Şimdi Ara

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ (577. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.539
Cevap
97
Favori
784.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
Giriş

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim yeterince aydınlatıcı oldu.

Kartın btsiz modelleri olduğunun farkında değildim sipariş geçerken dikkat edeceğim:)

Bu süreçte benim de biraz konuyu araştırma şansım oldu. Harici bir monitr bağladığımızda gt540 değil de entegre ekran kartı Intel 3000 grafik işlemci kullanılıyor. Full Hd 144hz bir monitörde denediğimde 1080p görüntü 85 hz kadar ekran desteği aldım. Yeterli bir görüntü kalitesi oldu benim için. İleri dönük 2k bir monitör alırsam da en kötü full hd ayarlarda kullanabileceğim gibi gözüküyor.

• Laptopu kasa gibi kullanıp monitör+kablosuz klavye+ mouse ile kullanmayı düşünen olurda bu süreçte kendi edindiğim tecrübeleri paylaşmak istiyorum:)

32 inc IPS 2k 75 Hz bir monitör ile (Viewsonic Vx3276) laptopu bağladığımda, 60Hz 2048x1152 gibi 16/9 formatında bir çözünürlük ancak veriyor. Tam 2k görüntüye sanırım Intel 3000 dahili ekran kartının gücü yetmiyor. Masaüstüne görüntü gelmesiyle işlem yapmasanız da fan sürekli çalışıyor. Youtubeda 4k çözünürlükte video izlemek gibi işlem gücü gerektiren bir durumda da fan deli gibi çalışmasına rağmen soğutamaması nedeniyle 2 kez laptop kapandı(ısıyı ölçmedim). Yakında termal macunu yenileyip tekrar deneyeceğim. Normal kullanımda film izlerken sadece fan çalışma sesi oluyor ve onun harici bir sıkıntı yaşamadım.

N53sv (i7 işlemci-gt540m-8gb ram)

• ts2000 kullanıcısına yanıt

Hocam bluetoohtlu versiyonu bu mu? Bağlantı sorununu artık bende yaşamaya başladım. Kartlardan çok anlamıyorum linkdeki ürünü alsak sorun çözülür mü? Bazı arkadaşlar dc board değiştirmiş wifi sorunu için. Şarj ile sorun yaşamıyorum ama önce dc board mı değiştirsem karar veremedim. Sorun dc board da mı yoksa wifi kartında mı acaba

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ
     ||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜaliexpress.com
    13.06US $ 50% OFF|Dual Band Wireless Wifi Card For Intel 7260 7260HMW Half Mini PCI E 2.4G/5Ghz 1200M Bluetooth 4.0 Wi Fi Adapter 7260ac 802.11ac|wireless wifi card|wifi carddual band wireless - AliExpress
    https://tr.aliexpress.com/item/32383476856.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dvsVHht
  • ARIFYASIN kullanıcısına yanıt

Hocam kartı sipariş verme durumunuzda buradan paylaşırmısınız. Wifili ortamda telefondan bağlıyorum bilgisayara bildiğin gitti wifi...

• Arkadaşlar anakartım yanmış,n53sn-sz002v modeli.Anakartı sağlam olup ekranı giden varsa bana ulaşsın.

• Yaklaşık 10 senedir kullandığım bilgisayarımın sıcaklığı 95 dereceden aşağı değildi boştayken. Fandan inanılmaz gürültü çıkıyordu sanki çalışmıyor gibiydi hırıltı sesine benzerdi, anakartı söküp fanı suyun altına soktum (çok tehlikeli bir hareket farkındayım, anakarta da su sıçradı yaklaşık 6 saat kuruttum) temizliğini yaptım cillop gibi oldu fan yine de çok kirlenmemişti. neyse takıp çalıştırdım ama yine aynı sıcaklıkta hiç fark etmedi yine hırıltı sesi. Sonra fanın dönmediğini fark ettim biraz araştırdım ve yağlı kontak sprey almaya karar verdim. Diall marka çok amaçlı temizleyici aldım - WD-40 fiyatından dolayı tercih etmedim siz bunu alabilirsiniz.- Fanı söktüm ve pervaneyi kaldırdım içine biraz fazla olmak kaydıyla iyice sıktım. Tabi dışarı taştı siz uygularsanız dikkat edin. Fön makinesi ile fanın üstüne tutup dönüşünü yeterli bulduğumda yerine takıp çalıştırdım bir de ne göreyim 45-50 derece arasında gidip geliyor ve ses yok fanda sanki yeni fan almışım gibi. Bunun uzun ömürlü bir işlem olmadığının farkındayım ama sonuçta açıp kapatmak en fazla yarım saatimi alıyor. Sizin de bilgisayarınız sesli çalışıyorsa ve yeni fan almak istemiyorsanız tavsiye ederim.

