Şimdi Ara

Asus N53JF-SX210V kullanan varsa yarumlarını benimle paylaşabilirmi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
602
Cevap
3
Favori
47.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: |RS|

quote:

Orijinalden alıntı: CaptainJack

bimekste şu an web için 1751TL. yarın mağzaları gezicem. eğer ani bi indirim kampanyası yaparlarsa çok iyi olur, ki bu ihtimali göz önünde bulundurmuyorum pek :)) bimeksin kampanyaları hakkında bilgisi olan varmı ? yani belirli aralarda falan mı oluyor indirimler kampanyalar vs vs ?

Electroworld'de dolar 1,11 olarak hesaplanıyor, dün bende 022v modelini 1500 TL.'ye aldım..

022v modelini derken başka hangi kombinasyonları var bu asusun kafam karıştı:D
  • 210V ile farkı sanırım sadece bluray okuyucu olması. Benim için önemli değil, 210V de ilave olarak o var. Diğer işlemci ekran kartı vs. aynı diye biliyorum.
  • quote:

210V ile farkı sanırım sadece bluray okuyucu olması. Benim için önemli değil, 210V de ilave olarak o var. Diğer işlemci ekran kartı vs. aynı diye biliyorum.

bluraysız olanın linki atarmısınız benim içinde bluray önemli değil
  • Sadece okuyucu ise önemli değilde, blu-ray yazıcı olunca baya işe yarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21

quote:

210V ile farkı sanırım sadece bluray okuyucu olması. Benim için önemli değil, 210V de ilave olarak o var. Diğer işlemci ekran kartı vs. aynı diye biliyorum.

bluraysız olanın linki atarmısınız benim içinde bluray önemli değil

Asus N53JF-SX022V olarak aratırsanız ulaşabilirsiniz.

Bluray okuyucu var sadece diğer modelde ve usb 3.0 destekli bir port var. bunun dışında 022v'nin üstünlüğü ise 7200 rpm hdd'e sahip olması...

Tüm serinin özellikleri de bunlar:

N53JL-SZ030V
    15.6 " Full HD LED (1920x1080)
    Intel Core i5-460M 2.53 GHz
    4 GB DDR3 1333mhz
    500GB 7200rpm
    NVIDIA GeForce GT 425M, 2GB harici
    802.11 A/B/G/N
    DVD Yazıcı (8xSuper Multi-Dual)
    Bluetooth
    2MP Kamera
    Windows 7 Home Premium 64bit
    Mouse
    3xUSB, 1xHDMI, 1xVGA, 1xE-sata, 5in1 kart okuyucu, 2.71 kg, 6 hücreli pil, Gigabit ethernet
    2 Yıl Uluslararası Garanti

N53JL-SX022V
    15.6 " HD LED(1366 x 768)
    4 GB DDR3 1333mhz
    500GB 7200rpm
    NVIDIA GeForce GT 425M, 2GB harici
    802.11 A/B/G/N
    DVD Yazıcı (8xSuper Multi-Dual)
    Bluetooth
    2MP Kamera
    3xUSB, 1xHDMI, 1xVGA, 1xE-sata, 5in1 kart okuyucu, 2.71 kg, 6 hücreli pil, Gigabit ethernet

N53JF-SX210V
    4GB DDR3
    500GB 5400rpm
    NVIDIA GeForce GT 425M, 1GB harici
    802.11 A/B/G/N
    Bluray Okuyucu + DVD yazıcı
    Bluetooth
    2MP Kamera
    Mouse
    1 adet USB 3.0, 2xUSB 2.0, 1xHDMI, 1xVGA, 1xE-sata, 5in1 kart okuyucu, 2.71 kg, 6 hücreli pil, Gigabit ethernet

