Şimdi Ara

ASUS F3Jc ORTAK PAYLAŞIM ALANI(İnceleme,öneri ve sorunlarınız) (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.696
Cevap
2
Favori
183.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anakart üzerinde fazladan USB port çıkışı varmı.
    Kablosuz mausun aparatını bilgisayarın içine monte edeyim diyorum.
  • Gecenlerde anakarti soktum ama fazla port yoktu
  • ben hala kullanıyorum canavar mübarek

ama masaüstünden farkı yok artık
    pil miadını doldurdu çıkardım sürekli adaptöre bağlı

geçenler kapatayım derken sol ekran menteşesi kırıldı
    iyice gitmesin diye ekranı da kapatmıyorum

windows 8 kurdum şimdilik herşey güzel
    param olsa bile değiştirmem

hele 2014 falan olsun yeni mimariler çıksın bakarız
  • arkadaşlar win8 kuracam f3jc çalıştırırmı stabil olurmu sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhaeus

arkadaşlar win8 kuracam f3jc çalıştırırmı stabil olurmu sizce

Yeterli ram varsa sorun olacağını düşünmüyorum (2 yada 2,5gb ram ile).
  • eyw kanka saol 2.5 ram var denemek lazım
  • yaklasik 6 senedir de ben kullaniyorum pil omru bitti sadece. abartisiz 1 hafta acik kaldigi zamanlar oldu. alip pisman olmadigim nadir elektronik aletlerden..

not: bi de dvd okuyor ama yazmiyor artik. acik kaldigi zamanlar film indirip arsiv yapmistik bol bol. anasi agladi tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi risendark -- 1 Ağustos 2012; 13:47:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaşlar. 2006 dan beri bende de bir f3jc var (core 2 duo t5600 1.83ghz ). şimdiye kadar yaptığım güncellemeler 4 gb ram ve 320 gb harddisk ile sınırlı kaldı. şimdilerde işlemcisini değiştirmeyi düşünüyorum. core 2 duo t 7000 ve 8000 serisinden bir şey takmayı düşünüyorum ama uyumlu olurmu bir problem çıkartırmı bilemiyorum. işlemciyi değiştirmiş arkadaşlar varmı? varsa yardımcı olabilirler mi?
  • Ben bir ara düşünüyordum işlemci değiştirmeyi.Ancak çok fazla alternatif yok anakart desteklemediğinden dolayı.

T5xxx serisi zaten almak mantıksız önbellek boyutları aynı zaten işlemci hızları biraz daha yüksek olsada (2ghz gibi).

Alınabilinecek t7200,t7400 ve t7600 var ( 4mb önbellek,667 mhz fsb )

T8xxx serisini desteklemiyor zaten saat hızından dolayı.
  • ben satılık t7400 ve t7600 buldum kesin olur mu bunlar t5600 yerine. birde makina yı bozarım diye korkuyorum

bu arada çoğu arkadaş pilin bozulduğunu söylemiş benim pil hala sağlam. 2 saat falan gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollo_17 -- 20 Eylül 2012; 14:31:43 >
  • Dikkatli yaparsanız birşey olmaz.Bozulma falan olmaz yanlış işlemci olursa en kötü açılmaz bilgisayar.

İşlemcinin altında çok sayıda çivi gibi çıkıntılar var.Onları eğmemeniz lazım çıkartırken işlemciyi.İyice videoları izleyin derim.

Intel'in sitesinden anakartınızın isminden uyumlu işlemcileri görebilirsiniz.Ben oradan biliyorum.Ki fsb hızları aynı zaten.

Ayrıca termal macun da almanız gerekiyor.Takarken sürmeniz gerekiyor.Sorunuz varsa pm den ulaşabilirsiniz.

Not : Benim de pil 1,5saat civarı gidiyor hala.

