Şimdi Ara

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.539
Cevap
97
Favori
784.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lion2141

quote:

Orijinalden alıntı: Haviye

quote:

Orijinalden alıntı: Lion2141

Selam arkadaşlar bu alete Ram takviyesi konusunu açmak istiyorum. 4 slot var ve sanırım 2gb+2gb olmak üzere 2 slot kullanılıyor. 3. slota 4gb taksam nasıl olur?

8 Gb olur. Ben alırken direk öyle taktırarak aldım kardeşim ordan biliyorum. Sorun yok yani 8 Gb Ram' le güzel güzel kullanırsın

Hangi rami taktırdın şöyle bir alışveriş sitelerine baktım CAS Gecikme hızları yazmıyor.Özellikle kingston modellerinde.Tavsiye edebileceğin var mı?. "ram slotlarından biri 4 diğerlerinin 2 2 olmasıyla 4 +4 olmasının performansı çok mu farklıdır veya 2+2+4 alacağına 2+2+2+2 alsam daha mı iyi olur?

Valla dostum ben direk 4 gb kingston eklettirdim. Sadece hızları 1333 mü neydi yani onlara dikkat ettim. Hatta etmedim bile adamlar direk kendi taktı. Çok detaylı bilgim yok ama 2+2+4 yada 4+4 olmasının performans konusunda hissiyat oluşturcagını sanmam aynı performansı verir diye tahmin ediyorum.

• Beyler şu "Asus Live Update" programını hiç kullanan var mı? Yabancı forumlarda da bahsedilmiş, gereksiz ve sorunlu diye. Eğer öyleyse silmeyi düşünüyorum bu programı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DriLL3R

Beyler şu "Asus Live Update" programını hiç kullanan var mı? Yabancı forumlarda da bahsedilmiş, gereksiz ve sorunlu diye. Eğer öyleyse silmeyi düşünüyorum bu programı...

Valla ben birazdan kontrol etçem ne var ne yok diye silip sıfırdan windows ultimate kurcam. En nefret ettiğim şeydir bu yeni notebooklarda işletim sistemini yüklerler üzerine 1ton şey yüklerler bilgisayar kasar :D Sevmiyorum sıfırlayacam sistemi birazdan.
  • quote:

Beyler şu "Asus Live Update" programını hiç kullanan var mı? Yabancı forumlarda da bahsedilmiş, gereksiz ve sorunlu diye. Eğer öyleyse silmeyi düşünüyorum bu programı...

Valla ben kullanmadım ama henüz silmedim de, bu forumu takip ettikçe de silesim geliyor. sağolsun arkadaşlar programdan daha update
  • Orijinalden alıntı: reeaall

Orijinalden alıntı: yesil1026

Orijinalden alıntı: reeaall

Orijinalden alıntı: zanakarcan

eksik olan driver lar bunlar arkadaşlar. ssd harddisk taktıgım icin sistemi kendim kurmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim.

abi ssd için boş slot varmıydı. sen takılı gelen hdd yi çıkarıp yerine ssd mi taktın? bende hybrid bir sistem yapmayı düşünüyorum eğem ssd takıcak fazladan yuva var ise

daha önce de cevap vermiştim ama olsun:)
    evet takılı gelen hdd'yi çıkarıp ssd yi taktım.

Hocam, SSD Windows puanında kaç puan alıyor? Çok önemli bir kriter değil belki ama bizim HDD 5,8 aldığı için sorayım dedim kıyaslamak amacıyla.

ben kurulu sistemde denediğim için eski puanlar değişmedi normal olarak. şu ekran kartının driverini hallettiğim zaman onu da deneyeceğim. ama veri transferi inanılmaz bir hızda gerçekleşiyor.tavsiye ederim ssd yi. ama biraz pahalı tabi. şu ekran kartını halledeyim hemen ssd transfer hızının da sayısal değerini yazarım buraya. sende aygıt yöneticisinden ekran kartının ne şekilde göründüğünü caps lersen çok sevinirim. kimseden ses çıkmadı da:)

Hocam, laptop evde olduğu için şu anda caps atamıyorum, eve ulaşır ulaşmaz caps atarız. İnşallah faydası olur da çözülür problem.

