)
    OS (Windows® 7 ) install/uninstall consultation
    Bundled software install/uninstall consultation
    ASUS software supporting

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krocker09 -- 13 Nisan 2013; 14:57:13 >

• Lazım olabilir...
    Yakın zamanda editlenecek...
  • elime bugün geçti.laptopla ilgili olumsuz yorum yapanların çoğu kullanmayanlar özellikle kampanyalı alanlar bu fiyata aldığı için şanslı bence... sanki keşfedilmeyi bekleyen çok yönü var gibi biton asus uygulaması yüklü geldi driverları kurdukta güncelmidir en iyi ayarlar nedir? mesela film ayarlarında wirelesi kesiyo ? sabırsızlıkla bekliyorum ilk yorum benden olsun :D bide bu sonicmaster bassta cızırtı yapıyo normalmidir sorunlumudur anlayamadım
  • Battlefield2 yi bir türlü tam ekran yapamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Battlefield2 yi bir türlü tam ekran yapamadım

Masaüstüne sağ tıklayıp ; ekran çözünürlüğü bölümüne girin. Sonra çözünürlüğü 1024*768 yapıp uygulayın. (Eğer 1024*768 ise 800*600 gibi ayarlara düşürün) Sonra catalyst control center a girip ''hızlı ayarlar'' bölümünü açın. Burdan "dizüstü bilgisayar panel özellikleri" ni seçip "görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın" bölümünü seçip >git yapın. Sonra "görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır" ı seçip tamamlayın. Sonra catalyst i kapatıp istediğiniz, herhangi, bir çözünürlüğü seçip oyun a girebilirsiniz. Muhtemelen tam ekran olacaktır. Tabii win7 - 8 farkediyor mu, bilmiyorum. Yine de deneyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: waynemre

elime bugün geçti.laptopla ilgili olumsuz yorum yapanların çoğu kullanmayanlar özellikle kampanyalı alanlar bu fiyata aldığı için şanslı bence... sanki keşfedilmeyi bekleyen çok yönü var gibi biton asus uygulaması yüklü geldi driverları kurdukta güncelmidir en iyi ayarlar nedir? mesela film ayarlarında wirelesi kesiyo ? sabırsızlıkla bekliyorum ilk yorum benden olsun :D bide bu sonicmaster bassta cızırtı yapıyo normalmidir sorunlumudur anlayamadım

Evet biraz cızırtı yapıyor bende de ama flash a bağlı bi sorun özellikle dikkat ediyorum flash sitelerinde çok belli oluyor sayfayı aşağı yukarı kaydırırken vs..
    Ethernet kablosu da bir kere girdi mi çıkması için bayağı savaş veriyorum son olarak sol tık tam köşeden tıklanmıyor 1 mm içeride touch pad ama zaten kullanmıyorum ben touch pad i onun için servis vs ile uğraşmak istemedim,tüm eksik veya defo olarak sayabileceklerim bunlar 2 aylık kullanımdan sonra başka sorun görmedim diyebilirim,açılması da 1 dk ama kendine gelmesi 2 dk yı buluyor sizlerde de böyle mi acaba?

• Ben de bu ürünün kullanıcısıyım. Ekranına ve ışıklı klavyeye hayran kaldım. Şimdilik memnunum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reneli -- 13 Nisan 2013; 10:29:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: E'

quote:

Masaüstüne sağ tıklayıp ; ekran çözünürlüğü bölümüne girin. Sonra çözünürlüğü 1024*768 yapıp uygulayın. (Eğer 1024*768 ise 800*600 gibi ayarlara düşürün) Sonra catalyst control center a girip ''hızlı ayarlar'' bölümünü açın. Burdan "dizüstü bilgisayar panel özellikleri" ni seçip "görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın" bölümünü seçip >git yapın. Sonra "görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır" ı seçip tamamlayın. Sonra catalyst i kapatıp istediğiniz, herhangi, bir çözünürlüğü seçip oyun a girebilirsiniz. Muhtemelen tam ekran olacaktır. Tabii win7 - 8 farkediyor mu, bilmiyorum. Yine de deneyin.

