Şimdi Ara

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.538
Cevap
97
Favori
784.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ke_arslan
    merhaba arkadaşlar, bende Asus N53SN-SZ024V bu cihazı aldım. Bir tek problemim var. Klavyeden fn tuşuna basıp sesi yükseltip alçaltabilmem lazım ama olmuyor, diğer kısayollar çalışıyor, mesela ekran ışığını aynı yolla ayarlayabiliyorum ama ses olmuyor. Ayrıca klavyenin sol üst köşesinde özel kısayol tuşları var oradan da sese müdahale edemiyorum.
    Herşey problemsizken böyle saçma bir durumla uğraşmak çok sinir bozucu sizlerde de oldumu böyle bir durum?

Atk package driver ini yeniden kurun duzelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathßlue

Wireless çipseti intel mi çekim kuvveti nasıl acaba ?

Ben de cuma günü aldım, beni de ekleyin bu arada. N53SN SZ002V modeli. Wireless'a gelince, superonline fiber modem ile aramda 10 metre var ve 3 oda var ama çekimi süper. 5 diş göstermeyebiliyor ama baktığım zaman çekim gücünü sürekli 54 mbps gösteriyor. hiç düşmedi ne zaman baktıysam. T7200 + nVidia Go 7600 Toshiba laptoptan sonra vosvostan inip ferrariye binmişe döndüm.
  • Ayrıca Crysis demo, Street Fighter 4 ve Crysis 2 betalarını denedim. Bu arada, aklımda bulunsa da orjinal Crysis 2'ye bakmadım henüz. Street Fighter 4 ile uçuyor zaten makine. Crysis demo ile high ayarlarda kabaca 34 fps ortalama oldu.Minimum 24 fps idi. Crysis 2'de ise hardcore oynamak için çözünürlüğü biraz düşürmek durumunda kaldım. Ama gamer ayarıyla sorun olmuyor. Bu arada, bir ilginç şey de, Windows Live Messenger açınca makine nVidia karta geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil1026 -- 28 Mart 2011; 9:44:27 >
  • "Asus N53SN-SZ002V" almaya karar verdim. Tırnak içine aldığım kısmı teknofiyat'ta arattığımda çıkan sonuçlardan en uygun fiyata sahip olanı PC Depo. Peki PC Depo güvenilir midir? Acil almam gerekiyor bu laptop'ı ve nakit ödeme yapacağım. Ancak nereden alacağıma karar veremiyorum bir türlü.
    Bir de.. Bu alet Bimeks'e geldi mi, geldiyse fiyatı ne şu anda? Bugün almak istiyorum artık..
  • N53SN- SZ002V modelinin ekran kartı driverini bulamadım arkadaşlar. hem win7 32 bit için hemde 64 bit için. bir fikri olan var mı?
  • eksik olan driver lar bunlar arkadaşlar. ssd harddisk taktıgım icin sistemi kendim kurmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ
  • Evet, bende de hangi programı yanlışlıkla sildiysem o Universal Serial Bus(USB) Denetleyicisi eksik, her USB takışımda aygıt yazılımı yükleniyor diyor. Ben de yeni aldığım için çok ilgilenemedim. Şu anda da iş yerinden yazıyorum, laptop evde. bir bakarım eve gidince bu driver konularına.
  • Orijinalden alıntı: reeaall

eksik olan driver lar bunlar arkadaşlar. ssd harddisk taktıgım icin sistemi kendim kurmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

abi ssd için boş slot varmıydı. sen takılı gelen hdd yi çıkarıp yerine ssd mi taktın? bende hybrid bir sistem yapmayı düşünüyorum eğem ssd takıcak fazladan yuva var ise
  • Arkadaşlar yine soruyorum artık birisi bir cevap versin.benim N53SV-SX065Vnin arkasında küçük bir kapak var kapağın üstünde el işareti var.Orası ne işe yarıyor bilen yokmu.çok merak ediyorum açmayada korkuyorum.
  • benimde dikkatimi çekti o kapak. ram slotları orada olabilir diye düşündüm, açmak için uğraşmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ke_arslan -- 28 Mart 2011; 12:59:49 >
  • Selam arkadaşlar bu alete Ram takviyesi konusunu açmak istiyorum. 4 slot var ve sanırım 2gb+2gb olmak üzere 2 slot kullanılıyor. 3. slota 4gb taksam nasıl olur?
  • Merhaba bende yeni asus n53sv sx062v sahibiyim daha yeni kayıt oldum donanım forum'a
    beni de üye olarak yazabilirsiniz bundan sonra burada takılacağım..

Asus n53sv sx06v den önceki bilgisayarlarım
    Yakın Tarihten başlarsak

-Asus n61vg213DV
    -Acer extensa (modelini hatırlamıyorum )
    - ve
    Toplama bilgisayarlarım ( 4 tanecik :)

Bilgi yardımın da bulunan arakdaşlara teşekkür ederim.