• asus n53sn sz007v modeli leptop var sata 3 ssd desteklediğini aida programında 6gb kısmında supported yazılı olarak gördüm doğru mu acaba sata 3 destekliyor diye biliyorum sizce almalımıyım

• Merhaba,

N53SN-SX202V kullanıyorum.

Windows 10 yükledikten sonra bilgisayarı kapatıp açınca bluetooth sürücüsünde ünlem işareti çıkıyor ve

"Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)" hatası veriyor.

Bluetooth sorun giderici ile sorun gideriliyor.

Ancak her kapatıp açma işleminden sonra aynı sorun hep oluşuyor.

Yeniden başlat yapınca bluetooth normal çalışıyor herhangi bir sorun olmuyor.

Böyle bir durum ile karşılaşan var mı acaba?

Eğer varsa ve sorunu çözdüyse yardımcı olmasını rica ederim.

• Selamlar,

Yaklaşık 10 yıldır kullandığım N53SV-SX365R bilgisayarım açılmıyor. Güç tuşuna bastığımda güç ışığı yanıyor, fan çalışıyor ama sonrası yok, herhangi bir tepki yok. Ekran siyah. Kendi imkanlarımla yapabileceğim bir şey varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Problem ne olabilir? (40 saniye basılı tutma filan asus'un sitesinde yapılabilecekleri uyguladım, yanıt alamadım.)

• metingon M kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim n53 serisinde tüm modellerde destek var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glxys10e -- 17 Nisan 2022; 5:15:33 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • mediasten kullanıcısına yanıt
    2 yıl kadar önce fan temizliği yaptıktan sonra benzer sorunu bende yaşamıştım. Fan çalışıp ışıklar yanıyor ama ekrana görüntü gelmiyordu. Bilgisayardan ümidi kesip bataryasını çıkarıp bir kenara kaldırmıştım. 10 gün sonra denemek için bilgisayarı açmaya çalışınca sorunsuz açıldı ve hala sorunsuz kullanıyorum. Bendeki sorun muhtemelen temizlik yaparken statik elektrikten anakart kısa devre yaptı ve bir süre çalışmayınca kendiliğinden düzeldi. Çünkü aynı sorunu masa üstü bilgisayımın anakartını temizlerken her yıl yaşıyorum. Anakartı kasadan çıkartıp plastik bir zeminde çalıştırınca düzeliyor. Eğer anakartınız bozulmadıysa muhtemelen benim yaşadığım soruna benzer bir sorun olabilir. Bataryayı çıkartıp 10 gün kadar bilgisayarı açmayıp tekrar deneyebilirsiniz. Eğer düzelmezse muhtemelen anakartınızda donanımsal bir problem olabilir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • metingon M kullanıcısına yanıt

bir zamanlar kullandığım model n53sv 182v di sata3 desteği var hatta ssd takviyesi yapmıştım son hızında kullanılıyordu.500-550 yazma/okuma

• Arkadaşlar şarj girişinde temassızlık var şarja takılı çalışırken sürekli bataryada ve prize takılı uyarısı alıyorum kendini sürekli tekrarlıyor. Şarj soketi alsam kendim değişirebilir miyim ve hangisini almam gerekiyor. İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kyorakuu kullanıcısına yanıt

2 seçeneğiniz var. 1 sadece soketi alıp lehim ile yerine takmak. 2 DC board u değiştirmek. Yada sadece soketi lehim için bir elektrikçiden de yardım alabilirsiniz. Bunun için sadece DC board u sökmeniz gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ts2000 -- 23 Mayıs 2022; 8:8:24 >
  • ts2000 kullanıcısına yanıt

Ben en iyisi dc board alayım direk sök tak yaparsam daha kolay olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kyorakuu kullanıcısına yanıt

O zaman model n53sn ise https://winfluenced.com/mgm-1622410-15006-1XDCYWZTTT ürün bu olması lazım. Zamanında 59 tl ye almışım hey gidi günler :D

• Arkadaşlar ilk win7 ile gelen image kimde var? Ben ilk satın aldığımız versiyona dönmek istiyorum. Bizdeki ekran kartı malum win 7 destekli.

• Huawei MateBook D14 Intel Core i5 1240P 16GB 512GB SSD Windows 11 Home 14" IPS Taşınabilir Bilgisayar 17.999,00 TL

Asus X415E İntel Core i5 1135G7 8 GB 512 GB SSD + 32 GB Optane 14" FHD Windows 11 X415EA-EK663W 17.499,00 TL

Arkadaşlar öğretmen kullanımı için , oyun oynanmayacak acaba bu iki bilgisayardan hangisi alınır? Saygılarımla....

• 
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.