Şimdi Ara

Asus Touchpad Kapatma (Kapanmıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
30.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar şu lanet touchpad hiçbir türlü kapanmıyor. Driverını güncelledim olmadı, kaldırmayı denedim her nasılsa o da olmadı, fn+f9 kombinasyonuna tecavüz ettim artık kafasına eserse kapanıyor arada(fn'in tüm kombinasyonları çalışıyor f9 çalışmıyor veya çalışmak istemiyor). Herhangi bir çözüm de bulamadım aradım taradım. Sinirden kıracağım en sonunda. Bu sorunu yaşayıp herhangi bir çözüm bulabilen var mı?

• Herhangi bir bilgisi olan yok mu?
  • aradan baya zaman geçti ama ben sorunu şöyle çözdüm.Belki gene işine yarar.

Başlat - Denetim Masası - Donanım ve ses kısmını açın

Aygıtlar ve yazıcılar kısmından aygıt yöneticisine tıklayın. Çıkan sayfada fare ve diğer işaret aygıtları olan sekmeden mouse olmayan touch pad i devre dışı bırakabilirsiniz.

Yani, Aygıt ayarlarından mouse olmayan touchpad olan ayarı devre dışı bırakın sorununuz çözülecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiazLou -- 23 Haziran 2017; 7:5:19 >
  • Aynı sorun bende de vardı ve StavenBayLouise çözümünü denedim, fayda etmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falconblue

Aynı sorun bende de vardı ve StavenBayLouise çözümünü denedim, fayda etmedi.
    aygıt yöneticisinde ulaştığın en son yerin resmini atarmısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiazLou

aradan baya zaman geçti ama ben sorunu şöyle çözdüm.Belki gene işine yarar.

Başlat - Denetim Masası - Donanım ve ses kısmını açın

Aygıtlar ve yazıcılar kısmından aygıt yöneticisine tıklayın. Çıkan sayfada fare ve diğer işaret aygıtları olan sekmeden mouse olmayan touch pad i devre dışı bırakabilirsiniz.

Yani, Aygıt ayarlarından mouse olmayan touchpad olan ayarı devre dışı bırakın sorununuz çözülecektir
    yazdıklarını gayet doğru
    ufak bir ekleme yapmak isterim , nette aratıp bu işlem için msdos (Bat dosaysı) kısayolu yapılıp başlat çubuğuna sabitlenebiliyor.
  • Denetim Masası -> Donanım ve Ses -> ASUS Smart Gesture -> Mouse Detection -> Disable touchpad when mouse is plugged in'i seçip OK diyoruz ve işlem tamam!
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRLCCR

Denetim Masası -> Donanım ve Ses -> ASUS Smart Gesture -> Mouse Detection -> Disable touchpad when mouse is plugged in'i seçip OK diyoruz ve işlem tamam!
    Allah senden razı olsun, işini gücünü rastgetirsin . 1 saatir uğraşıyordum ...
  • yok ne yaptıysam olmadı
    kapanmıyor
    millet çalışmadığı için sorunu çözmeye çalışır ben burda driverini sildim kaldırdım yeniden başlattım düzelmedi
  • https://www.asus.com/tr/Laptops/X550VX/HelpDesk_Download/

linkinden bilgisayar modelini seçin ve Pointing Device yazan programı indirim ATK dan sonra ven bu dosyayı indirip kurdum klavyeden touchpad kapatma sorunu düzeldi
  • Mojaverok Yüzbaşı isimli arkadaş, çok teşekkür ederim, sayende Asus notebook umda touchpad i kapatabildim
  • GRLCCR G kullanıcısına yanıt
    Adamsın teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRLCCR

Denetim Masası -> Donanım ve Ses -> ASUS Smart Gesture -> Mouse Detection -> Disable touchpad when mouse is plugged in'i seçip OK diyoruz ve işlem tamam!

İki gündür arıyordum. Teşekkür ederim. Her marka da farklı bir yerde farklı bir menü altında ne ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Allah razı olsun bu yöntemden  başka hiç bir şey sorunumu çözmedi

yıllar geçsede bilgi bilgidir, hayat kurtarır teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.