Şimdi Ara

Asus N53JF-SX210V kullanan varsa yarumlarını benimle paylaşabilirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
602
Cevap
3
Favori
47.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-n53jf-sx210v-intel-core-i5-460m-253ghz-4gb-500gb-156-tasinabilir-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd760269&categoryId=98

bilgisayarı alıcamda kullanan varsa yarumlarını benimle paylaşabilirmi ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İşlemci çift çekirdeklimi yoksa benmi yanlış hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki41

İşlemci çift çekirdeklimi yoksa benmi yanlış hatırlıyorum

Hocam çift çekirdek.Doğru hatırlıyorsunuz.
  • 2 gerçek 2 sanal işlemcisi var 4 yani
  • Notebooku aldın mı? Yanında usb 3 disk verdiler mi?
  • 1 ay içinde almayı düşünüyorum
  • Arkadaşlar merhaba;

dün Bimeks'te indirim vardı 1552TL den N53JF'yi aldım evet 4 sanal 2 real çekirdekli 460M 2.53-2.8 Ghz 500GB HDD 4GB ram ve GT425M 1GB ekran kartıyla bence bu fiyata alınabilecek en iyi PC. Tasarım çok güzel, internette göründüğünden daha güzel diyebilirim. Fakat ayrıntılı inceleme yapamadım, yapınca resimleri dahil koymayı düşünüyorum.
  • ben de dün bimeks indirimden aldım...vatan dan kaçırmıştık yine aynı fiyata almış oldum...
    daha ürün elime ulaşmadı...gelince ben de yorumlarımı sizle paylaşmak isterim....
    bu modele sdd takılırsa tadından yenmez diye düşünüyorum...
    hatta birazdan asus u arayıp hdd den ssd e geçersek garanti bozulurmu diye sorasım bile var
  • Şu an elimde. Ama ekran kartını pek çözemedim, dandrik bir oyunda bile kasmalar var. Ekran kartı scoru 4.7 nedense.
    sanırım bir problem var, siz biliyorsanız yardımcı olabilir misiniz?
  • Eveeet, bütün problemi(ya da bana problem gibi görünen şeyi) hallettim.
    Laptop bugün elime geçti, başlarda ekran kartı ile ilgili problem olduğunu düşündüm ama tamamen yanılmışım cahilliğim yüzünden.
    Affola ama ben Optimus Tech hakkında bir şey bilmiyordum bugüne kadar. Şunu okuyalım;

quote:

GT425M ekran kartı, Nvidia Optimus teknojisine sahip. Bu da gerekli olduğu hallederle harici ekran kartını devreye sokarken, gerek olmayan hallerde dahili ekran kartı ile çalışıyor. Bu da daha az ısı ve daha az güç tüketimi demektir.

Harika bir sistem olduğunu şimdi anladım. NVidia'nın panelinden birkaç değişiklikle sorun olarak gördüğüm şeyi düzelttim.
    Artık oyunlara girdiği zaman desktop modunda mavi olan ışık(klavyenin üstünde hangi ekran kartının kullanıldığına dair küçük bir ışık var) beyaza dönüyor ki bu da aslında High-Performance NVidia GF GT 425M'in aktive edildiğini gösteriyor. Ekran kartını aşırı oyunlarda denemedim daha, ama dediğim gibi ilk başta ana ekran kartına geçmediğinden oyunlar deli gibi kasıyordu. Problem ne yahu falan derken küçük bir internet araştırması yaptıktan ve yukarıdaki bidi_52 adlı arkadaşımızında verdiği linkten öğrendiğim şeylerle yaptığım küçük ayarlar mükemmel sonuç getirdi.

Artık harika bir oyun performansı alıyorum, yakın zamanda zamanımızın deli oyunları olarak görülen oyunlarla da deneyeceğim ve gözlemlediğim her şeyi buraya aktarmaya ya da farklı bir başlık altında sizlere sunmaya çalışacağım.

Hepinize iyi geceler diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Purdew -- 9 Aralık 2010; 2:26:21 >