malesef hocam win8 . oyun ayarlarindan yapıyorum olmuyor . anlamadım gitsin .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: krocker09

quote:

Orijinalden alıntı: waynemre

elime bugün geçti.laptopla ilgili olumsuz yorum yapanların çoğu kullanmayanlar özellikle kampanyalı alanlar bu fiyata aldığı için şanslı bence... sanki keşfedilmeyi bekleyen çok yönü var gibi biton asus uygulaması yüklü geldi driverları kurdukta güncelmidir en iyi ayarlar nedir? mesela film ayarlarında wirelesi kesiyo ? sabırsızlıkla bekliyorum ilk yorum benden olsun :D bide bu sonicmaster bassta cızırtı yapıyo normalmidir sorunlumudur anlayamadım

Evet biraz cızırtı yapıyor bende de ama flash a bağlı bi sorun özellikle dikkat ediyorum flash sitelerinde çok belli oluyor sayfayı aşağı yukarı kaydırırken vs..
    Ethernet kablosu da bir kere girdi mi çıkması için bayağı savaş veriyorum son olarak sol tık tam köşeden tıklanmıyor 1 mm içeride touch pad ama zaten kullanmıyorum ben touch pad i onun için servis vs ile uğraşmak istemedim,tüm eksik veya defo olarak sayabileceklerim bunlar 2 aylık kullanımdan sonra başka sorun görmedim diyebilirim,açılması da 1 dk ama kendine gelmesi 2 dk yı buluyor sizlerde de böyle mi acaba?

Bende açılması 1 dk kendine gelmesi 45 sn falan . gerçi daha bir iki oyun yüklü .boş yerel diskler . artı program falan yuklemedim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: E'

quote:

malesef hocam win8 . oyun ayarlarindan yapıyorum olmuyor . anlamadım gitsin .

Win8 de olsa farketmez herhalde. Siz söylediğim gibi ayarlama yapıp deneyin isterseniz.

• Herkese merhaba,

Bende hepsiburada.com'un fırsatından yararlanıp ürünü satın aldım. Ürün tek kelime ile muazzam. Özellikle ışıklı klavye (sürpriz oldu) ve dışarı verdiği akustik ses yüksekliği şaşkınlık verici. Harici sub-woofer için diyecek söz bulamıyorum. Ekstra bir hoparlöre kesinlikle ihtiyaç duymuyorsunuz. İçinden Windows 8 Single Language işletim sistemi çıkıyor. Pro'dan tek eksiği sadece tek bir dilde kullanılabilmesi, onun dışında tüm özellikleri Windows 8 Pro ile aynı. Şu ana kadar A8 işlemci ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Touchpad kullanımı son derece rahat. Çözemeyenler için sistem tepsisinde öğretici mevcut. Hatta bazı özellikleri kapatabiliyorsunuz. Saniyeler içinde kapanıp açılıyor. Ekranın görüntü kalitesi tatmin edici. Isınma problemi var mı yok mu diye merak edenler vardır elbet şunu söyleyebilirim ki gayet stabil bir soğutma sistemi var. Daha bir kere harlı bir şekilde soğutucu çalıştığına tanık olmadım.. Onun dışında kasası çok havalı. Diğer laptoplar gibi standart sönük değil, farklı bir kalitesi var.

Uzun lafın kısası henüz bir eksisini göremedim. Tek eksisi belki işlemcisidir ancak onda da henüz bir sıkıntı yaşamadım açıkçası.

Sorusu olanlar varsa yanıtlayabilirim. Fotoğraf falan, aklınıza ne gelirse..

