Şimdi Ara

Asus Maximus 4 Gene z Acillll yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SAyın ustalar. elimde asus maximus 4 gene z anakartım var. intel i5 3570k model işlemcim, kingston hyprx dual kit 8 gb ram ile asus gtx 660 ekran kartım var. sorun şu. anakartı arkadasımdan aldım. kasaya kurulumu yapıyorum ama calıstıgında ekrana goruntu gelmiyor. hata panelinde 55 kodu var. arastırdım memory not installed şeklkinde hata cıktı. ancak cizgi elektroniği aradağımda bana işlemci soketinde problem var dediler. şimdi asıl sormak istediğim. benim anakart 32 nm mimari , işlemci,m 22 nm mimari calıstırırımı calıstırmazmı? calıstırmazsa 32 nm bi işlemci bulup bios update yaparsam 22 nm işlemcimi calıstırımı? Biraz karışık oldu ama idare edin :) şimdiden yardımcı olacak tum arkadaslar tesekkur ederim.

• Bios update lazım diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bios update ile olurmu acaba anakart 32 nm işlemci 22 nm olurmu acaba.
  • kartında arıza yoksa bıos guncellemesı ıle yazdıgın ıslemcıyı destekler bır sekılde eskı nesıl ıslemcı bulup bıosu guncelleyın yıne acmıyor hata verıyorsa kartta arıza olabılır
  • mehmtdgn M kullanıcısına yanıt
    Siz önce bir bellekleri tek tek deneyin açılacak mı ?
  • deneyecegim arkadaslar. tşkrler.
  • NTEL CELERON G470 2.0GHZ LGA1155 İŞLEMCi

arkadaslar bu ucuz işlemci var 100 tl bunu alsam, bios update yaptıktan sonra i5 3570k yı taksam calısırmı bosa para vermeyelim... :)
  • ürün yurtdısı oldugundan kimse bakmıo. çizgi dahil. o yuzden benim yapmam lazım.
  • Ayni anakarti ben de kullaniyorum. Ayni sorunu ben de yasadim, ramlerin slotunu degistirmen gerekiyor. Daha once dual calisan ramlerim anakart cizgi elektronige gidip geldikten sonra calismamaya baslamisti. Ben de careyi ramleri yanyana takmakta buldum. Su an dual kullanamiyorum, anakarti cesitli sorunlardan dolayi ne zaman garantiye versem sadece bios atip geri gonderiyorlar, herkes cizgiden memnun ancak benim sansima boyle oldu heralde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkiler hepinize teşekkurlerimi bir borç biliyor ve teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.