G

Yüzbaşı
08 Kasım 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 147 (Bu ay: 0)
Gönderileri

PC bios ekranından başka bi şeyi açmıyor, boot menü dahil, bios menüsünde de iki exit ve Info sayfası hariç diğer sayfaları açmıyor.

BIOS ekranında kalıyor
Seat ibiza 1.4 tdi 2005 uzun yolda bir süre (yarım saat-bir saat) 130-140 ve üstü hızlarda gidince araç motor ışığı yakıp limp mod'a geçiyor. O andan itibaren kontağı kapatıp açınca bir süre daha düzgün gidiyor, 130-140a çıkarsam tekrar gidemez hale geliyor. Cihaza sokunca turbo basıncı zayıf diyor. Söndürünce düzeliyor. Motorcu benlik değil dedi turbocuya gönderdi, turbocu turboda sıkıntı yok dedi elektrikçiye gönderdi. O da benlik değil dedi. Her alanda ustadan en az 3er tane gezdim sorunu bulamadım. İstanbul'da bu işten anlayan usta yok mudur?
Merhaba,

Laptopumda sistem 256 GB ssdye kurulu ondan hariç 2 sata diskim vardı onları çıkarttım yerine 1 tane 4 tb disk taktım. Bu süreç içerisinde sistemin kurulu olduğu 256 GB ssd'yi de 1 kere takıp çıkardım. En sonunda iş pcyi açmaya geldiğinde her ne kadar Windows kurulu disk takılı olsa da boot olmadı. Format atayım dedim uefi ntfs win 10 flash bellek yaptım orda da boot olmayıp takılıyor. ssd ve HDD biosda görünüyor. Diskte saklamam gereken bir şey yok, pcnin açılması yeterli ne yapmalıyım?
Merhaba,

Türk Telekomun yeni gelen abonelere sunduğu ilk 3 ay ücretsiz kampanyasından faydalanmak istiyoruz. Hali hazırda 92 lira 35 mbit kullanıyoruz. Hat ev arkadaşım üstüne, geçmek istediğimiz paket 50 mbit 120 lira + 10 TL yalın ücreti. Hattı kapattırıp ben kendi üzerime yeniden başvuru yapsam kampanyadan yararlanabilir miyiz? 1 ocaktan sonra fiyatlar nasıl değişir?
VMG3312-B10B kullanan var mı? Türk Telekom 35 mbit abonesiyim. Wi-fi üzerinden oyun oynarken çok fazla anlık yüksek ping oluyor. Modemi ne kadar kurcalasam da düzeltemedim. Bir kaç kere sıfırladım, son sürüme güncelledim. Modemin 5 GHz desteği yok. Modemle arada bir duvar var full çekiyor bilgisayar. Oyun oynarken tüm cihazları wi-fi dan çıkarsam da anlık ping oluyor. Kabloluda sorun yok.
Merhaba,

Kardeşimi bir temel liseye yazdırmıştık, şimdi kaydını alıp başka bir okula verdik. Toplam bizden temel lise için istenen miktar 9 bin liraydı. Ödememizin 1200 lirası kalmıştı yani. Şimdi mantıken bu ücret yıllık olduğundan ve kardeşimi 1 dönem göndermiş olduğumuzdan, neredeyse yıllığa yakın bir miktar parayı ödemiş olduğumuz halde, bizden 3000 lira istediler. Böyle saçma hesap olur mu? Bize para iade etmeleri gerekirken üstüne 1 sene ücretinden fazla para istemek ne tarz bir yüzsüzlüktür?
Turknet 35/2 mbit internet kullanıyorum pubg'de oyun son derece gecikmeli. Herhangi bir ping göstergesi var mı oyunda? Türknet kullanıp da ping yaşayan var mı?
Mutfak dolabının aptal tasarımından dolayı bulaşık makinesi koymaya yer yok. Dolap delinip atık su ve temiz su borusu çekilmesi gerekiyor aşağı yukarı ne kadar tutar? Makineyi servis kuracak.

Gider ve su borusu çekilmesi ne kadar tutar?Gider ve su borusu çekilmesi ne kadar tutar?
Merhaba,

İkinci el TV almıştık yaklaşık 1 ay önce. Alırken TV'nin sağ tarafında siyah bir çizgi vardı, öğrenci evi olduğundan işimizi görür diye aldık. Bu sabah TV çalışırken ekran komple karardı geri açıldığında ise renkler kaymıştı. Mavi filtre varmış gibi bir görüntü var şimdi. İnternette fişi çekin 20 dk bekleyin yazıyordu denedim bir işe yaramadı.

Televizyon Renk Kayması

Televizyon Renk Kayması

Televizyon Renk Kayması
1 haftalık fluence kiralamıştık. Karttan araç kiralama bedeli + 4000 lira provizyon alındı. Aynı zamanda sözleşmede boyanan parça başına 2000 değişen parça başına 2500 lira alınacağı yazıyor.

Aracı teslim ederken farkettiğimiz bir çizikten sonra işler karıştı. Ön kapıdan arka kapıya kadar uzun bir çizik var. Şirket dönüş yapacağını söyledi. Kurumsal bir firma da değil maalesef.

Daha sonra parça başına 1500 değer kaybı ücreti + kdv + boya ücreti istediler bu da 4000 lira gibi bir rakam yapıyor. Dediğim gibi pek kurumsal bir firma değiller açıkçası boyatacaklarını bile sanmıyorum muhtemelen anahtarla falan manyağın biri çizmiş. Halledilebilecek bir şey yani. Çektikleri provizyon kadar ücret talep etmeleri de şüpheye düşürdü ne sorun varsa ona uyduracaklarmış gibi.

Ödemezsek dava açacaklarını söyledi o zaman çok daha masraflı olur tarzı laflar.

Şimdi bu durum kaskoya girer mi? Böyle bir ücret alma hakları var mı? Değer kaybı ücretinin kdvsi mi olur?

Edit: ücret konusunda yanlış anlayan olmuş, parça başına (1500 + kdv 270) x 2 olacak 2 kapı olduğundan. Toplam boya ücreti 460 lira oluyor.

Anladığım kadarıyla bu adamlar yolunu bulmuş, muhtemelen hukuki kılıfına da uydurmuş.

Edit 2: sözleşme bu

Kiraladığımız araç çizildi!
Hakkında
Forum İmzası:
Steam/Origin/PSN: Game007TR
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.093
İkinci El Bölümü Mesajları: 41
Konularının görüntülenme sayısı: 41.447 (Bu ay: 503)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 831 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.