Şimdi Ara

ASUS N53SN-SZ129V aldım sonunda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
24.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben PCdepo'da sadece çanta verildiği dönemde aldım laptopu yaklaşık 1 - 1.5 ay önce filan. Çanta çok dandikti 2 milyarlık laptopu içine sokmaya kıyamazsınız. Bence çanta için ek bütçe de ayırın ben valja marka 15.6' büyüklükte çanta aldım ve memnunum.
  • 6gblik model daha ucuz eğer bluray var diosanız onu alıcam . Pcdepo gayet iyi duruyor . Çanta veriyormu eminmisiniz?
  • Ben 1 ay oldu Asus N53SN SZ129V modelini özellikleri

Marka Asus
    Model intel i7-2630QM 6GB 640GB 15.6" FHD 2GB GT550M BLU-RAY COMBO W7HP
    Ürün Kodu N53SN-SZ129V
    İşlemci Markası Intel
    İşlemci Tipi Core™ i7-2630
    İşlemci Hızı 2.00 GHz, Turbo Boost ile max. 2.9 GHz
    İşlemci Cache Intel® Smart Cache 6 MB
    İşlemci FSB (Veri Yolu) -
    Ekran Boyutu 15.6 "
    Ekran Tipi Full HD
    Ekran Çözünürlüğü Full HD LED (1920 x 1080 px)
    Ekran Kartı NVIDIA
    Ekran Kartı Hafızası 2 GB Paylaşımsız Grafik Belleği
    Grafik İşlemcisi GeForce GT 550M
    HDMI Var
    Sistem Belleği 6 GB
    Bellek Tipi DDR3 1333 Mhz
    Max Bellek 8 GB
    Disk Kapasitesi 640 GB
    Disk Hızı 5400 Rpm
    Disk Arabirimi SATA
    Optik Sürücü Blu-ray okuyucu + Dvd yazıcı combo
    Modem Yok
    Ethernet Gigabit
    Wireless 802.11b/g/n
    Bluetooth Bluetooth 3.0
    FireWire Yok
    E-Sata -
    Seri Port Yok
    Usb Portu 1 adet USB 3.0 + 3 adet USB 2.0
    Express Kart Var
    Video Portu 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye Numerik Q TR
    Hoparlör Var
    Kart Okuyucu 5 in 1 card reader
    Kamera 2 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Yüz Tanıma Var
    Touchpad Var
    Uzaktan Kumanda Yok
    3G Yok
    Diğer Özellikler Yeni Sandy Bridge, Sorunsuz B3 Versiyon Bang & Olufsen ICEpower® Ses Sistemi SonicFocus
    İşletim Sistemi (Yazılım) Microsoft Windows 7 Premium 64 bit
    Paket İçeriği Notebook,Adaptör,Pil,
    Çanta Notebook Çantası+ Notebook Soğutucu Fan+ Mouse HEDİYE
    Boyut 39.1 x 26.6 x 3.05~4.05 cm (W x D x H)
    Pil Teknolojisi 6 Hücreli
    Pil Ömrü -
    Ağırlık 2.71 kg
    Garanti Süresi 2 Yıl uluslar arası garanti

Vatan Bilgisayardan aldım 2120 TL verdim hiçbir hediyesi de yok Kampanyası da yoktu.

Birde sizden öğrenmek istediğim birşey var makina ilk açılışta çok yavaş nasıl dizeltiriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SendwoodTR

Ben 1 ay oldu Asus N53SN SZ129V modelini özellikleri

Marka Asus
    Model intel i7-2630QM 6GB 640GB 15.6" FHD 2GB GT550M BLU-RAY COMBO W7HP
    Ürün Kodu N53SN-SZ129V
    İşlemci Markası Intel
    İşlemci Tipi Core™ i7-2630
    İşlemci Hızı 2.00 GHz, Turbo Boost ile max. 2.9 GHz
    İşlemci Cache Intel® Smart Cache 6 MB
    İşlemci FSB (Veri Yolu) -
    Ekran Boyutu 15.6 "
    Ekran Tipi Full HD
    Ekran Çözünürlüğü Full HD LED (1920 x 1080 px)
    Ekran Kartı NVIDIA
    Ekran Kartı Hafızası 2 GB Paylaşımsız Grafik Belleği
    Grafik İşlemcisi GeForce GT 550M
    HDMI Var
    Sistem Belleği 6 GB
    Bellek Tipi DDR3 1333 Mhz
    Max Bellek 8 GB
    Disk Kapasitesi 640 GB
    Disk Hızı 5400 Rpm
    Disk Arabirimi SATA
    Optik Sürücü Blu-ray okuyucu + Dvd yazıcı combo
    Modem Yok
    Ethernet Gigabit
    Wireless 802.11b/g/n
    Bluetooth Bluetooth 3.0
    FireWire Yok
    E-Sata -
    Seri Port Yok
    Usb Portu 1 adet USB 3.0 + 3 adet USB 2.0
    Express Kart Var
    Video Portu 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye Numerik Q TR
    Hoparlör Var
    Kart Okuyucu 5 in 1 card reader
    Kamera 2 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Yüz Tanıma Var
    Touchpad Var
    Uzaktan Kumanda Yok
    3G Yok
    Diğer Özellikler Yeni Sandy Bridge, Sorunsuz B3 Versiyon Bang & Olufsen ICEpower® Ses Sistemi SonicFocus
    İşletim Sistemi (Yazılım) Microsoft Windows 7 Premium 64 bit
    Paket İçeriği Notebook,Adaptör,Pil,
    Çanta Notebook Çantası+ Notebook Soğutucu Fan+ Mouse HEDİYE
    Boyut 39.1 x 26.6 x 3.05~4.05 cm (W x D x H)
    Pil Teknolojisi 6 Hücreli
    Pil Ömrü -
    Ağırlık 2.71 kg
    Garanti Süresi 2 Yıl uluslar arası garanti

