Şimdi Ara

Asus N53JF-SX210V kullanan varsa yarumlarını benimle paylaşabilirmi ? (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
602
Cevap
3
Favori
47.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eduham

quote:

Orijinalden alıntı: pntgrmyk

hocam kac saat oynadıktan sonra boyle bende ortalama kırkbes dk sonra ellıaltı altmısyedı arası gezınıyordu

yaklaşık 30 - 45 dakika kadar.Isı ölçer programını açık bırakıp (core temp) oyun oynamaya başlıyorum.En yüksek ulaştığı sıcaklık 70 - 80 civarlarında gösteriyor.Oyundan çıkar çıkmaz saniyeler içinde düşüyor sıcaklık.Daha önce notebook kullanmadığım için bu değerlerin normal olup olmadığını anlayamadım.Bu nedenle soğutucu mu alsam diye düşünmeye başladım.Bu arada soğutucularda Thermaltake massive23 lx (vatanda fiyatı 50-60 arası)nasıl acaba kullanan var mı?Teşekkürler.

Hocam bu durum normal bence. Bu bilgisayar hiç soğutucu falan istemez ama yinede siz bilirsiniz

• quote:

quote:

quote:

hocam kac saat oynadıktan sonra boyle bende ortalama kırkbes dk sonra ellıaltı altmısyedı arası gezınıyordu

yaklaşık 30 - 45 dakika kadar.Isı ölçer programını açık bırakıp (core temp) oyun oynamaya başlıyorum.En yüksek ulaştığı sıcaklık 70 - 80 civarlarında gösteriyor.Oyundan çıkar çıkmaz saniyeler içinde düşüyor sıcaklık.Daha önce notebook kullanmadığım için bu değerlerin normal olup olmadığını anlayamadım.Bu nedenle soğutucu mu alsam diye düşünmeye başladım.Bu arada soğutucularda Thermaltake massive23 lx (vatanda fiyatı 50-60 arası)nasıl acaba kullanan var mı?Teşekkürler.

Hocam bu durum normal bence. Bu bilgisayar hiç soğutucu falan istemez ama yinede siz bilirsiniz

Tamam teşekkürler.

• arkadaşlar merhaba açılıştan 2-3 dakika sonra bilgisayarınız hiç kilitlendi mi. benim yine başladı. 3 tür kilitleniyor. kapama düğmesi çalışıyor sadece.
    bilgisi olan var express gate cloud utility yapıyordu. şimdi o yüklü değil. inşallah geçici bir durumdur.
    selamlar,
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Ekran kartının sürücülerini güncellemek için nvidianın sitesine girdim.Oradan 425 m için arama yaptığımda VERDE 275.33 DRIVER diye bir driver çıkıyor.Bu driverı yükleyen oldu mu hiç.Yükleyen varsa yorumlarını belirtebilirse ona göre yükleriz.Yorum yapacak arkadaşlara şimdiden kocaman teşekkürler.
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,
    Ekran kartının sürücülerini güncellemek için nvidianın sitesine girdim.Oradan 425 m için arama yaptığımda VERDE 275.33 DRIVER diye bir driver çıkıyor.Bu driverı yükleyen oldu mu hiç.Yükleyen varsa yorumlarını belirtebilirse ona göre yükleriz.Yorum yapacak arkadaşlara şimdiden kocaman teşekkürler.

Ben yükledim herhangi bir artısı ve eksi göremedim ama güncel olması iyidir diye düşünüyorum.
  • Arkadaşlar benim bu modelle ilgili sorunum şu fn tuşu ile wireless ve bluetooth'u aktif hale getiremiyorum.Üzerine tıklayınca hiçbirşey olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcmk

Arkadaşlar benim bu modelle ilgili sorunum şu fn tuşu ile wireless ve bluetooth'u aktif hale getiremiyorum.Üzerine tıklayınca hiçbirşey olmuyor.

wirelessconsole programını yüklemeni öneririm..belki yanlışlıkla kaldırmışsındır
  • quote:

