Şimdi Ara

Asus GL502VT-FY034T (6700 hq 970m) (3664tl) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
16
Favori
17.636
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr.Mezarci

quote:

Orijinalden alıntı: yuruyengemi

4300 liraya alınır mı arkadaşlar? Yılbaşına kadar indirim olur mu yine ?

şuan stokta 1 tane var gibi gözüküyor fiyat yine fena değil ama bekleyebilirseniz şubat ayında 1050ti ekran kartlı laptoplar çıkacak onlar hemen hemen aynı performansta olacak ve fiyatlar aynı olur mı bilemiyorum (dollarla alakalı durum) ama bu kurda kalırsa veya düşerse fiyat hemen hemen aynı olur

3600-3800 liraya kadar bir laptop tavsiye eder misiniz? Oyun amaçlı. En geç yılbaşına kadar almak istiyorum. Kurun çok fazla değişeceğini düşünmüyorum o tarihe kadar
  • obi_van00 kullanıcısına yanıt
    Forumda Ssd fırsatları konusu var, orada linki verilen sitede özellikler şu şekilde;

ASUS ROG GL502
    M.2 PCIe NVMe SSD, 2280, M-key connector

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • beyler boşuna heyecan yapmayın dolar fırlamış. düşmesini beklemek istemiyorsunuz biliyorum fakat bende bekleyeceğim. illa alacam diyorsanız dolar kurundan etkilenmemek için ikinci el temiz leptop alın sıkıntı çıkarsa garantisinde halledersiniz. ikinci el de almam diyorsanız en uygun pc bu şuan fakat kasası çok dandik geldi gözüme sanırım msi alıcam para biriktirip.
  • arkadaşlar ben servisle online chat yaptım ssd değiştirebilirsiniz sorun olmaz dediler.İsteyene ss atabilirim
  • Kaptım 2 tane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 970m'li notebook bekliyordum kaçırdım bunu

• quote:

Orijinalden alıntı: jonherk

arkadaşlar ben servisle online chat yaptım ssd değiştirebilirsiniz sorun olmaz dediler.İsteyene ss atabilirim

Paylasir misin lutfen?

• quote:

Orijinalden alıntı: yawuzbey

Forumda Ssd fırsatları konusu var, orada linki verilen sitede özellikler şu şekilde;

ASUS ROG GL502
    M.2 PCIe NVMe SSD, 2280, M-key connector

Şimdi kim doğru söylüyor anlamadım? Siz M.2 PCIe SSD yazmışsınız, başka birisi M.2 850 Evo SataIII yazmış.
    Bu makinaya sahip olupta M.2 SSD takan yok galiba.
    Bir de başka bir arkadaş servis ile online chatten bahsetmiş, online chatin linkini paylaşabilirse en doğrusunu servise sorup öğrenelim.
    Servise sorup netleştirmek en doğrusu, yukarda diğer arkadaşın paylaştığı Samsung Evo uyumlu diye okumuştum birkaç yerde, çok bilgili değilim ancak NVMe uyumlu olması gerekiyor galiba, taktıran birisi bilgi verirse çok iyi olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yawuzbey

Servise sorup netleştirmek en doğrusu, yukarda diğer arkadaşın paylaştığı Samsung Evo uyumlu diye okumuştum birkaç yerde, çok bilgili değilim ancak NVMe uyumlu olması gerekiyor galiba, taktıran birisi bilgi verirse çok iyi olacak.

NVMe ve SataIII M.2 lerin slotları farklı, benim sorduğum bizim notebooklarda hangi slot olduğu?

Asus GL502VT-FY034T (6700 hq 970m) (3664tl)

• quote:

Orijinalden alıntı: yagmursuz

hepsiburadadan aldım laptopu, "m.2" sata portu ayrıca mevcut ve boş durumda, başka yerden aldığım "m.2" saat 500gb hddyi taktım, kendi içindeki 1tb hdd ile beraber kullanıyorum.

