Şimdi Ara

ASUS N53SN-SZ129V aldım sonunda (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
24.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 hafta oldu Asus N53SN SZ129V modelini alalı.

Marka Asus
    Model intel i7-2630QM 6GB 640GB 15.6" FHD 2GB GT550M BLU-RAY COMBO W7HP
    Ürün Kodu N53SN-SZ129V
    İşlemci Markası Intel
    İşlemci Tipi Core™ i7-2630
    İşlemci Hızı 2.00 GHz, Turbo Boost ile max. 2.9 GHz
    İşlemci Cache Intel® Smart Cache 6 MB
    İşlemci FSB (Veri Yolu) -
    Ekran Boyutu 15.6 "
    Ekran Tipi Full HD
    Ekran Çözünürlüğü Full HD LED (1920 x 1080 px)
    Ekran Kartı NVIDIA
    Ekran Kartı Hafızası 2 GB Paylaşımsız Grafik Belleği
    Grafik İşlemcisi GeForce GT 550M
    HDMI Var
    sistem Belleği 6 GB idi ben 14 GB yaptım.
    Bellek Tipi DDR3 1333 Mhz
    Max Bellek 8 GB
    Disk Kapasitesi 640 GB idi ben 240 GB CORSAIR SSD taktım
    Disk Hızı 5400 Rpm
    Disk Arabirimi SATA
    Optik Sürücü Blu-ray okuyucu + Dvd yazıcı combo
    Modem Yok
    Ethernet Gigabit
    Wireless 802.11b/g/n
    Bluetooth Bluetooth 3.0
    FireWire Yok
    E-Sata -
    Seri Port Yok
    Usb Portu 1 adet USB 3.0 + 3 adet USB 2.0
    Express Kart Var
    Video Portu 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye Numerik Q TR
    Hoparlör Var
    Kart Okuyucu 5 in 1 card reader
    Kamera 2 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Yüz Tanıma Var
    Touchpad Var
    Uzaktan Kumanda Yok
    3G Yok
    Diğer Özellikler Yeni Sandy Bridge, Sorunsuz B3 Versiyon Bang & Olufsen ICEpower® Ses Sistemi SonicFocus
    İşletim Sistemi (Yazılım) Microsoft Windows 7 Premium 64 bit
    Paket İçeriği Notebook,Adaptör,pil,
    Çanta Notebook Çantası+ Notebook Soğutucu Fan+ Mouse HEDİYE
    Boyut 39.1 x 26.6 x 3.05~4.05 cm (W x D x H)
    Pil Teknolojisi 6 Hücreli
    Pil Ömrü -
    Ağırlık 2.71 kg
    Garanti Süresi 2 Yıl uluslar arası garanti

Vatan Bilgisayardan aldım 3400 TL verdim. makinaya yaptığım ufak eklemelerle tam bir performans canavarı oldu. pc'nin açılması 10 saniye sürmüyor. Visual studio2010 kurulumunu açılıp kapanmalarla birlikte 16 dakikada yaptı. call of duty 4 kurulumu sadece 1,5 dakika sürdü. SSD'nin performansa etkisini çok net hissediyorsunuz. Fiyatları pahalı olsa da her türlü kampanyayı değerlendirip almanızı ve kullanmanızı tavsiye ederim. makineyi resmen uçuruyor.

• Hayırlısı olsun hocam makinanın hdd'sinden ötürü bilgisayarın açılma süresi insanı bezdiriyor. İyi bir seçim yapmışsınız ssd almakla, güle güle kullanın.
  • bu msjı görünce gireyim dedim yukardaki arkadaş o ürünü nasıl 16 gb yapmış merak ediyorum çünkü n53sn serileri çift slot olarak gelmekte ve içerisinde 4+2 ram buylunmakta max ram desteği anakartta 8 gb 16 gb nasıl oluuor merak ettim bana biraz reklam koktu ama emin deilim
  • sayın bernaozdil, öncelikle reklam yapacak olsam yukarıdaki gibi bir mesaj atmazdım. ama madem sordunuz şöyle bir açıklama yapayım. Asus N53SN SZ129V modelinde 4 adet RAM slotu bulunmaktadır. üzerinde 4+2 ile gelir. ben bunun üzerine 2 ader 4lük RAM ilave etim ve toplam 14GB RAM yaptım. Makina 16GB RAM desteği zaten verir de emin olamadığım 4x8GB destekler mi?
  • arkadaşlar, laptopu temizlerken dikkat edin... ben ekranı temizleyeyim derken su kaçıran spreyden laptobun yanına az su birikintisi laptop ekranının yanına kaçtı. ekranın görüntüsü değişti, hafta içi servise göndereceğim.
  • beyler güncel olarak nereden en ucuza ve güvenilir şekilde alırız bu seri laptopu, günlerdir araştırıyorum, daha iyi bir laptopa rastlamadım benzer özelliklerde(hp yi ve benzerlerini kaale almıyorum ) bu civarda fiyata
  • şuanda Vatanda %25 indirim var tüm ürünlerde SZ129V 2194TLde suan
  • arkadaşlar arkada made in PRC mi yazıyor sizde?
  • Arkadaşlar, Vatan Bilgisayar'da Asus N serisini inceledim fakat "New Revision" yazısını göremedim. Acaba neresinde yazıyor o yazı veya olmaması bir sorun teşkil eder mi?
  • new revision mu? o ne ya?