N53JQ-SX208V
    Intel Core i7-740QM 1.73 GHz, 6 MB Cache
    6GB DDR3 1333mhz
    640GB 5400rpm
    802.11 A/B/G/N
    Bluetooth
    2MP Kamera
    Mouse
    1 adet USB 3.0, 2xUSB 2.0, 1xHDMI, 1xVGA, 1xE-sata, 5in1 kart okuyucu, 2.71 kg, 6 hücreli pil, Gigabit ethernet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |RS| -- 17 Aralık 2010; 19:26:16 >

• 7200 rpm. ise biraz daha hızlı çalışması nedeniyle bir takım sesler gelebilir, bende de geliyor ama çok kolay duyulabilecek seviyede değil..
  • benim ki 5400 rpm..ses bayağı belli oluyor..arasıra yapıyor
  • full hd nin sadece N53JL-SZ030V 15.6 " Full HD LED (1920x1080) olmasının mantığı nedir en uygunu bence
    N53JF-SX210V modeli birde arkadaşlar i7 olan modelin hızıyla çok fark ve ısınma olurmu benim amacım ısınmasın normal kullanımda yani pc yettiği kadar güç tüketip az ısınsın full güçte isi ısınması önemli değil çünkü oyun vs oynarsam soğutucu var;) bu şartlarda sizce i7 mi i5 mi birde full hd kafamı karıştırdı
  • Full HD bence 15,5'' için gereksiz, birde oyun oynarken daha yüksek çözünürlükte oynamak zorunda kalınması gerekiyor, buda performansı düşürür. Isınma konusunda normal kullanımda da i7-i5 farkı muhakkak olacaktır.
  • Arkadaşlar birincisi o harddiskinden ses gelen arkadaş için söylüyorum N53JF SX210V sahibiyim şu ana kadar hiç bir ses duymadım, senin şanssızlığın sanırım. Allah'a şükür öyle bir problemim yok. Normal çalışma esnasında ısınma yok ses yok, oyunlarda da mesela NFS Hot Pursuit i 2 saat kadar oynamama rağmen 48 dereceyi gördüm en fazla. bu arada o çözünürlük olayı Full HD Tv ye bağladığında işe yarayan bir olay, ki ben oyun oynarken sürekli evdeki plasmaya bağlıyorum HDMI dan ve mükemmel bir görüntü kalitesinde oyunları çalıştırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gegoyus

Arkadaşlar birincisi o harddiskinden ses gelen arkadaş için söylüyorum N53JF SX210V sahibiyim şu ana kadar hiç bir ses duymadım, senin şanssızlığın sanırım. Allah'a şükür öyle bir problemim yok. Normal çalışma esnasında ısınma yok ses yok, oyunlarda da mesela NFS Hot Pursuit i 2 saat kadar oynamama rağmen 48 dereceyi gördüm en fazla. bu arada o çözünürlük olayı Full HD Tv ye bağladığında işe yarayan bir olay, ki ben oyun oynarken sürekli evdeki plasmaya bağlıyorum HDMI dan ve mükemmel bir görüntü kalitesinde oyunları çalıştırıyorum.

hocam laptopu normal kucağınıza alınca internette gezince ısınma değerleri neler acaba bir saatlik geziden sonraki ısı değerlerini yazarsanız ve dizinizde iz bırakıyormu

|RS|

Full HD bence 15,5'' için gereksiz, birde oyun oynarken daha yüksek çözünürlükte oynamak zorunda kalınması gerekiyor, buda performansı düşürür. Isınma konusunda normal kullanımda da i7-i5 farkı muhakkak olacaktır.

arkadaşım nasıl yani full hd dezavantajmı:S ben sadece film izlerken pc bağlarım onun dışında tabiki pc ekranı ama çözünürlüğün yüksek olması nasıl dezavantaj

• quote:

quote:

Arkadaşlar birincisi o harddiskinden ses gelen arkadaş için söylüyorum N53JF SX210V sahibiyim şu ana kadar hiç bir ses duymadım, senin şanssızlığın sanırım. Allah'a şükür öyle bir problemim yok. Normal çalışma esnasında ısınma yok ses yok, oyunlarda da mesela NFS Hot Pursuit i 2 saat kadar oynamama rağmen 48 dereceyi gördüm en fazla. bu arada o çözünürlük olayı Full HD Tv ye bağladığında işe yarayan bir olay, ki ben oyun oynarken sürekli evdeki plasmaya bağlıyorum HDMI dan ve mükemmel bir görüntü kalitesinde oyunları çalıştırıyorum.

hocam laptopu normal kucağınıza alınca internette gezince ısınma değerleri neler acaba bir saatlik geziden sonraki ısı değerlerini yazarsanız ve dizinizde iz bırakıyormu

|RS|

Full HD bence 15,5'' için gereksiz, birde oyun oynarken daha yüksek çözünürlükte oynamak zorunda kalınması gerekiyor, buda performansı düşürür. Isınma konusunda normal kullanımda da i7-i5 farkı muhakkak olacaktır.

arkadaşım nasıl yani full hd dezavantajmı:S ben sadece film izlerken pc bağlarım onun dışında tabiki pc ekranı ama çözünürlüğün yüksek olması nasıl dezavantaj

Oyun için dezavantaj dedim, oyun oynamıyorsanız tercih sizin.

• quote:

quote:

quote:

|RS|

Oyun için dezavantaj dedim, oyun oynamıyorsanız tercih sizin.

Yok oynuyorum hocam 210v alacam ama kampanya bekliyorum:))Birde kendim görmek istiyorum yakından

• N53JL-SZ030V modelide kafamı karıştırdı ya. Sizce hangisini almak daha iyi olur?
  • Ben bugün n53jl-022 modelini aldım electroworldden. Kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat 1500. Diğer model 210v de aynı fiyat ama ben bunu tercih ettim. Tercih nedenim ram 1333 mhz ve harddisk 7200 rpm olması. 210 modelinde ram 1066 ve disk 5400 rpm. Ama extra olarak blu-ray oynatıcı var. Ses, görüntü ve performans tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: index
    Ben bugün n53jl-022 modelini aldım electroworldden. Kesinlikle tavsiye ederim. Fiyat 1500. Diğer model 210v de aynı fiyat ama ben bunu tercih ettim. Tercih nedenim ram 1333 mhz ve harddisk 7200 rpm olması. 210 modelinde ram 1066 ve disk 5400 rpm. Ama extra olarak blu-ray oynatıcı var. Ses, görüntü ve performans tatmin edici.

Bende alacam ama yok burda electroword:(
  • N53JF-SX210V
    4GB DDR3
    500GB 5400rpm
    802.11 A/B/G/N
    Bluetooth
    2MP Kamera
    Mouse

ARKADAŞLAR BU LAPTOPa sahibim acil para gerektiğinden satıyorum..1.580 tl ye..jilatinleri daha sökülmedi..hepsiburada.comda fiyatı 1881 bimekste 1780 peşin fiyatları..düşünen arkadaş varsa no mu verebilirim. 12 günlük laptop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan927 -- 20 Aralık 2010; 17:51:41 >
  • Arkadaşlar N53JF yi merak edenler için söylüyorum. 3 hafta oldu kullanmaya başlayalı, yukarıda da yorumlarım var zaten. Makine çok yoğun oyunlarda bile çok yüksek fan sesi çıkarmıyor, sıcaklık olarak ise 2.5 saatlik Battlefield Bad Company2 ve NFS 2010 Hot Pursuit oyunlarını full grafikte oynamanın sonunda 65 dereceye kadar çıktığını gördüm. fakat fan sesi çok çıkmıyordu yinede hızlanmasına rağmen, rahatsız etmedi hiç. PC yi turbo moduna alıp öyle oynadım. 65 derece biraz yüksek gibi duruyor ama 2.5 saat az bir süre değil. oyundan çıkar çıkmaz hızlı bir şekilde 40-45 e sonra 35-40 derece seviyelerine indi. Durum böyle, ben her türlü tavsiye ederim, indirimde bulursanız kaçırmayın.
  • bende alıyom abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

quote:

Orijinalden alıntı: Smee

Eveeet, bütün problemi(ya da bana problem gibi görünen şeyi) hallettim.
    Laptop bugün elime geçti, başlarda ekran kartı ile ilgili problem olduğunu düşündüm ama tamamen yanılmışım cahilliğim yüzünden.
    Affola ama ben Optimus Tech hakkında bir şey bilmiyordum bugüne kadar. Şunu okuyalım;

quote:

GT425M ekran kartı, Nvidia Optimus teknojisine sahip. Bu da gerekli olduğu hallederle harici ekran kartını devreye sokarken, gerek olmayan hallerde dahili ekran kartı ile çalışıyor. Bu da daha az ısı ve daha az güç tüketimi demektir.

Harika bir sistem olduğunu şimdi anladım. NVidia'nın panelinden birkaç değişiklikle sorun olarak gördüğüm şeyi düzelttim.
    Artık oyunlara girdiği zaman desktop modunda mavi olan ışık(klavyenin üstünde hangi ekran kartının kullanıldığına dair küçük bir ışık var) beyaza dönüyor ki bu da aslında High-Performance NVidia GF GT 425M'in aktive edildiğini gösteriyor. Ekran kartını aşırı oyunlarda denemedim daha, ama dediğim gibi ilk başta ana ekran kartına geçmediğinden oyunlar deli gibi kasıyordu. Problem ne yahu falan derken küçük bir internet araştırması yaptıktan ve yukarıdaki bidi_52 adlı arkadaşımızında verdiği linkten öğrendiğim şeylerle yaptığım küçük ayarlar mükemmel sonuç getirdi.

Artık harika bir oyun performansı alıyorum, yakın zamanda zamanımızın deli oyunları olarak görülen oyunlarla da deneyeceğim ve gözlemlediğim her şeyi buraya aktarmaya ya da farklı bir başlık altında sizlere sunmaya çalışacağım.

Hepinize iyi geceler diliyorum.

• ben de pazar günü electroworld den 1.500 tl ye aldım.aslında bu modeli önceden hiç görmemiştim.uzunca süredir dell 5010 ile yeni hp dv6 lardan birini almak aklımdaydı.ikisinden birini almak için mağazaya gitmiştim.ama bunun kasa kalitesini görünce diğerleri yanında biraz sönük kaldı.görüntüsüne,malzeme kalitesine kusursuz diyebilirim.özellikle ısınmaya takıntınız varsa bu modelde ısınma diye birşey yok.bu da beni özellikle cezbetti.normal kullanımda internet vs.makina kapalıyken nasılsa kasa aynı şekilde soğuk.nfs hot pursuit, cod mw2 yüksek ayarda 3 saat aralıksız oynadım,sadece fan ılık üfledi o kadar.kasanın hiçbir yerinde ısınma olmadı.bir laptopun bu kadar serin olabileceğini tahmin etmezdim açıkçası.bazen bileğimi touchpad in kenarlarındaki metal kısma değdirdiğimde soğuktan irkildiğim bile oluyor

hoparlörlere de mükemmel diyebilirim.bang olufseni bilen bilir zaten.

ekrana gelince,güncel laptoplarda kullanılan, standartlaşan led ekranlardan.gözlemlediğim kadarıyla 2.000 liraya kadar olan cihazlarda bu iyi mi desem kötü mü bilemediğim led ekranlar standart oldu.
    canımı sıkan tek şey blu raysız modeli almamam oldu.keşke onu alsaydım diyorum.aynı fiyataydı.birşeyden anlamayan teknoloji mağazası çalışanı kurbanı oldum.ondaki ram 1333 mhz,ekran kartı 2gb,harddiski 7200 rpm miş bendekinden üstün olarak sonradan öğrendim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.