Vatan Bilgisayardan aldım 2120 TL verdim hiçbir hediyesi de yok Kampanyası da yoktu.

Birde sizden öğrenmek istediğim birşey var makina ilk açılışta çok yavaş nasıl dizeltiriz.

dostum o yavaşlık tamamen hdd'den dolayı ssd alıp takarsan uçar makine ayrıca benim makinede touchpad arızalandı bilginize böyle bir durumla karşılaşan oldumu ?

• Cevabın için teşekkür ederim ssd ne kadara malolur bilgin var mı ayrıca tachpad benim maus takılı olduğu halde arızalandı düzeltemedim sonra driver sil kur yaptım düzeldi denemeni tavsiye ederim.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/products.aspx?L2=OEMSSD bu linkten bakabilirsin. Touchpad benim kesinlikle bozuk tek parmak dokunuyom çift algılıyo servis yolu gözüktü bana :D
  • teşekkür kardeş ssd lerin hepsine baktım ama takmak yerine ben bunla idare ederim çok para :)))
  • merhaba arkadaslar .. ben asus N53SN - SZ128V model notebook almayı düsünüyorumda ... acaba aranızda bu modeli kullanan var mı ... oyun performansı nasıl ... bır de asus N53SN - SZ128V modelınde bluray var mı ... şimdiden ilgilerinize teşekkür ederim ...
  • arkadaşlar ben film ve müzik yanı sıra autocad, sap2000, photoshop gibi programları da verimli kullanabilmek için laptop alacağım inşaat mühendisiyim ve alacağım laptobu 3-5 sene kullanmak isterim dayanıklı uzun ömürlü ısınma kapanma derdi olmayan bi canavar lazım =) asus n53sn-sz129vi le lenovo y570 arasında kaldım sizce hangisini almalıym ?
  • ben çok aradım ama ne stok var ne de indirim elimde kredi kartim öylece beklıyorum internetin başında kaç gündür... :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedirh4n

ben çok aradım ama ne stok var ne de indirim elimde kredi kartim öylece beklıyorum internetin başında kaç gündür... :(

stok varda fiyatlar çok yüksek doların düşmesini + kampanyayı beklemeliyiz
  • Merhaba . Kısa bir süre önce Asus N53SN-SZ129V Model Notebook aldım . Bilgisayarımdan gerçekten çok memnunum . Gerek performansı gerek sağlamlığı herşeyiyle ideal bir bilgisayar . Fakat nedendir bilmem CRYSİS 2 Ve benzeri ağır oyunlar oynadığımda kasma gibi bir dert olmuyor ama çok ısınıyor . Turbo Boost a geçtiği için mi oluyor bilemedim ?
  • arkadaşlar bende cumartesi vatan kampanyasından bu bilgisayarı aldım ve eve geldim orada "New Revision" etiketinden bahsettim. evde bir baktım bende etiket yok ve yüksek seste cızırtı var hemen geri vatana koştum ancak oradaki mağaza müdürü bu modelde böyle bir etiketin olmadığını söyledi. ben ısrarla var diye söyleyincede bu modelde böyle bir etiket bul ben senin bilgisayarını alacağım dediğin etiketten bulunan açılmamış bir cihaz bulup getireceğim sana dedi. ancak böyle birşey bulamazsan bigisayarı değişmem dedi. ıspatlamam açısından bir yarım edecebilecek varmı?

renklem isimli arkadaşa teşekkür şuanki yardımından dolayı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarLn

Merhaba . Kısa bir süre önce Asus N53SN-SZ129V Model Notebook aldım . Bilgisayarımdan gerçekten çok memnunum . Gerek performansı gerek sağlamlığı herşeyiyle ideal bir bilgisayar . Fakat nedendir bilmem CRYSİS 2 Ve benzeri ağır oyunlar oynadığımda kasma gibi bir dert olmuyor ama çok ısınıyor . Turbo Boost a geçtiği için mi oluyor bilemedim ?

kasada herhangibi bir ısınma olmuyorsa sorun değildir eger fan çıkışına elinizi koyduğunuzda elinizi yakması doğaldır ve oyundan cıktıgınızda cihaz 5 dk içinde soguyorsa yine bir problem yok demektir ısınması gayet normaldir oyunlarda yüksek oranda gpu ve cpu kullanımı bilgisayarı normal olarak ısıtır
  • quote:

Orijinalden alıntı: adf__

arkadaşlar bende cumartesi vatan kampanyasından bu bilgisayarı aldım ve eve geldim orada "New Revision" etiketinden bahsettim. evde bir baktım bende etiket yok ve yüksek seste cızırtı var hemen geri vatana koştum ancak oradaki mağaza müdürü bu modelde böyle bir etiketin olmadığını söyledi. ben ısrarla var diye söyleyincede bu modelde böyle bir etiket bul ben senin bilgisayarını alacağım dediğin etiketten bulunan açılmamış bir cihaz bulup getireceğim sana dedi. ancak böyle birşey bulamazsan bigisayarı değişmem dedi. ıspatlamam açısından bir yarım edecebilecek varmı?

renklem isimli arkadaşa teşekkür şuanki yardımından dolayı.

hadi ya new revision yazmıyor mu :S nova dan almadım burdan aldım. Ama henuz kargoda elimde değil :S

• Ben bilgisayardaki New Revision olayını, sandy bridge'lerin sata yuvalarının hatalarının düzeltilmiş olmasına bağlıyordum. Asus N53SN-SZ129V için diğer forumlarda da çok yorum geçti hoparlöründen cızırtı geldiğine dair, Allah'a şükür bende öyle bir problem yok. Umarım Vatanbilgisayar bir kıllık yapmaz ve ürünü değiştirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpediem89

quote:

Orijinalden alıntı: bedirh4n

ben çok aradım ama ne stok var ne de indirim elimde kredi kartim öylece beklıyorum internetin başında kaç gündür... :(

stok varda fiyatlar çok yüksek doların düşmesini + kampanyayı beklemeliyiz

Alacak olanlara Asus N53SN-SZ129V 'u tavsiye ederim ancak dediğiniz gibi kurun(doların) düşmesi lazım ben PcDepo'dan zamanında 2.036 TL civarında aldım. Aciliyeti yoksa fazladan para vermeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: nserhantr

bende dün pcdepodan sipariş ettim ASUS N53SN-SZ129V LAPTOP modelini 6gbram var heyecanla bekliyorum ürünün elime ulasmasını

kargoda anlık ürünüm nerde onları takip ediyoum :))

Tarih Durumu İşlem Yeri
    11.06.2011 19:58:09 KARAYOLU (34RRJ04) İLE İZMİR HUB ŞUBEYE GÖNDERİLDİ FORMULA HUB
    11.06.2011 19:55:53 İSTANBUL ÜMRANİYE SS ŞUBEDEN GELDİ. FORMULA HUB
    11.06.2011 17:00:29 KARAYOLU (34LFZ14) İLE FORMULA HUB ŞUBEYE GÖNDERİLDİ İSTANBUL ÜMRANİYE SS
    11.06.2011 16:59:48 GİRİŞ SCAN EDİLDİ (ŞENOL GÜLER) İSTANBUL ÜMRANİYE SS

toplam maliyeti
    TOPLAM (TL) : 2,105.06 TL
    Teslimatta Nakit Ödeme ( + 40 TL) : 2,145.06 TL

kapıda ödeme yaparsanız 40tl daha ekleniyor birde sitede maus canta notebookk sogutucu hediye demişler sogutucuda geliyormu ?

Selamlar hocam hayırlısı olsun, memnun musunuz siz de üründen?

• arkadaşlar laptopumu bugün vatan bilgisayara geri verdim değişim için aldılar. istediğiniz yeni güncel modeli bulup teslim edeceğiz dediler. beklemedeyim şimdi. bakalım günler neler getirecek.
    alacak olanlara tavsiye "NEW REVİSİON" etiketini görmeden almayın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: adf__

arkadaşlar laptopumu bugün vatan bilgisayara geri verdim değişim için aldılar. istediğiniz yeni güncel modeli bulup teslim edeceğiz dediler. beklemedeyim şimdi. bakalım günler neler getirecek.
    alacak olanlara tavsiye "NEW REVİSİON" etiketini görmeden almayın bence

sevindim hocam umarım notebook'un hoperlörü cızırtısız olan bir model verirler de.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.