• quote:

Orijinalden alıntı: efekcr

Herkese merhaba,

Bende hepsiburada.com'un fırsatından yararlanıp ürünü satın aldım. Ürün tek kelime ile muazzam. Özellikle ışıklı klavye (sürpriz oldu) ve dışarı verdiği akustik ses yüksekliği şaşkınlık verici. Harici sub-woofer için diyecek söz bulamıyorum. Ekstra bir hoparlöre kesinlikle ihtiyaç duymuyorsunuz. İçinden Windows 8 Single Language işletim sistemi çıkıyor. Pro'dan tek eksiği sadece tek bir dilde kullanılabilmesi, onun dışında tüm özellikleri Windows 8 Pro ile aynı. Şu ana kadar A8 işlemci ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Touchpad kullanımı son derece rahat. Çözemeyenler için sistem tepsisinde öğretici mevcut. Hatta bazı özellikleri kapatabiliyorsunuz. Saniyeler içinde kapanıp açılıyor. Ekranın görüntü kalitesi tatmin edici. Isınma problemi var mı yok mu diye merak edenler vardır elbet şunu söyleyebilirim ki gayet stabil bir soğutma sistemi var. Daha bir kere harlı bir şekilde soğutucu çalıştığına tanık olmadım.. Onun dışında kasası çok havalı. Diğer laptoplar gibi standart sönük değil, farklı bir kalitesi var.

Uzun lafın kısası henüz bir eksisini göremedim. Tek eksisi belki işlemcisidir ancak onda da henüz bir sıkıntı yaşamadım açıkçası.

Sorusu olanlar varsa yanıtlayabilirim. Fotoğraf falan, aklınıza ne gelirse..

Hayırlı olsun,fotoğraf ve benchmark sonucu,oyun oynuyorsanuz fps değerleri vs ekleyebilirsiniz

• Selam arkadaşlar. Ben de ürünü kullanmaya başlayalı 3 gün oluyor ve işlemci konusunda hiç bir yavaşlık hissetmedim.

Transcend'in 128gb sata 3 ssd sini kullanıyorum ve cihazın anakartı da sata 3 destekli. Şimdiye kadar tatmin olamadığım tek durum bu.

Windows 8 ve 7'de AS SSD uygulamasında yaptığım testlerde okuma hızı +-200mb ve yazma hızı +-120mb çıkıyor.

Tabi ben daha gerçekçi olması adına 5gb boyutundaki bir dosyayı disk üzerinde farklı bir lokasyona kopyalıyorum ve yazma hızı 120mb lerde başlayarak bir anda 70mb lere kadar iniyor ve o şekilde sürerek sonuçlanıyor. Bu problem nereden kaynaklanıyor çözemedim. Bios'dan AHCI mod seçili ve internet üzerinde bulduğum bir takım optimizasyonlarda hiç bir sonuç vermedi.

Transcend'in sitesinden firmware utility'yi indirdim ama henüz bir şey yapmadım, umarım çözerim.

Bu arada, ilk Windows 8 yüklememde ssd diskim 8.1 puan alırken artık 7.8 alıyor çok garip.

Yalnız ssd sonrasında uygulama açılıp kapanma süreleri, pc yeniden açılma süresi vs çok tatmin edici seviyede. Sadece dosya yazma hızı tatmin edici değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: GORGEOUS

Selam arkadaşlar. Ben de ürünü kullanmaya başlayalı 3 gün oluyor ve işlemci konusunda hiç bir yavaşlık hissetmedim.

Transcend'in 128gb sata 3 ssd sini kullanıyorum ve cihazın anakartı da sata 3 destekli. Şimdiye kadar tatmin olamadığım tek durum bu.

Windows 8 ve 7'de AS SSD uygulamasında yaptığım testlerde okuma hızı +-200mb ve yazma hızı +-120mb çıkıyor.

Tabi ben daha gerçekçi olması adına 5gb boyutundaki bir dosyayı disk üzerinde farklı bir lokasyona kopyalıyorum ve yazma hızı 120mb lerde başlayarak bir anda 70mb lere kadar iniyor ve o şekilde sürerek sonuçlanıyor. Bu problem nereden kaynaklanıyor çözemedim. Bios'dan AHCI mod seçili ve internet üzerinde bulduğum bir takım optimizasyonlarda hiç bir sonuç vermedi.