• quote:

arkadaşlar n53sn sz002v için aygıt yöneticisinden "görüntü bağdaştırıcılarının" detaylı capsini koyarsanız sevinirim

Buyur kardeş

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ
  • Çanta olarak ne aldınız arkadaşlar? Ben orjinal Asus el çantası bulamadım, Valja, Caselogic filan bakıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASTRONOT1

Arkadaşlar yine soruyorum artık birisi bir cevap versin.benim N53SV-SX065Vnin arkasında küçük bir kapak var kapağın üstünde el işareti var.Orası ne işe yarıyor bilen yokmu.çok merak ediyorum açmayada korkuyorum.

Merhaba ben dün açmıştım o bölümü , wireless kart var orda , notebooks sit birde arkadaki üst bölümü açmak için orayada 2-3 tane vida atılmış ,üst tarafı sökmek isteyen orayı açıp yıldız tornavidayla vidaları boşa çıkarması lazım , gizli vidalama var yani kısaca :)
  • Bu arada RAM taktıracak arkadaşlar 2+2 şeklinde taktırsınlar. Bu şekilde dual çalışacağı için daha performanslı olur.
  • quote:

quote:

Valla ben birazdan kontrol etçem ne var ne yok diye silip sıfırdan windows ultimate kurcam. En nefret ettiğim şeydir bu yeni notebooklarda işletim sistemini yüklerler üzerine 1ton şey yüklerler bilgisayar kasar :D Sevmiyorum sıfırlayacam sistemi birazdan.

ben sıfırladım sistemi şimdi ekran kartının driver ini bulamıyorum cunku nvidia nın kendi sitesinde bile yok. otomatikte tanımıyor. ,umarım sen bulursun da bana da söylersin

• quote:

quote:

arkadaşlar n53sn sz002v için aygıt yöneticisinden "görüntü bağdaştırıcılarının" detaylı capsini koyarsanız sevinirim

Buyur kardeş

||| ASUS N53(SN-SV) SERİSİ KULLANICILARI KULÜBÜ

çok tşk ederim. umarım bulurum şunun ekran kartı driver ini. ondan sonra da ssd hdd nin performansını caps lerim hepinize...

• quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

windows 7 32 bit optimus güncellemesi :

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_32_Z817126643.zip

windows 7 64 bit optimus güncellemesi için alttaki driveri deneyiniz.

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_64_Z817126619.zip

quote:

üstte verdiklerim olmazsa bunu deneyiniz , daha sonra çıkmış. Yalnız 64 bit için mevcut.

windows 7 64 bit optimus güncellemesi için alttaki driveri deneyiniz. 155 MB 25- 02- 2011 12:04:00

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_64_Z817126686.zip

optimus driverlarını deneyen yazarsa sevinirim , resmi sitesinde 2011/01/28 tarihine ait driverlar mevcut , ben bunları direk asusun ftp'sinden bularak arakladım :) , büyük olasılık bunlar yüklendiginde bir sorun kalmayacaktır. daha oyun yüklemedigimden ben test edemiyorum

Ekran kartı yani nvidia gt 550m için birisi bu üstte verdigim driverları denerse sevinirim , asusun ftpden bulup çektim ve bunlar büyük olasılık bizim gt 550m için ayarlarlanmış driverlar , kendi uptede sitesinde ocak ayına ait driverlar mevcut fakat ftp 'ye şubat 25 tarihine ait üstte verdigim yeni ekran kartı driverları eklenmiş , şuan oyun yüklemediğimden deneyemedim. Biri denerse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 28 Mart 2011; 16:04:47 >

• quote:

quote:

windows 7 32 bit optimus güncellemesi :

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_32_Z817126643.zip

windows 7 64 bit optimus güncellemesi için alttaki driveri deneyiniz.