• Arkadaşlar merhaba, bende bu aletin 2 gb ram takılı olanı var. tek ram'inin yükselttim. Bu bilgisayarı mühendis olarak tek çizim programlarında kullanıyorum ve bu aralar çok sıkıntılıyım. üzerindeki harddiskten kaynaklı Çok yavaşladı!! yenisini almaktansa makineye yeni çıkan SSD harddisklerden takmayı planlıyorum. OCZ marka 120 gb vatanda satılan harddiskten almayı planlıyorum. Ancak nasıl olacak hiç bilmiyorum. deneyen varsa veya nasıl yapılacağını bilen varsa bilgi verebilirmi? şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  • Parca ıhtıyacı olan varsa pmden ulassın bana anakartı arızalı oldugu ıcın kullanmıyorum laptopu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydiiinnn

Arkadaşlar merhaba, bende bu aletin 2 gb ram takılı olanı var. tek ram'inin yükselttim. Bu bilgisayarı mühendis olarak tek çizim programlarında kullanıyorum ve bu aralar çok sıkıntılıyım. üzerindeki harddiskten kaynaklı Çok yavaşladı!! yenisini almaktansa makineye yeni çıkan SSD harddisklerden takmayı planlıyorum. OCZ marka 120 gb vatanda satılan harddiskten almayı planlıyorum. Ancak nasıl olacak hiç bilmiyorum. deneyen varsa veya nasıl yapılacağını bilen varsa bilgi verebilirmi? şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ssd takarak Ssd ye yazık etmiş olursunuz bence.Ayrıca ssd den tam verim alacağınızı düşünmüyorum.Anakartın desteklediği hızlardan dolayı.

Çok istiyorsanız melez disk alın ancak o kadar para vermeye gerek yok yine.7200rpm lik bir disk işinizi rahatça görecektir bana göre.

• makinamda 1 adet 2 gb 667 mhz cl5 ram var diğer slot boş. elime 2 gb 800 mhz cl6 ram geçti. uyumlu olup olmadığını deneyeceğim boş slota taksam sorun çıkarırmı arıza yaptırırmı bilgisayara? tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

not: bugün notebookuma seagate momentus 750 gb 7200 rpm disk taktım. sorunsuzca çalışıyor. disk erişimi bayağı hızlandı. disk kapasitesini merak eden arkadaşlar olursa faydalansınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollo_17 -- 12 Ocak 2013; 21:31:07 >
  • vay be hala f3jc kullananlar varmış..Bende kendimi nesli tükenmiş zannediyordum..
    -benim alet bir kere dvdroom değişimine gitti garantiden.
    -1 ay öncede menteşe kırıldı 50 kaymeye yaptırdım..

Şimdiki sorunum ise indows 7 kurduktan sonra oldu...

Aletin şarjı zaten az gidiyordu 7 yi kurdum 1 hafta falan kullandım sonra baktım pil dolmuyor falan hatası verdi bende geri xp ye döndüm..Ama pil konusunda dertliyim aletin şarj kablosu çıkınca hemen kapanmaya geçiyor..BAzen istemeden de olsa çıkıypr ve çok sinir bozucu...

Sonuç olarak çin sitelerinde falan batarya bulamaz mıyız?
  • selam f3jc 6 yıl önce almıştım ve 6 yıldır 365 gün 18 saat yoğun bir şekilde kullanıyorum ama bugün netmahal diye illet bir site musallat oldu chrome a mecburen win7 kurayım dedim hem sistem temizlenmiş olur 2 3 ayda bir mutlaka kuruyorum sistemi ama bu sefer asus'un sitesinde bir türlü indiremedim driverları farklı bir site varmı acaba vista driver ları yüklü olan...
  • Merhaba
    bir akrabada bu notebooktan var xp kurulu ve çok yavaş
  • hey gidi günler hey ben de hala f3jc kullanıyorum. sol alt köşe menteşe kırıldı uzun süredir ekranını kapatmadan masaüstü olarak kullanıyorum ama bir ara zaman bulursam asus servise gönderecem sizce beleşe yaparlar mı ki? gelmesi ne kadar sürer bir de?

Onun dışında sizden fikir almak istiyorum. ben 2 yıl önce br tane 2gb taktım kalan 512lerden birini de diğer slota taktım.denetim masası sisteme baktığımda 2,5 gb görünüyor ram. windows 7 ve indesign kullanacağım. sizce bir 2 gb daha takıp 4 gb yapayım mı hafızayı yoksa bu 2,5 gb da işimi görür mü. indesign cs6 performansı ne olur sizce?
  • hala f3jc kullananlardanım
    ben işlemciyi t7600 yaptım. ram da 3 gb şu anda ama 2+2 şeklinde 4 gb da destekliyor.
    hdd 750 gb/7200 rpm şimdi tuzlu gelmezse birde ssd takmayı düşünüyorum. yada elimde boşta bir 320 gb var olmadı dvdyi çıkarıp onu takarım.
    şu anki performansı iyi durumda. ekran kartı hariç
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.