• Kısmet olursa bu cuma N53JF almayı düşünüyorum. Ekran kartı ile ilgili problemin olduğunu okuyunca bi an tereddüt ettim. Neyse ki, hallolmuş. Eğer sizler herhanbi bir sorun yaşamıyorsanız (oyunlarda, multimedia vsvs..) ve görüşlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler...
  • Arkadaşlar N53JF-SX210V'yi geçen yapılan bimeks indiriminden aldığımı söylemiştim 1552TL'ye. Şunu söyleyebilirim ki yaptığım en iyi alış-veriş oldu diyebilirim. Fiyat/performans olarak 10 numara. Evde 105 ekran plasmaya HDMI dan bağladım HD filmler, PES 2011, NFS Hot Pursuit 2010, vs. oyunları hiç bu kadar gerçekçi oynamamıştım. Kendi ekranında da çok güzel gözüküyor yanlış anlamayın :D Oyunlarda tek bir kasma hareketi yok. Optimus özelliği sayesinde oyun gereksinim duyarsa direk GT425 e geçiş yapıyor ekran kartı. İşlemcinin turbo özelliği zaten Intel'den gelmekte i5 460M. PC'yi turbo modunda çalıştırırsanız yapılan işlemleri süresi inanılmaz kısalıyor. Batarya olarak, "battery saving" modunda internet ve 2-3 adet hafif program kullanımında şuan ki denemelerim 3 saat gittiğini gösteriyor, tabi medya, oyun, 3D çizim programları veya benim kullandığım mühendislik ve simulasyon programlarında, yani CPU ve ekran kartının yoğun çalışmasını gerektiren uygulamalarda batarya doğal olarak hızlı tükeniyor. Tuş takımı gayet yumuşak, touchpad multitouch özelliği sayesinde MacBook'un touchpad'ini aratmıyor. NFS Hot Pursuit'te işlemcilerin sıcaklığı en fazla 47-48 dereceye çıktı. normal kullanımda 34-35 derecede seyrediyor. Daha sormak istediğiniz bir soru varsa cevap verebilirim, benchmark testi uzun uzadıya yapmadım.

• Ürünü çok beğendim kullananlardan daha cok inceleme bekliyorum özellikle ekran görüntüsü nasıl kalitelimi canlı mı :) birde fiyat olarak makul mü yoksa bir ay sonra düşermi fiyatı
  • bimekste şu an web için 1751TL. yarın mağzaları gezicem. eğer ani bi indirim kampanyası yaparlarsa çok iyi olur, ki bu ihtimali göz önünde bulundurmuyorum pek :)) bimeksin kampanyaları hakkında bilgisi olan varmı ? yani belirli aralarda falan mı oluyor indirimler kampanyalar vs vs ?
  • Birde bazı yorumlar okudum ekran kartı yeterli değil falan diyor pes2011 ve gelecek 2012 ve call of duty modern war serisini çalıştırırmış akıcı baskada oyun oynamam belki birde bad company falan normal çalısmada fan sesi ve ısı degerleri hakkında daha çok paylaşım bekliyoruz birde kasa kalitesi vs bol bol resim arkadaslar :):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21

Birde bazı yorumlar okudum ekran kartı yeterli değil falan diyor pes2011 ve gelecek 2012 ve call of duty modern war serisini çalıştırırmış akıcı baskada oyun oynamam belki birde bad company falan normal çalısmada fan sesi ve ısı degerleri hakkında daha çok paylaşım bekliyoruz birde kasa kalitesi vs bol bol resim arkadaslar :):)

Benim yukarıdaki yorumum yeterli olmadı sanırım senin için PES 2011 ve NFS Hot Pursuit kurdum mükemmel çalışıyor ve ısınma yok fan sesi yok, daha ne diyim. Bu arada ekran kartına kim kötü diyorsa yalan söyler.Canlı örneği benim... Bad Company'yi yükleyip denerim. Yarına da fotoğrafları paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gegoyus -- 17 Aralık 2010; 1:49:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegoyus
    quote:

Birde bazı yorumlar okudum ekran kartı yeterli değil falan diyor pes2011 ve gelecek 2012 ve call of duty modern war serisini çalıştırırmış akıcı baskada oyun oynamam belki birde bad company falan normal çalısmada fan sesi ve ısı degerleri hakkında daha çok paylaşım bekliyoruz birde kasa kalitesi vs bol bol resim arkadaslar :):)

Benim yukarıdaki yorumum yeterli olmadı sanırım senin için PES 2011 ve NFS Hot Pursuit kurdum mükemmel çalışıyor ve ısınma yok fan sesi yok, daha ne diyim. Bu arada ekran kartına kim kötü diyorsa yalan söyler.Canlı örneği benim... Bad Company'yi yükleyip denerim. Yarına da fotoğrafları paylaşırım.

Yorumlar için tskler aklımda bir iki ürün daha var ama 1. Sırada bu var 1500 seviyelerinde olursa alabirim ins olur:))

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gegoyus
    quote:

Yorumlar için tskler aklımda bir iki ürün daha var ama 1. Sırada bu var 1500 seviyelerinde olursa alabirim ins olur:))

Bence 1650-1700TL vermeye bile değer bu PC, kullandıktan sonra kalitesi daha iyi anlaşılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainJack

bimekste şu an web için 1751TL. yarın mağzaları gezicem. eğer ani bi indirim kampanyası yaparlarsa çok iyi olur, ki bu ihtimali göz önünde bulundurmuyorum pek :)) bimeksin kampanyaları hakkında bilgisi olan varmı ? yani belirli aralarda falan mı oluyor indirimler kampanyalar vs vs ?

Electroworld'de dolar 1,11 olarak hesaplanıyor, dün bende 022v modelini 1500 TL.'ye aldım..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.