Şimdi Ara

Asus GTX 1080 ti kullanıyorum fakat...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2k monitörde asus 1080ti oc edition ekran kartı kullanıyorum.Kullandığım diğer parçarlar şunlar. işlemcim i7 4790k 16 gb 2400 mhz ram, gigabyte z97 hd3 anakart, ekran kartımda belirttiğim gibi asus 1080ti oc edition.
    Sizlere danışmak istediğim konu ise şudur.Yeni işlemci, anakart, ram ve güç kaynağı almak istiyorum.Hem ekran kartımında daha fazla yararlanmak, performansını yukarda tutmak.Hemde işlemcimi yeni nesil işlemci ile değiştirmek ve işlemci sayesinde birazdaha fazla fps almak.
    Toplamak istediğim parçalar şunlar:
    Intel Core i7 9700K Soket 1151 - 9. Nesil 3.6GHz 12MB Önbellek 14nm İşlemci
    CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance Siyah DDR4 3600MHz CL18 Dual Kit Ram
    Corsair Enthusiast TXM 850W Modüler 80+ Gold 12cm Fanlı PSU
    ASUS ROG STRIX Z390-H GAMING Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4133MHz(OC) M.2 Anakart.

Bu parçaların bana katkısı ne olur?Şuan aldığım performansdan daha fazla performans alabilirmiyim?Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.İyi akşamlar.

• 9700K alınmaz ht yok 8C/8T onun yerine 10700K alın 8C/16T

Anakart da Z490 alıcaksınız.

Amd tarafında 10700K fiyatına hatta daha ucuza 3900X alabiliyorsunuz tercih meselesi eğer Intel istiyorum derseniz 10700K + Z490 alın geçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

9700K alınmaz ht yok 8C/8T onun yerine 10700K alın 8C/16T

Anakart da Z490 alıcaksınız.

Amd tarafında 10700K fiyatına hatta daha ucuza 3900X alabiliyorsunuz tercih meselesi eğer Intel istiyorum derseniz 10700K + Z490 alın geçin.
    Peki bana ciddi anlamda performans getirisi olurmu?
  • 1080ti gücü belli sonuçta min fps konusunda multiplayer oyunlarda kayda değer sonuçlar alırsınız onun haricinde getirisi ciddi anlamda olmaz.

Yetersiz geldiğini hissetmiyorsanız şimdilik bekleyin ekran kartını da değiştirmiş olursunuz rtx 3000 geldiği zaman hep birlikte.
  • Amd ye geçme zamanın gelmiş kardeşim çık şu intel tekelinden artık. Performanslı ve ekonomik işlemcileri var 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biraz daha sabret AMD 4000 serisi işlemcilere geçer uzun süre keyfine bakarsın.
  • Ryzen 4xxx serisini bekle derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar amd işlemcide alabilirim sıkıntı değil.Benim için önemli olan ekran kartımdan tam performans alıp, işlemci sayesindede fps artışı sağlamak.Amd ve intel'den alacağım yeni nesil işlemci oyunlarımda ciddi performans sağlayıp sağlamayacağı ön planda benim için.
  • Yapar bea yapmaz olur mu 4. Nesil İ7 ve Ddr3 ram.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.