Orijinalden alıntı: telefust
    arkadaşlar merhaba açılıştan 2-3 dakika sonra bilgisayarınız hiç kilitlendi mi. benim yine başladı. 3 tür kilitleniyor. kapama düğmesi çalışıyor sadece.
    bilgisi olan var express gate cloud utility yapıyordu. şimdi o yüklü değil. inşallah geçici bir durumdur.
    selamlar,

Hocam sistem kararlılık testine sokarsanız eğer sıkıntı donanımsalmı yazılımsalmı ortaya çıkabilir.Bence yazılımsal.Sonuçta açıyosunuz ve 3-4 dk sonra takıyorsa ekran kartı sürücülerinin en güncel versiyonunu yükleyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bidi_52

quote:

Orijinalden alıntı: fcmk

Arkadaşlar benim bu modelle ilgili sorunum şu fn tuşu ile wireless ve bluetooth'u aktif hale getiremiyorum.Üzerine tıklayınca hiçbirşey olmuyor.

wirelessconsole programını yüklemeni öneririm..belki yanlışlıkla kaldırmışsındır

Programı Repair ettim yine olmadı. off
  • Up
  • quote:

quote:

arkadaşlar merhaba açılıştan 2-3 dakika sonra bilgisayarınız hiç kilitlendi mi. benim yine başladı. 3 tür kilitleniyor. kapama düğmesi çalışıyor sadece.
    selamlar,

Hocam sistem kararlılık testine sokarsanız eğer sıkıntı donanımsalmı yazılımsalmı ortaya çıkabilir.Bence yazılımsal.Sonuçta açıyosunuz ve 3-4 dk sonra takıyorsa ekran kartı sürücülerinin en güncel versiyonunu yükleyin derim

asus support dan ATK hot-key programı var onu deneyebilirsin galiba bu da klavye kısayolları için geçerli....

• arkadaşlar birde benim Dvd sürücüsü bir ara bilgisayarımda görünmüyordu...sorunu regeditten kayıt anahtarı silinmesi ile düzeltmiştim....geçenlerde dvd yazmam gerekti....bilgisayarımda dvd sürücüsü göründüğü halde yazma işlemi yapmıyor ayı şekilde okuma da yapmıyor...çok da kullanmadım sürücüyü yani ömrünü tüketmiş olma ihtimali düşük....çözüm önerilerinizi bekliyorum....

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01904774&lc=tr&dlc=tr&cc=tr

baya bişeyler var denedim ama olmadı....

• çooookkkk acilllll arkadaşlar....
    asus preload wizard bölümünden çıkamıyorum

fabrika ayarlarının nasıl yapıldığını arkadaşa gösteridıum
    restrat ta alt+f9 yaptım menü geldi şöle böle dedik sonra finish demeden çıkalım artık dedim sonra cancel diyom windows başlamıyor....

artık her açtığımda otomatik olarak fabrika ayar menüsü açılıo fabrika ayarlarına döndür dio....
    lütfen yardım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bidi_52 -- 3 Temmuz 2011; 2:44:53 >
  • quote:

çooookkkk acilllll arkadaşlar....
    asus preload wizard bölümünden çıkamıyorum

fabrika ayarlarının nasıl yapıldığını arkadaşa gösteridıum
    restrat ta alt+f9 yaptım menü geldi şöle böle dedik sonra finish demeden çıkalım artık dedim sonra cancel diyom windows başlamıyor....

artık her açtığımda otomatik olarak fabrika ayar menüsü açılıo fabrika ayarlarına döndür dio....
    lütfen yardım....

hocam belkı bıraz sacma gelıcektır ama sunu dene derım bı
    sımdı herhangı bır flash tak sısteme ıcı bos olsun. Sonra acılısta f8 komutunu kullan ve flashı sec zaten ıcı bos oldugu ıcın herhangı bır ıslem yapmayıp hata verecektır. Ctrl alt del kombınasyonu ıle reset atın ve flashı cıkarın duzelır muhtelemelen bırde su yontemı deneyın. Bu yontem daha guclu . Dos ekranında wın yukleme gelıyosa yanı dırek asus sıhırbazını calıstırmıyosa bu durum gecerlı olur. Nasıl alt f 9 yyapıp actıysanız aynen o ekran gelınce alt f9 yapıp cıkmaya calısmanız olucaktır. Bırde altf9 yapmak yerıne dırek f9 yaparsanız daha ıyı olur hocam.:D