Benim de bu bilgisayarla ilgili bir sorum olucaktı recovery yapmaya çalıştım dün
    1 saatte ilksekmenin %50'si doldu nedendir anlayamadım
    Bu kadar sağlam özellikli bir bilgisayarın bu kadar geç recovery yazması...
    Bu gece tekrar deneyeceğim...

Cevap verenlere çok teşekkür ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: cm.sntrk

Merhaba bende yeni asus n53sv sx062v sahibiyim daha yeni kayıt oldum donanım forum'a
    beni de üye olarak yazabilirsiniz bundan sonra burada takılacağım..

Asus n53sv sx06v den önceki bilgisayarlarım
    Yakın Tarihten başlarsak

-Asus n61vg213DV
    -Acer extensa (modelini hatırlamıyorum )
    - ve
    Toplama bilgisayarlarım ( 4 tanecik :)

Bilgi yardımın da bulunan arakdaşlara teşekkür ederim.

Benim de bu bilgisayarla ilgili bir sorum olucaktı recovery yapmaya çalıştım dün
    1 saatte ilksekmenin %50'si doldu nedendir anlayamadım
    Bu kadar sağlam özellikli bir bilgisayarın bu kadar geç recovery yazması...
    Bu gece tekrar deneyeceğim...

Cevap verenlere çok teşekkür ediyorum..

Zaten AI Recovery Utility'i açtığınızda tek loading ekranı çıkıyor ve sadece orası doluyor. En çok zaman da zaten 1. DVD'de geçiyor. İlk önce Win7'nin image dosyasını oluşturuyor program, zaten o bar %50 olduktan sonra ilk DVD'ye yazma işlemi başlıyor. İlkinde sabrederseniz diğer DVD'ler çok daha çabuk biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lion2141

Selam arkadaşlar bu alete Ram takviyesi konusunu açmak istiyorum. 4 slot var ve sanırım 2gb+2gb olmak üzere 2 slot kullanılıyor. 3. slota 4gb taksam nasıl olur?

8 Gb olur. Ben alırken direk öyle taktırarak aldım kardeşim ordan biliyorum. Sorun yok yani 8 Gb Ram' le güzel güzel kullanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haviye

quote:

Selam arkadaşlar bu alete Ram takviyesi konusunu açmak istiyorum. 4 slot var ve sanırım 2gb+2gb olmak üzere 2 slot kullanılıyor. 3. slota 4gb taksam nasıl olur?

8 Gb olur. Ben alırken direk öyle taktırarak aldım kardeşim ordan biliyorum. Sorun yok yani 8 Gb Ram' le güzel güzel kullanırsın

Tabi sanırım diğer 2 GB modüller gibi 1333 MHz olmasına da dikkat etmek lazım. Önceki laptobuma ben de taktırmıştım. Bana 4 GB şimdilik yeterli ama Oracle programlarıyla uğraşmaya başlarsam ben de düşünebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haviye

quote:

Hangi rami taktırdın şöyle bir alışveriş sitelerine baktım CAS Gecikme hızları yazmıyor.Özellikle kingston modellerinde.Tavsiye edebileceğin var mı?. "ram slotlarından biri 4 diğerlerinin 2 2 olmasıyla 4 +4 olmasının performansı çok mu farklıdır veya 2+2+4 alacağına 2+2+2+2 alsam daha mı iyi olur?

• Orijinalden alıntı: zanakarcan

Orijinalden alıntı: reeaall

eksik olan driver lar bunlar arkadaşlar. ssd harddisk taktıgım icin sistemi kendim kurmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

abi ssd için boş slot varmıydı. sen takılı gelen hdd yi çıkarıp yerine ssd mi taktın? bende hybrid bir sistem yapmayı düşünüyorum eğem ssd takıcak fazladan yuva var ise

daha önce de cevap vermiştim ama olsun:)
    evet takılı gelen hdd'yi çıkarıp ssd yi taktım.
  • Orijinalden alıntı: reeaall

Orijinalden alıntı: zanakarcan

Hocam, SSD Windows puanında kaç puan alıyor? Çok önemli bir kriter değil belki ama bizim HDD 5,8 aldığı için sorayım dedim kıyaslamak amacıyla.
  • arkadaşlar n53sn sz002v için aygıt yöneticisinden "görüntü bağdaştırıcılarının" detaylı capsini koyarsanız sevinirim
  • Orijinalden alıntı: yesil1026

Orijinalden alıntı: zanakarcan

Hocam, SSD Windows puanında kaç puan alıyor? Çok önemli bir kriter değil belki ama bizim HDD 5,8 aldığı için sorayım dedim kıyaslamak amacıyla.

ben kurulu sistemde denediğim için eski puanlar değişmedi normal olarak. şu ekran kartının driverini hallettiğim zaman onu da deneyeceğim. ama veri transferi inanılmaz bir hızda gerçekleşiyor.tavsiye ederim ssd yi. ama biraz pahalı tabi. şu ekran kartını halledeyim hemen ssd transfer hızının da sayısal değerini yazarım buraya. sende aygıt yöneticisinden ekran kartının ne şekilde göründüğünü caps lersen çok sevinirim. kimseden ses çıkmadı da:)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.