Hocam SSD ile ilgili çok kafadan ayrı ayrı sesler çıkıyor. Siz M2 sat SSD alıp taktığını söylemiştiniz. Şu an o şekilde sorunsuzca kullanıyorsunuz dimi? Buradaki arkadaşlar da SSD takan biri olarak tecrübenizden yararlansın.
    Şahsen ben de aşağıdaki ürünü almıştım. Ama o kadar farklı bilgi var ki, pazartesi gelince kutusundan açıp takmaya çekinir oldum. Şimdi uymazsa kutusunu açmışsınız diye iade de almazlar çünkü
    http://urun.n11.com/hard-disk/samsung-mz-n5e250bw-850-evo-250gb-540500-m2-ssd-P136321734

• Youtube ta bulduğum upgrade videolarında M.2 slotunun NVMe SSD olduğu görülüyor. En doğru bilgiyi yarın teknik servis ile online chatten sorgulayacam. M.2 Sata siparişi verenler tekrar düşünsünler bence.

Hocam bu söylediğiniz birebir aynı model mi ki? Videoda Asus GL502 demiş ok de, onun hangi serisi olduğu yazmıyor
    Bunun gördüğüm kadarıyla 8 GB rami var. Bizdeki üründe ise 16 GB Ram standart olarak sunuluyor.
    Açıkcası laptop elime geldi ama arkasını açıp kontrol etmedim.
    Fakat dediğiniz SSD türü bu modelde geçerli ise, türkiye de neredeyse hiçbir yerde satılmıyor
    Yani bu kadar satılan bir modelin ek donanımının hiçbir yerde satılmaması garip olur.
    Her yerde genelde M2 Sat olanları satıldığına göre vardır bi bildikleri diye düşünüyorum.
    Ama dediğiniz gibi en sağlıklısı teknik servis. Veya burada takan arkadaşların tecrübelerini paylaşmaları
  • akgun17 A kullanıcısına yanıt
    İlk videodaki makina bizdeki ile aynı versiyon (GL502VT), video linki :
    https://www.youtube.com/watch?v=tT59DEIP2cc&t=64s

İkinci videodaki incelemede ise versiyon ismi yok ama donanımlar nerdeyse aynı (sadece ram 16 değil 8 GB), bu da incelemenin linki:

http://laptopmedia.com/review/asus-rog-gl502-gtx-970m-review-premium-gaming-notebook-with-special-attention-to-detail/

• quote:

Orijinalden alıntı: obi_van00

İlk videodaki makina bizdeki ile aynı versiyon (GL502VT), video linki :
    https://www.youtube.com/watch?v=tT59DEIP2cc&t=64s

İkinci videodaki incelemede ise versiyon ismi yok ama donanımlar nerdeyse aynı (sadece ram 16 değil 8 GB), bu da incelemenin linki:

http://laptopmedia.com/review/asus-rog-gl502-gtx-970m-review-premium-gaming-notebook-with-special-attention-to-detail/

Hocam ilk incelemedeki cihaz GL502VT-DS74 olarak gözüküyor. Bizdeki ise GL502VT-FY034T olarak geçiyor
    Arasında ne gibi farklar vardır bilemem .
    Burada bir arkadaş M2 SATA olanı taktığını ve kullandığını belirtmişti.
    Belki hem sizin söylediğiniz M2 NVME hem de genelde sıklıkla satılan M2 SATA bu cihaza uyumludur . Öylr bir ihtimal yok mu? Tamam biliyorum birinin ucunda 2 boşluk var diğerinde tek.
    Ama her ikisi de uyumlu olup M2 NVME daha çok performans veriyor da olabilir

• Cihaz m.2 nvme destekliyor ancak m.2 sata da kullanilabilir galiba. Ki umarim oyledir.

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    m.2 nvme olanının Türkiye'de neredeyse hiç satışı olmadığını, olanların da çok daha pahalı fiyatlarda satıldığını düşünürsek; inşallah m.2 nin her iki türü için de uyumludur. Ve isteyen kendi bütçesine göre olanı tercih edebilir.
  • gittigidiyordan aldığım ve takdığım ürünün listeleme adı : Samsung 850 EVO 500 GB SSD m.2 Disk MZ-N5E500BW

alttaki resimde ise bilgisayarımda aygıt yöneticisinde görünen ismi

• yagmursuz kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam teşekkürler bilgi için.
    Bu gözüken M2 SATA olan versiyonu. Diğer arkaşın dediği gibi M2 Nvme olanı da belki uyuyordur ama M2 Sata olanın kesin uyduğunu teyit etmiş olduk :)
  • yagmursuz kullanıcısına yanıt
    Hocam ne kadara mal ettiniz ürünü ve memnun kaldınız mı?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.