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/nVidia/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_64_Z817126619.zip

quote:

üstte verdiklerim olmazsa bunu deneyiniz , daha sonra çıkmış. Yalnız 64 bit için mevcut.

windows 7 64 bit optimus güncellemesi için alttaki driveri deneyiniz. 155 MB 25- 02- 2011 12:04:00

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/VGA_nVidia_N11X_N12X_R260_Win7_64_Z817126686.zip

optimus driverlarını deneyen yazarsa sevinirim , resmi sitesinde 2011/01/28 tarihine ait driverlar mevcut , ben bunları direk asusun ftp'sinden bularak arakladım :) , büyük olasılık bunlar yüklendiginde bir sorun kalmayacaktır. daha oyun yüklemedigimden ben test edemiyorum

Ekran kartı yani nvidia gt 550m için birisi bu üstte verdigim driverları denerse sevinirim , asusun ftpden bulup çektim ve bunlar büyük olasılık bizim gt 550m için ayarlarlanmış driverlar , kendi uptede sitesinde ocak ayına ait driverlar mevcut fakat ftp 'ye şubat 25 tarihine ait üstte verdigim yeni ekran kartı driverları eklenmiş , şuan oyun yüklemediğimden deneyemedim. Biri denerse sevinirim.

maalesef dün bu driver ların 32 bit olanını da denedim fakat kurulum sırasında böyle bir aygıt bulunamadı gibisinden hata verdi.

• Laptopla beraber gelen Driver DVD'sinde olabilir VGA sürücüsü, ben ona bakmamıştım ama belki ondan yüklenebilir.
  • arkadaşlar bende home premiumu silip ultimate kurmak istedim ama hata veriyor.c yi komple silip, ultimate kurmaya çalışıyorum ama format sırasında reset attıktan sonra, kayıt defteri güncelleniyor,video aygıt sürücüsü denetleniyor vs yazdıktan sonra "etkileşimli oturum açma hatası" yazıyor ve makine reset atıyor. Cumartesi gecesi sabah 6 ya kadar uğraştım bununla.Bir seferindede şans eseri hata vermedi ancak bu seferde sadece 150 gb lik c sürücüsü gözüktü.d sürücüsü çıkmadı.sizce bu sorunun nedeni nedir nasıl çözebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil1026

Laptopla beraber gelen Driver DVD'sinde olabilir VGA sürücüsü, ben ona bakmamıştım ama belki ondan yüklenebilir.

win7 64 bit'e ait o cd. ve driver i da tutmuyor maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xallez

arkadaşlar bende home premiumu silip ultimate kurmak istedim ama hata veriyor.c yi komple silip, ultimate kurmaya çalışıyorum ama format sırasında reset attıktan sonra, kayıt defteri güncelleniyor,video aygıt sürücüsü denetleniyor vs yazdıktan sonra "etkileşimli oturum açma hatası" yazıyor ve makine reset atıyor. Cumartesi gecesi sabah 6 ya kadar uğraştım bununla.Bir seferindede şans eseri hata vermedi ancak bu seferde sadece 150 gb lik c sürücüsü gözüktü.d sürücüsü çıkmadı.sizce bu sorunun nedeni nedir nasıl çözebilirim?

sadece c görünsün sorun değil. işletim sistemi açıldıktan sonra d yi biçimlendirerek görebilirsiniz.
    sizde ekran kartı driver ı var mı? nasıl halledeceksiniz ekran kartını?

• quote:

quote:

arkadaşlar bende home premiumu silip ultimate kurmak istedim ama hata veriyor.c yi komple silip, ultimate kurmaya çalışıyorum ama format sırasında reset attıktan sonra, kayıt defteri güncelleniyor,video aygıt sürücüsü denetleniyor vs yazdıktan sonra "etkileşimli oturum açma hatası" yazıyor ve makine reset atıyor. Cumartesi gecesi sabah 6 ya kadar uğraştım bununla.Bir seferindede şans eseri hata vermedi ancak bu seferde sadece 150 gb lik c sürücüsü gözüktü.d sürücüsü çıkmadı.sizce bu sorunun nedeni nedir nasıl çözebilirim?

sadece c görünsün sorun değil. işletim sistemi açıldıktan sonra d yi biçimlendirerek görebilirsiniz.

yazılım cd sinin içinde nvidia nın driverlarıvar sanıyordum ben?

• quote:

quote:

quote:

sadece 64 bit olanın var maalesef.

• quote:

quote:

quote:

quote:

sadece 64 bit olanın var maalesef.

bende zaten 64 bit ultimate kurmak istiyorum hocam.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.