nerde yazıo?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hope76

Arkadaşlar, Vatan Bilgisayar'da Asus N serisini inceledim fakat "New Revision" yazısını göremedim. Acaba neresinde yazıyor o yazı veya olmaması bir sorun teşkil eder mi?

ben bugün vatan dan aldım v129 modelini 2194 e 5 taksit. new revision yazısı bildiğim kadarıyla sadece N53SV modellerinde var SN serisi hatalı sandy bridge'den etkilenmedi zaten bi kaç bilgisayarcı arkadaşıma da sordum onlarda sorun çıkmaz diye onay verdi. beni asıl endişelendiren klavyede kokuydu hoparlörde cızırtıydı gibi açılır açılmaz insanın hevesini kursağında bırakan arızalar. bu hatalarla karşılaşan arkadaşlarne yaptı ya da vatanın bu durumda ki politikası nedir. 15 gün içinde değişim var dedi satıcı arkadaş ama bu durumda kabul ederlermi bilmiyorum. daha cihazı çalıştırmadım çalışıtınca bakıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: OriginPatu

quote:

Arkadaşlar, Vatan Bilgisayar'da Asus N serisini inceledim fakat "New Revision" yazısını göremedim. Acaba neresinde yazıyor o yazı veya olmaması bir sorun teşkil eder mi?

ben bugün vatan dan aldım v129 modelini 2194 e 5 taksit. new revision yazısı bildiğim kadarıyla sadece N53SV modellerinde var SN serisi hatalı sandy bridge'den etkilenmedi zaten bi kaç bilgisayarcı arkadaşıma da sordum onlarda sorun çıkmaz diye onay verdi. beni asıl endişelendiren klavyede kokuydu hoparlörde cızırtıydı gibi açılır açılmaz insanın hevesini kursağında bırakan arızalar. bu hatalarla karşılaşan arkadaşlarne yaptı ya da vatanın bu durumda ki politikası nedir. 15 gün içinde değişim var dedi satıcı arkadaş ama bu durumda kabul ederlermi bilmiyorum. daha cihazı çalıştırmadım çalışıtınca bakıcam

çalıştırdın mı hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

quote:

Orijinalden alıntı: OriginPatu

quote:

çalıştırdın mı hocam?

Durum nedir hocam? Ben de alacağım fakat bekliyorum...

• 100 tanede bir arkadaşa rastlamış. bende asus m51 sn var 3.5 yıldır kullanıyorum tık yapmadı. arada olur böyle şanssızlıklar.
  • Cihazın hayırlı olsun nice teknis servissiz günler dilerim
    Bir kaç test tablosu eklersen ürünle ilgilenen arkadaşlara(yani bana :) ) ışık tutabilirsin.
  • New Revision yazısı bu modelde de var arkadaşlar. Benimkinde var misal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: renklem

New Revision yazısı bu modelde de var arkadaşlar. Benimkinde var misal.

Sizinki SZ129`mu? Tam olarak nerede o yazi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: renklem

New Revision yazısı bu modelde de var arkadaşlar. Benimkinde var misal.

Sizinki SZ129`mu? Tam olarak nerede o yazi?

Evet:

http://img29.imageshack.us/img29/2480/19092011482.jpg

• bende yoktu 2 hafta oldu alalı .

ms dostan baktım REV 05 ve Asus un sitesinden check ettim seri no yu sorunsuz oldugu nu soyledi orada .

etiket sart degil arkadaslar :)
  • bi sebepten dolayı alınıt yapamadım neyse. cihazı aldım bi sorun yok gibi. bu benm ilk laptopum o yüzden bi karşılaştırma yapamıycağım ilerleyen günlerde bir sorun olursa haber veririm.
    sende new reision olması ilginç cihazı ne zaman almıştın ? nerden ve kaça aldın ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.