• quote:

arkadaşlar birde benim Dvd sürücüsü bir ara bilgisayarımda görünmüyordu...sorunu regeditten kayıt anahtarı silinmesi ile düzeltmiştim....geçenlerde dvd yazmam gerekti....bilgisayarımda dvd sürücüsü göründüğü halde yazma işlemi yapmıyor ayı şekilde okuma da yapmıyor...çok da kullanmadım sürücüyü yani ömrünü tüketmiş olma ihtimali düşük....çözüm önerilerinizi bekliyorum....

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01904774&lc=tr&dlc=tr&cc=tr

baya bişeyler var denedim ama olmadı....

surucusunu aygıt yonetımınden kaldırıp tekrar etkınlestırırsenız sorununuz cozulebılr. Bırde depolama aracları bolumunde taktıgınız cd dvd gorunuyosa oradanda acmayı deneyın bı oluyomu oluyosa sadece bılgısayarımdakı sımgesı sılınmıstır yanı yazılımsal olarak kullanım dısı kalmıstır. Son olarak guvenlı modda baslatın bılgısayarı. Bılgısayarımdan tekrar bakın surucu sımgesı varmı. Bazen guvenlı moddaa bu sorunu cozuyor

• quote:

quote:

selamlar,

Sistem kararlılık testine nasil sokarız ben ssd corsair f60 aldım arada film izlerken int gezerken falan donüyor ssd servise yolladım sorun yok dediler sorun nerden kaynaklı bilmiyorum ram testleri yaptım normal çıktı format attım yine aynı fikri olan bir Ara normal hdd ile işletim kurup Deneyecem ama zamanım yok haftaya yapabildim en yakin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam oncelıkle hıgh performance moduna alın yanı fılmı oyle ızleyın. Bırde bıos a gırıp speedstep ı dısable yapın. Bırde oyle ızleyın derım hocam eger hala sıstemde bu tıp sorunlar gozzlersenız tekrar bılgılendırın buradan. Iyı gunler dılerım

edıt: speedstep bıosta varmı bılmıyorum hocam bıraz arastırın. Bulursunuz muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pntgrmyk -- 3 Temmuz 2011; 16:55:57 >
  • pıtestı 32m
    sıssoft sandra
    3d mark
    everest kararlılık testı
    bu tıp testlerı uygulayabılırsınız hocam . Bu arada fılmı dvddenmı seyredıyosunuz
  • quote:

hocam oncelıkle hıgh performance moduna alın yanı fılmı oyle ızleyın. Bırde bıos a gırıp speedstep ı dısable yapın. Bırde oyle ızleyın derım hocam eger hala sıstemde bu tıp sorunlar gozzlersenız tekrar bılgılendırın buradan. Iyı gunler dılerım

edıt: speedstep bıosta varmı bılmıyorum hocam bıraz arastırın. Bulursunuz muhtemelen.

İnternette bile gezinirken okuyor sadece filmde değil . Bu arada yazınızı kendime saydım doğrumı yaptım :) filmi sdd den izliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi help21 -- 3 Temmuz 2011; 18:32:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21
    quote:

hocam oncelıkle hıgh performance moduna alın yanı fılmı oyle ızleyın. Bırde bıos a gırıp speedstep ı dısable yapın. Bırde oyle ızleyın derım hocam eger hala sıstemde bu tıp sorunlar gozzlersenız tekrar bılgılendırın buradan. Iyı gunler dılerım

İnternette bile gezinirken okuyor sadece filmde değil . Bu arada yazınızı kendime saydım doğrumı yaptım :) filmi sdd den izliyorum

evet hocam yazım sızeydı. Bence yınede bı bıos ıle deneyın derım cunku oylede cozemezsenız malesef servıs yolu gorunecek. Servıse gıtmesınden bın kat daha ıyıdır. Cunku hala donma yapıyosa baska bır nedenı olabılır baglantılar kontrolculer vs.
    Yazdıgım testlerınde sıze uygun olalnını yapın bı sorun cıkarıyomu gorelım hocam

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.