Şimdi Ara

Asus maximus viii formula açılış kapanış sorunu ve daha fazlası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Yaşadığım bir problemi dile getirmek istiyorum.mayıs ayında maximus viii formula anakart aldım.6700 k işlemci ile kullanıyorum ancak bazı sorunlar yaşıyorum.Anakartı aldığım zaman windows 7 kullanıyordum.Kapat dediğim zaman bazen windows kapanıyor ama kasanın diğer bileşenleri çalışmaya devam ediyordu mecburen power tuşluna basılı tutarak kapatıyordum.Bunu her zaman yapmıyordu tabi.Daha sonra windows 10 a geçtim ancak aynı sorunları yaşamaya devam ettim.Bununlada kalmadı tabi.Klavye mouse yi usb girişine taktığım da aşırı yülenme yazıyordu çıkartıp faklı yuvalara taktıktan sonra düzeldi.Bir ara oc denemesi yaparken stres testi yaparken ses kartı durdu ve bios resetlerken bir kaç defa da arka arkaya format attıktan sonra tekrar çalışmaya başladı. son günlerde de kapanmama sorunu var derken bu seferde açılış sorunu yaşamaya başladım.Bu sefer kapanıyor ama ilk açarken debug led a0 olduktan sonra 00 yazıyor ve pc kapanıyor.tekrar power tuşuna basınca açılıyor bunu her kapattıktan sonra yapıyor.sizce sorun ne olabilir.anakarttan mı kaynaklanıyor acaba.Evimde 2 tane pc var.bu bilgisayarı 4 farklı ekran kartı 2 farklı işlemci ve 2 farklı ram ile denedim ama değişen birşey yok duruma göre bunu garantiye göndereceğim.birde video çektim açıklayıcı olması açısından.

video link i :https://www.youtube.com/watch?v=h6Z21xAheS8

• Sorun sabit olmadıgından yazılım kaynakli oldugunu dusunuyorum sonucta anakartta bir problem olsa her acilis kapanista bu sorun kendini gosterirdi bence sorunun cozumu windows 10 iso indirip komut isteminden usb yi uefi yapip temiz bir w10 kur bu arada artık yeni w10 temiz kurulumlarında orjinal w7,w8,w8.1 keylerini kullanabiliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam orjinal olarak 10 pro aldım zaten bütün sürücüler güncel dün format attım ilk kapat dediğimde başladı kapanmama windows güncellemeleri yükledi kapanmama gitti bu sefer de açılışta sıkıntı başladı biri gidiyor diğeri geliyor öyle diyeyim.yazılımmı acama diye düşünmüyor değilim bende aslında öyle gibi görünüyor format atınca düzeliyor ama sorun çıkarması fazla sürmüyor.birde şu var 2x 250 gb samsung 850 evo raid kullanıyorum.asus un bu ssd ile sıkıntısı olabilirmi acaba.çünkü aynı ssd den laptop a takmıştım onda da kapanmama olayı oluyordu kendi hdd sini taktım bir sorun kalmadı laptopta
  • turani07 kullanıcısına yanıt
    Rica etsem sistemin kurulu oldugu ssd disindaki ssdyi cikarirmisiniz tek ssd ile calistirmayi deneyin belkide raid duzeneginde bir sorun vardir boot etmede sikinti yasiyordur

• Ayrıca eksik sata surucusu varsa onlarida kurun ve rapid storage driver yuklu degilse yukleyin ve raid optimizasyonu yapin windows orjinal cd li geldigi icin uefi kurdugunuzu varsayiyorum biosa girip acilista uefiyi oncelikli hale getirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 25 Eylül 2016; 21:00:50 >
  • Suan bilgisayari sifirliyorum raid 0 olarak calisiyor 2 ssd hocam.sifirlayinca kapanmama yada acilmama olacakmi bakalim windows updatelerden sonra

• Suan bilgisayari sifirliyorum raid 0 olarak calisiyor 2 ssd hocam.sifirlayinca kapanmama yada acilmama olacakmi bakalim windows updatelerden sonra.birde aklima gelmisken kapanmama olayi pc acikken A0 yaziyorsa windows un kapanip sistemin calismasi devam etme olayi oluyor.ama40 yaziyorsa acikken sikinti yok

• Asus anakart kullanmadigim icin kodlari hakkinda pek bilgi sahibi degilim dilerseniz kullanim kilavuzundan yada siteden kodlar konusunda destek alabilirsiniz.

• W10 u sifirladim acilis i da uefi + op rom falan yaziyordu sadece uefi yaptim bakalim takip edecem sikinti cikaracakmi yine suan ilk driverleri kirmadan once kapat dedigimde kapanmadi driverleri kurup updateleri yapinca acilis kapanis sorunu simdilik gitti her format sonrasi oldugu gibi bakalim ne olacak ilginiz icin tesekkur ederim

• Rica ederim umarim sorunsuz iyi gunlerde kullanirsiniz bu arada anakartı garantiye yollamayı düşünürseniz tekrar düşünün asusun şuan ki servisinden çok şikayetçi var hatta bizzat arkadaşım 1150 soket anakartını ses yongası sorunlu oldugu ve sadece hışırtı çıktıgı için garantiye yollamıştı garantiden geri aldıgımızda hayretler icinde kaldik kagitta islemci yuvasini degistirdiklerini yazmislardi ses sorunu oldugu gibi duruyordu amazondan ses karti siparis edip ole cozduk sorunu anakarti garantiye gondermeye korkar oldu arkadas gene alakasiz biryerini degistirecekler diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 26 Eylül 2016; 4:04:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.