Şimdi Ara

💻💻ASUS K555LB-XO108D İnceleme ve Kullanıcılar Kulubü (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
903
Cevap
17
Favori
31.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar klavye temizliği yapan oldumu detaylı bir temizlik yapmak istiyorum tecrübeli arkadaşların fikirlerini dinlemek isterim
  • Beyler benimde kapak kısmında açılma olmuştu servise verdim tamir ettiler çok şükür. Kapağı açıp kapatırken tekrar ayni sorunu yaşamamak için koruyucu bi aparat satılıyor mu ? Fikriniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu cihaza ssd takıldı(serviste değil) cihaz servis dışında açıldığı için garanti dışı kalır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Abagnale JR.

Arkadaşlar bu cihaza ssd takıldı(serviste değil) cihaz servis dışında açıldığı için garanti dışı kalır mı?

Garantiye yollarken hddyi geri takın bisey olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Asus marka bir dizüstü bilgisayarım var, i5 işlemcili gt940m ekran kartı donanımına sahip.
    3 senelik bir cihaz.
    Daha yeni olarak termal macun yenilenmesi ve tozların temizlenmesi işlemini yaptırdım ancak bu işlemi yaptırmadan önce olduğu gibi performans düşüklüğü devam ediyor. Herhangi bir parçada sorun varmış gibi davranmıyor işletim sistemi yeni formatlandı ve güncel aynı zamanda driverlerde güncel. Daha fazla ne yapabilirim bilmiyorum.
    Gerçektende aradan 3 sene geçtiği için artık "eskidi" bu yüzden mi performans düşüklüğü oluyor diye düşünmeliyim çünkü ne yapılabilirse yaptım ancak örneğin Rainbow6 gibi oyunlarda eskiden mediumda 50 fps alırken simdi low da 30 fps alıyorum ve ani droplar oluyor sırf bu yüzden termal macun ve temizlik yaptık ancak çözüm getirmedi. Ne yapabilirim başka.

Değerli fikirlerinize ihtiyacım var teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hope05

Merhaba, Asus marka bir dizüstü bilgisayarım var, i5 işlemcili gt940m ekran kartı donanımına sahip.
    3 senelik bir cihaz.
    Daha yeni olarak termal macun yenilenmesi ve tozların temizlenmesi işlemini yaptırdım ancak bu işlemi yaptırmadan önce olduğu gibi performans düşüklüğü devam ediyor. Herhangi bir parçada sorun varmış gibi davranmıyor işletim sistemi yeni formatlandı ve güncel aynı zamanda driverlerde güncel. Daha fazla ne yapabilirim bilmiyorum.
    Gerçektende aradan 3 sene geçtiği için artık "eskidi" bu yüzden mi performans düşüklüğü oluyor diye düşünmeliyim çünkü ne yapılabilirse yaptım ancak örneğin Rainbow6 gibi oyunlarda eskiden mediumda 50 fps alırken simdi low da 30 fps alıyorum ve ani droplar oluyor sırf bu yüzden termal macun ve temizlik yaptık ancak çözüm getirmedi. Ne yapabilirim başka.

Değerli fikirlerinize ihtiyacım var teşekkürler.
    Ssd ye geçin, muazzam fark olur.

• Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    Cevabın için cok sağol hocam. Ama eskiden idare ediyordum neden böyle oldu bilemiyorum eskiden Owerwatch da medium da 60 alırken simdi inanırmısın Tf2 de kasıyor elimden geleni yaptım çaresizim

• Şarja taktığımda fps düşüyor ne yapabilirim ?
  • arkadaşlar merhabalar. işletim sistemi olarak ne kullanıyorsunuz? 2015te freedos almıştım cihazı uyumlu wimdows bulupta yükleyene kadar baya sıkıntılar çekmiştim. sonra uyumlu windows10 buldum yükledim. lakin bu 4 yıl sonunda bilgisayarım çok yavaşladı. ne tavsiye edersiniz??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydoganlar1156 -- 15 Temmuz 2019; 11:17:23 >
  • Merhaba windows 10 devam ediyorum SSD ile gayet hizli calismaya devam ediyor

• Hope05 H kullanıcısına yanıt
    940m ile oyun oynayabilmişsiniz buna da şüketmelisiniz. Ssd sizi oyunlarda kurtarmaz. Pil kullanım metodlarınızı kontrol edin. Her şeyin yüksek performans modunda olduğundan emin olun. Karar vermeden önce yazın geçmesini bekleyin. Ve güncel oyunları oynamak istiyorsanız yeni bir bütçe ayırın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bu laptopa ekstra ram aldım toplam ram i 12 oldu, ama aldığım ram volt değeri 1.5V, CİHAZIN Kİ 1.35v, çok fark eder mi uyumsuzluk falan yapar mı?
  • Arkadaşlar benim laptopa SSD takmayı düşünüyorum. Bu yüzdende HDD'yi DVD-RW yerine alacağım. 2 farklı kalınlıkta oluyormuş bunlar bizimkini biraz araştırdım 9mm olduğu yazıyor. Emin olmak için buraya yazdım. Bu işlemi yapmış olanların yardımını bekliyorum. Birde hangi marka model SSD önerirsiniz.
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabivo -- 13 Haziran 2020; 23:49:11 >
  • Ben daha ilk aldığımda işlemi yapmıştım.o yüzden kalınlık.hakkimda bir sey diyemeyecegim. Hatırlamıyorum. Ama kolay bir işlemdi. Ssd olarak Samsung Evo pro almıştım 2015 yılında amazon'dan. Şu anda hangileri iyidir bilmiyorum ama laptop taş gibi devam ediyor...

• Samsung Evo'un iyi olduğunu okudum hep forumlarda fakat diğer markalara göre 100 lira kadar pahalı. Acaba aradaki farka değer mi onu bilemedim.
  • @Ordan Geçenbay hocam bana bir ulaşabilir misiniz? Bir sorum olacak. Hala bu bilgisayarı kullanmaya devam ediyor musunuz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deathvaveyla -- 21 Kasım 2020; 1:19:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathvaveyla

@Ordan Geçenbay hocam bana bir ulaşabilir misiniz? Bir sorum olacak. Hala bu bilgisayarı kullanmaya devam ediyor musunuz acaba?

Yok çok uzun zaman önce sattım. O yüzden yardımcı olamıyorum.

• @Ordan Geçenbay teşekkür ederim. Acaba hala bu bilgisayarı kullanan var mı acaba ?

Sorunum şu webcam sürücüm yok yani bir şekilde kayboldu. Aygıt yöneticisinde de yok. O yüzden driverını bulup yüklemem gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deathvaveyla -- 21 Kasım 2020; 16:2:57 >
  • deathvaveyla D kullanıcısına yanıt

https://www.asus.com/tr/supportonly/K555LB/HelpDesk_Download//

Hocam şurdan işletim sisteminizi seçip bi bakın sürücülere. Ben göremedim kamerayla alakalı birşey ama bide siz bi bakın. Ben en son format attığımda Windows 10'da kendi yükledi bütün sürücüleri siz hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz?

• 1

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.