Şimdi Ara

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.539
Cevap
97
Favori
784.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xallez

quote:

Orijinalden alıntı: reeaall

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bende home premiumu silip ultimate kurmak istedim ama hata veriyor.c yi komple silip, ultimate kurmaya çalışıyorum ama format sırasında reset attıktan sonra, kayıt defteri güncelleniyor,video aygıt sürücüsü denetleniyor vs yazdıktan sonra "etkileşimli oturum açma hatası" yazıyor ve makine reset atıyor. Cumartesi gecesi sabah 6 ya kadar uğraştım bununla.Bir seferindede şans eseri hata vermedi ancak bu seferde sadece 150 gb lik c sürücüsü gözüktü.d sürücüsü çıkmadı.sizce bu sorunun nedeni nedir nasıl çözebilirim?

sadece c görünsün sorun değil. işletim sistemi açıldıktan sonra d yi biçimlendirerek görebilirsiniz.
    sizde ekran kartı driver ı var mı? nasıl halledeceksiniz ekran kartını?

yazılım cd sinin içinde nvidia nın driverlarıvar sanıyordum ben?

sadece 64 bit olanın var maalesef.

bende zaten 64 bit ultimate kurmak istiyorum hocam.

bende sanırım sonunda öyle yapacağım ama win7 64 bit her programda düzgün çalışmıyor. denemek lazım. ama acilen 32bit'in gt550m in driver ı lazım

• Hmm, bu 64 bit driver'ın versiyonu ne ise onun 32 bitini denemek en sağlıklısı o zaman, driverların kartı görmemesi acaip bi durum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

quote:

windows 7 32 bit optimus güncellemesi :

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_32_Z817126643.zip

windows 7 64 bit optimus güncellemesi için alttaki driveri deneyiniz.

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_64_Z817126619.zip

quote:

üstte verdiklerim olmazsa bunu deneyiniz , daha sonra çıkmış. Yalnız 64 bit için mevcut.

windows 7 64 bit optimus güncellemesi için alttaki driveri deneyiniz. 155 MB 25- 02- 2011 12:04:00

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_64_Z817126686.zip

optimus driverlarını deneyen yazarsa sevinirim , resmi sitesinde 2011/01/28 tarihine ait driverlar mevcut , ben bunları direk asusun ftp'sinden bularak arakladım :) , büyük olasılık bunlar yüklendiginde bir sorun kalmayacaktır. daha oyun yüklemedigimden ben test edemiyorum

Ekran kartı yani nvidia gt 550m için birisi bu üstte verdigim driverları denerse sevinirim , asusun ftpden bulup çektim ve bunlar büyük olasılık bizim gt 550m için ayarlarlanmış driverlar , kendi uptede sitesinde ocak ayına ait driverlar mevcut fakat ftp 'ye şubat 25 tarihine ait üstte verdigim yeni ekran kartı driverları eklenmiş , şuan oyun yüklemediğimden deneyemedim. Biri denerse sevinirim.

maalesef dün bu driver ların 32 bit olanını da denedim fakat kurulum sırasında böyle bir aygıt bulunamadı gibisinden hata verdi.

İyi de arkadaşlar dikkat etmiyorsunuz heralde cihazın üsütndeki driver bu zaten.Nvidia'nın sitesindeki sürüm de aynı:266.86 GT500M serilerini destekleyen bir driver çıkmadı hala.Driverımız var ama verimli kullanamıyoruz diye üzülmeyin.Son çıkan drivera siteden bakarsanız "support" kısmında en son 400M serisini görürsünüz.Birkaç hafta içinde güncel bir driver çıkar diye tahmin ediyorum.Çünkü Nvidia GT590 ekran kartının lansmanını yaptı ardından yazılımla ek destek gelecektir.Her yeni kart yeni driver demek

*Edit* Gerçi sonradan baktım da bu sürümün üstüne 267.91 sürümü çıkmış.Ama o da desteklemiyor...GT590 için bahsettiğim yazılım desteği bu olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XPerience -- 28 Mart 2011; 17:06:45 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar bende home premiumu silip ultimate kurmak istedim ama hata veriyor.c yi komple silip, ultimate kurmaya çalışıyorum ama format sırasında reset attıktan sonra, kayıt defteri güncelleniyor,video aygıt sürücüsü denetleniyor vs yazdıktan sonra "etkileşimli oturum açma hatası" yazıyor ve makine reset atıyor. Cumartesi gecesi sabah 6 ya kadar uğraştım bununla.Bir seferindede şans eseri hata vermedi ancak bu seferde sadece 150 gb lik c sürücüsü gözüktü.d sürücüsü çıkmadı.sizce bu sorunun nedeni nedir nasıl çözebilirim?