Transcend'in sitesinden firmware utility'yi indirdim ama henüz bir şey yapmadım, umarım çözerim.

Bu arada, ilk Windows 8 yüklememde ssd diskim 8.1 puan alırken artık 7.8 alıyor çok garip.

Yalnız ssd sonrasında uygulama açılıp kapanma süreleri, pc yeniden açılma süresi vs çok tatmin edici seviyede. Sadece dosya yazma hızı tatmin edici değil.

Hayırlı olsun,as ssd ile test edip koyabilir misiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GORGEOUS

Selam arkadaşlar. Ben de ürünü kullanmaya başlayalı 3 gün oluyor ve işlemci konusunda hiç bir yavaşlık hissetmedim.

Hayırlı olsun,as ssd ile test edip koyabilir misiniz?

Teşekkürler dostum. Birazdan koyacağım şu an tekrardan yüklüyorum. Ama dediğim gibi AS SSD de okuma 200mb yazma 100mb civarı. 5gb boyutunda dosya kopyalaınca da 70mb lerde seyrediyor yazma hızı. SSD'm sata 3 ve onu destekleyen anakartım üzerindeki sata portu da sata 3 olduktan sonra bios'tan da AHCI mod seçili iken böyle az değerler almak normal mi?

Açıkcası sistemin geneline yapmış olduğu etkiden memnunum ama bu değerlerden dolayı iyi randuman alamadığımı düşünüyorum.

• dvd yerine mi taktınız?
    değerler çok düşük sata2 olarak görse bile daha yüksek olması lazımdı
  • Hayır dostum. Üzerindeki 1tb diski çıkartıp yerine taktım. Gerçekten düşük. Çok gizemli bir konu haline geldi benim için.

Bu arada Asus'un on screen display aracını kullanabiliyor musun? Atk utility yüklendikten sonra windows 7 de olduğu gibi Ses, parlaklık açma kapama gibi ayar göstergeleri Asus'un kendi göstergeleri olması gerekiyor ama win 8 bir şekilde eziyor. Ben de bir şekilde ezmeyi başardım ama hala netleştirmeye çalışıyorum:)

Bu çok önemli değil benim için tabi ama ssd konusunu çözmem lazım.

Yapılması gereken kabaca ayarların hepsini yaptım. Acaba amd chipseti ile transcend markası arasında sıkıntı mı var:)
  • Benim A10 ve win7 modeli yani bi sorun yok bende ama bence temiz format atın eğer ssd hala öyleyse garantiye verin ssd yi çünkü normal değil,ssd bölümündeki arkadaşlara da danışın ama yeni güncel bi anakart böyle olmaması lazım
  • quote:

Benim A10 ve win7 modeli yani bi sorun yok bende ama bence temiz format atın eğer ssd hala öyleyse garantiye verin ssd yi çünkü normal değil,ssd bölümündeki arkadaşlara da danışın ama yeni güncel bi anakart böyle olmaması lazım

Sizin kullandığınız SSD modeli kapasitsi nedir? a10 modeli de aynı anakarta sahip bildiğim kadarıyla. Transcen kutusunun arkasında ATTO Benchmark için 500mb küsür yazma okuma diyor ve gerçekten de çalıştırdığımda bu değerleri alıyorum ama bu değerleri sadece ATTO'da gördüm. AS SSD de dediğim gibi şimdi yine baktım aynı yavaş değerler çıktı. Sizde AS SSD ne sonuç veriyor?
  • quote:

Benim A10 ve win7 modeli yani bi sorun yok bende ama bence temiz format atın eğer ssd hala öyleyse garantiye verin ssd yi çünkü normal değil,ssd bölümündeki arkadaşlara da danışın ama yeni güncel bi anakart böyle olmaması lazım

Bu arada sadece bugün 3 kere formatladım. SSD yi ilk defa kullanmadan önce başka bir laptopa sata kutusu ile usb den bağlayıp format atmıştım. Acaba bunun etkisi olmuş mudur?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.