sadece c görünsün sorun değil. işletim sistemi açıldıktan sonra d yi biçimlendirerek görebilirsiniz.

bende sanırım sonunda öyle yapacağım ama win7 64 bit her programda düzgün çalışmıyor. denemek lazım. ama acilen 32bit'in gt550m in driver ı lazım

peki bu bahsettiğim format sonrası d sürücüsünün gözükmeme problemi için diski nasıl biçimlendirebilirim ? Çünkü diskin o kısmı komple gözükmüyor sanki sadece150 gb lik bir hdd varmış gibi davranıyor işletim sistemi.bu nedenlede göremddiğim bir sürücüyünasıl biçimlendiriceğimi bilemiyorum.
    Ayrıca bu laptopun yanında gelen yazılım dvd sini komple kurduktan sonra media tuşları ve animasyonlarının çalışmasında bir sorun yaşarmıyım acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

quote:

quote:

quote:

windows 7 32 bit optimus güncellemesi :

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_32_Z817126643.zip

windows 7 64 bit optimus güncellemesi için alttaki driveri deneyiniz.

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_64_Z817126619.zip

quote:

üstte verdiklerim olmazsa bunu deneyiniz , daha sonra çıkmış. Yalnız 64 bit için mevcut.

windows 7 64 bit optimus güncellemesi için alttaki driveri deneyiniz. 155 MB 25- 02- 2011 12:04:00

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_64_Z817126686.zip

optimus driverlarını deneyen yazarsa sevinirim , resmi sitesinde 2011/01/28 tarihine ait driverlar mevcut , ben bunları direk asusun ftp'sinden bularak arakladım :) , büyük olasılık bunlar yüklendiginde bir sorun kalmayacaktır. daha oyun yüklemedigimden ben test edemiyorum

Ekran kartı yani nvidia gt 550m için birisi bu üstte verdigim driverları denerse sevinirim , asusun ftpden bulup çektim ve bunlar büyük olasılık bizim gt 550m için ayarlarlanmış driverlar , kendi uptede sitesinde ocak ayına ait driverlar mevcut fakat ftp 'ye şubat 25 tarihine ait üstte verdigim yeni ekran kartı driverları eklenmiş , şuan oyun yüklemediğimden deneyemedim. Biri denerse sevinirim.

maalesef dün bu driver ların 32 bit olanını da denedim fakat kurulum sırasında böyle bir aygıt bulunamadı gibisinden hata verdi.

İyi de arkadaşlar dikkat etmiyorsunuz heralde cihazın üsütndeki driver bu zaten.Nvidia'nın sitesindeki sürüm de aynı:266.86 GT500M serilerini destekleyen bir driver çıkmadı hala.Driverımız var ama verimli kullanamıyoruz diye üzülmeyin.Son çıkan drivera siteden bakarsanız "support" kısmında en son 400M serisini görürsünüz.Birkaç hafta içinde güncel bir driver çıkar diye tahmin ediyorum.Çünkü Nvidia GT590 ekran kartının lansmanını yaptı ardından yazılımla ek destek gelecektir.Her yeni kart yeni driver demek

266.86 sürümü de kurulamıyor maalesef laptop'a. anlayacağınız denemediğim driver kalmadı gibi bişey. yani bu nvidia nın çok çalışan! mühendisleri bu driver ı çıkarana kadar bekleyecek miyiz:S
    nasıl bir iş bu ben zaten anlamadım gitti.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

peki bu bahsettiğim format sonrası d sürücüsünün gözükmeme problemi için diski nasıl biçimlendirebilirim ? Çünkü diskin o kısmı komple gözükmüyor sanki sadece150 gb lik bir hdd varmış gibi davranıyor işletim sistemi.bu nedenlede göremddiğim bir sürücüyünasıl biçimlendiriceğimi bilemiyorum.
    Ayrıca bu laptopun yanında gelen yazılım dvd sini komple kurduktan sonra media tuşları ve animasyonlarının çalışmasında bir sorun yaşarmıyım acaba ?

denetim masasından bilgisayar yönetimine girin oradan da disk yönetiminden görmeniz ve biçimlendirmeniz lazım.
    ATK driver ını kurun media tuşları çalışacaktır

• 266.39 sürümünü dener misiniz lütfen.Nasıl tanımaz anlamıyorum ben de kurdum aynı şekilde formattan sonra? İlginç bir durum.

Bu sürücüyü size verilen driver dvdsinde bulabilirsiniz.Üretici sürümüdür bu.Nvidia'nın sitesinde var mı diye baktım yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XPerience -- 28 Mart 2011; 17:10:27 >
  • Driver(VGA) konusunda biraz sabırlı olmak lazım. nVidia'nın sitesinde gördüm bir yetkili çok kısa zaman içinde 500M serisi kartları destekleyen driverı çıkaracaklarını yazmış bugün. En kötü 1-2 hafta içinde çıkar diye tahmin ediyorum..
  • merhaba bende lenovo y560 var fakat ekranında gradient sorunu var çok memnunum ama ekranı yüzünden memnun değilim bunun ekranında güzel film izleniyormu gradient sorunu varmı? bi ekran için bu laptopla değiştirmeye değermi acaba yoksa monitör almak dahamı mantıklı?
  • Pardan gradient dediğiniz nedir tam olarak? Herhangi bir kayma,şişkinlik tarzı birşey mi var acaba? Veya yanlardan bakıldığındaki açıdan mı bahsediyorsunuz?

Full HD panel ekran var bildiğiniz üzere.Görüntüler gerçekten kaliteli.Üstten bakıldığında en az görme açısı orada. Ama yanlardan 170 küsur derecede görüntü kaybı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil1026

Laptopla beraber gelen Driver DVD'sinde olabilir VGA sürücüsü, ben ona bakmamıştım ama belki ondan yüklenebilir.

Belki değil yükleniyor :D Laptop kutusuyla gelen driver CD' sinde kurulumda hazırda gelen driver ve uygulamaların hepsi var. 64 bit olarak tabi.
  • quote:

Pardan gradient dediğiniz nedir tam olarak? Herhangi bir kayma,şişkinlik tarzı birşey mi var acaba? Veya yanlardan bakıldığındaki açıdan mı bahsediyorsunuz?

Full HD panel ekran var bildiğiniz üzere.Görüntüler gerçekten kaliteli.Üstten bakıldığında en az görme açısı orada. Ama yanlardan 170 küsur derecede görüntü kaybı yok

yani gradient resimlerde çizik çizik görünüyorhttp://misc.pozmu.net/uploads/gradient-problem.png bu resimdeki gibi.Sizdede öylemi acaba?

• Çok farkedilmese de dikkatli incelendiğinde evet var.Dikey çizgiler halinde.Ancak bu benim birçok kez karşılaştığım birşey.Daha önce kullandığım 2 notebook da aynı şekildeydi.İlginç bunu hiç problem olarak düşünmemiştim.Sebep nedir bunun için? Panel üretim kalitesi mi donanımdan kaynaklanan sorun mu?
  • quote:

266.39 sürümünü dener misiniz lütfen.Nasıl tanımaz anlamıyorum ben de kurdum aynı şekilde formattan sonra? İlginç bir durum.

Bu sürücüyü size verilen driver dvdsinde bulabilirsiniz.Üretici sürümüdür bu.Nvidia'nın sitesinde var mı diye baktım yoktu.

32 bit lazım bana çünkü:)
    bu gidişle 64 biti kuracağım sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DriLL3R

Driver(VGA) konusunda biraz sabırlı olmak lazım. nVidia'nın sitesinde gördüm bir yetkili çok kısa zaman içinde 500M serisi kartları destekleyen driverı çıkaracaklarını yazmış bugün. En kötü 1-2 hafta içinde çıkar diye tahmin ediyorum..

kartları üretirken iyi driver a gelince fos çıktı bu nvidia:)
  • teşekkürler bilgi için.
  • düşünenler için bimeks'te %18 indirim kampanyası şu an itibariyle devam ediyor.
  • quote:

Çok farkedilmese de dikkatli incelendiğinde evet var.Dikey çizgiler halinde.Ancak bu benim birçok kez karşılaştığım birşey.Daha önce kullandığım 2 notebook da aynı şekildeydi.İlginç bunu hiç problem olarak düşünmemiştim.Sebep nedir bunun için? Panel üretim kalitesi mi donanımdan kaynaklanan sorun mu?

lcd yapımında kullanılan bi teknikten sanırım peki bu resimde varmı ?
    http://www.outbackphoto.com/workflow/wf_74/gradient.jpg

• quote:

266.39 sürümünü dener misiniz lütfen.Nasıl tanımaz anlamıyorum ben de kurdum aynı şekilde formattan sonra? İlginç bir durum.

ben bu driverı yükledim herhangi bir problem görünmüyor şimdilik.dün akşamdan beri kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: borno_vali

quote:

ben bu driverı yükledim herhangi bir problem görünmüyor şimdilik.dün akşamdan beri kullanıyorum

32 bit mi 64 bit olan için mi?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.